Σελ. 233 από 662 ΠρώτηΠρώτη ... 213223228231232233234235238243253 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.481-3.495 από 9922

Θέμα: Speedport Plus

  1. #3481
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το αφήνω δεν θα ασχοληθώ άλλο...Έχω κάνει όλους τους ελέγχους και διορθωσεις έτσι ώστε από την πλευρά μου να είμαι όσο πιο καθαρός γίνεται.
    Ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις για να εχεις την ψυχικη σου ηρεμια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως όσες μετρήσεις και να έκανε ο υπάλληλος έξω στην ρεγκλέτα, μέσα στο σπίτι είχα πολύ παραπάνω. Ίσως είναι αυτό που λές, μέτρησε χωρίς να απομονώσει το σπίτι.
    Αυτο ειναι παρα πολυ περιεργο. Εξω απο το σπιτι ειχες λιγοτερο απο οτι μεσα στο σπιτι ??
    Μηπως εννοεις το αναποδο? Ο κανονας λεει οτι ΕΞΩ απο το σπιτι εχουμε ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ συγχρονισμο απο οτι μεσα που ειναι παντα μικροτερος.
    The gr81 .

  2. #3482
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.156
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ειναι παρα πολυ περιεργο. Εξω απο το σπιτι ειχες λιγοτερο απο οτι μεσα στο σπιτι ??
    Μηπως εννοεις το αναποδο? Ο κανονας λεει οτι ΕΞΩ απο το σπιτι εχουμε ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ συγχρονισμο απο οτι μεσα που ειναι παντα μικροτερος.
    Περίεργο κι όμως στην 50άρα του έδειχνε 44-47, μέσα 50-5 και με τα 3 ρούτερ χωρίς διακυμάνσεις στα reboot. Τώρα στην 100άρα του έδειχνε 70-75 και μέσα 86-88.

  3. #3483
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Κανε ενα ελεγχο οπως σου ειπα στον κατανεμητη χωρις τιποτα αλλο πανω . Και κατα προτιμιση με το PLUS.

    Αν δεις οτι εχεις attainable μεγαλυτερο απο 100 να το ψαξουμε γιατι ειναι σχετικα ευκολο να τα παρεις ολα τα Mbps και μεσα στο σπιτι.

    Αν δεις οτι οντως ειναι εκει 70-80 τοτε θα το αφησεις γιατι δεν αξιζει η ταλαιπωρια και το αγχος.
    The gr81 .

  4. #3484
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.156
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε ενα ελεγχο οπως σου ειπα στον κατανεμητη χωρις τιποτα αλλο πανω . Και κατα προτιμιση με το PLUS.

    Αν δεις οτι εχεις attainable μεγαλυτερο απο 100 να το ψαξουμε γιατι ειναι σχετικα ευκολο να τα παρεις ολα τα Mbps και μεσα στο σπιτι.

    Αν δεις οτι οντως ειναι εκει 70-80 τοτε θα το αφησεις γιατι δεν αξιζει η ταλαιπωρια και το αγχος.
    Ακριβώς έτσι όπως το λες είναι. Ταλαιπωρία και άγχος. Με απόσταση σχεδόν 500μ απ'την καμπίνα να μην ζητάω και πολλά. Με "τρώει" 'ομως που μου δίνουν διαθεσιμότητα για 200άρα. Την επόμενη φορά που θα έχω ηλεκτρολόγο θα τον βάλω να μετρήσουμε έξω χωρίς τίποτα άλλο πάνω. Ποτέ δεν ξέρεις.. Σκέφτομαι και το άλλο, να ενώσω τα καλώδια με Scotchlock για μηδαμινή απώλεια. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος andresalonika : 03-02-20 στις 19:25.

  5. #3485
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς έτσι όπως το λες είναι. Ταλαιπωρία και άγχος. Με απόσταση σχεδόν 500μ απ'την καμπίνα να μην ζητάω και πολλά. Με "τρώει" 'ομως που μου δίνουν διαθεσιμότητα για 200άρα. Την επόμενη φορά που θα έχω ηλεκτρολόγο θα τον βάλω να μετρήσουμε έξω χωρίς τίποτα άλλο πάνω. Ποτέ δεν ξέρεις.. Σκέφτομαι και το άλλο, να ενώσω τα καλώδια με Scotchlock για μηδαμινή απώλεια. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Τη διαθεσιμοτητα στη 200 αρα στη δωσανε απο τλφ - site με την δνση σου η απο τον ελεγχο της γραμμης σου πριν την κανεις (βρογχος)?

  6. #3486
    Εγγραφή
    04-02-2020
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    καλημέρα παιδιά .προσπαθώ να βάλω κάποια time rules για να μην μπαινει στο ιντερνετ ο μικρος την ωρα που δεν ειμαι σπιτι. ομως για κάποιο λόγο ενω έβαλα να έχει πρόσβαση ολο το σ-κ και καθημερινες μετα τις 5, δεν ειχε καθολου προσβαση απο το σαββατο η συσκευη του. υπαρχει καποια εναλλακτικη για να κλεινω το ιντερνετ καθημερινα 1-5. παλιοτερα οταν ειχα nova ειχα τιμερ στην πριζα του ρουτερ αλλα ο τεχνικος του οτε μου ειπε οτι αν το βαλω δεν θα εχω ουτε τηλεφωνο. ισχυει?

  7. #3487
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xarhss37 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα παιδιά .προσπαθώ να βάλω κάποια time rules για να μην μπαινει στο ιντερνετ ο μικρος την ωρα που δεν ειμαι σπιτι. ομως για κάποιο λόγο ενω έβαλα να έχει πρόσβαση ολο το σ-κ και καθημερινες μετα τις 5, δεν ειχε καθολου προσβαση απο το σαββατο η συσκευη του. υπαρχει καποια εναλλακτικη για να κλεινω το ιντερνετ καθημερινα 1-5. παλιοτερα οταν ειχα nova ειχα τιμερ στην πριζα του ρουτερ αλλα ο τεχνικος του οτε μου ειπε οτι αν το βαλω δεν θα εχω ουτε τηλεφωνο. ισχυει?
    Μπορεις να το δοκιμασεις. Βγαλε την πριζα και δες αν δουλευει το τηλεφωνο.
    The gr81 .

  8. #3488
    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περιοχή
    Καματερό Αττικής
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    COSMOTE VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 6.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς έτσι όπως το λες είναι. Ταλαιπωρία και άγχος. Με απόσταση σχεδόν 500μ απ'την καμπίνα να μην ζητάω και πολλά. Με "τρώει" 'ομως που μου δίνουν διαθεσιμότητα για 200άρα. Την επόμενη φορά που θα έχω ηλεκτρολόγο θα τον βάλω να μετρήσουμε έξω χωρίς τίποτα άλλο πάνω. Ποτέ δεν ξέρεις.. Σκέφτομαι και το άλλο, να ενώσω τα καλώδια με Scotchlock για μηδαμινή απώλεια. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    εγώ είχα βάλει τα 3Μ που λες, και όποιος τεχνικός ΟΤΕ ερχόταν για τα προβλήματα, αφού μου τα έκανε άνω κάτω τα καλώδια, μου έλεγε και το μαγικό "δεν είναι καλά αυτά, δεν αντέχουν στην υγρασία κτλ κτλ...." Η σύνδεση κολυμπούσε στη σιλικόνη, μέσα σε ηλεκτρολογικό κουτί, και το ηλεκτρολογικό κουτί μέσα σε κλειστό ερμάριο στην είσοδο του κτηρίου !!!!!!!!

    Τους βαρέθηκα και έφτιαξα κουτάκι με ρεγγλέτα μεσα για τις συνδέσεις για 2 διαμερίσματα, τουλάχιστον να βλέπουν πράγματα που καταλαβαίνουν και να μην κόβουν κάθε φορά τις άκρες των καλωδίων..

  9. #3489
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.156
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη διαθεσιμοτητα στη 200 αρα στη δωσανε απο τλφ - site με την δνση σου η απο τον ελεγχο της γραμμης σου πριν την κανεις (βρογχος)?
    Εχει κανα δίμηνο που εχω διαθεσιμότητα εως 200 απο το site του ΟΤΕ βάζοντας τον αριθμο του σταθερού. Στην 100αρα μου έκαναν προσφορα και προχώρησα.

  10. #3490
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει κανα δίμηνο που εχω διαθεσιμότητα εως 200 απο το site του ΟΤΕ βάζοντας τον αριθμο του σταθερού. Στην 100αρα μου έκαναν προσφορα και προχώρησα.
    Εμενα στο site μου εβγαζε διαθεσιμοτητα σε 200 και σε ελεγχο γραμμης με βρογχο οχι οποτε καλο ειναι να δινεις τον βρογχο για πιο αξιοπιστο αποτελεσμα.

  11. #3491
    Εγγραφή
    04-02-2020
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να το δοκιμασεις. Βγαλε την πριζα και δες αν δουλευει το τηλεφωνο.
    εξυπνο αρκετα. απλα η βασικη ερωτηση ηταν αν εχουν κι αλλοι προβλημα με τα time rules και αν ναι, αν υπαρχει αλλος τροπος μεσω καποιου προγραμματος Που να δουλευει σωστα.ευχαριστω

  12. #3492
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xarhss37 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εξυπνο αρκετα. απλα η βασικη ερωτηση ηταν αν εχουν κι αλλοι προβλημα με τα time rules και αν ναι, αν υπαρχει αλλος τροπος μεσω καποιου προγραμματος Που να δουλευει σωστα.ευχαριστω
    Δεν υπαρχουν παρα πολλοι σε αυτο το φορουμ που να εχουν γραψει για το συγκεκριμενο θεμα.
    Οποτε σαν "εμπειρια" δεν θα βγαλουμε καποιο αποτελεσμα.

    Σαφως υπαρχουν 2-3 αναφορες οπου δεν τους δουλευε οπως ηθελαν, αλλα δεν γνωριζουμε αν υπαρχουν αλλοι πχ 1.000 που να τους δουλευει.

    Αν θυμαμαι καλα αυτοι που ΔΕΝ δουλευε σωστα , αγορασαν χωριστο AP και συγκεκριμενα ASUS οπου δουλευει μια χαρα.
    Εκει ονομαζεται Parental Control και δουλευει ακριβως οπως πρεπει.

    Για αλλη λυση θα παμε σε κατι σαφως πιο ακριβο και πιο πολυπλοκο στο ρυθμισμα.

    Αν θελεις ανοιξε ενα νεο νημα μην γεμιζουμε το κεντρικο εδω.

    Εκει θα βαλεις φωτο τις ρυθμισεις που εχεις κανει να δουμε μηπως ειναι κατι που πρεπει να διορθωθει.... ή αν οντως απλα δεν σου δουλευει σωστα.
    The gr81 .

  13. #3493
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xarhss37 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα παιδιά .προσπαθώ να βάλω κάποια time rules για να μην μπαινει στο ιντερνετ ο μικρος την ωρα που δεν ειμαι σπιτι. ομως για κάποιο λόγο ενω έβαλα να έχει πρόσβαση ολο το σ-κ και καθημερινες μετα τις 5, δεν ειχε καθολου προσβαση απο το σαββατο η συσκευη του. υπαρχει καποια εναλλακτικη για να κλεινω το ιντερνετ καθημερινα 1-5. παλιοτερα οταν ειχα nova ειχα τιμερ στην πριζα του ρουτερ αλλα ο τεχνικος του οτε μου ειπε οτι αν το βαλω δεν θα εχω ουτε τηλεφωνο. ισχυει?
    Γιατί δεν δοκιμάζεις να κόβεις το wifi μέσα από την εφαρμογή του κινητού τηλεφώνου; Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, αλλά αφου παρέχεται πιθανότατα θα λειτουργεί.

  14. #3494
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Catchphrase Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν δοκιμάζεις να κόβεις το wifi μέσα από την εφαρμογή του κινητού τηλεφώνου; Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, αλλά αφου παρέχεται πιθανότατα θα λειτουργεί.
    Σε ποια εφαρμογη αναφερεσαι ? Δεν εχω δει κατι τετοιο που να κοβει το wifi μας.
    The gr81 .

  15. #3495
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Μηνύματα
    936
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Μάλλον θα εννοεί την εφαρμογή my cosmote.

Σελ. 233 από 662 ΠρώτηΠρώτη ... 213223228231232233234235238243253 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση Speedport 2i για VoIP Cosmote/ΟΤΕ με Mikrotik
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 390
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-23, 14:21
  2. [Other] Οδηγός QoS για Speedport Entry 2i - ZTE H268 - και άλλα ZTE modem/routers
    Από globalnoise στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-21, 20:54
  3. Speedport Entry πίσω από D-Link DSL 3682 μόνο για VoiP
    Από searanger στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-18, 19:42
  4. Speedport Entry 2i + TP-LINK VR400 VDSL
    Από George21 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-17, 19:54
  5. [Other] Speedport Entry 2i σαν modem και TP-Link W9980 σαν ρουτερ
    Από sotiris.bos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-17, 22:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας