Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σε όλους. Μετά από προσφορά της vodafone για αναβάθμιση της σύνδεσής μου από adsl σε vdsl, έγινε η αίτηση στις 13/4/2018. Από τότε περιμένω την ενεργοποίηση της υπηρεσίας. Δεν έχουν στείλει ούτε τον εξοπλισμό. Σε τηλεφωνικές μου επικοινωνίες μαζί τους μου αναφέρουν ένα αόριστο ''συστημικό πρόβλημα'' πάνω στο οποίο εργάζονται για τη λύση του. Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Κλείσαμε μήνα και μου φαίνεται θα περιμένω για πολύ ακόμα.
    Έχει τύχει σε κανέναν κάτι ανάλογο?
    Ευχαριστώ πολύ.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-07-2006
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    ΖΤΕ Η267α
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 16.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    1η αίτηση: περασαν 3 βδομάδες μεχρι τελικά να απορριφθεί το αίτημα γιατι ενω το site + o agent στο call center δειχναν διαθεσιμότητα, καποιο άλλο εσωτερικό τμήμα (υλοποίηση η κατι τετοιο) δεν ειχε διαθεσιμότητα. Εννοείται οτι επερνα εγω καθε 4 μερες περίπου για να μαθω το στάδιο της αίτησης. Ποτε το customer support.
    2η αίτηση: Απο την ημερομηνία αίτησης απο ADSL > VDSL περίπου 1 βδομάδα για να παραλαβω το router, και επιπλεόν 2μιση βδομάδες για να ενεργοποιηθεί το VDSL.

  3. #3
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrangeBoy Εμφάνιση μηνυμάτων
    1η αίτηση: περασαν 3 βδομάδες μεχρι τελικά να απορριφθεί το αίτημα γιατι ενω το site + o agent στο call center δειχναν διαθεσιμότητα, καποιο άλλο εσωτερικό τμήμα (υλοποίηση η κατι τετοιο) δεν ειχε διαθεσιμότητα. Εννοείται οτι επερνα εγω καθε 4 μερες περίπου για να μαθω το στάδιο της αίτησης. Ποτε το customer support.
    2η αίτηση: Απο την ημερομηνία αίτησης απο ADSL > VDSL περίπου 1 βδομάδα για να παραλαβω το router, και επιπλεόν 2μιση βδομάδες για να ενεργοποιηθεί το VDSL.
    Πριν γίνει η αίτηση, η γραμμή πέρασε από έλεγχο διαθεσιμότητας από ένα σωρό υπαλλήλους του call center. Όλοι με διαβεβαίωσαν για την υποστήριξη vdsl. Άλλωστε και στην γειτονιά μου, γνωστός έχει vdsl από vodafone. Δεν γνωρίζω βέβαια αν έχει θέμα μόνο η δικιά μου γραμμή. Τι να πω, τόση γκαντεμιά πια!!!!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    22-01-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Tp-link VR400
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από huey43 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους. Μετά από προσφορά της vodafone για αναβάθμιση της σύνδεσής μου από adsl σε vdsl, έγινε η αίτηση στις 13/4/2018. Από τότε περιμένω την ενεργοποίηση της υπηρεσίας. Δεν έχουν στείλει ούτε τον εξοπλισμό. Σε τηλεφωνικές μου επικοινωνίες μαζί τους μου αναφέρουν ένα αόριστο ''συστημικό πρόβλημα'' πάνω στο οποίο εργάζονται για τη λύση του. Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Κλείσαμε μήνα και μου φαίνεται θα περιμένω για πολύ ακόμα.
    Έχει τύχει σε κανέναν κάτι ανάλογο?
    Ευχαριστώ πολύ.
    θα κανεις αυτο που χρησιμοποιουμε πλεον συχνοτερα στην καθημερινοτητα μας:
    ΥΠΟΜΟΝΗ.
    Εμενα η αρχικη μου αιτηση εγινε στις 13/2.Περασα τις ιδιες καταστασεις με σενα, μου ανεφεραν συνεχεια το "συστημικο προβλημα" ως αιτιολογια.Δεκαδες φορες μιλησμε με την ΤΥ.φτασαμε 22/5 και εγινε εκ νεου καταχωρηση της αιτησης μου για μεταβαση σε vdsl.
    Αναμενω και θα ενημερωσω αναλογως.

  5. #5
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gllafas Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα κανεις αυτο που χρησιμοποιουμε πλεον συχνοτερα στην καθημερινοτητα μας:
    ΥΠΟΜΟΝΗ.
    Εμενα η αρχικη μου αιτηση εγινε στις 13/2.Περασα τις ιδιες καταστασεις με σενα, μου ανεφεραν συνεχεια το "συστημικο προβλημα" ως αιτιολογια.Δεκαδες φορες μιλησμε με την ΤΥ.φτασαμε 22/5 και εγινε εκ νεου καταχωρηση της αιτησης μου για μεταβαση σε vdsl.
    Αναμενω και θα ενημερωσω αναλογως.
    Όπως τα λες!!! Υπομονή και μόνο υπομονή!
    Με ειδοποίησε η Vodafone με sms την περασμένη εβδομάδα ότι θα μου σταλεί ο εξοπλισμός. Τον έστειλαν την επόμενη μέρα αλλά σε λάθος διεύθυνση!!!! Χρειάστηκε να επικοινωνήσω με δική μου πρωτοβουλία για να σταλεί ο εξοπλισμός εκ νέου στη σωστή διεύθυνση και προχτές έφτασε στα χέρια μου. Ταυτόχρονα μου έστειλαν sms ότι η ενεργοποίηση θα γίνει μέσα στις επόμενες 12 εργάσιμες. Θα κλείσουμε δίμηνο δηλαδή από την ημερομηνία της αίτησης. ελπίζω να ξεμπερδέψω κάποια στιγμή. Τι να πω......

  6. #6
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από huey43 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ειδοποίησε η Vodafone με sms την περασμένη εβδομάδα ότι θα μου σταλεί ο εξοπλισμός. Τον έστειλαν την επόμενη μέρα αλλά σε λάθος διεύθυνση!!!! Χρειάστηκε να επικοινωνήσω με δική μου πρωτοβουλία για να σταλεί ο εξοπλισμός εκ νέου στη σωστή διεύθυνση και προχτές έφτασε στα χέρια μου.
    Αυτό το συμβάν -ότι ούτε καν το ρούτερ μπόρεσε να φτάσει σε εσένα- παραπέμπει σε κάποιο πρόβλημα με τη διεύθυνσή σου. Τέτοιας φύσης είναι συνήθως τα προβλήματα που μας αναφέρουν ως "συστημικά". Κάποιος ανάμεσα στους εμπλεκόμενους δεν έχει σωστά στοιχεία. Σε ποια περιοχή είσαι;

  7. #7
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το συμβάν -ότι ούτε καν το ρούτερ μπόρεσε να φτάσει σε εσένα- παραπέμπει σε κάποιο πρόβλημα με τη διεύθυνσή σου. Τέτοιας φύσης είναι συνήθως τα προβλήματα που μας αναφέρουν ως "συστημικά". Κάποιος ανάμεσα στους εμπλεκόμενους δεν έχει σωστά στοιχεία. Σε ποια περιοχή είσαι;
    Μένω στα Τρίκαλα. Μου κάνει εντύπωση γιατί 10 χρόνια είμαι πελάτης της Vodafone και με τη διεύθυνση δεν υπήρχε πρόβλημα. Το έστειλαν στη σωστή διεύθυνση αλλά σε λάθος πόλη. Πήγε Κάντζα Αττικής. Πάντως πρέπει να έχεις δίκιο, κάποιος από τους ενδιάμεσους δεν είχε σωστά στοιχεία. Ελπίζω πάντως να τελειώνει σύντομα η περιπέτειά μου.

  8. #8
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από huey43 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μένω στα Τρίκαλα. Μου κάνει εντύπωση γιατί 10 χρόνια είμαι πελάτης της Vodafone και με τη διεύθυνση δεν υπήρχε πρόβλημα. Το έστειλαν στη σωστή διεύθυνση αλλά σε λάθος πόλη. Πήγε Κάντζα Αττικής. Πάντως πρέπει να έχεις δίκιο, κάποιος από τους ενδιάμεσους δεν είχε σωστά στοιχεία. Ελπίζω πάντως να τελειώνει σύντομα η περιπέτειά μου.
    Όσο είσαι πελάτης σε μια εταιρεία δεν τα αντιλαμβάνεσαι τέτοια προβλήματα. Γιατί κάποτε, παλιά όπως όπως (με "χειροκίνητο" τρόπο) σε βρήκε που ανήκεις ο τεχνικός και σε σύνδεσε ο πάροχος. Τα τελευταία χρόνια που αυτοματοποιήθηκαν τα πάντα προκύπτουν αυτά. Κατά τη μετακίνηση σε άλλο πάροχο φαίνονται λοιπόν.

  9. #9
    Εγγραφή
    25-05-2018
    Περιοχή
    Μεσσήνη
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Απο ότι διαβάζω είναι σύνηθες το πρόβλημα!
    Με πήραν απο το call center για να με αναβαθμίσουν σε VDSL απο τις 16/5. Μου έστειλαν μήνυμα ότι στις 29/5 θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία,
    αλλά τον εξοπλισμό ξέχασαν να τον στείλουν!!!
    Έπρεπε να επικοινωνήσω μαζί τους χθες για να σημειώσουν ότι δεν εχει σταλεί ο εξοπλισμός!
    Το αστείο είναι ότι σήμερα ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία και παίρνω απο την καμπίνα, όπως μου είπαν, αλλά χωρίς εξοπλισμό δεν έχω τηλέφωνο
    γιατί σήμερα μου είπαν ότι είναι VoIP!!!
    Και το καλύτερο είναι ότι όταν καλείς το σταθερό μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει αυτός ο αριθμός γιατί όπως μου είπαν κάτι δεν πήγε καλά στο
    registration της τηλεφωνίας!!!
    Σε 2-3 μέρες θα έχει λυθεί μου είπαν!! Θα λυθεί ή θα φάμε κάνα μήνα;
    Πως θα πάρουμε σήμα τηλεφώνου σε όλες τις πρίζες του σπιτιού και όχι μόνο απευθείας απο το ρούτερ;
    Γιατί θα έχω θέμα με τον συναγερμό!!

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-18, 16:32
  2. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-18, 01:20
  3. Μηνύματα: 115
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-17, 14:34
  4. Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-17, 02:32
  5. Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-17, 17:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας