Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-48 από 48
  1. #46
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Μετά από πλέον των 15 κλήσεων - 2 weeks όπου μου λεγαν το προωθουμε στο δευτερο επίπεδο και το προωθούσαν στον κάδο τον αχρήστων (ποτε δε με κάλεσε κανεις πίσω) μια μέρα έτυχε να θέλω επειγόντως να ανοιξω μια πόρτα και να μη μπορώ γιατί το web interface του technicolor δεν ηθελε να προχωρήσει.
    Φόρτωσα πολύ, και όπως ήμουν φορτωμένος τους πήρα τηλ τους τα σουρα και την επόμενη μέρα έστειλαν το ZTE (δε τολμησαν καν να με παρουν τηλ να πουν οτι στο στελνουμε τη ταδε του μήνα όπως κάνουν συνηθως..). Αλλη φορα να ξέρω να αρχίζω μπινελίκια από την αρχή
    Το ΖΤΕ μπροστα στο v3 ειναι υπερ-ρουτερ. Φυλάτε το σα τα ματια σας :P

  2. #47
    Εγγραφή
    29-07-2006
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από πλέον των 15 κλήσεων - 2 weeks όπου μου λεγαν το προωθουμε στο δευτερο επίπεδο και το προωθούσαν στον κάδο τον αχρήστων (ποτε δε με κάλεσε κανεις πίσω) μια μέρα έτυχε να θέλω επειγόντως να ανοιξω μια πόρτα και να μη μπορώ γιατί το web interface του technicolor δεν ηθελε να προχωρήσει.
    Φόρτωσα πολύ, και όπως ήμουν φορτωμένος τους πήρα τηλ τους τα σουρα και την επόμενη μέρα έστειλαν το ZTE (δε τολμησαν καν να με παρουν τηλ να πουν οτι στο στελνουμε τη ταδε του μήνα όπως κάνουν συνηθως..). Αλλη φορα να ξέρω να αρχίζω μπινελίκια από την αρχή
    Το ΖΤΕ μπροστα στο v3 ειναι υπερ-ρουτερ. Φυλάτε το σα τα ματια σας :P
    Σε συγκριση με το technicolor ειναι καλυτερο το zte οχι ομως και υπερ-ρουτερ !! Για εφεδρικο καλο ειναι ,αν και αυτο εχει τις ιδιοτροπιες του.

  3. #48
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Σε συγκριση με το Technicolor που περιμενεις κανα πενταλεπτο να ανοιξει το interface και καθε φορά που κανεις κλικ περιμένεις επισης άπειρα..και αν ανοιξει ..το ZTE ειναι υπερ-ρουτερ.
    Προφανώς το λέω για να τονίσω το πόσο σάπιο είναι το V3.. και όχι για να πω οτι το ΖΤΕ ειναι καλό.
    Επιπλέον το ΖΤΕ έχει BRIDGE MODE.. Και βαζεις ότι θες πίσω από αυτό και κάνεις τη δουλεια σου σαν ανθρωπος...
    Από εκει και πέρα το έχω πει και θα το λέω πάντα.. WInd και όλοι οι άλλοι πάροχοι..Θέλουμε τη δυνατότητα να βάζουμε το δικό μας ρουτερ..Στη χειρότερη απλά να δίνετε BRIDGE σε όλα τα ρουτερ.. Έτσι ακόμα και για το V3 δε θα έλεγα τόσο ασχημα λόγια..
    Το μόνο καλούτσικο ρουτερ της Wind είναι το άλλο Technicolor 789.. αλλά για να βάλεις Bridge εκεί πρέπει να κάνεις πατέντες και αν τα καταφέρεις. Οπότε τελικά το θάβουν και αυτό και καταλήγουμε και πάλι στο ότι τα καλύτερα ρουτερ είναι τα ΖΤΕ, πολύ απλά γιατί έχουν BRIDGE Και μπορείς να βάλεις οποιο ρουτερ θες από πισω..

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Οδηγός QoS για Speedport Entry 2i - ZTE H268 - και άλλα ZTE modem/routers
    Από globalnoise στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-21, 20:54
  2. Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-21, 00:23
  3. Προβλήματα με Speedport Entry 2i με VOIP
    Από dimiSCOOBY στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-18, 11:28
  4. Στατιστικα router Speedport Entry 2i
    Από vag1961 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-18, 15:56
  5. URL Blocking σε SpeedPort Entry 2i (ίσως και άλλα) routers
    Από zardoz στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-17, 15:13

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας