Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-45 από 45
  1. #31
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    για καποιον λογο θυμηθηκα τα βλαστοκυτταρα . την ελπιδοφορα παρουσιαση τους και την μηδενικη πραγματικοτητα μεχρι το σημερα .
    εχει αποσταση το τι παρουσιαζουν απο το τι ισχυει .
    τεραστια .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #32
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    για καποιον λογο θυμηθηκα τα βλαστοκυτταρα . την ελπιδοφορα παρουσιαση τους και την μηδενικη πραγματικοτητα μεχρι το σημερα .
    εχει αποσταση το τι παρουσιαζουν απο το τι ισχυει .
    τεραστια .
    Αν εννοείς για τα δύο λινκ που παρέθεσα, ναι. Αλλά κάπου ξεκινάνε πάντα αυτά τα πράγματα.

    Είμαι περίεργος να δω δύο Google dublex να συνομιλούν όπως είχαν κάνει με ένα YouTube live stream που είχε δύο βοηθούς να μιλάνε το ένα στο άλλο.

    Από την άλλη θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που ασχολούνται με τα νευρωνικά δίκτυα και την τεχνητή νοημοσύνη τι άλλαξε ς σχέση με δυο δεκαετίες πριν που τα νευρωνικά δίκτυα ήταν η τρελα ελπιδοφόρα τεχνολογία; Γιατί τώρα φαίνεται να δουλεύουν τα συστήματα; Είναι η επεξεργαστική ισχύς; Είναι το Big data; Είναι τα δεδομένα οποιασδήποτε μορφής που έχει συλλέξει η Google; Ή απλά προχώρησε η επιστήμη αθόρυβα αφού ξεπέρασε το αρχικό hype;

  3. #33
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα if/else τα παραπάνω δηλαδή.
    Με λίγα λόγια...
    ΑΙ σε ένα κινητό με τις συγκεκριμένες CPU/GPU φαντάζει εξωπραγματικό.
    Απλά αν για λόγους marketing θέλουμε να χρησιμοποιούμε βαρύγδουπες εκφράσεις.
    Όχι δεν γίνονται όλα με ifelse γιατί είναι όλοι οι δυνατοί συνδυασμοί σε συνάρτηση, ενδεχομένως, και σε συνάρτηση με το βαθμό χρησιμοποίησης κάθε εφαρμογής και ίσως να κλείνει κάποια/ες εφαρμογή/ες όταν προβλέψει ότι το επόμενο διάστημα δεν θα την/ις χρειαστείς.

    Τέλος πάντων ας βελτιώσουν τις μπαταρίες... Δεν είναι η ΑΙ κατάλληλη για πάσα νόσο και κάθε @@.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alefgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγά-σιγά θα μας πεις ότι η τεχνητή νοημοσύνη της goggle, βγάζει δικό της κώδικα, τον κάνει compile και μετά το τρέχει…

    Τρέμετε προγραμματιστές. Η goggle θα σας στείλει στην ανεργία…
    Αυτό γίνεται πολλά χρόνια τώρα και δεν είναι της google.
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  4. #34
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εννοείς για τα δύο λινκ που παρέθεσα, ναι. Αλλά κάπου ξεκινάνε πάντα αυτά τα πράγματα.

    Είμαι περίεργος να δω δύο Google dublex να συνομιλούν όπως είχαν κάνει με ένα YouTube live stream που είχε δύο βοηθούς να μιλάνε το ένα στο άλλο.

    Από την άλλη θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που ασχολούνται με τα νευρωνικά δίκτυα και την τεχνητή νοημοσύνη τι άλλαξε ς σχέση με δυο δεκαετίες πριν που τα νευρωνικά δίκτυα ήταν η τρελα ελπιδοφόρα τεχνολογία; Γιατί τώρα φαίνεται να δουλεύουν τα συστήματα; Είναι η επεξεργαστική ισχύς; Είναι το Big data; Είναι τα δεδομένα οποιασδήποτε μορφής που έχει συλλέξει η Google; Ή απλά προχώρησε η επιστήμη αθόρυβα αφού ξεπέρασε το αρχικό hype;
    Κυρίως τα big data και το ποσό εύκολο έχει γίνει πλέον να συλλεχθουν και να γίνουν labeling. Η επεξεργαστικη ισχύς επίσης έχει βοηθήσει εννοείται.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  5. #35
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    2.986
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την άλλη θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που ασχολούνται με τα νευρωνικά δίκτυα και την τεχνητή νοημοσύνη τι άλλαξε ς σχέση με δυο δεκαετίες πριν που τα νευρωνικά δίκτυα ήταν η τρελα ελπιδοφόρα τεχνολογία; Γιατί τώρα φαίνεται να δουλεύουν τα συστήματα; Είναι η επεξεργαστική ισχύς; Είναι το Big data; Είναι τα δεδομένα οποιασδήποτε μορφής που έχει συλλέξει η Google; Ή απλά προχώρησε η επιστήμη αθόρυβα αφού ξεπέρασε το αρχικό hype;
    Ανακαλύψανε ότι αλγόριθμους του 80 και του 90 μπορούσαν να τους παραλληλοποιήσουν και να τους τρέξουν απίστευτα γρήγορα σε GPU. Αυτό, και τα Συνελικτικά Νευρωνικά Δίκτυα (Convolutional Neural Networks) που μειώνουν πάρα πολύ τις πράξεις που έχεις να κάνεις όταν έχεις είσοδο κάποια εικόνα.

    Επίσης φυσικά και οι big tech έχουν πλέον δεδομένα για να εκπαιδεύσουν χρήσιμα μοντέλα γιατί είναι λαίμαργα για δεδομένα.

    Κατά τα άλλα δεν χρειάζεται να έχει κάτι τρομερο για να κοτσαρει το ΑΙ από δίπλα. Όπως είπε και ο mrsaccess, ένα μάτσο if αρκουν (αυτό εννοουνε AI τα video games κατά την πλειοψηφία όταν μιλάνε για ΑΙ). Βέβαια σε αυτήν την περίπτωση μάλλον μιλάμε για κάτι πιο περίπλοκο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eruyome(MMXGN) : 14-05-18 στις 10:53.

  6. #36
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μια μικρη διευκρινιση
    προηγομενως κατι ειπα για τα βλαστοκυτταρα , το εφερα και σαν παραδειγμα διαφημιζομενων προσδοκιων σε σχεση με την απουσια εφαρμογης μια δεκαετια και πλεον επειτα , να πω την αληθεια μου εχω την αισθηση (οχι την γνωση ) οτι εχουν εξελιξη τα βλαστοκυτταρα . απλως δεν το διαφημιζουν . πως οταν βγαινει ενα πολυ καλο παιχνιδι που συνεπαιρνει τους παιχτες -μια φορα στα 10 , 15 χρονια - και δεν ακους τιποτα απο την στιγμη που βγηκε και για μερικους μηνες μετα , μεχρι να αναδυθουν οι παιχτες απο το κολημα και να αρχισουν να μοιραζονται εντυπωσεις ; κατι τετοιο
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #37
    Εγγραφή
    13-11-2011
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.441
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24000 / 4500
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Path Level
    Interleaved
    Γιατί απλά δεν μπαίνουν σε pause τα πάντα με το που βγει ο χρήστης, με εξαίρεση όσα push εχει δηλώσει ότι επιθυμεί να συνεχίζουν;

  8. #38
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsakosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί απλά δεν μπαίνουν σε pause τα πάντα με το που βγει ο χρήστης, με εξαίρεση όσα push εχει δηλώσει ότι επιθυμεί να συνεχίζουν;
    Γιατί τότε θα έχεις Windows phone
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  9. #39
    Εγγραφή
    13-11-2011
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.441
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24000 / 4500
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί τότε θα έχεις Windows phone
    Αυτό είναι το νόημα, να συνδιάσουμε τα καλά από όλα τα λειτουργικά! Όχι να πάρεις μία απόφαση και να μην την αλλάζεις όσο λάθος και αν είναι!

  10. #40
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsakosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι το νόημα, να συνδιάσουμε τα καλά από όλα τα λειτουργικά! Όχι να πάρεις μία απόφαση και να μην την αλλάζεις όσο λάθος και αν είναι!
    προτείνω ένα κουμπί στο λειτουργικο που να λέγεται feature phone mode. Όταν ενεργοποιημένο, τότε τι κινητό κλείνει εκτός από τα απολύτως απαραίτητα. Ετσι κάπως αισθανομουν την συσκευή μου.

    Είχα και εγώ Windows phone, και πριν δέκα χρόνια μασιοταν κάπως. Εγώ προσωπικά θεωρώ το κινητό μου ως ένα υπερ-φορητό υπολογιστή που είναι πάντα ανοιχτός. Βέβαια εγώ σχεδόν δεν χρησιμοποιώ το τηλέφωνο σχεδόν καθόλου.

    Πιστευω η εποχή που η συσκευή πάει σε οποιαδήποτε μορφής απενεργοποίηση που σταματά τελείως εφαρμογές δεν υπάρχει πια. Όμως στην ανάγκη ίσως να έπρεπε να υπήρχε ένα κουμπί σαν αυτό που ανάφερα. Και σαν το airplane mode.

    Και το λέω αυτό γιατί το user experience δεν θα το επιτρέψει. Μπορεί να λένε πολλά για το store της Ms αλλά η αλήθεια είναι ότι η πλατφόρμα δεν μπορούσε να ανταγωνιστεί σε ux τις άλλες, και πολλές εταιρίες απλά θέλουν το κατά δύναμη ενοποιημένο ux. Και επίσης θέλουν φουλ λειτουργικότητα.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  11. #41
    Εγγραφή
    13-11-2011
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.441
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24000 / 4500
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    προτείνω ένα κουμπί στο λειτουργικο που να λέγεται feature phone mode. Όταν ενεργοποιημένο, τότε τι κινητό κλείνει εκτός από τα απολύτως απαραίτητα. Ετσι κάπως αισθανομουν την συσκευή μου.

    Είχα και εγώ Windows phone, και πριν δέκα χρόνια μασιοταν κάπως. Εγώ προσωπικά θεωρώ το κινητό μου ως ένα υπερ-φορητό υπολογιστή που είναι πάντα ανοιχτός. Βέβαια εγώ σχεδόν δεν χρησιμοποιώ το τηλέφωνο σχεδόν καθόλου.

    Πιστευω η εποχή που η συσκευή πάει σε οποιαδήποτε μορφής απενεργοποίηση που σταματά τελείως εφαρμογές δεν υπάρχει πια. Όμως στην ανάγκη ίσως να έπρεπε να υπήρχε ένα κουμπί σαν αυτό που ανάφερα. Και σαν το airplane mode.

    Και το λέω αυτό γιατί το user experience δεν θα το επιτρέψει. Μπορεί να λένε πολλά για το store της Ms αλλά η αλήθεια είναι ότι η πλατφόρμα δεν μπορούσε να ανταγωνιστεί σε ux τις άλλες, και πολλές εταιρίες απλά θέλουν το κατά δύναμη ενοποιημένο ux. Και επίσης θέλουν φουλ λειτουργικότητα.
    Το UΙ είναι καθαρά θέμα γούστου. Αλλά όλες οι εφαρμογές που παραμένουν ανοιχτές καταναλώνουν πόρους και μπαταρία.
    Σαν χρήστης δεν θέλω να μου έρχεται ειδοποίηση ότι γέμισαν οι ζωές μου στο Χ παιχνίδι, αλλά θέλω να μου έρχονται ειδοποιήσεις από το skype όταν είναι κλειστό. Οπότε θα βόλευε πάρα πολύ να μπορείς να επιλέξεις τις εφαρμογές που κλείνουν για τα καλά όταν βγαίνεις από αυτές.

  12. #42
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsakosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το UΙ είναι καθαρά θέμα γούστου. Αλλά όλες οι εφαρμογές που παραμένουν ανοιχτές καταναλώνουν πόρους και μπαταρία.
    Σαν χρήστης δεν θέλω να μου έρχεται ειδοποίηση ότι γέμισαν οι ζωές μου στο Χ παιχνίδι, αλλά θέλω να μου έρχονται ειδοποιήσεις από το skype όταν είναι κλειστό. Οπότε θα βόλευε πάρα πολύ να μπορείς να επιλέξεις τις εφαρμογές που κλείνουν για τα καλά όταν βγαίνεις από αυτές.
    Μα αυτό μπορείς να το κάνεις πια, αλλά δεν είμαι σίγουρος από ποια έκδοση και μετά γίνεται. Βέβαια, αυτό δεν σημαίνει ότι επεμβαίνεις στο αν η εφαρμογή κλείνει ή όχι.
    Γενικά ο λόγος που πιστεύω ότι δεν το κάνουν είναι γιατί θα δημιουργηθεί θέμα με το πείραγμα των χρηστών και θα πέσει ξεκατίνιασμα παρόλο που την ευθύνη θα την έχει ο χρήστης.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  13. #43
    Εγγραφή
    15-11-2003
    Περιοχή
    Άνω Αχαρναί
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/400
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel SBG3300-N/Mk RB4011
    SNR / Attn
    1-8(dB) / -62(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γιατί δεν παραδέχονται μερικοί-μερικοί ότι ο όρος Τεχνητή Νοημοσύνη είναι ένας αρκετά πιασάρικος όρος, που θα συναντούμε όλο και πιο συχνά στο μέλλον. Όλα στο βωμό του marketing.

  14. #44
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    προτείνω ένα κουμπί στο λειτουργικο που να λέγεται feature phone mode. Όταν ενεργοποιημένο, τότε τι κινητό κλείνει εκτός από τα απολύτως απαραίτητα. Ετσι κάπως αισθανομουν την συσκευή μου.
    Το Lenovo K3 Note το είχε αυτό.
    Το έλεγε Super Battery Saver mode ή κάπως έτσι και μετέτρεπε το κινητό σε dumbphone.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  15. #45
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Lenovo K3 Note το είχε αυτό.
    Το έλεγε Super Battery Saver mode ή κάπως έτσι και μετέτρεπε το κινητό σε dumbphone.
    Το αγαπημένο μου κινητό και δεν το θυμάμαι! Βέβαια είχα αλλάξει πολύ γρήγορα την μαμά ρομ σε custom.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Τεχνητή νοημοσύνη
    Από superalex405 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-19, 12:56
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-18, 08:59
  3. Μηνύματα: 131
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-18, 23:19
  4. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-17, 23:03
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-17, 13:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας