Σελ. 81 από 662 ΠρώτηΠρώτη ... 61717679808182838691101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.201-1.215 από 9922

Θέμα: Speedport Plus

  1. #1201
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Minotavrs Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αληθεια σου λεω δεν σε καταλαβαινω...
    Γιατι πολυ απλα οπως και εσυ λες την γνωμη σου..... ετσι και εγω λεω την δικη μου.

    Εγω δεν καταλαβαινω γιατι εχει κανει ολοκληρη εκστρατεια ΚΑΤΑ του plus.

    Οκ εχεις θεματα . γιατι προσπαθεις να προσηλυτίσεις κι αλλο κοσμο? Εφτιαξες και ενα νεο νημα και το διαδιδεις παντου. Εγω δηλαδη δεν μπορω να ξαναποσταρω για το plus ?



    Διαβασε ξανα το ποστ μου και θα δεις οτι ειναι ουδετερο. Σε αντιθεση με το δικο σου που προσπαθεις ντε και καλα να τον πεισεις να μην το κανει.

    Και δεν καταλαβαινω γιατι μπαινεις σε προσωπικη αντιπαραθεση με μενα.

    - - - Updated - - -
    The gr81 .

  2. #1202
    Εγγραφή
    11-02-2005
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓55000/5500↑
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritz!Box7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου μιλάει κάποιος που έχει το enry στο κουτί.

    Το αλλάζεις και πας σε plus γιατί απλά το entry δεν έχει 5άρι wifi
    Με την ελπίδα ότι το plus δεν θάχει προβλήματα

    ΥΓ
    Οταν το w724 και το rasperrry έχουν 5άρια, να μην πω ότι το entry είναι σαβούρα?
    Και ναι υπάρχουν πλέον αρκετές συσκευές στο σπίτι που έχουν 5άρι, μιλάμε για άλλες ταχύτητες και χωρίς θόρυβο.
    Αληθεια σου λεω σηκωνω τα χερια ψηλα... μα το 5αρι που γραφεις δεν παιζει ΚΑΝΕΙ TIMEOUTS και σου λενε απο το helpdesk να το κλεισεις μηπως και γινει πιο σταθερα τα 2,4Ghz ασε που αν δεν το ρυθμισεις δεν προκειται να δουλεψει ουτε και ετσι στα 2,4...

    ΒΤW επειδη το τερματισαμε... το θεμα δεν ειναι αν το entry ειναι σαβουρα ή οχι αλλα γιατι να αλλαξει ο παραπανω φιλος το σαβουρενιο κατ' εσε entry, το οποιο του δουλευει απροβληματιστα αυτη την στιγμη με το plus που εχει ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ...

  3. #1203
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Minotavrs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αληθεια σου λεω σηκωνω τα χερια ψηλα... μα το 5αρι που γραφεις δεν παιζει ΚΑΝΕΙ TIMEOUTS και σου λενε απο το helpdesk να το κλεισεις μηπως και γινει πιο σταθερα τα 2,4Ghz ασε που αν δεν το ρυθμισεις δεν προκειται να δουλεψει ουτε και ετσι στα 2,4...

    ΒΤW επειδη το τερματισαμε... το θεμα δεν ειναι αν το entry ειναι σαβουρα ή οχι αλλα γιατι να αλλαξει ο παραπανω φιλος το σαβουρενιο κατ' εσε entry, το οποιο του δουλευει απροβληματιστα αυτη την στιγμη με το plus που εχει ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ...
    Μάλλον δεν καλοδιαβάζεις ..
    Μιλάω για plus που να παίζει απροβλημάτιστα οπότε ούτε 5άρι κλείνει ούτε τίποτα.
    Εκτός και αν το 100% των plus έχει προβλήματα.
    Αν το plus σου βγάλει προβλήματα, όπως και σε όποιο modem, την κάθισες

    Το σαβουρένιο entry που παίζει απροβλημάτιστα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΞΕΙ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ 5άρι, γιατί δεν έχει.

    Αν δεν το χρειάζεσαι το 5άρι είσαι ΟΚ.
    Πες το και στον φίλο με voda (κάποιοι θα είναι και με cosmote) που κάποιες ώρες δεν του δουλεύει το 2,4 wifi λόγω κάποιου γείτονα, ενω ενσύρματα δεν έχει πρόβλημα
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #1204
    Εγγραφή
    11-02-2005
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓55000/5500↑
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritz!Box7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι πολυ απλα οπως και εσυ λες την γνωμη σου..... ετσι και εγω λεω την δικη μου.

    Εγω δεν καταλαβαινω γιατι εχει κανει ολοκληρη εκστρατεια ΚΑΤΑ του plus.

    Οκ εχεις θεματα . γιατι προσπαθεις να προσηλυτίσεις κι αλλο κοσμο? Εφτιαξες και ενα νεο νημα και το διαδιδεις παντου. Εγω δηλαδη δεν μπορω να ξαναποσταρω για το plus ?



    Διαβασε ξανα το ποστ μου και θα δεις οτι ειναι ουδετερο. Σε αντιθεση με το δικο σου που προσπαθεις ντε και καλα να τον πεισεις να μην το κανει.

    Και δεν καταλαβαινω γιατι μπαινεις σε προσωπικη αντιπαραθεση με μενα.

    - - - Updated - - -
    Μαλιστα... χαρακτηριζεσαι ουδετερος... εχεις γραψει ενα καρο σχολια υπερ του plus και με παραδειγματα σου λεμε με ωραιο τροπο αλλα πως αυτα που γραφεις υπερ του plus δεν στεκουν... Αν το να λες σε καποιον παρε το plus και αν δεν σου δουλεψει βαζεις AP (βαζεις = αγοραζεις) το λες ουδετεροτητα παω πασο....

    Επειδη λοιπον απο οτι φαινεται εγω τα παίρνω (απο που δεν ξερω ακομα) και κανω εκστρατεια κατα του καταπλητικου αυτου ρουτερ θελω να μου πεις ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΤΗΣ COSMOTE ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΟΥΝ 3 και 4 φορες ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟ παλιοτερο που στο helpdesk δεν σου το δινουν ?

    Και επειδη θελω να το ξεκαθαρισουμε αυτο το να διαμαρτυρεσαι για κατι που ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ σου δινουν και ειναι ελλατωματικο ως προιον χωρις να σου δινουν την δυνατοτητα να το αντικαταστησεις με λειτουργικο εξοπλισμο (παλαιοτερο ρουτερ) αλλα σε πηγαινουν σε λυση αγορας του fritz που κοστιζει 170 κατι ευρώ δεν λογιζεται ουτε ως εκστρατεια ουτε ως εκδίκηση αν το καταλαβεις αυτο τοτε καλως διαφορετικα μην συκοφαντεις τον αλλον επειδη δεν ειναι φανμπόυ και δεν θελει να εχουν κι αλλοι το προβλημα του γνωστοποιώντας το ....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον δεν καλοδιαβάζεις ..
    Μιλάω για plus που να παίζει απροβλημάτιστα οπότε ούτε 5άρι κλείνει ούτε τίποτα.
    Εκτός και αν το 100% των plus έχει προβλήματα.
    Αν το plus σου βγάλει προβλήματα, όπως και σε όποιο modem, την κάθισες

    Το σαβουρένιο entry που παίζει απροβλημάτιστα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΞΕΙ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ 5άρι, γιατί δεν έχει.

    Αν δεν το χρειάζεσαι το 5άρι είσαι ΟΚ.
    Πες το και στον φίλο με voda (κάποιοι θα είναι και με cosmote) που κάποιες ώρες δεν του δουλεύει το 2,4 wifi λόγω κάποιου γείτονα, ενω ενσύρματα δεν έχει πρόβλημα
    Ωραια λοιπον θα σου προτείνω κατι... θα κάνουμε τράμπα τα router μας ?

    ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΕΓΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ PLUS που μου εχουν αντικαταστήσει απο την Cosmote μεσα σε 2 μηνες και το οποιο εχει τα ιδια προβληματα που εχουν αναφερθει με τα αλλα τρια, ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΑ?

    Αν δεχεσαι με μεγαλη μου χαρα να σου το στειλω και τα ταχυδρομικα δικα μου...

    @Γκρινιαρης και εσυ εισαι ευπροσδεκτος αν θελεις να κανουμε την αλλαγη

  5. #1205
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Minotavrs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα... χαρακτηριζεσαι ουδετερος... εχεις γραψει ενα καρο σχολια υπερ του plus και με παραδειγματα σου λεμε με ωραιο τροπο αλλα πως αυτα που γραφεις υπερ του plus δεν στεκουν... Αν το να λες σε καποιον παρε το plus και αν δεν σου δουλεψει βαζεις AP (βαζεις = αγοραζεις) το λες ουδετεροτητα παω πασο....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορει κανεις να σου πει αν θα δουλευψει σωστα στο δικο σου setup. Η καλυτερη λυση ειναι μονο η δοκιμη.
    Αν αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΔΕΤΕΡΟΤΗΤΑ ... τοτε τι ειναι?

    Ποιον συκοφαντησα? Δεν εκανα ΚΑΝΕΝΑ προσωποποιημένο σχολιο. Αντιθετα με εσενα που ξεκινησες προσωπικη αντιπαραθεση.

    Δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω. Οποιος καταλαβε... καταλαβε.

    Καλη σου μερα,
    The gr81 .

  6. #1206
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    @minotavrs, αν δεν κάνω λάθος, δεν είχες παλιότερα κάποιο απο τα άλλα speedport, αλλά κάποιο παλιότερο zte η σύγκριση θα πρέπει να είναι με τα άλλα speedport, σε αυτή την περίπτωση το μόνο σοβαρό θέμα είναι το battery drain σε κινητά

    Το οτι δεν σε αφήνει να επιλέξεις Ipv4 only είναι κάτι που το κάνουν και οι άλλες συσκευές
    Το ασύρματο με τα timeout Κλπ το κάνουν και οι άλλες
    Μη εμφάνιση του attainable δεν έχεις και στο παλιότερο speedport

    Είναι router Παρόχου, δεν είναι το καλύτερο ούτε το χειρότερο, είναι ενα μέτριο router

  7. #1207
    Εγγραφή
    29-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα -Ν.Ηράκλειο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7590
    Νομίζω πως ο sdikr το έθεσε στη πιο σωστή βάση το θέμα ... Είναι router παρόχου και είναι μέτριο .... Λογικά το θέμα με το battery drain θα φτιάξει σε μελοντικό update... Aπο εκεί και πέρα η μόνη λύση είναι η αλλαγή εξοπλισμού...
    Ilias

  8. #1208
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Minotavrs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Moνο αν εχει ασυρματες συσκευες συνδεδεμένες σε πριζα δεν θα εχει draining ασε που θα πρεπει να ψαχτει με ρυθμισεις για να μην εχει time outs στην εκπομπη τοσο των 5Ghz οσο και των 2,4Ghz.
    Ψαχτείτε πάντως και με τα κινητά σας όσοι ισχυρίζεστε/εντοπίζετε ότι έχετε τέτοιο πρόβλημα. Είναι -επιεικώς- υπερβολικό να μιλάμε για "battery drain" λόγω ...wifi ap στο οποίο συνδεόμαστε.

  9. #1209
    Εγγραφή
    11-02-2005
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓55000/5500↑
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritz!Box7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    @minotavrs, αν δεν κάνω λάθος, δεν είχες παλιότερα κάποιο απο τα άλλα speedport, αλλά κάποιο παλιότερο zte η σύγκριση θα πρέπει να είναι με τα άλλα speedport, σε αυτή την περίπτωση το μόνο σοβαρό θέμα είναι το battery drain σε κινητά

    Το οτι δεν σε αφήνει να επιλέξεις Ipv4 only είναι κάτι που το κάνουν και οι άλλες συσκευές
    Το ασύρματο με τα timeout Κλπ το κάνουν και οι άλλες
    Μη εμφάνιση του attainable δεν έχεις και στο παλιότερο speedport

    Είναι router Παρόχου, δεν είναι το καλύτερο ούτε το χειρότερο, είναι ενα μέτριο router

    Εχω αυτη την στιγμη τεσσερις ενεργες συνδεσεις cosmote οι 3 εχουν speedport entry αυτη την στιγμη που μιλαμε και δεν εχουν ουτε διακοπες ουτε battery drain σε αυτη που σας γραφω τωρα και ειναι η τεταρτη συνδεση cosmote ειχα τo ZXDSL 931 vii για 4 χρονια χωρις κανενα προβλημα τον Μαϊο του 2018 μου το αλλαξαν με speedport entry επειδη με πηγαν σε voip υποχρεωτικα και δεν θα επαιζε... καπου στα τελη Οκτωμβριου μου το αλλαξαν με το plus επειδη ειχα 5αρα γραμμη...

    To γνωριζω οτι ειναι ρουτερ παροχου δεν απαιτω εξεζητημένα πραγματα.. ας αφησω λοιπων και το ipv4, τα στατιστικά και το QOS και οτι αλλο μπορει να θεωρησεις υποδεέστερο για ενα ρουτερ παροχου εγω μιλαω για απλα πραγματα...

    Πηγαινε με πισω στο entry που ειχα και μην μου δινεις μια συσκευη που λειτουργει εις βαρως των κινητων - tablets που συνδεονται σε αυτην...

    Δεν μπορει μεσα σε ενα βραδυ και σε sleep mode να μου κατεβαζει την μπαταρια στο 6s απο to 100% στο 86% ... ουτε να ειμαι διπλα στο router και να μην εχω ιντερνετ και να μια να μπαινω και μια να μην μπαινω χρησιμοποιώντας τα δεδομενα του κινητου...

    Το θεμα μου ειναι γιατι να εχω αλλαξει 4 ρουτερ και να μου δινουν το ιδιο μοντελο με τα ιδια προβληματα και να μην με πηγαινουν ενα μοντελο πισω ειτε αυτο λέγεται entryu ειτε δεν ξερω εγω τι αλλο και να με αναγκαζουν να αγορασω το fritz...

    και για να ληξει αυτο το παραμυθι περι εκστρατειας εγω το εχω λυσει το θεμα εχω βαλει repeater και εχω συνδεσει ολα τα κινητα- tablets εκει... oσο για τις διακοπες και μετα απο δοκιμες τις οποιες και εχω ανεβασει εδω μεσα τις εχω εξαφανίσει και δεν εχω θεμα...

    θα μπορουσα λοιπον οπως και οι αλλοι να μην κανω τιποτα ή επειδη πολυ απλα εχω την δυνατοτητα να αγορασω repeater ή τις τεχνικες γνωσεις να πειραξω καποια πραγματα να πω οτι ελυσα το προβλημα τι με νοιαζει τι κανουν οι αλλοι...

    Δεν ειναι ομως ετσι ρε παιδια... υπαρχουν κοσμος και παππουδες εκει εξω που δεν εχουν αυτη την δυνατοτητα γιατι λοιπον πρεπει να υποστουν ολη αυτη την ταλαιπωρια .

    Εγω προσωπικα λοιπον οσο η Cosmote δεν μου δινει λύση παροτι περιμενω να μου απαντησει τεχνικος εδω και 3 εβδομαδες θα συνεχιζω να το γραφω και δεν θα στρουθοκαμηλίζω επειδη εχω λύσει το προβλημα...

  10. #1210
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/30000
    ISP
    OTE RURAL
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    21(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τζάμπα μαλώνετε παιδιά.. Όποιος νομίζει ότι είναι καλό το Plus ας το κρατήσει.
    Προσωπικά έχω αλλάξει 2 Plus με τα ίδια ακριβώς προβλήματα και δεν είμαι μόνο εγώ... Όλοι μου οι φίλοι έχουν τα ίδια θέματα..

    Δυστυχώς η εξυπηρέτηση πετάει αετό και δε σε αφήνουν να πάρεις πάλι το entry αλλά ευτυχώς οι τεχνικοί γνωρίζουν το πρόβλημα. Ήμουν απ τους τυχερούς που μου έδωσε τεχνικός entry να κάνω τη δουλειά μου.
    Ίσως με παράπονα στα καταστήματα να βγάλετε κι εσείς κάποια "δωρεάν" άκρη γιατί στα κεντρικά πέρα βρέχει.

    2 χρόνια πάντως με το entry κανένα πρόβλημα.. Σταθερότατο. Αν δεν το κλείσω εγώ, δεν αποσυνδέεται
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.jpg 
Εμφανίσεις:  92 
Μέγεθος:  172,8 KB 
ID: 200370

  11. #1211
    Εγγραφή
    31-08-2008
    Περιοχή
    Nαύπακτος
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7560
    SNR / Attn
    24,1(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επιβεβαιωνω τα προβλημαται του Plus ....ειχα αλλαξει 2....τα ιδια θεματα με το wifi....

    το ειχα βαλει στο συρταρι και επαιζα με ενα technicolor της wind και δεν ειχα θεματα...

    δυστυχως ομως λογω των αλλαγων στην τηλεφωνια....αναγκαστικα να το ξαναβαλω υποχρεωτικα με την ελπιδα να εχει παρει καποια Αναβαθμιση...

    το αφησα μια μερα πανω.......τα ιδια θεματα....

    θυμηθηκα λογω 2ης συνδεσης (ευτυχως εκει παιζει ενα Fritz μπετο ) οτι ειχα σε μια ντουλαπα ενα entry...

    το εβαλα και ολα παιζουν ευτυχως παλι σωστα......
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chaos38 : 12-01-19 στις 17:23.

  12. #1212
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    OTEnet
    Router
    speedtouch plus
    SNR / Attn
    15(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PCDoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τζάμπα μαλώνετε παιδιά.. Όποιος νομίζει ότι είναι καλό το Plus ας το κρατήσει.
    Προσωπικά έχω αλλάξει 2 Plus με τα ίδια ακριβώς προβλήματα και δεν είμαι μόνο εγώ... Όλοι μου οι φίλοι έχουν τα ίδια θέματα..

    Δυστυχώς η εξυπηρέτηση πετάει αετό και δε σε αφήνουν να πάρεις πάλι το entry αλλά ευτυχώς οι τεχνικοί γνωρίζουν το πρόβλημα. Ήμουν απ τους τυχερούς που μου έδωσε τεχνικός entry να κάνω τη δουλειά μου.
    Ίσως με παράπονα στα καταστήματα να βγάλετε κι εσείς κάποια "δωρεάν" άκρη γιατί στα κεντρικά πέρα βρέχει.

    2 χρόνια πάντως με το entry κανένα πρόβλημα.. Σταθερότατο. Αν δεν το κλείσω εγώ, δεν αποσυνδέεται
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.jpg 
Εμφανίσεις:  92 
Μέγεθος:  172,8 KB 
ID: 200370
    καλα σιγουρα το plus εχει προβληματα αλλα στην 100 ρα που ενεργοποιησα παει σφαιρα
    τωρα για το drain εχω ενα tp λινκ απο πισω και ολα καλα για τσαμπα ρουτερ μια χαρα ειναι
    αλλιως χερακι στην τσεπη και παμε

  13. #1213
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    941
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Fritzbox! 7530
    Path Level
    Fastpath
    Band steering το κλείνουμε;

  14. #1214
    Εγγραφή
    04-08-2017
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    380
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DjTony Εμφάνιση μηνυμάτων
    Band steering το κλείνουμε;
    Εγώ το έχω ανοικτό και έχω ορίσει ξεκάθαρα το BSSID στο οποίο θα συνδέεται η συσκευή (εδώ στα Linux, αλλα κάτι θα έχουν και τα Windows φαντάζομαι). Μπορείς κάλλιστα να ονομάσεις διαφορετικά τα SSID και να συνδέεσαι σε οποιο σου αρέσει αν προτιμάς αυτό.

    - - - Updated - - -

    Παιδιά τα ρουτερ είναι CPE και μας παρέχονται δωρεάν. Όλα έχουν περίπου τα ίδια μικροθέματα. Και το plus και gigabit έχει, και 5 Ghz. Προσωπικά δεν είχα ποτέ προβλήματα με καμία απο αυτές συσκευές αλλα μπορώ να πιστέψω ότι υπήρξαν προβλήματα σίγουρα. Για οικιακή χρήση είναι τα κακόμοιρα

  15. #1215
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Γιατί δε σου δίνουν την επιλογή να το πας πίσω και να πάρεις το παλιό αν έχεις πρόβλημα ;; 56 ευρό χρεώνουν το παλιό σε επόμενο λογαριασμό αν το κρατήσεις για backup ;

Σελ. 81 από 662 ΠρώτηΠρώτη ... 61717679808182838691101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση Speedport 2i για VoIP Cosmote/ΟΤΕ με Mikrotik
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 390
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-23, 14:21
  2. [Other] Οδηγός QoS για Speedport Entry 2i - ZTE H268 - και άλλα ZTE modem/routers
    Από globalnoise στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-21, 20:54
  3. Speedport Entry πίσω από D-Link DSL 3682 μόνο για VoiP
    Από searanger στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-18, 19:42
  4. Speedport Entry 2i + TP-LINK VR400 VDSL
    Από George21 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-17, 19:54
  5. [Other] Speedport Entry 2i σαν modem και TP-Link W9980 σαν ρουτερ
    Από sotiris.bos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-17, 22:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας