Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 69
  1. #46
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    άσχετο με το θέμα μας αλλά αυτό που επιμένουν διάφοροι να μην έχουμε δικαιώματα να διαχειριζόμαστε τη συσκευή μας (root) πολύ μου τη σπάει. Αν δε θέλετε/φοβάστε να βλέπουν το περιεχόμενο σας σε έξυπνες συσκευές πουλήστε βιντεοκασέτες ρε παιδιά ή βρείτε τρόπο να προστατέψετε τα δικαιώματα σας χωρίς να επηρεάζετε τα δικά μου δικαιώματα
    Τη συσκευή μου δεν την αγόρασα μόνο για τη δική σας υπηρεσία. Είναι δεκάδες άλλα πράγματα που θέλω να κάνω στη συσκευή μου που δεν λειτουργούν αν η συσκευή μου δεν είναι root

  2. #47
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    άσχετο με το θέμα μας αλλά αυτό που επιμένουν διάφοροι να μην έχουμε δικαιώματα να διαχειριζόμαστε τη συσκευή μας (root) πολύ μου τη σπάει. Αν δε θέλετε/φοβάστε να βλέπουν το περιεχόμενο σας σε έξυπνες συσκευές πουλήστε βιντεοκασέτες ρε παιδιά ή βρείτε τρόπο να προστατέψετε τα δικαιώματα σας χωρίς να επηρεάζετε τα δικά μου δικαιώματα
    Τη συσκευή μου δεν την αγόρασα μόνο για τη δική σας υπηρεσία. Είναι δεκάδες άλλα πράγματα που θέλω να κάνω στη συσκευή μου που δεν λειτουργούν αν η συσκευή μου δεν είναι root
    Βρήκανε τρόπο να προστατέψουν τα δικαιώματα τους

  3. #48
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.704
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    Εγώ, πάντως, έκανα χθες ενεργοποίηση για λήψη κωδικών μέσω sms και ακόμα περιμένω...

  4. #49
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Μπορείς να γίνεις συνδρομητής στο TV go με καρτοκινητο cosmote;
    Ή Cosmote mobile εννοεί μονο τα συμβολαια ιδιωτών κινητής;

  5. #50
    Εγγραφή
    30-04-2005
    Περιοχή
    Αγ. Παρασκευή
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999/4998
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    SNR / Attn
    24,7(dB) / 5.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από afterglow Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό ρωτάω και εγω μήπως κατάλαβε κανείς. απλα κάνωντας log on στο cosmotetvgo.gr απο PC θα αλλάξε θεωρητικά συσκευή και θα παίζει? Δεν το δοκιμάζει κάποιος να μας πεί?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kchristidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    \

    Το δοκίμασα εχθές. Παίζει κανονικά (σε λάπτοπ, με windows 10, και σε άσχετο wifi)
    ναι επιβεβαιώνω και εγώ πως παιζει. nice

  6. #51
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Πρεπει να δωσουμε συγχαρητηρια για τον περιορισμο σε μια συσκευη πλεον. Και σε συνδιασμο οτι μπορεις να αλλαζεις συσκευες ανα 30 μερες ειναι παρα πολυ βολικο. Εγω δηλαδη που το ειχα και στο PC μου και στο Laptop του πατερα μου και οποιος ηθελε εβλεπε, τωρα δεν μπορω να το κανω αυτο.

    Οκτωβρη που ληγει το συμβολαιο, εφυγα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 26-04-18 στις 17:13.
    No Justice - No Peace

  7. #52
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Να ρωτησω κατι πολυ απλό. Ο αδερφος μου που εχει osmote tv μου ζητησε να κανουμε εγγραφή μια συσκευή στο σπιτι μου ωστε να βλεπω και εγω; Θελω να ρωτησω απο galaxy s7 θα μπορω να το βλέπω στην smart tv? Επισης θα βλεπω οτι και ο αδερφος μου η διαφορετικό κανάλι;

  8. #53
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σύντομα χωρίς 5€ έξτρα δεν θα βλέπετε τίποτε καθώς θα υποστηρίζεται μία συσκευή. Η εφαρμογή είναι ανεξάρτητη όταν παίζει σε 2 συσκευές, βλέπετε όποιο κανάλι θέλει ο καθένας.

  9. #54
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Ναι με 5€ εννοω. Για το αν θα μπορω να μεταφερω το κινητο στην smart tv?

  10. #55
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΟΙΡΕΣ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Ρε παιδιά εγώ έχω το εξής πρόβλημα, πάω να βάλω το cosmotetvgo σε 2ο λαπτοπ αλλά παρ' ότι το εγκαθιστώ σωστά δεν το βρίσκει όταν πατάω να κάνω σύνδεση κ μου ζητάει να το ξανά κατεβάσω. Το λαπτοπ τρέχει σε win 10 με 8 gb ram, i5 8 cpu @1,6 GHz. Μίλησα με το 13888 κ μου είπαν ότι θέλει minimum 2GHz cpu για να παίξει. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος;

    Ευχαριστώ.

  11. #56
    Εγγραφή
    15-11-2007
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Μηνύματα
    303
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 /5
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι με 5€ εννοω. Για το αν θα μπορω να μεταφερω το κινητο στην smart tv?
    Όχι η εφαρμογή της COSMOTE δεν επιτρέπει να γίνει μεταφορά εικόνας....

  12. #57
    Εγγραφή
    05-06-2007
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πραγματικά ώρες ώρες δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς εδώ μέσα, μόνο γκρίνια και παραπληροφόρηση....έχετε καταντήσει χειρότεροι και από κάποιους γραφικούς στο AVClub.

    Μέχρι τώρα όλοι παραπονιόταν γιατί δεν είχαν πρόσβαση στην υπηρεσία από οποιοδήποτε δίκτυο ή έπρεπε να έχουν συσκευή με SIM και τώρα που η COSMOTE δίνει τη δυνατότητα να βλέπουμε από οποιοδήποτε WiFi/3G/4G δίκτυο, αντί να καλοσορίζετε την αλλαγή συνεχίζετε να γκρινιάζετε.

    - Ναι περιορίζεται ο αριθμός των συσκευών αλλά και πρίν είχαμε τη δυνατότητα να βλέπουμε μόνο από μία, οπότε δεν αλλάζει κάτι...στο κάτω κάτω δωρεάν παρέχεται η υπηρεσία
    - Εάν θέλεις επιπλέον συσκευές/streams μπορείς να πληρώσεις...και πάλι ποιο φτηνά μας βγαίνει να βλέπουμε ταυτόχρονα σε STB/Tablet/PC. Προφανώς η COSMOTE θέλει να αποφύγει το διαμοιρασμό των συσκευών αλλά το θεωρώ απόλυτα εύλογο...
    - Και με το προηγούμενο καθεστώς πάλι μία συσκευή μπορούσαμε να αλλάξουμε κάθε 30 ημέρες....οπότε πάλι στα ίδια είμαστε
    - Ο περιορισμός για τα routed devices ίσχυε και με το προηγούμενο καθεστώς άρα δεν βλέπω λόγο να γκρινιάζουμε... και για όσους δεν γνωριζουν αυτός είναι περιορισμός που θέτουν οι πάροχοι περιεχομένου (studios)...ΔΕΝ είναι επιλογή της COSMOTE. Ο ίδιος κανόνας ισχύει για όλες τις σοβαρές GO υπηρεσίες.
    - Τέλος τη σύγκριση με το Netflix τη θεωρώ τελείως άκυρη, τι νόημα έχει να συγκρίνουμε δύο υπηρεσίες που δεν προσφέρουν τον ίδιο τύπο περιεχομένου και έχουν τελείως διαφορετικά μεγέθη.

    Προσωπικά τη θεωρώ πολύ καλή κίνηση καθώς φαίνεται ότι η Cosmote αφουγκράζεται το κοινό αίσθημα....έστω και με καθυστέρηση...και αρχίζει να βαδίζει στο δρόμο της κοινής λογικής.

  13. #58
    Εγγραφή
    30-11-2009
    Περιοχή
    Μυτιληνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    840
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219930/21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΑ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    11,2(dB) / 34,5(dB)
    Path Level
    Interleaved



    Case: coolermaster cosmos s,CPU: Core i7 920 D0 M/B: asus p6t deluxe v2, Ram:corsair dominator 1600mhz 3*4gb, VGA: msi gtx 260 twin frozr, Hds: western digital velociraptor 300gb, CPU Cooler: stock cooler, Monitor: lg 17'',PSU: seasonic m12d 850watt.

  14. #59
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imcan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά ώρες ώρες δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς εδώ μέσα, μόνο γκρίνια και παραπληροφόρηση....έχετε καταντήσει χειρότεροι και από κάποιους γραφικούς στο AVClub.

    Μέχρι τώρα όλοι παραπονιόταν γιατί δεν είχαν πρόσβαση στην υπηρεσία από οποιοδήποτε δίκτυο ή έπρεπε να έχουν συσκευή με SIM και τώρα που η COSMOTE δίνει τη δυνατότητα να βλέπουμε από οποιοδήποτε WiFi/3G/4G δίκτυο, αντί να καλοσορίζετε την αλλαγή συνεχίζετε να γκρινιάζετε.

    - Ναι περιορίζεται ο αριθμός των συσκευών αλλά και πρίν είχαμε τη δυνατότητα να βλέπουμε μόνο από μία, οπότε δεν αλλάζει κάτι...στο κάτω κάτω δωρεάν παρέχεται η υπηρεσία
    - Εάν θέλεις επιπλέον συσκευές/streams μπορείς να πληρώσεις...και πάλι ποιο φτηνά μας βγαίνει να βλέπουμε ταυτόχρονα σε STB/Tablet/PC. Προφανώς η COSMOTE θέλει να αποφύγει το διαμοιρασμό των συσκευών αλλά το θεωρώ απόλυτα εύλογο...
    - Και με το προηγούμενο καθεστώς πάλι μία συσκευή μπορούσαμε να αλλάξουμε κάθε 30 ημέρες....οπότε πάλι στα ίδια είμαστε
    - Ο περιορισμός για τα routed devices ίσχυε και με το προηγούμενο καθεστώς άρα δεν βλέπω λόγο να γκρινιάζουμε... και για όσους δεν γνωριζουν αυτός είναι περιορισμός που θέτουν οι πάροχοι περιεχομένου (studios)...ΔΕΝ είναι επιλογή της COSMOTE. Ο ίδιος κανόνας ισχύει για όλες τις σοβαρές GO υπηρεσίες.
    - Τέλος τη σύγκριση με το Netflix τη θεωρώ τελείως άκυρη, τι νόημα έχει να συγκρίνουμε δύο υπηρεσίες που δεν προσφέρουν τον ίδιο τύπο περιεχομένου και έχουν τελείως διαφορετικά μεγέθη.

    Προσωπικά τη θεωρώ πολύ καλή κίνηση καθώς φαίνεται ότι η Cosmote αφουγκράζεται το κοινό αίσθημα....έστω και με καθυστέρηση...και αρχίζει να βαδίζει στο δρόμο της κοινής λογικής.
    Συμφωνώ με όλα τα points εκτός αυτού της 1 συσκευής. Οι 2 συσκευές, αν και δεν ήταν εφικτή η ταυτόχρονη θέαση, ήταν σημαντική. Πχ, το χρησιμοποιώ σε laptop αλλά υπήρχαν περιπτώσεις όπου σε ταξίδι το έβαζα σε κινητό ή tablet στο αυτοκίνητο. Εννοείται όχι ταυτόχρονα αλλά η χρηστικότητα του ήταν βολική. Τώρα δεν θα έχω την δυνατότητα και σίγουρα δεν μου περισσεύουν χρήματα για να δώσω τα 5€.

  15. #60
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bravelover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε το δίνουν και ανεξάρτητα, καλο...

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-19, 12:54
  2. Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-18, 14:20
  3. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-17, 14:13
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-17, 08:56
  5. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-17, 20:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας