Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 48
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    HELLAS
    Δελτίο Τύπου:
    Στο πλαίσιο της πρώτης ετήσιας ανάθεσης, όπως ορίζεται στη διαδικασία εισαγωγής της τεχνολογίας VDSL vectoring στο δίκτυο πρόσβασης, σύμφωνα με το Παράρτημα 3 της Απόφασης ΑΠ ΕΕΤΤ 792/07/22.12.16 (ΦΕΚ 4505/Β/30.12.2017), καλούνται οι ενδιαφερόμενοι πάροχοι ηλεκτρονικών επικοινωνιών να υποβάλουν στην ΕΕΤΤ αίτημα ανάθεσης περιοχών για ανάπτυξη αρχιτεκτονικών/ τεχνολογιών δικτύων πρόσβασης νέας γενιάς, μέχρι και την 21η Μαΐου 2018, ώρα 15:00. Οι ενδιαφερόμενοι πάροχοι μπορούν να λάβουν την αναγκαία, για τη διαμόρφωση του επιχειρηματικού τους πλάνου, επικαιροποιημένη πληροφορία αναφορικά με το δίκτυο πρόσβασης του ΟΤΕ, υποβάλλοντας στον ΟΤΕ σχετικό αίτημα, τηρουμένων των διατάξεων περί επιχειρηματικού απορρήτου επί τη βάσει των οποίων δύναται να απαιτηθεί προηγούμενη υπογραφή συμφωνίας εμπιστευτικότητας.

    Αναφορικά με δικαιολογητικά/ αποδεικτικά έγγραφα / στοιχεία που πρέπει να υποβληθούν μαζί με το αίτημα συμμετοχής στην πρώτη ετήσια ανάθεση, σύμφωνα με τα οριζόμενα στο Παράρτημα 3, Ενότητα Α της ΑΠ ΕΕΤΤ 792/07/22.12.2016 (ΦΕΚ 4505/Β/30.12.2016), η ΕΕΤΤ σας ενημερώνει ότι, δεν απαιτείται η υποβολή εκ νέου τυχόν δικαιολογητικών / αποδεικτικών εγγράφων / στοιχείων (π.χ. εγκεκριμένες οικονομικές καταστάσεις), τα οποία υποβλήθηκαν στο πλαίσιο της Α', Β' ή Γ Φάσης της πρώτης ανάθεσης, με την προϋπόθεση ότι στο αίτημα της ετήσιας ανάθεσης γίνεται ρητή και σαφής αναφορά στα συγκεκριμένα έγγραφα και τον αριθμό πρωτοκόλλου κατάθεσής τους στην ΕΕΤΤ και βεβαιώνεται με υπεύθυνη δήλωση του νόμιμου εκπροσώπου της εταιρείας ότι τα εν λόγω στοιχεία ισχύουν και δεν έχουν μεταβληθεί στο χρονικό διάστημα που μεσολάβησε από την υποβολή τους στην ΕΕΤΤ.

    Πηγή : ΕΕΤΤ

  2. #2
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    744
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    να υποθεσω οτι αφορα τις αδιαθετες καμπινες που καταργηθηκαν απο τις εταιρειες στις α,β, γ φασεις αναθεσης?

  3. #3
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9940/940
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Tplink vr600
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 27(dB)
    Πολυ χαιρομαι που βλεπω την αναπτυξη των αρχιτεκτονικων τεχνολογιων δικτυων προσβασης νεας γενιας να προχωραει με συνεπεια, γρηγορους ρυθμους και το πιο βασικο; Βαση χρονοδιαγραμματος!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος makhs : 09-05-18 στις 17:14.
    Ιωακειμ

  4. #4
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Κατά πασα πιθανότητα θα είναι να εναπομείναντα καφαο που εχουν περισσέψει από την Α Β Γ φάση και είναι πάνω από 550 μετρα από το αστικο κέντρο

  5. #5
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.698
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terism69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά πασα πιθανότητα θα είναι να εναπομείναντα καφαο που εχουν περισσέψει από την Α Β Γ φάση και είναι πάνω από 550 μετρα από το αστικο κέντρο
    Ναι, πλέον αυτή η διαδικασία θα επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο για τις καμπίνες που δεν έχει αναλάβει κανένας πάροχος.

  6. #6
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    744
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    οποτε λογικα θα εχουμε ενημερωση εδω στο side μολις γινουν γνωστα τα αποτελεσματα με τις καμπινες που παιρνει καθε εταιρεια, και ευελπιστουμε να τις παρουν ολες ωστε να μην περιμενουμε χρονια ακομα.

  7. #7
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Οποτε από τι βλέπω αυτοί που έχουν την ατυχία ( είμαι και εγώ μέσα σε αυτούς) να περνούν από καφαο που είναι κάτω από τα 550 μετρα από το αστικο κέντρο προς το παρόν θα μείνουν με το ρουτερ στο χέρι για να μην πω τίποτε άλλο παντός τεχνικό του ότε που τον είχα ρωτήσει όταν είχε έρθει να μου μετρήσει την γραμμή αν θα αλλαχτεί το καφαο που είναι συνδεμένη η πολυκατοικία που μένω και μπει καμπίνα μου είχε πει ότι κάποια στιγμή στο μέλλον θα αλλαχτεί οποτε έχω ελπίδες

  8. #8
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.228
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    στη Λάρισα ο ΟΤΕ αιτήθηκε χθες στο δήμο επιπλέον καμπίνες που δεν περιλαμβάνονταν σε καμία φάση της 1ης ανάθεσης απο την ΕΕΤΤ. (απο τους τυχερούς κι εγω αφού περιλαμβάνεται στο αιτημα προς το δημο και η δικη μου καμπίνα)

    Θελω να ρωτήσω ομως πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και αν οι επιπλέον καμπίνες θα ενσωματωθούν στην 1η ανάθεση ή είναι προάγγελος της επόμενης. Ήδη κάποιες έχουν εγκατασταθεί σε δρόμους που ανακατασκευάζονται απο το δήμο και επαναλαμβάνω ΔΕΝ ειναι σε καμία φάση ανάθεσης.

  9. #9
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terism69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε από τι βλέπω αυτοί που έχουν την ατυχία ( είμαι και εγώ μέσα σε αυτούς) να περνούν από καφαο που είναι κάτω από τα 550 μετρα από το αστικο κέντρο προς το παρόν θα μείνουν με το ρουτερ στο χέρι για να μην πω τίποτε άλλο παντός τεχνικό του ότε που τον είχα ρωτήσει όταν είχε έρθει να μου μετρήσει την γραμμή αν θα αλλαχτεί το καφαο που είναι συνδεμένη η πολυκατοικία που μένω και μπει καμπίνα μου είχε πει ότι κάποια στιγμή στο μέλλον θα αλλαχτεί οποτε έχω ελπίδες
    Οι τυχεροί που είναι στα 550μ από το αστικό, εκτός από ότι τόσα χρόνια έβλεπαν υψηλότερες ταχύτητες του μέσου όρου, είναι υποψήφιοι για FTTH.

  10. #10
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    όταν λέω 550 μέτρα λέω για το καφαο 550 μέτρα από το αστικο κέντρο και όχι το σπίτι κάποιου

  11. #11
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.743
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makhs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ χαιρομαι που βλεπω την αναπτυξη των αρχιτεκτονικων τεχνολογιων δικτυων προσβασης νεας γενιας να προχωραει με συνεπεια, γρηγορους ρυθμους και το πιο βασικο; Βαση χρονοδιαγραμματος!!!!!
    Βάση ποιου? Rofl

  12. #12
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terism69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν λέω 550 μέτρα λέω για το καφαο 550 μέτρα από το αστικο κέντρο και όχι το σπίτι κάποιου
    Το ίδιο λέω και εγώ. Οι πάροχοι, λόγω του περιορισμού στο vectoring και κάποιων άλλων συνθηκών, θα δώσουν περιορισμένο ftth σε όσους είναι κοντά στο αστικό.

  13. #13
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.079
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Τι να πάρουν; Εδω η WIND που έχει αναλάβει την Νεάπολη Θεσσαλονίκης και πρέπει να τελειώσει μέχρι το 19 δεν έχει κάνει ούτε αυλακιά. Εν αντιθέσει με την inalan που έχει κυκλώσει την Νεάπολη και είναι έτοιμη να δώσει 100/100. Εργα που θα έπρεπε να γίνουν πριν 10 χρόνια γίνονται τώρα.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  14. #14
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9940/940
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Tplink vr600
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάση ποιου? Rofl
    Ιωακειμ

  15. #15
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.208
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τυχεροί που είναι στα 550μ από το αστικό, εκτός από ότι τόσα χρόνια έβλεπαν υψηλότερες ταχύτητες του μέσου όρου, είναι υποψήφιοι για FTTH.
    Συν τα 50/10 υπό προϋποθέσεις.
    Βέβαια τώρα για την ωρα τους εφαγαν οι λευκές περιοχές.

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας