Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    26-04-2018
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    καλησπέρα,

    θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο περιεκτικός γίνεται

    είχα συνδυαστικό πακέτο WIND κινητό + σταθερό + ADSL όσο ζούσα στην παλιά δ/νση μου

    03/10/2017 αποφασίζω μετακόμιση σπιτιού και γραμμής ADSL

    01/11/2017 μετά κόπων και βασάνων ενεργοποιείται η γραμμή μου στην νέα δ/νση: άπειρος θόρυβος + καθόλου ιντερνετ

    03/11/2017 ξεκινάω φορητότητα (κινητό σε VODAFONE, σταθερό σε NOVA) και τους καταγγέλω για τις μονομερείς αυξήσεις που είχαν κάνει για να φύγω αζημίως

    07/11/2017 αντιπροσφορά από WIND με δόλια υπόσχεση για επίλυση θορύβου + παροχή ιντερνετ + κινητό 1500' σύνολο 45€ όλα μαζί / δέχθηκα / ακυρώνω φορητότητα / χάνω δικαίωμα αζήμιου σπασίματος φορητότητας / μπήκα σε νέο πρόγραμμα συμβόλαιο W

    09/11/2017 έως 20/03/2018

    • δεν έχω πάρει ούτε γραμμή χωρίς θόρυβο ούτε ιντερνετ
    • συνεχή τηλεφωνικά παράπονα/fax καταγγελιών στην WIND
    • fax καταγγελιών σε ΕΕΤΤ (λεπτομερές ιστορικό 20 σελίδων με αποδεικτικά)
    • καμιά 15αριά ραντεβού με τεχνικούς WIND και συνδυαστικά με ΟΤΕ / καμία λύση (έχω αποδεικτικά τα χαρτιά των τεχνικών + φωτο trainers κτλ)



    01/03/2018 ΕΕΤΤ δεν έκανε τίποτα, απλά προώθησε στην WIND και η WIND πίστωσε 50€ (τρίχες)

    20/03/2018 φορητότητα μόνο σταθερού στον ΟΤΕ, όλα παίζουν ρολοί

    20/04/2018 εισπρακτική paladino άρχισε τα τηλ


    η WIND ζητάει

    1) να της πληρώσω πάγια κτλ για τόσους μήνες που δεν είχα ιντερνετ + λειτουργικό σταθερό
    2) τέλη διακοπής 130€

    δεν προτίθεμαι να τους πληρώσω
    • κοροϊδία, 4,5-5 μήνες χωρίς internet (καθόλου, ούτε ένας συγχρονισμός) και τηλέφωνο με φοβερό θόρυβο
    • με παραπλάνησαν τηλεφωνικά ότι θα μου δίνανε υπηρεσίες για να μείνω στην WIND και μπήκα σε ένα συμβόλαιο 24μηνο και δεν πήρα αυτά που υποσχέθηκαν (γραμμή χωρίς θόρυβο + ιντερνετ)
    • έχασα δικαίωμα αζήμιας καταγγελίας σύμβασης λόγω της παραπάνω δόλιας προσφοράς
    • τώρα ζητάνε για το ίδιο παραπλανητικό συμβόλαιο τέλη αποδέσμευσης



    συμβουλές ;;;


    ευχαριστώ προκαταβολικά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cokobloko : 26-04-18 στις 05:40.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-04-2018
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    καμιά βοήθεια, συμβουλή;


    μήπως το "μέρος" (adslgr) δεν προσφέρεται πλέον για "ανοικτές" συζητήσεις;


    ευχαριστώ

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cokobloko Εμφάνιση μηνυμάτων
    καμιά βοήθεια, συμβουλή;


    μήπως το "μέρος" (adslgr) δεν προσφέρεται πλέον για "ανοικτές" συζητήσεις;


    ευχαριστώ
    Εγώ ανοιχτό το βλέπω, το ελεύθερο το έχει ο κάθε ενας να γράψει, όπως και έχει γράψει, όποτε ας αφήσουμε τα "εισαγωγικά"

  4. #4
    Εγγραφή
    25-12-2014
    Περιοχή
    ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    VDSL 50 5495/54999 kbps
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    14.9(dB) / 6,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    με τόση ταλαιπωρεία.....και έχοντας κρατήσει όλα τα χαρτιά απο τις επισκέψεις των τεχνικών......
    συν την καταγγελεία που έκανες στον ΕΕΤΤ......Θα τους έλεγα, να το πάνε το θέμα δικαστικός.

  5. #5
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    αν και δεν ειναι το θεμα εκει πλεον,απλα προσωπικα θεωρω οτι καποιοι χειρισμοι απο το μερος σου δεν ηταν και οι καταλληλοι*,με βαση το ιστορικο που γραφεις.Απλα το λεω για να μην μπουν σε διαδικασια να ακολουθησουν το ιδιο κι αλλοι με αναλογο προβλημα.Επι της ουσιας τωρα,και στην κατασταση που εισαι: διευκρινησε αν θες τι αφορα το τελος διακοπης. Αν αφορα το κινητο δεν μπορεις να το γλυτωσεις. Ο μονος τροπος πλεον ειναι να το τρεξεις μεσω συνηγορου του καταναλωτη - ΙΝΚΑ και ΕΕΤΤ με νεες καταγγελιες για ολα αυτα που σου ζητανε για το χρονο στον οποιο δεν υπηρχε υπηρεσια. Προφανως απο την στιγμη που εχεις αποδεικτικα οτι η γραμμη ηταν μη λειτουργικη ολο αυτο το διαστημα δεν τους χρωστας κατι,ειναι προβλημα δικο τους. Δικαστικα μαλλον θα σου κοστισει αρκετα,ξεκινα με ινκα-εεττ - συνηγορο καταναλωτη.

    *Για την ιστορια και χωρις παρεξηγηση,θεωρω λιγο βεβιασμενες τις κινησεις αυτες
    03/11/2017 ξεκινάω φορητότητα (κινητό σε VODAFONE, σταθερό σε NOVA) και τους καταγγέλω για τις μονομερείς αυξήσεις που είχαν κάνει για να φύγω αζημίως

    07/11/2017 αντιπροσφορά από WIND με δόλια υπόσχεση για επίλυση θορύβου + παροχή ιντερνετ + κινητό 1500' σύνολο 45€ όλα μαζί / δέχθηκα / ακυρώνω φορητότητα / χάνω δικαίωμα αζήμιου σπασίματος φορητότητας / μπήκα σε νέο πρόγραμμα συμβόλαιο W
    την στιγμη που υπαρχει προβλημα στην εγκατασταση. Οκ η πρωτη κινηση ειχε και την αζημια διακοπη,η 2η ομως θεωρω οτι δεν θα επρεπε να γινει δεκτη αν πρωτα δεν λυνοταν το θεμα του θορυβου.
    Θα μου πεις το λεω τωρα εκ του ασφαλους,που δεν ειμαι στο προβλημα,και εχεις δικιο. Ισως ομως ειχες γλυτωσει ταλαιπωρια...εν παση περιπτωση η ουσια ειναι να ξεμπλεξεις τωρα,ο χρονος δεν γυριζει πισω...

  6. #6
    Εγγραφή
    26-04-2018
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις


    @kmpatra όντως ήταν βεβιασμένη η κίνηση να αποδεχθώ, θα έπρεπε να πάω απευθείας OTE να ξεμπλέξω από τον Νοέμβριο 2017 (και όχι να τους πιστέψω σαν @@κας για φύκια που μου έταξαν)


    τελικά μου πίστωσαν τα τέλη αποδέσμευσης ....

    πιθανολογώ ότι διαβάζουν adslgr.com και μου έδωσαν λύση για να μην δυσφημίζονται


    αλλά ..... υπάρχει και αλλά, δεν ξεμπλέκεις με τους πρυτάνεις της WIND


    χρωστούσα έναν λογαριασμό τάξης 40€ για το κινητό και με τιμώρησαν κάνοντας μου φραγή εξερχομένων κλήσεων


    πήρα τηλέφωνο 2 φορές χθες στο 13800 και με το που άρχισα να μιλάω μαζί τους κόβεται η γραμμή, φυσικά με χρεώνουν για αυτό


    θα το πάω λογικά και το κινητό είτε στην VODAFONE είτε στην OTE,


    με ποιον τρόπο θα μου προτείνατε να αποδεσμευτώ από την WIND αναίμακτα;

    θα μου έρχεται κανονικός λογαριασμός παρότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω 1500 προς όλους/SMS/ιντερνετ ;

  7. #7
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cokobloko Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα,

    03/11/2017 ξεκινάω φορητότητα (κινητό σε VODAFONE, σταθερό σε NOVA) και τους καταγγέλω για τις μονομερείς αυξήσεις που είχαν κάνει για να φύγω αζημίως

    07/11/2017 αντιπροσφορά από WIND με δόλια υπόσχεση για επίλυση θορύβου + παροχή ιντερνετ + κινητό 1500' σύνολο 45€ όλα μαζί / δέχθηκα / ακυρώνω φορητότητα / χάνω δικαίωμα αζήμιου σπασίματος φορητότητας / μπήκα σε νέο πρόγραμμα συμβόλαιο W
    Δυστυχώς, απο την ώρα που έπαιξες στο παιχνίδι τους με το κόλπο αντιπροσφορά, έχασες. Πάλι καλά να λές που δέχτηκαν να στα πιστώσουν.

    Παίζεις καλύτερα με τον ΟΤΕ γιατί ο τεχνικός που ήρθε για την εγκατάσταση, σου έφτιαξε και τη γραμμή.

    Τώρα για το άλλο θέμα στο άλλο thread, το άν πληρώσεις την υπηρεσία, διευκρύνησες σε ποια υπηρεσία αναφέρεται η οφειλή και για ποια διαστήματα;
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  8. #8
    Εγγραφή
    26-04-2018
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση

    όπως φαίνεται και εδώ https://www.adslgr.com/forum/threads...BA%CE%B5%CE%AF μου πίστωσαν το οφειλόμενο ποσό

  9. #9
    Παιδια
    ημουν Fun της Wind για καποιους προσωπικους λογους και ειλικρινικα μεχρι πριν λιγο καιρο δεν ειχα σοβαρο προβλημα χωρις ομως και να ειμαι ευχαριστημενος απλα συμβιβαζομουν.
    Αλλα το τελευταιο μηνα απο τη στιγμη που μου εκαναν ,μετα απο προτροπη τεχνικου ,αναβαθμιση της γραμμης VDSL μπλε-πρασινα αλογα δεν εχω ουτε ιντερνετ αλλα ουτε τηλεφωνο !!!
    Για να μην πω το τι κοροιδια εχω φαει (εχω ανοιξει αλλο θεμα) οι ανθρωποι απορω πως λειτουργουν ακομα .
    Επειδη ζω αρκετους μηνες το χρονο στο εξωτερικο οταν δημιουργηθει προβλημα (που δυστυχως ειναι συχνο λογω καιρου) οι τεχνικοι ειναι 24/7 οχι στο τηλεφωνο να σε παραμυθιασουν κανε restart και να σου αλλαξω προφιλ και ξερω εγω τι αλλο αλλα επιτοπου ελενγχος μετρηση και επιδιορθωση.
    Με δυο μετρα χιονι ηρθε συνεργειο για να φτιαξει τη γραμμη μου (επαγγελματικη σημειωση) σε λιγοτερο απο 2-3 ωρες και μη φανταστειται καμια Αγγλια η Γερμανια η Σουηδια ετσι πρωην Ανατολικο μπλοκ.
    Τωρα εμεις εδω τρωμε τα παιδια μας και μετα λεμε γιατι αγοραστηκε απο τον ταδε και γιατι δεν παει καλα κλπ κλπ
    Να μην εχεις υπηρεσιες σωστες και να ζητανε και αποζημιωση γιατι εφυγες?
    Φιλε cokobloko πιστεψε με εκανες τη πιο σοφη κινηση που πηγες στον οτε αρκει να κρατησει το επιπεδο του και αυτος

  10. #10
    Εγγραφή
    26-04-2018
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    gabiro θα φανεί, ούτε και αυτούς τους εμπιστεύομαι

    αλλά η WIND το έχει τερματίσει, μόλις σήμερα με χρέωσε 6€ αναίτια για δήθεν τέλος επανασύνδεσης ενω στην ΕΕΤΤ λέει ότι μου κάνει πίστωση, ότι να ναι, το έχουν τερματίσει

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-18, 21:57
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-17, 22:46
  3. Νέο tower για πολύ συγκεκριμένη χρήση. Τα φώτα σας.
    Από Lord_British στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-17, 01:29
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-17, 18:35
  5. μετακομιση και τελος διακοπης
    Από ΑlexB στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 09:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας