Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 69
  1. #31
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Μόνο εγώ βρίσκω δηλαδή ότι έχει πολλούς περιορισμούς χωρίς λόγο η υπηρεσία οι οποίοι την καθιστούν μη χρηστική;

  2. #32
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο εγώ βρίσκω δηλαδή ότι έχει πολλούς περιορισμούς χωρίς λόγο η υπηρεσία οι οποίοι την καθιστούν μη χρηστική;
    Ναι έχει περιορισμούς σε σχέση με το netflix, όπως και το netflix έχει άλλες ελλείψεις σε σχέση με ένα πακέτο δορυφορικής
    ίσως για εσένα να είναι καλύτερο να μείνεις με το netflix σαν υπηρεσία, άλλος μπορεί να θέλει τα εξτρά του cosmote tv, άλλος και τα δυο

  3. #33
    Εγγραφή
    19-07-2013
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Cyta Hellas
    Δε μου είναι σαφές με τα όσα διαβάζω το εξής: Μπορώ πλέον να βλέπω σε οποιοδήποτε WiFi, σε laptop ή pc ή συνεχίζει να υφίσταται περιορισμός; Εγώ μέχρι σήμερα έβλεπα σε 4G tablet κάνοντας χρήση οποιουδήποτε wifi. Τον τελευταίο καιρό είχα παρατηρήσει πως α. Δε στέλνει sms στην αρχή β. Δεν έχω κάνει καμία ανανέωση το whatsup (του tablet) πάνω από μήνα και συνεχίζει να παίζει. Το σενάριο είναι το εξής. Έχω ote tv στο πατρικό και θέλω να βλέπω στον υπολογιστή μου σπίτι μου (άλλος πάροχος internet). Γίνεται;

  4. #34
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παιδιά εγώ που είμαι ο πρώτος που ανέφερα σε αυτό το thread το netflix, δεν συνέκρινα περιεχόμενο, συνέκρινα χρηστικότητα παρόμοιων εφαρμογών. Ως περιεχόμενο προφανώς δεν συγκρίνονται καθώς το ένα έχει live περιεχόμενο διαφορετικών κατηγοριών. Όμως σε θέμα χρηστικότητας μπορείς άνετα να τα συγκρίνεις. Και όπως είπα θα μπορούσες ακριβώς με την ίδια τεχνολογία να τρέχεις σε όσες συσκευές θέλεις αλλά μέχρι 2 streams.
    Να πω στον συμφορουμίτη ότι το Netflix HD δεν χρειάζεται Edge (το Full HD χρειάζεται) και επίσης το Netflix HD δεν εξαρτάται από το root αλλά από άλλα πράγματα (goodle widevine + netflix certification). Όπως και να έχει, σε θέμα περιεχομένου μήλα - πορτοκάλια. Αλλα κατ' εμέ απαράδεκτο που δεν το έχουν σε όσες συσκευές θες με περιορισμό stream.

  5. #35
    Εγγραφή
    30-04-2005
    Περιοχή
    Αγ. Παρασκευή
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999/4998
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    SNR / Attn
    24,7(dB) / 5.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kchristidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Το σενάριο είναι το εξής. Έχω ote tv στο πατρικό και θέλω να βλέπω στον υπολογιστή μου σπίτι μου (άλλος πάροχος internet). Γίνεται;
    αυτό ρωτάω και εγω μήπως κατάλαβε κανείς. απλα κάνωντας log on στο cosmotetvgo.gr απο PC θα αλλάξε θεωρητικά συσκευή και θα παίζει? Δεν το δοκιμάζει κάποιος να μας πεί?

  6. #36
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά εγώ που είμαι ο πρώτος που ανέφερα σε αυτό το thread το netflix, δεν συνέκρινα περιεχόμενο, συνέκρινα χρηστικότητα παρόμοιων εφαρμογών. Ως περιεχόμενο προφανώς δεν συγκρίνονται καθώς το ένα έχει live περιεχόμενο διαφορετικών κατηγοριών. Όμως σε θέμα χρηστικότητας μπορείς άνετα να τα συγκρίνεις. Και όπως είπα θα μπορούσες ακριβώς με την ίδια τεχνολογία να τρέχεις σε όσες συσκευές θέλεις αλλά μέχρι 2 streams.
    Να πω στον συμφορουμίτη ότι το Netflix HD δεν χρειάζεται Edge (το Full HD χρειάζεται) και επίσης το Netflix HD δεν εξαρτάται από το root αλλά από άλλα πράγματα (goodle widevine + netflix certification). Όπως και να έχει, σε θέμα περιεχομένου μήλα - πορτοκάλια. Αλλα κατ' εμέ απαράδεκτο που δεν το έχουν σε όσες συσκευές θες με περιορισμό stream.
    Όταν λέω HD Μιλάω για 720p+ και πάνω, όποτε ναι θέλει edge, δεν παίζει 720p+ σε συσκευές με root άσχετα αν έχουν widevine l1, ούτε έχει συσκευές με scart.
    Ψάξε το λίγο καλύτερα πριν κάνεις την σύγκριση

  7. #37
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Περίεργο το link που δίνεις (να πω την αλήθεια δεν το διάβασα όλο - μόνο τον τίτλο) αλλά σε μένα παίζει το netflix και στο TV-BOX καί στο tablet μου και τα δύο με root

  8. #38
    Εγγραφή
    19-07-2013
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από afterglow Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό ρωτάω και εγω μήπως κατάλαβε κανείς. απλα κάνωντας log on στο cosmotetvgo.gr απο PC θα αλλάξε θεωρητικά συσκευή και θα παίζει? Δεν το δοκιμάζει κάποιος να μας πεί?
    \

    Το δοκίμασα εχθές. Παίζει κανονικά (σε λάπτοπ, με windows 10, και σε άσχετο wifi)

  9. #39
    Εγγραφή
    27-06-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Level One
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....... Αλλα κατ' εμέ απαράδεκτο που δεν το έχουν σε όσες συσκευές θες με περιορισμό stream.
    + 1000
    Οι υπηρεσίες είναι διαφορετικές (έχω και τις 2) σίγουρα. Ο περιορισμός όμως συσκευής από ΟΤΕ είναι απαράδεκτος κατά την άποψή μου.
    Εγώ για παράδειγμα αναγκάστηκα να δηλώσω μία συσκευή στο Σαλόνι (HTPC) δίπλα στο δορυφορικό διότι το Replay tv και το Ondemand από τον δέκτη του ΟΤΕ είναι για κλάματα (κολλάει συνέχεια). Επίσης το έχω και σε ένα windows tablet. Για να το κάνω αυτό ξήλωσα το κινητό μου από τις συσκευές. Τώρα θα πρέπει να έχω μόνο το tablet και αν θέλω να βλέπω κάτι στην tv Θα πρέπει να το συνδέω. Ποτέ όμως δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω 2 streams ταυτόχρονα.

  10. #40
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.653
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Η λογική της υπηρεσίας είναι να μπορεί ο συνδρομητής να δει περιεχόμενο "On the go". H Cosmote όπως και η Nova, βγάλανε μια έξτρα υπηρεσία για να διευκολύνουν τον κόσμο. Δεν είναι ούτε Netflix, ούτε online πλατφόρμα όπου βρίσκουν τους συνδρομητές τους έτσι.

    Ποιους τους λέει πως αν η υπηρεσία τους δινόταν σε κινητά με jailbreak ή rooted πως δε θα κατέβαζαν κάποια προγράμματα όπου να επιτρεπόταν η προβολή του περιεχομένου σε τηλεοράσεις και μετά οι συνδρομητές αντί για την καθολική υπηρεσία επέλεγαν το 5ευρω για συνδρομή; Όσον αφορά το τελευταίο, παρακαλούσα να το είχε κάνει αυτό και η Νοβα, για να μπορούσα να βλέπω την ομάδα μου.

    Και έρχεται και η Cosmote και σου λέει πως με 5 ευρώ μπορείς να προσθέσεις 3 συσκευές εκ των οποίων οι 2 να βλέπουν ταυτόχρονα, ουσιαστικά για να μην έχει "χασουρα" από τη στιγμή που πολλοί με το προηγούμενο καθεστώς θα είχαν δώσει κωδικούς είτε σε φίλους είτε σε πατεράδες, και πάλι βρίσκεται κόσμος να γκρινιάζει. Όσο απαράδεκτο και αν φαίνεται σε κάποιους, αν δεν υπήρχε περιορισμός οι κωδικοί θα φεύγαν από εδώ και από εκεί.

  11. #41
    Εγγραφή
    27-06-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Level One
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η λογική της υπηρεσίας είναι να μπορεί ο συνδρομητής να δει περιεχόμενο "On the go". H Cosmote όπως και η Nova, βγάλανε μια έξτρα υπηρεσία για να διευκολύνουν τον κόσμο. Δεν είναι ούτε Netflix, ούτε online πλατφόρμα όπου βρίσκουν τους συνδρομητές τους έτσι.

    Ποιους τους λέει πως αν η υπηρεσία τους δινόταν σε κινητά με jailbreak ή rooted πως δε θα κατέβαζαν κάποια προγράμματα όπου να επιτρεπόταν η προβολή του περιεχομένου σε τηλεοράσεις και μετά οι συνδρομητές αντί για την καθολική υπηρεσία επέλεγαν το 5ευρω για συνδρομή; Όσον αφορά το τελευταίο, παρακαλούσα να το είχε κάνει αυτό και η Νοβα, για να μπορούσα να βλέπω την ομάδα μου.

    Και έρχεται και η Cosmote και σου λέει πως με 5 ευρώ μπορείς να προσθέσεις 3 συσκευές εκ των οποίων οι 2 να βλέπουν ταυτόχρονα, ουσιαστικά για να μην έχει "χασουρα" από τη στιγμή που πολλοί με το προηγούμενο καθεστώς θα είχαν δώσει κωδικούς είτε σε φίλους είτε σε πατεράδες, και πάλι βρίσκεται κόσμος να γκρινιάζει. Όσο απαράδεκτο και αν φαίνεται σε κάποιους, αν δεν υπήρχε περιορισμός οι κωδικοί θα φεύγαν από εδώ και από εκεί.
    Θα διαφωνήσω μαζί σου. Και ποιο το πρόβλημα αν μπορούσα να βλέπω από το κινητό μου σε TV. Το αντίθετο μάλλον είναι το πρόβλημα. Το Netflix γιγαντώθηκε με τις αντίθετες πρακτικές και όχι με τις απαγορεύσεις. Ο ανιψιός μου που είναι φοιτητής, μου είπε ότι ανά 4 άτομα αγοράζουν Netflix για να βλέπουν όλοι. Δεν νομίζω ότι το Netflix στην τελική χάνει από αυτό. Δεν θα τους είχε ποτέ πελάτες. Το 5ευρω στον ΟΤΕ είναι για αυτούς που πληρώνουν τα υπόλοιπα όχι για κάποιον που δεν είναι συνδρομητής. Βασικά διαφωνώ με το κλείδωμα των συσκευών, όχι των ταυτόχρονων streams. Αν π.χ. βλέπω εγώ και ο Πατέρας μου τώρα αυτό δεν σημαίνει ότι αν τα κλειδώσεις θα τους κάνεις και τους 2 πελάτες.
    Άποψή μου είναι (και εννοείτε ότι μπορεί να είναι και λανθασμένη) ότι ο μόνος λόγος που κρατιούνται είναι οι αθλητικές μεταδόσεις. Αν π.χ. εμφανιστεί μία υπηρεσία τύπου netflix με αθλητικά τότε θα δούμε πραγματικό ανταγωνισμό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος toubn : 25-04-18 στις 12:12.

  12. #42
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toubn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα διαφωνήσω μαζί σου. Και ποιο το πρόβλημα αν μπορούσα να βλέπω από το κινητό μου σε TV. Το αντίθετο μάλλον είναι το πρόβλημα. Το Netflix γιγαντώθηκε με τις αντίθετες πρακτικές και όχι με τις απαγορεύσεις. Ο ανιψιός μου που είναι φοιτητής, μου είπε ότι ανά 4 άτομα αγοράζουν Netflix για να βλέπουν όλοι. Δεν νομίζω ότι το Netflix στην τελική χάνει από αυτό. Δεν θα τους είχε ποτέ πελάτες. Το 5ευρω στον ΟΤΕ είναι για αυτούς που πληρώνουν τα υπόλοιπα όχι για κάποιον που δεν είναι συνδρομητής. Βασικά διαφωνώ με το κλείδωμα των συσκευών, όχι των ταυτόχρονων streams. Αν π.χ. βλέπω εγώ και ο Πατέρας μου τώρα αυτό δεν σημαίνει ότι αν τα κλειδώσεις θα τους κάνεις και τους 2 πελάτες.
    Άποψή μου είναι (και εννοείτε ότι μπορεί να είναι και λανθασμένη) ότι ο μόνος λόγος που κρατιούνται είναι οι αθλητικές μεταδόσεις. Αν π.χ. εμφανιστεί μία υπηρεσία τύπου netflix με αθλητικά τότε θα δούμε πραγματικό ανταγωνισμό.
    Δεν γίνεται netflix με αθλητικά ευτυχώς ή δυστυχώς καθότι μιλάμε για live περιεχόμενο και πολλάαααα λεφτά για δικαιώματα. Αυτό είπα και εγώ πριν. Κλείδωμα ταυτόχρονων streams όχι συσκευών.

  13. #43
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται netflix με αθλητικά ευτυχώς ή δυστυχώς καθότι μιλάμε για live περιεχόμενο και πολλάαααα λεφτά για δικαιώματα. Αυτό είπα και εγώ πριν. Κλείδωμα ταυτόχρονων streams όχι συσκευών.
    Είναι τεχνικά αδύνατο να προσθέσει το Netflix live υπηρεσία?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #44
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λέω HD Μιλάω για 720p+ και πάνω, όποτε ναι θέλει edge, δεν παίζει 720p+ σε συσκευές με root άσχετα αν έχουν widevine l1, ούτε έχει συσκευές με scart.
    Ψάξε το λίγο καλύτερα πριν κάνεις την σύγκριση
    Φίλε HD είναι 720p και παίζει με chrome. 1080p είναι full hd. Επίσης αν διάβασες το άρθρο που μου έστειλες (και είναι και παλιό) λέει ότι το netflix ουσιαστικά δεν υποστηρίζεται σε συσκευές με root. Πράγμα το οποίο πρακτικά σημαίνει ότι αν δεν περνάς το google safety net δεν σου εμφανίζει την εφαρμογή netflix στο Play Store. Την κατεβάζεις κανονικότατα από apkmirror. Και προσοχή αυτό μπορεί να γίνει είτε έχεις rooted device είτε όχι. Γενικά αν έχεις widevine l1 μπορείς να παίξεις full hd είτε με επίσημο είτε με ανεπίσημο τρόπο. Για 4K νομίζω θέλει hdcp 2.2. Για συσκευές με scart δεν έχω ιδέα. Υπάρχουν boxάκια με scart. Επίσης το scart είναι πολύ μακριά από το hd οπότε λίγο μας ενδιαφέρει εκεί...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι τεχνικά αδύνατο να προσθέσει το Netflix live υπηρεσία?
    Ιδέα δεν έχω. Δεν νομίζω. Αλλά είναι πολύ ακριβό. Ήδη σαν υπηρεσία δεν ξέρω αν και πόσα λεφτά βγάζει. Υποθέτω δεν είναι τυχαίο ότι οι συνδρομές με αθλητικό περιεχόμενο είναι παντού πανάκριβες. Και στην Ελλάδα αν τα είχαμε όλα με OTE TV ή nova και 15-20 ευρώ θα ήταν καλά-φθηνά. Νομίζω Αγγλία που έχουν BT και Sky πρέπει να είναι κανα 100άρι και τα 2 μαζί. Αμερική αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν πακέτα τουλάχιστον 80 δολλάρια... Υποθέτω κάποιος πρέπει να πληρώσει τον Cristiano και τον Lebron...

  15. #45
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε HD είναι 720p και παίζει με chrome. 1080p είναι full hd. Επίσης αν διάβασες το άρθρο που μου έστειλες (και είναι και παλιό) λέει ότι το netflix ουσιαστικά δεν υποστηρίζεται σε συσκευές με root. Πράγμα το οποίο πρακτικά σημαίνει ότι αν δεν περνάς το google safety net δεν σου εμφανίζει την εφαρμογή netflix στο Play Store. Την κατεβάζεις κανονικότατα από apkmirror. Και προσοχή αυτό μπορεί να γίνει είτε έχεις rooted device είτε όχι. Γενικά αν έχεις widevine l1 μπορείς να παίξεις full hd είτε με επίσημο είτε με ανεπίσημο τρόπο. Για 4K νομίζω θέλει hdcp 2.2. Για συσκευές με scart δεν έχω ιδέα. Υπάρχουν boxάκια με scart. Επίσης το scart είναι πολύ μακριά από το hd οπότε λίγο μας ενδιαφέρει εκεί...
    Ξαναλέω ότι μιλάω για πάνω απο 720p, ακόμα Widevine l1 δεν μπορείς να έχεις αν κάνεις root καθώς στην ουσία κάνεις tamper την συσκευή.
    https://forum.xda-developers.com/gal...ix-hd-t3747547

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-19, 12:54
  2. Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-18, 14:20
  3. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-17, 14:13
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-17, 08:56
  5. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-17, 20:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας