Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-69 από 69
  1. #61
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imcan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά ώρες ώρες δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς εδώ μέσα, μόνο γκρίνια και παραπληροφόρηση....έχετε καταντήσει χειρότεροι και από κάποιους γραφικούς στο AVClub.

    Μέχρι τώρα όλοι παραπονιόταν γιατί δεν είχαν πρόσβαση στην υπηρεσία από οποιοδήποτε δίκτυο ή έπρεπε να έχουν συσκευή με SIM και τώρα που η COSMOTE δίνει τη δυνατότητα να βλέπουμε από οποιοδήποτε WiFi/3G/4G δίκτυο, αντί να καλοσορίζετε την αλλαγή συνεχίζετε να γκρινιάζετε.

    - Ναι περιορίζεται ο αριθμός των συσκευών αλλά και πρίν είχαμε τη δυνατότητα να βλέπουμε μόνο από μία, οπότε δεν αλλάζει κάτι...στο κάτω κάτω δωρεάν παρέχεται η υπηρεσία
    - Εάν θέλεις επιπλέον συσκευές/streams μπορείς να πληρώσεις...και πάλι ποιο φτηνά μας βγαίνει να βλέπουμε ταυτόχρονα σε STB/Tablet/PC. Προφανώς η COSMOTE θέλει να αποφύγει το διαμοιρασμό των συσκευών αλλά το θεωρώ απόλυτα εύλογο...
    - Και με το προηγούμενο καθεστώς πάλι μία συσκευή μπορούσαμε να αλλάξουμε κάθε 30 ημέρες....οπότε πάλι στα ίδια είμαστε
    - Ο περιορισμός για τα routed devices ίσχυε και με το προηγούμενο καθεστώς άρα δεν βλέπω λόγο να γκρινιάζουμε... και για όσους δεν γνωριζουν αυτός είναι περιορισμός που θέτουν οι πάροχοι περιεχομένου (studios)...ΔΕΝ είναι επιλογή της COSMOTE. Ο ίδιος κανόνας ισχύει για όλες τις σοβαρές GO υπηρεσίες.
    - Τέλος τη σύγκριση με το Netflix τη θεωρώ τελείως άκυρη, τι νόημα έχει να συγκρίνουμε δύο υπηρεσίες που δεν προσφέρουν τον ίδιο τύπο περιεχομένου και έχουν τελείως διαφορετικά μεγέθη.

    Προσωπικά τη θεωρώ πολύ καλή κίνηση καθώς φαίνεται ότι η Cosmote αφουγκράζεται το κοινό αίσθημα....έστω και με καθυστέρηση...και αρχίζει να βαδίζει στο δρόμο της κοινής λογικής.
    Για το πρώτο αλλάζει.... Και μάλιστα αρκετά σύμφωνα με όσους χρησιμοποιούν την υπηρεσία.
    Αναφέρθηκε το θετικό των περισσότερων streams νομίζω. Απλά δεν νομίζω εφόσον είχαν 1 stream μόνο ότι υπήρχε πρόβλημα διαμοιρασμού. Και πάνω σε αυτό το δεδομένο έγινε η σύγκριση με το Netflix. Το netflix έχει μόνο περιερισμό streams.... Δεν θα έχανε πολλά η cosmote....

  2. #62
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.704
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    Παιδιά, μια ερώτηση για να καταλάβω: Μπορώ να παρακολουθώ από την τηλεόραση μέσω αποκωδικοποιητή και την ίδια στιγμή ένας φίλος που του έχω δώσει τους κωδικούς του tv go να παρακολουθεί επίσης;

  3. #63
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι, αυτο ακριβως προσφέρουν μαζι με την συνδρομή. Σε μία συσκευη που μπορεις, αν θελεις, να την αλλάζεις μια φορά το μήνα.
    Εμένα με καλύπτει μια χαρα. Τωρα αν κάποιος θέλει να το εχει σε περισσότερες συσκευές, ε, ας δωσει το τάλιρο.
    Καλο θα ήταν να ειναι δωρεάν σε απεριόριστο αριθμο συσκευων και stream, καλό θα ήταν να μας εδιναν και ενα - δύο γευματα την ημερα και 15 διακοπές στο εξωτερικό.
    Δεν πάμε καλά.

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  4. #64
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NUTSIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αυτο ακριβως προσφέρουν μαζι με την συνδρομή. Σε μία συσκευη που μπορεις, αν θελεις, να την αλλάζεις μια φορά το μήνα.
    Εμένα με καλύπτει μια χαρα. Τωρα αν κάποιος θέλει να το εχει σε περισσότερες συσκευές, ε, ας δωσει το τάλιρο.
    Καλο θα ήταν να ειναι δωρεάν σε απεριόριστο αριθμο συσκευων και stream, καλό θα ήταν να μας εδιναν και ενα - δύο γευματα την ημερα και 15 διακοπές στο εξωτερικό.
    Δεν πάμε καλά.
    Αν θεωρείς παράλογο το να δίνουν τη δυνατότητα σε οποιαδήποτε συσκευή να κάνει register ok.

  5. #65
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγω ξέρω ότι εχω ουσιαστικά δύο συνδρομές στην τιμή μίας. Μπορω να εχω τον αποκωδικοποιητή στο σπίτι και με το Go να εχει και γιος μου στη Θεσσαλονίκη.
    Αν θέλω να εχω επιπλέον μια συσκευή για όποιο λόγο χρειαστεί, δίνω ενα τάλιρο και κάνω τη δουλειά μου. Για εμένα ειναι αναβάθμιση.
    Ουσιαστικά αφαιρει μια συσκευη (όχι stream) και σου δινει την επιλογή οποιουδήποτε δικτύου. Πόσοι αν ειχαν να επιλέξουν θα επέλεγαν δύο συσκευες με ενα stream σε κλειδωμένο δύκτιο;
    Αυτα με τα sms και τα βάλε βγάλε δίκτυο ειναι για παιδάκια. Εγω θέλω μια υπηρεσία σταθερή, εύχρηστη, προσβάσιμη από παντού και ΤΣΑΜΠΑ.
    Αν το δίνει κανεις άλλος και δεν το ξέρω, ζητώ γονυπετής συγγνώμη.

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  6. #66
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.704
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    Και φυσικά είναι πολύ σημαντικό το ότι γίνεται να παίζουν παράλληλα.

  7. #67
    Εγγραφή
    22-02-2005
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11700/1023 (εκεί γύ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Draytek Vigor 2710Vn
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grsaint13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και φυσικά είναι πολύ σημαντικό το ότι γίνεται να παίζουν παράλληλα.
    Και για να απογειώσεις την θέαση και να αποκτήσεις ακόμα μεγαλύτερη ευελιξία, με το πακέτο των extra συσκευών έχεις τη δυνατότητα να βλέπεις ταυτόχρονα περιεχόμενο σε δύο (2) συσκευές, ενώ μπορείς να συνδέσεις το COSMOTE TV GO σε τρεις (3) συσκευές συνολικά.
    Σύμφωνα με την ανακοίνωση, Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΗΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΑΚΕΤΟ ΣΥΣΚΕΥΩΝ.


    MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

  8. #68
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Καλησπέρα, εκτός ευρωπαικής ένωσης αλλά εντός ευρώπης γίνεται κάποιος να παρακολουθήσει;;;

  9. #69
    Εγγραφή
    19-01-2015
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Thumbs down
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με όλα τα points εκτός αυτού της 1 συσκευής. Οι 2 συσκευές, αν και δεν ήταν εφικτή η ταυτόχρονη θέαση, ήταν σημαντική. Πχ, το χρησιμοποιώ σε laptop αλλά υπήρχαν περιπτώσεις όπου σε ταξίδι το έβαζα σε κινητό ή tablet στο αυτοκίνητο. Εννοείται όχι ταυτόχρονα αλλά η χρηστικότητα του ήταν βολική. Τώρα δεν θα έχω την δυνατότητα και σίγουρα δεν μου περισσεύουν χρήματα για να δώσω τα 5€.
    φιλε !!! εχεις ΟΤΕ tv, αυτοκίνητο , κινητό, laptop, tablet, πας ταξίδια και δεν έχεις τα 5€ ??????? ΑΑΑααααααααααααααα !!!!!!!!!!!!!!!!!! νέυρα !!!!!!

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-19, 12:54
  2. Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-18, 14:20
  3. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-17, 14:13
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-17, 08:56
  5. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-17, 20:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας