Σελ. 80 από 662 ΠρώτηΠρώτη ... 60707578798081828590100 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.186-1.200 από 9918

Θέμα: Speedport Plus

  1. #1186
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgakis1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενεργοποιηθηκα στα 100 το ατενουεισιον επεσα απο τα 12 στα 8 μαλλον ηρθε η καμπινα πιο κοντα μου
    Συνημμένο Αρχείο 200300
    οπ μου δίνεις ελπίζες!

    Από 50άρα πήγες σε 100 η χαμηλότερα?

  2. #1187
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    OTEnet
    Router
    speedtouch plus
    SNR / Attn
    15(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπ μου δίνεις ελπίζες!

    Από 50άρα πήγες σε 100 η χαμηλότερα?
    σε 100

  3. #1188
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    πριν τι ειχες που ήταν 12 το attenuation

  4. #1189
    Εγγραφή
    10-12-2018
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Καλησπερα στη παρεα. Ειμαι καινουριος στο φορουμ. Εκανα φορητοτητα απο βοντα σε οτε για 50αρα. Πριν με το ζορυ επιανα 3-4. Να μην τα πολυλεω το περασμενο ΣΚ εφτανα 52Μbps σταθερα χωρις αποσυνδεσεις. Την δευτερα με πηραν οτι θα ερθει τεχνικος για την ολοκληρωση στο χωρο μου, της ειπα οτι εχω ηδη ιντερνετ, δεν το εβλεπε στο συστημα.

    Τεσπα, ηρθε τεχνικος χτες σπιτι, απλα μετρησε τη γραμμη και του εβγαζε 50,5. Απο εκεινη την ωρα αρχισαν οι αποσυνδεσεις και το πηρε και το σηκωσε. Το πρωι ημουν στα τηλ με τον ΟΤΕ για να δουμε τι γινεται και τωρα ειμαι σε φαση τεχνικων ρυθμιθεων κτλ κτλ. Βαζω ενα σκρινσοτ απο τωρα... Η ερωτηση μου ειναι τοσο χαμηλα θα κλειδωσω παρολο που Παρασκευη Σαββατο και κυριακη πεταγα 50-52 χωρις αποσυνδεσεις? Περιοχη Νικαια...

    **εχω καμπινα της wind στη γωνια του σπιτιου στα δεκα μετρα, δεν ξερω αν παιρνω απο κει...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2019-01-10 at 15.56.17.png 
Εμφανίσεις:  83 
Μέγεθος:  147,5 KB 
ID: 200325

    Update απ τη φαση δοκιμων...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2019-01-10 at 16.05.56.png 
Εμφανίσεις:  53 
Μέγεθος:  135,3 KB 
ID: 200326

  5. #1190
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από acruxni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα στη παρεα. Ειμαι καινουριος στο φορουμ. Εκανα φορητοτητα απο βοντα σε οτε για 50αρα. Πριν με το ζορυ επιανα 3-4. Να μην τα πολυλεω το περασμενο ΣΚ εφτανα 52Μbps σταθερα χωρις αποσυνδεσεις. Την δευτερα με πηραν οτι θα ερθει τεχνικος για την ολοκληρωση στο χωρο μου, της ειπα οτι εχω ηδη ιντερνετ, δεν το εβλεπε στο συστημα.

    Τεσπα, ηρθε τεχνικος χτες σπιτι, απλα μετρησε τη γραμμη και του εβγαζε 50,5. Απο εκεινη την ωρα αρχισαν οι αποσυνδεσεις και το πηρε και το σηκωσε. Το πρωι ημουν στα τηλ με τον ΟΤΕ για να δουμε τι γινεται και τωρα ειμαι σε φαση τεχνικων ρυθμιθεων κτλ κτλ. Βαζω ενα σκρινσοτ απο τωρα... Η ερωτηση μου ειναι τοσο χαμηλα θα κλειδωσω παρολο που Παρασκευη Σαββατο και κυριακη πεταγα 50-52 χωρις αποσυνδεσεις? Περιοχη Νικαια...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2019-01-10 at 15.56.17.png 
Εμφανίσεις:  83 
Μέγεθος:  147,5 KB 
ID: 200325
    ολα λαθος φαινονται να ειναι στο screenshot σου, δεν πρέπει να έχει τελειώσει ο οτε ακόμα τις ρυθμίσεις.

    Καταρχήν σε έχουν σε προφιλ 35b, περίεργο να έδωσαν τέτοιο profil σε 50άρα, κανονικά αυτό είναι για την 200. Έπρεπε να ήταν 17a.

    Επίσης οι ταχύτητα σου είναι μόνο 5Mbps down αντί για 50Mbps. Οπότε πρέπει να περιμένεις να τελειώσουν από τις ρυθμίσεις.

  6. #1191
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    OTEnet
    Router
    speedtouch plus
    SNR / Attn
    15(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    πριν τι ειχες που ήταν 12 το attenuation
    50MBPS

  7. #1192
    Εγγραφή
    10-12-2018
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολα λαθος φαινονται να ειναι στο screenshot σου, δεν πρέπει να έχει τελειώσει ο οτε ακόμα τις ρυθμίσεις.

    Καταρχήν σε έχουν σε προφιλ 35b, περίεργο να έδωσαν τέτοιο profil σε 50άρα, κανονικά αυτό είναι για την 200. Έπρεπε να ήταν 17a.

    Επίσης οι ταχύτητα σου είναι μόνο 5Mbps down αντί για 50Mbps. Οπότε πρέπει να περιμένεις να τελειώσουν από τις ρυθμίσεις.
    Η αληθεια ειναι οτι 35β ημουν κ το ΣΚ που πεταγε. Θα περιμενω να τελειωσουν κ θα ανεβασω κι αλλη για αυτους που ενδιαφερονται για Νικαια

  8. #1193
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κάνε μια επανεκκίνηση την συσκευή (από το ρεύμα).

  9. #1194
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε οποια απο τις 4 θελεις. Τo WAN και το STB αν δεν ενεργοποιηθουν απο το μενου λειτουργουν σαν κανονικες lan. Μονο η πρωτη στο plus ειναι Gbit.
    Όλες Gbit είναι, δεν υπάρχει switch που να έχει μια Gbit και 3 100αρες. Η τελευταία είναι απο default μόνο για το set top box της cosmote tv. Αυτό αλλάζει εύκολα βάζοντας την στο προφίλ του VDSL.

  10. #1195
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Περιοχή
    Maroussi
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    USB 9108
    Καλημέρα σε όλους.
    Τελικά έχω μπερδευτεί.
    Ήμουν χθες στο τηλ με την υπάλληλο της Cosmote κάνοντας τα διαδικαστικά να μου στείλουν τον Speedport Plus και διαβάζοντας ταυτόχρονα τις κριτικές εδώ το "πάγωσα" (π.χ. ασταθές Wi-Fi, timeouts, drain σε κινητά, τεχνικός Cosmote επιβεβαιώνει την ύπαρξη προβλημάτων με το Pluς κλπ).

    Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει εάν όντως τα πράγματα είναι τόσο τραγικά με τον Speedport Plus και να προτιμήσω να παραμείνω στον 2i ?


    Με εκτίμηση
    Γιώργος-Μαρούσι

  11. #1196
    Εγγραφή
    11-02-2005
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓55000/5500↑
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritz!Box7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gandrian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους.
    Τελικά έχω μπερδευτεί.
    Ήμουν χθες στο τηλ με την υπάλληλο της Cosmote κάνοντας τα διαδικαστικά να μου στείλουν τον Speedport Plus και διαβάζοντας ταυτόχρονα τις κριτικές εδώ το "πάγωσα" (π.χ. ασταθές Wi-Fi, timeouts, drain σε κινητά, τεχνικός Cosmote επιβεβαιώνει την ύπαρξη προβλημάτων με το Pluς κλπ).

    Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει εάν όντως τα πράγματα είναι τόσο τραγικά με τον Speedport Plus και να προτιμήσω να παραμείνω στον 2i ?


    Με εκτίμηση
    Γιώργος-Μαρούσι
    Η πραγματικοτητα ειναι αυτη που περιγραφεται μεσα απο αυτες τις σελιδες απο δεκαδες υποψιασμενους - ψαγμενους χρηστες... δες και εδω

  12. #1197
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    551
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Τελικα απο 4 αλλαγες ρουτερ speedport plus βρεθηκα το ενα που συγχρονιζε. Καλο ειναι αλλα τρωει την μπαταρια στα κινητα για την πλακα του.

  13. #1198
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gandrian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους.
    Τελικά έχω μπερδευτεί.
    Ήμουν χθες στο τηλ με την υπάλληλο της Cosmote κάνοντας τα διαδικαστικά να μου στείλουν τον Speedport Plus και διαβάζοντας ταυτόχρονα τις κριτικές εδώ το "πάγωσα" (π.χ. ασταθές Wi-Fi, timeouts, drain σε κινητά, τεχνικός Cosmote επιβεβαιώνει την ύπαρξη προβλημάτων με το Pluς κλπ).

    Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει εάν όντως τα πράγματα είναι τόσο τραγικά με τον Speedport Plus και να προτιμήσω να παραμείνω στον 2i ?


    Με εκτίμηση
    Γιώργος-Μαρούσι
    Δεν μπορει κανεις να σου πει αν θα δουλευψει σωστα στο δικο σου setup. Η καλυτερη λυση ειναι μονο η δοκιμη.

    Εχω πχ δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.

    Διαβαζεις εδω για προβληματα. Ποσες συσκευες εχει δωσει η εταιρεια και ποσοι απο τους χρηστες ΔΕΝ εχουν προβλημα ? Εδω γραφουν ΜΟΝΟ οσοι εχουν προβλημα.

    Το οτι σου ειπε ο υπαλληλος για προβλημα......... Πρωτον οι υπαλληλοι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ στην Τ.Υ. (αποδεδειγμενα απο απειρα ποστ συμφορουμιτων που τους "εστησαν στον τοιχο" σε γνωσεις ) . Και δευτερον αυτο βλεπουν στο "ΣΥΣΤΗΜΑ "... αυτο λενε.

    Για μενα (προσωπικη μου αποψη) αλλαξε το. Στη χειροτερη περιπτωση ΑΝ οντως εχεις προβλημα... βαζεις ενα δικο σου ΑΡ και εισαι ετοιμος.
    The gr81 .

  14. #1199
    Εγγραφή
    11-02-2005
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓55000/5500↑
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritz!Box7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορει κανεις να σου πει αν θα δουλευψει σωστα στο δικο σου setup. Η καλυτερη λυση ειναι μονο η δοκιμη.

    Εχω πχ δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.

    Διαβαζεις εδω για προβληματα. Ποσες συσκευες εχει δωσει η εταιρεια και ποσοι απο τους χρηστες ΔΕΝ εχουν προβλημα ? Εδω γραφουν ΜΟΝΟ οσοι εχουν προβλημα.

    Το οτι σου ειπε ο υπαλληλος για προβλημα......... Πρωτον οι υπαλληλοι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ στην Τ.Υ. (αποδεδειγμενα απο απειρα ποστ συμφορουμιτων που τους "εστησαν στον τοιχο" σε γνωσεις ) . Και δευτερον αυτο βλεπουν στο "ΣΥΣΤΗΜΑ "... αυτο λενε.

    Για μενα (προσωπικη μου αποψη) αλλαξε το. Στη χειροτερη περιπτωση ΑΝ οντως εχεις προβλημα... βαζεις ενα δικο σου ΑΡ και εισαι ετοιμος.
    Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι να "μπλεξει" ο καθενας με Access Point, bridge, WiFi repeaters κλπ κλπ

    Οταν εχει ενα λειτουργικο router που δουλευει απροβλήματιστα .... αυτη την στιγμη, τι θα κερδισει ?

    Moνο αν εχει ασυρματες συσκευες συνδεδεμένες σε πριζα δεν θα εχει draining ασε που θα πρεπει να ψαχτει με ρυθμισεις για να μην εχει time outs στην εκπομπη τοσο των 5Ghz οσο και των 2,4Ghz.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  QgPWSuX.png 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  120,4 KB 
ID: 200344

    Αν δεις παραπανω υπαρχουν χρηστες που δεν εχουν ουτε τηλεφωνια και τους το αλλαξαν 4 φορες και στο τελος ο τεχνικος τους εφερε το entry ... κατι δεν παει καλα λοιπον

    Τα εχουμε ξανα πει επειδη εισαι απο τους τυχερους που δουλευει το δικο σου δεν σημαινει οτι δουλευουν ολα καλα...

    Οταν οι ιδιοι οι τεχνικοι της Cosmote παραδεχονται το προβλημα και λενε οτι το γνωριζουν και το αλλαζουν με το entry γιατι να μπει ο φιλος μας σε αυτη την διαδικασια...

    Αληθεια σου λεω δεν σε καταλαβαινω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Minotavrs : 11-01-19 στις 12:28.

  15. #1200
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Minotavrs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι να "μπλεξει" ο καθενας με Access Point, bridge, WiFi repeaters κλπ κλπ

    Οταν εχει ενα λειτουργικο router που δουλευει απροβλήματιστα .... αυτη την στιγμη, τι θα κερδισει ?

    Moνο αν εχει ασυρματες συσκευες συνδεδεμένες σε πριζα δεν θα εχει draining ασε που θα πρεπει να ψαχτει με ρυθμισεις για να μην εχει time outs στην εκπομπη τοσο των 5Ghz οσο και των 2,4Ghz.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  QgPWSuX.png 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  120,4 KB 
ID: 200344

    Αν δεις παραπανω υπαρχουν χρηστες που δεν εχουν ουτε τηλεφωνια και τους το αλλαξαν 4 φορες και στο τελος ο τεχνικος τους εφερε το entry ... κατι δεν παει καλα λοιπον

    Τα εχουμε ξανα πει επειδη εισαι απο τους τυχερους που δουλευει το δικο σου δεν σημαινει οτι δουλευουν ολα καλα...

    Οταν οι ιδιοι οι τεχνικοι της Cosmote παραδεχονται το προβλημα και λενε οτι το γνωριζουν και το αλλαζουν με το entry γιατι να μπει ο φιλος μας σε αυτη την διαδικασια...

    Αληθεια σου λεω δεν σε καταλαβαινω...
    Σου μιλάει κάποιος που έχει το enry στο κουτί.

    Το αλλάζεις και πας σε plus γιατί απλά το entry δεν έχει 5άρι wifi
    Με την ελπίδα ότι το plus δεν θάχει προβλήματα

    ΥΓ
    Οταν το w724 και το rasperrry έχουν 5άρια, να μην πω ότι το entry είναι σαβούρα?
    Και ναι υπάρχουν πλέον αρκετές συσκευές στο σπίτι που έχουν 5άρι, μιλάμε για άλλες ταχύτητες και χωρίς θόρυβο.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 80 από 662 ΠρώτηΠρώτη ... 60707578798081828590100 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση Speedport 2i για VoIP Cosmote/ΟΤΕ με Mikrotik
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 390
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-23, 14:21
  2. [Other] Οδηγός QoS για Speedport Entry 2i - ZTE H268 - και άλλα ZTE modem/routers
    Από globalnoise στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-21, 20:54
  3. Speedport Entry πίσω από D-Link DSL 3682 μόνο για VoiP
    Από searanger στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-18, 19:42
  4. Speedport Entry 2i + TP-LINK VR400 VDSL
    Από George21 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-17, 19:54
  5. [Other] Speedport Entry 2i σαν modem και TP-Link W9980 σαν ρουτερ
    Από sotiris.bos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-17, 22:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας