Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 104
  1. #61
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    1.997
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιχείριση που προωθεί εαυτόν μέσω facebook, χωρίς να έχει website, ΔΕΝ είναι σοβαρή.

    Η ΣΟΒΑΡΗ επιχείριση, έχει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ website.
    ποιος σου είπε ότι δεν έχουν σάϊτ και σάϊτ έχουν και μέσω IFTTT που συνδέεται με τα social networks, όλα τα εργαλεία είναι χρήσιμα
    Μην έχεις παρωπίδες όλα ωφελούν στην προώθηση μια επιχείρησης

    - - - Updated - - -

    Άλλωστε το να είσαι κοινωνικός ποτέ δεν έβλαψε

    - - - Updated - - -

    Υπόψιν δεν υποστηρίζω το fb μακάρι να υπήρχε κάτι πιο καλύτερο απο το fb

  2. #62
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιχείριση που προωθεί εαυτόν μέσω facebook, χωρίς να έχει website, ΔΕΝ είναι σοβαρή.

    Η ΣΟΒΑΡΗ επιχείριση, έχει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ website.
    Και οι χάλια επιχειρήσεις έχουν website, τι πάει να πει αυτό; τίποτα, οι καλύτερες μάλιστα απάτες είχανε και πολύ ωραία website

  3. #63
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα αν υπάρχουν μερικοί στόκοι που δημοσιεύουν και μάλιστα δημοσίως και όχι στους φίλους τους που πήγαν και τι κάναν δεν τους φταίει κανείς. Εγώ προσωπικά δεν το κάνω.
    Να ξέρεις όμως ότι το fb και όλα τα social networks είναι πάρα πολύ καλά εργαλεία για να προωθήσεις την επιχείρηση σου
    Άλλωστε κίνδυνοι ελλοχεύουν από παντού ακόμα και από το clouflare
    Υπόψιν κάποια likes είναι αγορασμένα
    Moυ άρεσε το "μερικοί", βρε όλος ο κόσμος έτσι λειτουργεί, επειδή δεν το κάνεις εσύ νομίζεις ότι είναι και ο κανόνας;; η εξαίρεση είσαι, επίσης τα social networks είναι πάρα πολύ καλά εργαλεία αποξένωσης του ανθρώπου και μην μου πεις πάλι το γνωστό "εγώ δεν το κάνω", δεν θα το αντέξω πάλι.
    Ξέρω ένα σωρό φίλους που μένουν στην ίδια πολυκατοικία, σε διπλανά διαμερίσματα μερικές φορές και δεν πάει ο ένας να κτυπήσει την πόρτα του άλλου για να πούνε δυο κουβέντες σαν άνθρωποι, παρά επικοινωνούνε μέσω Facebook και απέχουν μερικά μέτρα, δεν τα βλέπεις γύρω σου;;
    Δεν βλέπεις γύρω σου παρέες ανθρώπων, κυρίως νεολαία, που είναι όλοι με το κινητό στο χέρι και μπορεί να περάσει "αιώνας" χωρίς να ανταλλάξουν μια κουβέντα;;; έχουν ξεχάσει να μιλάνε, έχουν ξεχάσει το συντακτικό, έχουν γίνει ρομπότ λέγοντας δέκα βασικές λέξεις και εκφράσεις και τίποτε άλλο.

    Αυτά λοιπόν και άλλα παρατράγουδα, ακόμη και αυτοκτονίες λόγω social networks που λες κι' εσύ, βλέπω γύρω μου και μου φαίνεται πολύ..... τέτοιο, ας πούμε, να κάθομαι να ασχολούμαι με το Telemetry των Windows, αλλά μάλλον θα πρέπει να σταματήσουμε γιατί βαδίζουμε λίγο προς off-topic.

    Υ.Γ. Τουλάχιστον από το Telemetry των Windows δεν αυτοκτόνησε κανένας.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #64
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με μία μικρή παρατήρηση: τα διάφορα φατσομπούκια δεν ξέρουν ποιοί είμαστε, αν θες δίνεις τα πραγματικά στοιχεία σου.
    Γιατί ξέρεις πολλούς που να μην δίνουν τα πραγματικά τους στοιχεία; Όσοι έχουν facebook, 99,9% δίνουν ονοματεπώνυμο και μία τουλάχιστον φωτογραφία τους και 90% επιπλέον προσωπικά στοιχεία. Το ποσοστό που έδωσα δεν είναι τυχαίο, αλλά με βάση τη δικιά μου εμπειρία, από πάνω από 1000 άτομα.

  5. #65
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    tiatrou,

    αν κάποιος είναι εταιρεία ή ελεύθερος επαγγελματίας τότε ας βάζει και φωτογραφία και CV και 10 βίντεα, το φατσομπούκι λειτουργεί και ως τσάμπα ιστοσελίδα με IM και e-mail.
    Αν κάποιος είναι απλώς ένας απλός ιδιώτης τότε το κάνει για προβολή ή για δικούς του λόγους, πχ για να εντυπωσιάσει τους φίλους του και να βλέπουν όλοι πόσο cool και awesome και γαbeeeep είναι.
    Αυτόν δεν τον απασχολούν τα προσωπικά δεδομένα, θα πλήρωνε για να τα ανεβάσει κάπου, οπουδήποτε.

  6. #66
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...αν κάποιος είναι εταιρεία ή ελεύθερος επαγγελματίας το φατσομπούκι λειτουργεί και ως τσάμπα ιστοσελίδα με IM και e-mail.
    Υπάρχουν πακέτα domain + hosting για 2 χρόνια με €30, δηλαδή €15 το χρόνο.

    Δηλαδή πρακτικά €1 το μήνα.

    Απλά ΕΛΕΟC.

    Δεν υπάρχει καμμιά δικαιολογία.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  7. #67
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    1.997
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά λοιπόν και άλλα παρατράγουδα, ακόμη και αυτοκτονίες λόγω social networks που λες κι' εσύ, βλέπω γύρω μου και μου φαίνεται πολύ..... τέτοιο, ας πούμε, να κάθομαι να ασχολούμαι με το Telemetry των Windows, αλλά μάλλον θα πρέπει να σταματήσουμε γιατί βαδίζουμε λίγο προς off-topic.

    Υ.Γ. Τουλάχιστον από το Telemetry των Windows δεν αυτοκτόνησε κανένας.
    Άντε το telemetry να το καταλάβω είναι για τους προγραμματιστές της m$ για να παίρνουν feedback και να βελτιώνουν το λειτουργικό, η συμπεριφορά των windows ως κιλογκερ που αποσκοπεί;
    Αν μου λύσεις την απορία θα συμφωνήσω.
    Δεν λέω έχει γίνει σημαντική βελτίωση στα windows 10 αλλά τέτοιες συμπεριφορές να εγκαθιστά μόνο του προγράμματα και να καταγράφει το τι πληκτρολογείς εμένα με προβληματίζουν

    - - - Updated - - -

    Άσε που χρησιμοποιεί τη σύνδεση μου P2P για να κατεβάζουν οι άλλοι πιο γρήγορα τέτοιες πρακτικές εμένα με ενοχλούν πολύ
    Ρώτησαν τους χρήστες αν τους αρέσει; Μάλλον όχι αποφάσισαν και το έπραξαν

  8. #68
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα έχεις 1GB RAM, λογικό.
    ο δικος μου εχει 2GB,αλλα και σε πολλους που φορμαρισα και ειχαν 3 και 4 παλι τα windows 10 είναι μακραν πιο γρηγορα από τα 7..τι να πω τα updates η αποκριση στις εφαρμογες,η λειτουργικοτητα,οι δυο browsers ,η εμφανιση,η αξιοπιστια..όλα μαζι κατά τη γνωμη μου τα κανουν πιο ανωτερα από τα 7...εχουν ξεχασει οι φιλοι μου τι θα πει φορματ. και κατι ακομη,αν τίθεται θεμα ασφαλειας τοτε οι φιλοι που το βαζουν ας χρησιμοποιησουν μια εκδοση Linux και ας ανοιξουν άλλο νημα..εδώ μιλαμε για την αυξηση των υπολογιστων με windows 10..ουτε για συγκριση με αλλα κτλ. αυτά με καλη πιστη από εμενα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iokastis : 10-05-18 στις 14:27.

  9. #69
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε το telemetry να το καταλάβω είναι για τους προγραμματιστές της m$ για να παίρνουν feedback και να βελτιώνουν το λειτουργικό, η συμπεριφορά των windows ως κιλογκερ που αποσκοπεί;
    Αν μου λύσεις την απορία θα συμφωνήσω.
    Δεν λέω έχει γίνει σημαντική βελτίωση στα windows 10 αλλά τέτοιες συμπεριφορές να εγκαθιστά μόνο του προγράμματα και να καταγράφει το τι πληκτρολογείς εμένα με προβληματίζουν

    - - - Updated - - -

    Άσε που χρησιμοποιεί τη σύνδεση μου P2P για να κατεβάζουν οι άλλοι πιο γρήγορα τέτοιες πρακτικές εμένα με ενοχλούν πολύ
    Ρώτησαν τους χρήστες αν τους αρέσει; Μάλλον όχι αποφάσισαν και το έπραξαν
    Ναι σε ρωτάει όταν κάνεις εγκατάσταση αν θα επιλέξεις να κατεβάζεις update και απο άλλους και να δίνεις σε άλλους
    Όταν λες Keylogger να υποθέσω μιλάς για το ότι σε ρωτάει αν θέλεις να συλλέγει δεδομένα του τι πληκτρολογείς και να κάνει Predict το τι θέλεις να γράψεις; που και για αυτό σε ρωτάει;

    Αν πατάς next next, i accept, next τότε δεν σε φταίει η Ms, δεν κάνει κάτι πίσω απο την πλάτη σου, σε ρωτάει
    Για αυτό που μπορώ να συμφωνήσω είναι πως θα έπρεπε να είναι opt-in αντί για Opt-out.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν πακέτα domain + hosting για 2 χρόνια με €30, δηλαδή €15 το χρόνο.

    Δηλαδή πρακτικά €1 το μήνα.

    Απλά ΕΛΕΟC.

    Δεν υπάρχει καμμιά δικαιολογία.
    πραγματικά ΕΛΕΟΣ, Επιχείρηση που δίνει 1 ευρώ τον μήνα για σελίδα είναι καλύτερα να μην έχει σελίδα,

  10. #70
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Δηλαδή πρακτικά €1 το μήνα. ...
    έχουν πέσει τόσο οι τιμές, web+domain+hosting=1.55€/pcm?
    Φαντάζομαι το design και το hosting θα έχουν ένα σωρό περιορισμούς.
    Cut-throat ανταγωνισμός.

  11. #71
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο δικος μου εχει 2GB
    Πρόσεξε μην πνιγείς απ' την πολλή τη RAM.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  12. #72
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε το telemetry να το καταλάβω είναι για τους προγραμματιστές της m$ για να παίρνουν feedback και να βελτιώνουν το λειτουργικό, η συμπεριφορά των windows ως κιλογκερ που αποσκοπεί;
    Αν μου λύσεις την απορία θα συμφωνήσω.
    Δεν λέω έχει γίνει σημαντική βελτίωση στα windows 10 αλλά τέτοιες συμπεριφορές να εγκαθιστά μόνο του προγράμματα και να καταγράφει το τι πληκτρολογείς εμένα με προβληματίζουν

    - - - Updated - - -

    Άσε που χρησιμοποιεί τη σύνδεση μου P2P για να κατεβάζουν οι άλλοι πιο γρήγορα τέτοιες πρακτικές εμένα με ενοχλούν πολύ
    Ρώτησαν τους χρήστες αν τους αρέσει; Μάλλον όχι αποφάσισαν και το έπραξαν
    Με κάλυψε ο mod στο post #69, απλά να προσθέσω δύο πράγματα.
    Θα πρότεινα, χωρίς παρεξήγηση βέβαια, πρώτα να δουλέψεις ή αν τα δουλεύεις να τα ψάξεις τα Windows 10 και μετά να εκφέρεις άποψη, γιατί αλλιώς πιάνεσαι αδιάβαστος.
    Όλα κλείνουν και ρυθμίζονται μέσα από τις ρυθμίσεις στο "Ενημέρωση και ασφάλεια" και στο "Προστασία προσωπικών δεδομένων", το μόνο που δεν κλείνει είναι ο "Διαγνωστικός έλεγχος και σχόλια" αλλά έχει επίπεδα ρύθμισης σε "Βασικά" και "Πλήρη".
    Βέβαια από ότι μας είπες ο διαγνωστικός έλεγχος δεν σε πειράζει, οπότε προχωράμε σε άλλο κεφάλαιο γκρίνιας που να αφορά τα Windows 10.

    Υ.Γ. Μην τρέξουμε να απαντήσουμε ισχυριζόμενοι ότι δεν ξέρουμε τι μπορεί να συλλέγει από το Telemetry, εκτός από αυτά που αναφέρει εδώ, γιατί δεν θα βγάλουμε άκρη ποτέ αν ξεκινήσουμε να λέμε τι συλλέγουν και όλοι οι υπόλοιποι από εφαρμογές, κινητά, κ.λ.π.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #73
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Και υπ όψιν είναι παλιό άρθρο....

    A Traffic Analysis of Windows 10


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  tiers.jpg 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  87,6 KB 
ID: 193617



    So what exactly is sent to Microsoft and how often is it sent? According to InvestmentWatch, Windows 10 transmits the following data back to the company:

    Typed text on keyboard sent every 30 minutes...."

    Εδώ για μένα σταματάει κάθε συζήτηση....

    Τα υπόλοιπα είναι....

    • Anything you say into a microphone is transmitted
    • Transcripts of things you say while using Cortana
    • Index of all media files on your computer
    • When your webcam is first enabled, 35mb of data
    • Telemetry data...



    Guys είπαμε...Άλλο πράγμα να έχεις κολλήσει κάποιο malware και άλλο να το έχεις βάλει εσύ ο ίδιος στο μηχάνημά σου.....

    Ακόμα και να τα απενεργοποιήσεις με διάφορα utilities η MS τα ανοίγει όποτε θέλει...

    Απλά έχει χαθεί η εμπιστοσύνη και λήγει εδω το θέμα.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  14. #74
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Το ότι η M$ ό,τι κάνει δεν το κάνει για να συγχωρεθούν τα πεθαμένα τους είναι κατανοητό από όλους.
    Το ότι επειδή εμείς θα απαντήσουμε NO σε κάποιες ερωτήσεις τα 10 θα πάψουν να ασχολούνται με μας ειναι πολλοί που δεν το πιστεύουν.
    Να μας πει ο IWB πώς τα ανακάλυψε τι περιέχουν όλα αυτά.

  15. #75
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων


    Και οι χάλια επιχειρήσεις έχουν website, τι πάει να πει αυτό; τίποτα, οι καλύτερες μάλιστα απάτες είχανε και πολύ ωραία website
    Θα συμφωνήσω με τις απάτες αλλά κι εγώ πιστεύω πως η σωστή επιχείριση χρειάζεται και από μία σελίδα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν πακέτα domain + hosting για 2 χρόνια με €30, δηλαδή €15 το χρόνο.

    Δηλαδή πρακτικά €1 το μήνα.

    Απλά ΕΛΕΟC.

    Δεν υπάρχει καμμιά δικαιολογία.
    2 χρόνια και με 20 ευρώ (για το .gr μαζί με web hosting 100 MB στο παπακι). Καλα άμα θες βρίσκεις τρόπο δεν είναι θέμα τα χρήματα μιας και δίνω παράδειγμα τα .com που κάνει 0,99 ευρώ το χρόνο και το .eu που είναι 0,01 ευρώ το χρόνο

Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 123
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-17, 13:08
  2. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-17, 23:54
  3. Μηνύματα: 103
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-17, 09:28
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-17, 13:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας