Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    26-04-2018
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    καλησπέρα,

    η WIND από χθες μου έκανε φραγή εξερχομένων (το ιστορικό γιατί το έκανε αυτό βρίσκεται εδώ https://www.adslgr.com/forum/threads...83%CE%B1%CF%82 )

    τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση ;

    ενώ δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο θα πληρώσω το ίδιο τιμολόγιο ;

    μπορώ να κάνω φορητότητα ; θα πληρώσω πεναλτυ ;

    ευχαριστώ προκαταβολικά

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αν είναι λόγο οφειλών, υπάρχει σχετικό παγίο που χρεώνουν στην φραγή, δεν χρεώνουν το φουλ του πακέτου του σου, αλλά χρεώνουν
    Ναι θα πληρώσεις πέναλτι

    Νομίζω πως πλέον μπορείς να κάνεις φορητότητα αν χρωστάς απο την στιγμή που είναι ενεργή η γραμμή

  3. #3
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κάτι έχεις καταλάβει λάθος στο τι ισχύει και ποια είναι τα δικαιώματα και οι υποχρεώσεις μας.
    Οι πάροχοι έχουν δυνατότητα μερικής φραγής μετά την πάροδο 15 ημερών από την ημερομηνία λήξης αν δεν πληρωθεί ο λογαριασμός.
    Επίσης μπορούν να βάλουν ολική φραγή ή πλήρη διακοπή της σύνδεσης, εφόσον υπάρχει ανεξόφλητη οφειλή, μετά την πάροδο 60 ημερών από την μερική φραγή λόγω οφειλής.
    Σε οποιαδήποτε από τις παραπάνω περιπτώσεις, ΔΕΝ μπορεί να γίνει φορητότητα αριθμού, μέχρι να εξοφληθεί η οφειλή, που παρεμπιπτόντως θα χρεωθεί με έξτρα τέλος επανασύνδεσης.
    Τέλος για όσο διάστημα δεν εξοφληθεί το χρέος ή δεν γίνει διακανονισμός, τρέχει κανονικά το μηνιαίο πάγιο και φυσικά χωρίς να λαμβάνονται οι υπηρεσίες.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι έχεις καταλάβει λάθος στο τι ισχύει και ποια είναι τα δικαιώματα και οι υποχρεώσεις μας.
    Οι πάροχοι έχουν δυνατότητα μερικής φραγής μετά την πάροδο 15 ημερών από την ημερομηνία λήξης αν δεν πληρωθεί ο λογαριασμός.
    Επίσης μπορούν να βάλουν ολική φραγή ή πλήρη διακοπή της σύνδεσης, εφόσον υπάρχει ανεξόφλητη οφειλή, μετά την πάροδο 60 ημερών από την μερική φραγή λόγω οφειλής.
    Σε οποιαδήποτε από τις παραπάνω περιπτώσεις, ΔΕΝ μπορεί να γίνει φορητότητα αριθμού, μέχρι να εξοφληθεί η οφειλή, που παρεμπιπτόντως θα χρεωθεί με έξτρα τέλος επανασύνδεσης.
    Τέλος για όσο διάστημα δεν εξοφληθεί το χρέος ή δεν γίνει διακανονισμός, τρέχει κανονικά το μηνιαίο πάγιο και φυσικά χωρίς να λαμβάνονται οι υπηρεσίες.
    Νομίζω πως το έχουμε ξανασυζητήσει και μάλιστα εσύ είχες πει πως δεν μπορεί να απορρίψει φορητότητα λόγω χρέους

    19. Μπορεί ο πάροχος-δότης να αρνηθεί τη φορητότητα του αριθμού μου και υπό ποιες προϋποθέσεις;

    Είναι πολύ σημαντικό τα στοιχεία του συνδρομητή στην αίτηση φορητότητας να είναι σωστά και πλήρη έτσι ώστε κατά τον έλεγχο των στοιχείων που κάνει ο πάροχος-δότης να υπάρχει συμφωνία με τα ήδη καταχωρημένα στοιχεία του συνδρομητή. Ο πάροχος-δότης δύναται να απορρίψει την αίτηση φορητότητας ενός αριθμού μόνο:

    - Εάν ο Α.Φ.Μ. ή ο Αριθμός Δελτίου Ταυτότητας, ή Διαβατηρίου της αίτησης είναι διαφορετικός σε σχέση με τα αντίστοιχα στοιχεία που έχει ο πάροχος-δότης στην κατοχή του.
    - Εάν ο αριθμός (ή οι αριθμοί) για τον οποίο υποβάλλεται η αίτηση είναι μη ενεργός
    - Εάν ο αριθμός (ή οι αριθμοί) για τον οποίο υποβάλλεται η αίτηση ανήκει σε άλλον συνδρομητή.
    Δελτίο Τύπου: Η Wind ανακοινώνει ότι, από 2 Ιουλίου 2014 στις περιπτώσεις όπου κάποια σύνδεση συμβολαίου Κινητής, Σταθερής, Internet, βρίσκεται σε προσωρινή διακοπή λόγω ανεξόφλητων τιμολογίων και εφόσον η διάρκεια της διακοπής καλύπτει ολόκληρη την περίοδο τιμολόγησης, δεν θα πραγματοποιείται χρέωση μηνιαίων παγίων του οικονομικού προγράμματος της σύνδεσης, όταν σε αυτό περιλαμβάνονται προπληρωμένες υπηρεσίες (όπως π.χ. χρόνος ομιλίας, SMS, Data) τις οποίες ο συνδρομητής δεν μπόρεσε να κάνει χρήση λόγω της προσωρινής φραγής της γραμμής του.

    Κατά την παραπάνω περίοδο, ο συνδρομητής θα επιβαρύνεται με το «τέλος διατήρησης σύνδεσης», ως ελάχιστο αντίτιμο για την διατήρηση της σύνδεσής του στο δίκτυο, το οποίο περιλαμβάνει τα τέλη χρήσης, τα τέλη δικτύου, τα τέλη αδειών κ.α. Το ύψος του «τέλους διατήρησης σύνδεσης» καθορίζεται από το οικονομικό πρόγραμμα Κινητής, Σταθερής, Internet στο οποίο βρίσκεται η σύνδεση και σύμφωνα με τους εκάστοτε δημοσιευμένους τιμοκαταλόγους οικονομικών προγραμμάτων στο www.wind.gr.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σωστά αλλά μιλάμε για ανεξόφλητο χρέος που ΔΕΝ έχει παρέλθει η ημερομηνία λήξης πληρωμής και ούτε έχει γίνει φραγή.
    Στην περίπτωση του φίλου έχει γίνει προσωρινή διακοπή υπηρεσιών (αυτή είναι η επίσημη ορολογία) και έρχεται αργότερα ή οριστική. Εφόσον υπάρχει διακοπή υπηρεσιών, δεν μπορεί να γίνει φορητότητα.

  6. #6
    Εγγραφή
    26-04-2018
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    το μεσημέρι μου κάνανε πίστωση και στον ανεξόφλητο

    δεν εξηγείται αλλιώς, διαβάζουν το forum

    μου έστειλαν και mail στις 15.00 σήμερα το μεσημέρι



    {....} επιπρόσθετα, στα πλαίσια εξυπηρέτησης έγινε πίστωση το υπόλοιπο οφειλής 48,16 ευρώ και δεν υπάρχει οικονομική εκκρεμότητα. Παράλληλα έγινε άρση φραγής. {....}
    τι να πω; αίσιο τέλος και δεν το περίμενα

    δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη πάντως, περιμένω ότι θα μου την φορέσουν σε λογικό χρόνο (π.χ. θα αφαιρέσουν την έκπτωση που μου δώσανε και τέτοια)


    ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές σας

Παρόμοια Θέματα

  1. Σταθερό τηλ. με επιλογή φραγής εισερχόμενης κλήσεων?
    Από nkoumo στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-18, 15:23
  2. Φραγή εξερχομένων σε εσωτερικό
    Από Marios30 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-17, 11:07
  3. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-17, 18:39
  4. ΟΤΕ και ενεργοποιημένη υπηρεσία φραγής εξερχομένων
    Από kogigr στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-17, 22:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας