Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 69
  1. #16
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Βάλτε κι εμένα στους γκρινιάρηδες. Το είχα σε Android TV και τώρα μου το ακυρώνουν.

  2. #17
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Απαράδεκτο για μένα γενικά το γεγονός ότι δεν μπορεί να μπαίνεις από όσες συσκευές θέλεις με 1-2 παράλληλα streams. Δηλαδή τύπου Netflix. Άκου εκεί αλλαγή συσκευής κάθε 30 μέρες. Δηλαδή έστω ότι έχεις pc,laptop,2-3 κινητά και tablet τι γίνεται? Και μιλάμε μόνο πχ για 1 άτομο ή ζευγάρι... Αν έχεις και παιδιά? Δεν είμαστε στο 80-90 με μια τηλεόραση ανα σπίτι και ένα κινητό... Και με υπηρεσία τύπου Netflix δεν γίνεται κακόβουλη χρήση υπηρεσίας για να προλάβω....

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαράδεκτο για μένα γενικά το γεγονός ότι δεν μπορεί να μπαίνεις από όσες συσκευές θέλεις με 1-2 παράλληλα streams. Δηλαδή τύπου Netflix. Άκου εκεί αλλαγή συσκευής κάθε 30 μέρες. Δηλαδή έστω ότι έχεις pc,laptop,2-3 κινητά και tablet τι γίνεται? Και μιλάμε μόνο πχ για 1 άτομο ή ζευγάρι... Αν έχεις και παιδιά? Δεν είμαστε στο 80-90 με μια τηλεόραση ανα σπίτι και ένα κινητό... Και με υπηρεσία τύπου Netflix δεν γίνεται κακόβουλη χρήση υπηρεσίας για να προλάβω....
    Δεν είναι όμως netflix, το δωρεάν είναι μια εξτρά υπηρεσία απο την στιγμή που έχεις cosmote tv, με 5 ευρώ έχεις κάτι σαν netflix που το πληρώνεις 10, πάλι δύο streams ταυτόχρονα.
    Το 80 και το 90 Δεν είχες κινητό

  4. #19
    Εγγραφή
    30-11-2009
    Περιοχή
    Μυτιληνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    834
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219930/21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΑ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    11,2(dB) / 34,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    η αυτονομη υπηρεσια χωρις συμβολαιο ποτε θα βγει ? απριλιο ελεγα.



    Case: coolermaster cosmos s,CPU: Core i7 920 D0 M/B: asus p6t deluxe v2, Ram:corsair dominator 1600mhz 3*4gb, VGA: msi gtx 260 twin frozr, Hds: western digital velociraptor 300gb, CPU Cooler: stock cooler, Monitor: lg 17'',PSU: seasonic m12d 850watt.

  5. #20
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.736
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Αν έχω εναν φίλο με Cosmote TV και του δίνω ένα τάληρο το μήνα, μπορώ να βλέπω απο το tablet?

  6. #21
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.980
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Θα βλεπεις οτι θες ή θα ειναι φαση Nova ομως που για να δεις ενα καναλι στο NovaGo το καναλι αυτο για το διαστημα θεασης της εκπομπης που επιλεγεις, χανεται απο τον δεκτη/τηλεοραση?

  7. #22
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι όμως netflix, το δωρεάν είναι μια εξτρά υπηρεσία απο την στιγμή που έχεις cosmote tv, με 5 ευρώ έχεις κάτι σαν netflix που το πληρώνεις 10, πάλι δύο streams ταυτόχρονα.
    Το 80 και το 90 Δεν είχες κινητό
    Αυτό λέω δεν είναι σαν το Netflix ούτε με τα 5 ευρώ.. Και μην συγκρίνουμε τιμές κλπ. Μιλάω για λειτουργικότητα.... Όσο για το 80 και 90 θυμάμαι τέλη 90 νομίζω κάτι κλασικά ericsson. Και μίλησα για 80-90 γτ τότε το κλασικό ήταν μία τηλεόραση ανα σπίτι :P

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό λέω δεν είναι σαν το Netflix ούτε με τα 5 ευρώ.. Και μην συγκρίνουμε τιμές κλπ. Μιλάω για λειτουργικότητα.... Όσο για το 80 και 90 θυμάμαι τέλη 90 νομίζω κάτι κλασικά ericsson. Και μίλησα για 80-90 γτ τότε το κλασικό ήταν μία τηλεόραση ανα σπίτι :P
    Και για του λόγου το αληθές....
    https://www.gsmarena.com/ericsson_ga_628-105.php
    :P

  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό λέω δεν είναι σαν το Netflix ούτε με τα 5 ευρώ.. Και μην συγκρίνουμε τιμές κλπ. Μιλάω για λειτουργικότητα.... Όσο για το 80 και 90 θυμάμαι τέλη 90 νομίζω κάτι κλασικά ericsson. Και μίλησα για 80-90 γτ τότε το κλασικό ήταν μία τηλεόραση ανα σπίτι :P

    - - - Updated - - -



    Και για του λόγου το αληθές....
    https://www.gsmarena.com/ericsson_ga_628-105.php
    :P
    Ναι και παίζανε και βίντεο τα κινητά τότε , εκτός αν με το τέλος του 90 θέλεις να πείς αρχές 2000
    Μα δεν χρειάζεται να δώσεις τα 5 ευρώ, είναι υπηρεσία που είναι πακέτο με το πακέτο τηλεόρασης, το όποιο έχει και κάποιες άλλες υπηρεσίες που δεν έχει το netflix, μπορείς μάλιστα για μέσα στο σπίτι να πάρεις το πακέτο για Multiroom

    ΥΓ πάντως είναι καλό που πλέον η σύγκριση δεν γίνεται με addons για το Kodi

  9. #24
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    2. Σε ποιες συσκευές μπορώ να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία COSMOTE TV GO;

    Έχεις τη δυνατότητα να συσχετίσεις έως μία συσκευή στο λογαριασμό σου. Σε περίπτωση που έχεις ενεργοποιήσει το πακέτο των extra συσκευών μπορείς να συσχετίσεις συνολικά έως 3 συσκευές. H συσχέτιση πραγματοποιείται αυτόματα κατά την πρώτη σύνδεση σου, από τη συσκευή, με τους κωδικούς σου.
    Να συμπληρώσω επίσης κάτι που ξέχασαν να γράψουν:
    Η android συσκευή σου ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να είναι root (δηλαδή τα μισά κινητά τουλάχιστον)
    Η android συσκευή σου ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να έχει επεξεργαστή intel (δηλαδή τα μισά tablet τουλάχιστον)
    Επίσης οι συσκευές θα πρέπει να είναι υποχρεωτικά 3G/4G (δηλαδή πάνε και τα υπόλοιπα μισά tablet) και να δηλώσεις το νούμερο στην εξυπηρέτηση πελατών - δεν αρκεί να βάλεις τους κωδικούς μόνο
    Μέσα σε όλα αυτά θα βοηθούσε να μην είναι ανάδρομος και ο Ερμής ώστε να έχεις μια πλήρη εμπειρία COSMOTE TV GO πληρώνοντας φυσικά και κάτι μικροεξτραδάκια πέραν της αδικαιολόγητα ακριβής συνδρομής
    Απορώ πως περιμένουν να δουλέψουν όταν ο ανταγωνισμός (netflix) παρέχει ανώτερες υπηρεσίες στο ένα τέταρτο της τιμής και χωρίς κανέναν γελοίο περιορισμό

  10. #25
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Συγκρίνεις ΠΑΝΤΕΛΩΣ ανόμοιες υπηρεσίες. Επίσης, το GO είναι συμπληρωματικό της υπηρεσίας μέσω δορυφόρου ή μέσω adsl/vdsl.

  11. #26
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγκρίνεις ΠΑΝΤΕΛΩΣ ανόμοιες υπηρεσίες. Επίσης, το GO είναι συμπληρωματικό της υπηρεσίας μέσω δορυφόρου ή μέσω adsl/vdsl.
    Δεν παίρνουν όλοι COSMOTE TV για ποδόσφαιρο μόνο.
    Εγώ το πήρα για τον ίδιο λόγο που πήρα netflix, για να βλέπω καμιά ταινία.
    Με αυτό το κριτήριο εμένα μου φαίνονται παρόμοιες υπηρεσίες.

    Α! να συμπληρώσω επίσης οτι παρόλο που ο δέκτης έχει και scart και hdmi ΔΕΝ λειτουργούν ταυτόχρονα
    Έτσι δεν μπορείς να ανοίξεις τον βιντεοπροβολέα αν κάνοντας ζάπινκ στην TV βρεις κάτι που σου αρέσει και θέλεις να το απολαύσεις

  12. #27
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν παίρνουν όλοι COSMOTE TV για ποδόσφαιρο μόνο.
    Εγώ το πήρα για τον ίδιο λόγο που πήρα netflix, για να βλέπω καμιά ταινία.
    Με αυτό το κριτήριο εμένα μου φαίνονται παρόμοιες υπηρεσίες.

    Α! να συμπληρώσω επίσης οτι παρόλο που ο δέκτης έχει και scart και hdmi ΔΕΝ λειτουργούν ταυτόχρονα
    Έτσι δεν μπορείς να ανοίξεις τον βιντεοπροβολέα αν κάνοντας ζάπινκ στην TV βρεις κάτι που σου αρέσει και θέλεις να το απολαύσεις
    To netflix έχει scart;

  13. #28
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν παίρνουν όλοι COSMOTE TV για ποδόσφαιρο μόνο.
    Εγώ το πήρα για τον ίδιο λόγο που πήρα netflix, για να βλέπω καμιά ταινία.
    Με αυτό το κριτήριο εμένα μου φαίνονται παρόμοιες υπηρεσίες.

    Α! να συμπληρώσω επίσης οτι παρόλο που ο δέκτης έχει και scart και hdmi ΔΕΝ λειτουργούν ταυτόχρονα
    Έτσι δεν μπορείς να ανοίξεις τον βιντεοπροβολέα αν κάνοντας ζάπινκ στην TV βρεις κάτι που σου αρέσει και θέλεις να το απολαύσεις
    Η Nova και η Cosmote παρέχουν live ροή προγράμματος από δεκάδες κανάλια. Δεν έχουν μόνο αθλητικά ή μόνο ταινίες. Έχουν ντοκιμαντέρ, παιδικά, ειδησεογραφικά κλπ με ζωντανή ροή. Αυτά δεν υπάρχουν σε μια on demand υπηρεσία. Την ίδια στιγμή σου δίνουν και την δυνατότητα on demand υπηρεσιών. Αν εσένα σου φαίνονται παρόμοιες υπηρεσίες κάπου έχεις χαθεί στη μετάφραση.

  14. #29
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    To netflix έχει scart;
    αστειάκι;
    Το netflix μπορεις να το συνδέσεις σε οποιαδήποτε συσκευή σε όσες συσκευές θέλεις με όποιον τρόπο θέλεις.
    Έτσι έχοντας το PC μου κάτω από την τηλεόραση μπορώ να το συνδέσω και με αυτήν αλλά και με τον βιντεοπροβολέα και παράλληλα να το παρακολουθώ με το root-αρισμένο intel tablet μου στο μπαλκόνι
    Αν ήταν λίγο νεότερη η smart TV μου και είχε εφαρμογή netflix θα μπορούσα να το παρακολουθήσω κατευθείαν εκεί ή με ένα TV-BOX στην κρεβατοκάμαρα,χωρίς κόστος extra συσκευής και χωρίς να χρειάζεται να μεσολαβήσουν 30 μέρες για να αλλάξω συσκευή. Σβήνω την τηλεόραση στο σαλόνι (ή και δεν την σβήνω) πάω στην κρεβατοκάμαρα και voilà το Netflix παίζει !
    Τόσο απλά

  15. #30
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αστειάκι;
    Το netflix μπορεις να το συνδέσεις σε οποιαδήποτε συσκευή σε όσες συσκευές θέλεις με όποιον τρόπο θέλεις.
    Έτσι έχοντας το PC μου κάτω από την τηλεόραση μπορώ να το συνδέσω και με αυτήν αλλά και με τον βιντεοπροβολέα και παράλληλα να το παρακολουθώ με το root-αρισμένο intel tablet μου στο μπαλκόνι
    Αν ήταν λίγο νεότερη η smart TV μου και είχε εφαρμογή netflix θα μπορούσα να το παρακολουθήσω κατευθείαν εκεί ή με ένα TV-BOX στην κρεβατοκάμαρα,χωρίς κόστος extra συσκευής και χωρίς να χρειάζεται να μεσολαβήσουν 30 μέρες για να αλλάξω συσκευή. Σβήνω την τηλεόραση στο σαλόνι (ή και δεν την σβήνω) πάω στην κρεβατοκάμαρα και voilà το Netflix παίζει !
    Τόσο απλά
    Ναι αλλά στον ΟΤΕ θα το δεις σε HD, στο roοted κινητό όχι, στο tvbox όχι, στο pc χωρίς edge όχι

    Αλλά σίγουρα scart δεν έχει

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-19, 12:54
  2. Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-18, 14:20
  3. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-17, 14:13
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-17, 08:56
  5. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-17, 20:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας