Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 41
  1. #1
    Το avatar του μέλους Σάκης
    Σάκης Guest
    Θέλω την γνώμη σας και την συμβουλή σας στο παρακάτω γεγονός με το ΠΛΑΙΣΙΟ.

    Συγκεκριμένα, στις 26 Οκτωβρίου παρήγγειλα μέσω Internet από το ΠΛΑΙΣΙΟ την κάρτα 614491 GeForce FX 5700 - 128MB με τιμή στα 85.90 ευρώ. Η σελίδα της κάρτας είναι η παρακάτω :
    http://www.plaisio.gr/IWCatProductPa...&sts_cid=12037.
    Όπως βλέπετε από τα χαρακτηριστικά και την εικόνα της κάρτας, πρόκειται για μια κάρτα με καθαρόαιμο GeFORCE 5700 (όχι κάποιο LE ή XT). Με αυτήν την τιμή, μια τέτοια κάρτα θεωρείται καλή προσφορά. Όταν όμως παρέλαβα και άνοιξα το δέμα είδα ότι με είχαν στείλει μεν μια CHAINTECH αλλά με το τσιπάκι GeForce 5700LE. Μετά απ αυτό, μπήκα κατευθείαν στην σελίδα του ΠΛΑΙΣΙΟ για να δω μήπως είχα κάνει κάποιο λάθος, και παρήγγειλα άλλη κάρτα. Όλα όμως ήταν ΟΚ. Είχα παραγγείλει την σωστή κάρτα. Παρ' όλο που ο κωδικός προϊόντος (614491) είναι ο ίδιος και στο Internet και στην κάρτα που με έστειλαν, η κάρτα που παρέλαβα ήταν τελείως διαφορετική εμφανισιακά και σε χαρακτηριστικά.
    Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να την στείλω πίσώ για να γίνει αντικατάσταση με την κανονική που παρήγγειλα. Τους την έστειλα, και όταν την παρέλαβαν μου έκαναν ένα πιστωτικό για την τιμή της κάρτας (85.90 ευρώ καθαρή αξία). Από ότι μου είπαν, κατάλαβα ότι θα πρέπει να πάρω πάλι από το πλαίσιο κάποιο άλλο προϊόν (στην περίπτωση μου κάρτα) για να εξοφλήσω το ποσόν.

    Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου; Θα παίρνατε άλλη κάρτα ή θα παίρνατε τα χρήματα πίσω; Προσωπικά, θα προσπαθήσω να πάρω την κάρτα που βλέπω στο Internet με το "καθαρό" GeForce 5700 (Υπάρχει ακόμα η ίδια κάρτα με τα χαρακτηριστικά της "καθαρής" 5700 με λίγο φθηνότερη τιμή). Μετά απ αυτήν την περιπέτεια, αποκλείεται να ξαναπάρω κάτι από το ΠΛΑΙΣΙΟ που δεν είναι ξεκάθαρο.
    Δηλαδή προϊόντα σε λογική τιμή και όχι πολύ φθηνότερα από την κανονική τιμή.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.058
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Άλλη φορά να ψωνίζεις "από κοντά", για να βλέπεις τί παίρνεις.

    Εδώ, σε ολόκληρο PC παραγγελία, βάζουν άλλα μέσα, και σε
    αποστολή από το internet περίμενες να πάρεις το σωστό
    προϊόν?

    Πώς θα βγάλουν φράγκα?
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  3. #3
    Εγγραφή
    17-12-2003
    Περιοχή
    Βρυξέλλες
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Path Level
    Interleaved
    Σου είπαν βλακείες, μπορείς να πάρεις κάλιστα τα λεφτά σου πίσω στο ακέραιο, το έχει κάνει γνωστός μου.
    Αν σου κάνουν μούτρα απείλησέ τους ότι θα τους καταγγείλεις στο ΙΝΚΑ, κλπ.
    You are not your job. You are not how much money you have in the bank. You are not the car you drive. You are not the contents of your wallet. You are not your fucking khakis. You are the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4
    Το avatar του μέλους KyR-X
    KyR-X Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz
    Άλλη φορά να ψωνίζεις "από κοντά", για να βλέπεις τί παίρνεις.

    Εδώ, σε ολόκληρο PC παραγγελία, βάζουν άλλα μέσα, και σε
    αποστολή από το internet περίμενες να πάρεις το σωστό
    προϊόν?

    Πώς θα βγάλουν φράγκα?
    Η λογική μας φταίει σε όλες τις περιπτώσεις. Αν εμείς "υποθέτουμε" οτι κοροϊδέβωντας τον πελάτη "θα βγάλει φράγκα" ο άλλος είμαστε άξιοι της μοίρας, και στο κα΄τω κάτω της γραφής με τέτοια λογική κι εμείς στη θέση του "θα βγάζαμε φράγκα" κοροϊδέυωντας το κόσμο. Όλος παραδόξος υπάρχειμ ενα ολόκληρο σύμπαν εκεί έξω που δεν συμπεριφέρεται έτσι. Τι εννοώ.

    Τι κάνει το www.overclockers.co.uk (που αναφέρθηκε πρόσφατα σε κάποιο thread) "για να βγάλει φράγκα"

    σου δίνει έτοιμο υπολογιστή με C grade components και δίνει και ενα A grade περιφεριακό π.χ. monitor σε προσφορές περιοριμσένου χρόνου, έτσι εξασφαλίζει μια προυπολογισμένη χρονική διάρκεια ενα συγκεκριμένο stock που θα πουληθεί με αποτέλεσμα να κάνει μαζικότερες και φτηνότερες παραγγελίες για να το συναρμολογήσει πριν τη πώληση, αλλού προσφέρει ενα bussines solution με B grade components πριν το κάνει κάοποιος άλλος, κοντά σε περιόδους που ο κόσμος έχει περίσσεμα χρημάτων (γιορτές κτλπ) προσφέρει A grade components με προσφορά κάτι ακόμη αφού έχει συνεργαστεί με τον κατασκευαστή αυτού που δίνει σαν προσφορά που επίσης χρειάζεται να προωθήσει το προϊόν του στο καιρό των γιορτών, π.χ. πάρε το Half Life 2 ή το Join Operations με το Escalation expansion δωρεάν με ενα PC Alienware. Τα παραπάνω είναι υποθετικά και τα ονόματα είναι δανεισμένα στην τύχη αλλά το παράδειγμα στην ουσία του είναι πραγματικό.

    Στο ΠΛΑΙΣΙΟ τι βλέπεις? Χειμώνα καλοκαίρι το ίδιο μυαλό. Αρπάξαν τις γωνιές με τη καλύτερη βιτρίνα και σου λέει "αμα θέλει θα έρθει σε μένα γιατί εχω σαρώσει την αγορά και του το φέρνω κάτι ψίχουλα φτηνότερο" ε οχι δεν είναι έτσι. Σε λίγο πιστεύω θα αρχίσω να βλέπω καλύτερες προσφορές online απο Τούρκικα computer stores κι εγω θα έχω ξεμείνει με τη λογική του κάθε ΠΛΑΙΣΙΟΥ ακόμη. Κάπως πρέπει να ξεκολήσουμε απο τις λογικές που επικρατούν σε αυτό το τόπο οσο είναι καιρός.

  5. #5
    Εγγραφή
    02-02-2004
    Μηνύματα
    1.570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    KyR-X, δυστυχώς, όσο και να ήθελα να παρακολουθήσω τη σκέψη (και άποψή) σου , ο τρόπος που την εξέφρασες δε με άφησε να την κατανοήσω.
    ¶ Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
    "Όποια κοινωνία παραχωρεί ελευθερία για ασφάλεια, είναι ανάξια και για τις δύο και θα χάσει και τις δύο" B.F.
    ¶ LeT Me HeaR you MaKe DeCiSioNS WiTHouT youR TeLe-ViSioN.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή πριν από περίπου ένα χρόνο (Δεκέμβριος 2003) αντιμετώπισα προβλήματα εύρεσης μιας συγκεκριμένης κάρτας γραφικών που έψαχνα στην Ελλάδα (ASUS ATI RADEON 9600 XT), αποφάσισα να το ερευνήσω και στο εξωτερικό. Και τι ανακάλυψα; Πως μαζί με τα έξοδα αποστολής ήταν φθηνότερα να την αγοράσω από το ΗΒ. Συγκεκριμένα, πήγα στο www.overclock.co.uk και βρήκα πράγματα ασύγκριτα φθηνότερα από την Ελλάδα και μάλιστα μαζί με τα έξοδα αποστολής στην τιμή τους! Σημειωτέον, η αποστολή ήταν με Fedex (ή UPS, πάει και λίγος καιρός από τότε) και μου ήρθε την επόμενη μέρα. Το ίδιο συνέβη και με το DSL modem, αλλά και με μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή που αγόρασα τον περασμένο Ιούλιο από το www.pixmania.com, το οποίο μάλιστα έχει και ιστοσελίδα στα ελληνικά!!

    Πιστεύω πως αν ολοένα και περισσότεροι Έλληνες ψωνίζουν online από το εξωτερικό θα κερδίζουν πολλά και παράλληλα θα αρχίσουν να βάζουν μυαλό οι εδώ επιχειρηματίες, , που ώρες-ώρες συμπεριφέρονται ως οι Don Corleone της αγοράς που κάνουν χάρη σ’εμάς τους πελάτες, αντί να ισχύει το αντίθετο.

    Αρκεί να σας αναφέρω το εξής περιστατικό: Προ μηνός ήμουν στο ΗΒ και αγόρασα ένα CD στο οποίο δεν υπήρχαν ούτε ταινίες ασφαλείας για πειρατεία, ούτε τίποτα (Αλήθεια πού υπάρχει περισσότερη πειρατεία, εκεί ή εδώ με τους αδελφούς Νιγηριανούς μετανάστες. Άκουσα το CD, δε μου άρεσε και αποφάσισα να το επιστρέψω. Όταν πήγα στο μαγαζί και τους το είπα, όχι μόνο δεν έφεραν καμία αντίρρηση αλλά μου προσέφεραν επιστροφή χρημάτων είτε σε μετρητά είτε πιστώνοντας την κάρτα μου!!! Σας ρωτώ, έχοντας ο καθένας εμπειρίες όπως ο φίλος Σάκης εδώ, ποιος Έλληνας επιχειρηματίας θα το έκανε αυτό. Σημειώστε πως στη χώρα αυτή το ίδιο ισχύει από CD, μέχρι κάρτες γραφικών και παπούτσια! (Ναι, το έλεγξα για ένα καινούργιο ζευγάρι Nikes που αγόρασα σε προσφορά!).

    Πιστεύω πως αν ξεκινήσουμε κι εμείς να ψωνίζουμε από έξω (σε online καταστήματα χωρών της ΕΕ) θα ασκήσουμε αρκετή πίεση στους εδώ επιχειρηματίες. Και να μην μου πείτε επιχειρήματα για το εδώ παρεχόμενο service, διότι στο εξωτερικό είναι υποχρεωμένοι να το παρέχουν (αν και συνήθως απλά αλλάζουν το προϊόν, ιδιαίτερα στο ΗΒ). Επίσης, πιστεύω πως χρονικά η διαδικασία έχει την ίδια διάρκεια με το να πάμε κάτι που αγοράσαμε εδώ στο Πλαίσιο (ή οπουδήποτε αλλού) το οποίο με τη σειρά του θα το προωθήσει στην αντιπροσωπεία, η οποία θα κάνει το λιγότερο 10 μέρες κλπ…

    Όσον αφορά συγκεκριμένα την περίπτωσή σου Σάκη, επειδή έχω περάσει τα ίδια, δεν θα δεχθείς επ’ουδενί λόγο αντικατάσταση του προϊόντος με κάτι άλλο. Καλύτερα να προτιμήσεις πίστωση στην κάρτα, αφού τους ενημερώσεις όμως πως θα κοινοποιήσεις το λάθος τους σε σχετικά περιοδικά στο χώρο της πληροφορικής. Στην τελική βέβαια, μπορεί απλά να είναι ένα λάθος του Πλαισίου, συνέβη και σε ένα φίλο μου τις προάλλες όπου ξέχασαν να βάλλουν κάρτα ήχου στο PC του. Βέβαια, για να είμαστε δίκαιοι, την προσέθεσαν αμέσως και χωρίς καμία αντίρρηση. Αλλά, τα όσα είπα παραπάνω ισχύουν…
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #7
    Το avatar του μέλους KyR-X
    KyR-X Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kubiak
    KyR-X, δυστυχώς, όσο και να ήθελα να παρακολουθήσω τη σκέψη (και άποψή) σου , ο τρόπος που την εξέφρασες δε με άφησε να την κατανοήσω.
    Glosary: A Grade = 1st class
    B Grade = 2nd class
    C Grade = 3d class

    Components= CPU, RAM modules, GPU, Sound Card, HD etc.


    Για αυτό που είπε ο Popmaniac να σημειώσω οτι αγοράζω ολα τα components για το PC μου απο το εξωτερικό εδω και 2 χρόνια, γνωρίζωντας οτι σε μερικές περιπτώσεις μπορεί να μην ισχύει εκτός συνόρων η εγγύηση αλλά ως τώρα δεν είχα πρόβλημα hardware failure. Η ποιό φτηνή εταιρία που βρήκα στην Ελλάδα είναι η www.checkmate.gr και τα overclocking components που πουλούν online. Τιμές ίδιες με το εξωτερικό και υποστηρίζει γνωστές μάρκες όπως thermaltake. Η άλλη λύση είναι μικρά μαγαζιά εφόσων αυτός που θα σου κάνει την εισαγωγή η τη προμήθεια είναι γνωστός σου με ολα τα θετικά που αυτό συνεπάγεται (αγορά επι πιστώσει) κτλπ. και δωρεάν service.

  8. #8
    Εγγραφή
    14-04-2004
    Περιοχή
    Λαμία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    134
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΛΑΜΙΑ
    Router
    Speedtouch 585i
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 8.0!(dB)
    Γι' αυτό έχω ξεκόψει από το πλαίσιο εδώ και χρόνια.

    1. Σε έτοιμα συστήματα ποτέ δεν έχουν κάνει σωστή εγκατάσταση/καλωδίωση/τοποθέτηση. Τώρα τελευταία εχω παρατηρήσει πως έχουν βελτιώσει την καλωδίωση τους... πάλι καλά

    2. Εξυπηρέτηση συμφερόντων ΑΒΕΡΤΑ! Έχετε παρατηρήσει πως σπρώχνουν οδηγούς CD/DVD της Teac; Ακόκα και όταν ζητάς ρητά άλλη μάρκα, προσπαθούν να σε τουμπάρουν! Είχα πάει με ένα φίλο και ήταν ενας ανθρωπάκος που ζήτησε να πάρει ενα Plextor DVD recorder. Ε, λοιπόν με Teac έφυγε!

    3. Δεν κάνει για ανθρώπους που ξέρουν από υπολογιστές. ΠΧ δικτυακός εξοπλισμός, pc modding είναι σχεδόν ανύπαρκτα!
    Αμάν! Κλείστε πια τα παράθυρα! Δε βλέπετε οτι μπάζει;

  9. #9
    Εγγραφή
    10-04-2004
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    477
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Fritzbox 7140
    SNR / Attn
    13(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμενα ετυχε κατι παρομοιο αλλα απο κοντα. Βλεπω στο σαιτ το chieftech 350W 28 ευρω τελικη.
    http://www.plaisio.gr/IWCatSectionVi...t=0&sts_cid=3]
    Παω απο εκει και του λεω θελω το συγκεκριμενο τροφοδοτικο αλλα δεν ξερω αν το εχετε επειδη ειναι ανενεργο στο σαιτ.
    Μου δινει ενα κουτι κλειστο και μου δινει παραπεμπτικο για το ταμειο.Παω πληρωνω και βλεπω μετα στην αποδειξη να λεει PSU 350W και πουθενα Chieftech.Επειδη την ψιλιαστικα μολις το πηρα ,μπροστα του, το ανοιγω και βλεπω να λεει ενα ονομα τελειως ασχετο.Του λεω τι ειναι αυτο?Μου λεει 350 τροφοδοτικο.Του λεω εγω chieftech θελω .Μου λεει ολα τα 350W ιδια ειναι και εχουμε μονο αυτο.Του λεω τοτε στο σαιτ γιατι λετε chieftech ?Δεν το θελω ,του λεω.Μου λεει να σας δωσω πιστωτικο.Του λεω με δουλευεις?Τα λεφτα μου πισω θελω δεν καταλαβες.
    Ηθελε δεν ηθελε μου τα δωσανε πισω.
    Αυτα για πιστωτικα ειναι για να δεσμευουν τα λεφτα μας.
    Intel i7 920 @4Ghz ,6Gb Corsair XMS 1600 8-8-8-24 , Asus P6T ,Sapphire 5850 ,Corsair 1000W on Shark Tt Case ,Samsung 2233Rz@120Hz ,Logitech 5400

  10. #10
    Το avatar του μέλους Σάκης
    Σάκης Guest
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές και για τα συμβάντα που αναφέρεται, γιατί έτσι παίρνω λίγο παραπάνω αέρα και μαθαίνω πράγματα που δεν μου έχουν τύχει μέχρι τώρα.

    Επειδή από Πλαίσιο δεν ξανά είχα αγοράσει, δεν ήξερα τί σύστημα είχαν με τις αποστολές και τα τυχόν προβλήματα που μπορούσαν να προκύψουν όπως αυτό που μου έτυχε. Μέχρι χτες, έκανα αγορές από κοντινά μαγαζιά της περιοχής μου και από το e-shop.gr . Επειδή για το e-shop έχω μόνο καλά λόγια να πω (μία αντικατάσταση σκληρού δίσκου που είχε χτυπήσει πήρε μόλις 4 μέρες να τον στείλω και να τον παραλάβω) πίστευα ότι κάτι παρόμοιο θα συνέβαινε και με το Πλαίσιο, πόσο μάλλον όταν είναι και μια μεγάλη αλυσίδα (ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΗΣ!!!). Αν μου δώσουν την κάρτα που είδα στην τιμή που την είδα, θα είμαι καλυμμένος αλλά όχι και ευχαριστημένος. Και μετά απ όλα αυτά ένα είναι σίγουρο, ότι δεν θα ξανά παραγγείλω τίποτα από κει και ότι θα παροτρύνω και τους άλλους να μην πάνε.

    Αύριο θα τους πάρω τηλέφωνο για να τους πω δυο λογάκια και να τελειώνουμε με αυτήν την παραγγελία βάσανο. Θα επιδιώξω όπως είπατε να πάρω τα χρήματα και να πάω να πάρω από αλλού κάποια κάρτα.

  11. #11
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Καλά θα κάνεις. Σου τονίζω, πάντως, πως καλό θα ήταν να μη δεχτεις σε καμία περίπτωση να μη σου επιστρέψουν τα χρήματα. Βλέπεις, στην Ελλάδα προτιμούν να σου δώσουν κάποιο άλλο αντικείμενο στην ίδια τιμή. Κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να επιμείνεις - και αν χρειαστεί να τους απειλήσεις - να σου επιστρέψουν τα χρήματα.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #12
    Το avatar του μέλους dreamer
    dreamer Guest
    Αυτα συμβαινουν μονο στην ψωροκωσταινα.Εγω ειχα παει απο το Cosmos Computer και πηρα ενα royter ο πωλητης μου το εκθειαζε μου τονισε μαλιστα πως ηταν καινουργιο το πηρα και εγω ο να μην πω τι ειμαι το φερνω σπιτι ολο χαρα να το δοκιμασω και στην σελιδα του ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ ROUTER υπηρχε συνδρομη με @forthnet.gr.To τι εγινε δεν μπορω να σας πω θα λογοκριθω
    Και απορω με την σειρα μου:Μας περνανε για ζωα η για ηλιθιους?

  13. #13
    Το avatar του μέλους Σάκης
    Σάκης Guest
    Λοιπόν. Τους πήρα τηλέφωνο για να τους πω τι θέλω να γίνει με την κάρτα. Πήρα στο 800 11 12345 και με έδωσαν το τμήμα Telemarketing. Τους είπα ότι θέλω να πάρω τα λεφτά πίσω και ότι δεν έχουν κάποια άλλη κάρτα που να με ενδιαφέρει, για να παραγγείλω. Μου εξήγησε ο κύριος που μίλησα στο τηλέφωνο ότι έτσι θα έχουν πρόβλημα με την εφορία. Ότι δηλαδή θα έχουν μια κομμένη απόδειξη χωρίς να είναι χρεωμένη πουθενά. Αφού μου τα είπαν όλα αυτά, σκέφτηκα να τους ζητήσω μια άλλη κάρτα ανάλογων δυνατοτήτων. Μου πρότειναν την εξής ASUS : http://www.plaisio.gr/IWCatProductPa..._Section_Id=20 . Όπως είπα και πριν, αν λάβω την ίδια κάρτα που παρήγγειλα με τα λεφτά που έδωσα, θα είμαι καλυμμένος αλλά όχι και ευχαριστημένος. Του είπα να μου στείλουν αυτήν την ASUS και είπε ότι θα πρέπει να μιλήσει με κάποιον ανώτερό του για να δει αν μπορεί να το κάνει αυτό. Περιμένω να με πάρει τηλέφωνο να μου πει τι μπόρεσε να κάνει (αν θα μου στείλει την ASUS ή ....). Μου είπε επίσης να περιμένω καμιά 20ρια μέρες για να βγουν κάποιες άλλες κάρτες, και να με στείλουν κάποια από εκείνες, αλλά 20 μέρες είναι μεγάλο διάστημα. Αν δεν μπορέσουν να μου στείλουν την ASUS θα περάσουμε σε πιο δραστικά μέσα, όπως είναι οι καταγγελίες και οι ανεβασμένοι τόνοι. Μέχρι τώρα ήμουνα ευγενικός αλλά απ ότι φαίνεται, και ο άγιος φοβέρα θέλει.

    Νεώτερα ή σε λίγο ή σε πολύ.


  14. #14
    Εγγραφή
    02-02-2004
    Μηνύματα
    1.570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Σάκης, όπως λέει και ο AsGoodAsItGets, για ρίξε και μια ματιά στο ΙΝΚΑ - Ινστιτούτο Καταναλωτών.
    ¶ Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
    "Όποια κοινωνία παραχωρεί ελευθερία για ασφάλεια, είναι ανάξια και για τις δύο και θα χάσει και τις δύο" B.F.
    ¶ LeT Me HeaR you MaKe DeCiSioNS WiTHouT youR TeLe-ViSioN.

  15. #15
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.243
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    12000/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Gentoo/DLink 624 (Bridge)
    SNR / Attn
    12(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Σάκης
    Μου εξήγησε ο κύριος που μίλησα στο τηλέφωνο ότι έτσι θα έχουν πρόβλημα με την εφορία. Ότι δηλαδή θα έχουν μια κομμένη απόδειξη χωρίς να είναι χρεωμένη πουθενά. Αφού μου τα είπαν όλα αυτά, σκέφτηκα να τους ζητήσω μια άλλη κάρτα ανάλογων δυνατοτήτων.
    Μα, θα έχουν και μία απόδειξη παραλαβής (την κάρτα που γυρίζεις πίσω, με αρνητική τιμή) η οποία αναιρεί την προηγούμενη... παπατζιλίκια για να εγκλωβίζουν κόσμο...

    Στο φινάλε, ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ τί πρόβλημα θα έχουν με την εφορία. Μας ενδιαφέρει να εξυπηρετούμαστε. Αν αυτό δεν γίνεται, χάσανε.
    Macintosh. The Computer For The Rest Of Us.
    Sex, Drinks & Opera.
    Thessaloniki Macintosh Community
    Hellenic Army Discharge Countdown Widget

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-08, 19:47
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-08, 03:32
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-07, 00:28
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-04, 14:00
  5. Τα έχω όλα αλλά δεν δουλεύουν...
    Από Ranma στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-03, 07:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας