Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 121
  1. #76
    Εγγραφή
    02-03-2005
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    443
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    huawei 520c
    SNR / Attn
    8(dB) / 40(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    @apd
    Μπορείς να το βαφτίσεις όπως θέλεις, φόρο, τέλος, "δίκαιη αποζημίωση" ή οτιδήποτε άλλο, δεν έχει σημασία. Όλοι γνωρίζουμε πως δεν είναι τίποτα παραπάνω από αποτέλεσμα lobbying των εταιρειών και των δημιουργών για να αυξήσουν άκοπα τα έσοδά τους.

    Αλλιώς πες μου εσύ πώς δικαιολογείται (από το δικαστήριο, ή οποιονδήποτε άλλον) να πληρώνω εγώ 6% περισσότερο για τους δίσκους που αγοράζω για τους servers της επιχείρησής μου, της οποίας το αντικείμενο (και κατ'επέκταση η χρήση των δίσκων) ουδεμία σχέση έχει με αντιγραφή έργων πνευματικής ιδιοκτησίας και αυτό να το αποκαλούμε "δίκαιη αποζημίωση". Τί το δίκαιο έχει;

    Και να με λες και τσίπη από πάνω!
    Ω, το θράσος!
    Εγώ να δεχτώ ότι η χρήση που κάνεις δεν έχει σχέση με νόμιμα αντίγραφα έργων. Εσύ συμφωνείς ότι κάποιοι άλλοι με υπολογιστές κάνουν πολύ περισσότερα από ένα αντίγραφο, πράγμα που οδηγεί τους "δημιουργούς" σε απώλεια εσόδων; Εκείνο που προσπαθεί να κάνει ο νόμος είναι να "μοιράσει" (άκομψα για όλους) την κατάσταση. Πιθανό να είσαι από τους αδικούμενους και θα ζητήσω συγγνώμη αν θίχτηκες. Αλλά φαντάζομαι ότι δε ζεις στη γυάλα, ξέρεις τι σημαίνει αντίγραφα και απώλεια εσόδων, οπότε ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί θεωρώ τσίπικο να "κατεβάζει" κανείς αβέρτα και να γκρινιάζει για 35Ε στα 1000.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η ΑΕΠΙ έσκιζε τα ρούχα της ότι έπαιρναν οι δημιουργοί αυτό που τους αναλογούσε, μόνο αυτό που τους αναλογούσε ήταν αέρας κοπανιστός. Ας μας δείξουν πώς, πότε, σε ποιούς και με ποιά λογική θα αποδίδονται αυτά τα ποσά, ώστε να συζητήσουμε μετά αν το Χ ποσοστό είναι δίκαιο, ή όχι.
    Για τον ΟΣΔΕΛ που ανέφερα, υπάρχουν οι ισολογισμοί εδώ

  2. #77
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Προσωπικά θεωρώ ότι ο καθορισμός τόσο του ποσοστού, όσο και του εξοπλισμού που θα επιβαρύνεται χρειάζεται μεγαλύτερη διαβούλευση και διαφάνεια. Για την κατανομή των χρημάτων δεν το συζητάω καν, το καθεστώς της ΑΕΠΙ ήταν κατάπτυστο.
    Δεν συμφωνώ όμως με τον μηδενισμό που τα βάφτίζει νταβατζιλίκι ή τα βάζει στην ίδια κατηγορία με τον ΕΝΦΙΑ... Μπορεί να μην έχω σχέση με τον χώρο, αλλά πιστεύω ότι οι δημιουργοί θα πρέπει να αμοίβονται για το έργο τους.
    Το πρόβλημα δεν είναι απλό: Εάν το τέλος επιβληθεί μόνο στο πρωτότυπο, τότε θα ενθαρρυνθεί ακόμη περισσότερο η πειρατεία. Με το να εφαρμόζεται όμως στις ηλεκτρονικές συσκευές και όλα τα μέσα αποθήκευσης, οι περισσότεροι που πληρώνουν δεν κάνουν χρήση της λειτουργίας για την οποία χρεώνονται.

    Από επίσημες αντιδράσεις, τοποθετήθηκε και ο ΣΕΒ:
    http://www.nooz.gr/economy/1495149/s...nikes-syskeyes

  3. #78
    Εγγραφή
    05-03-2017
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Sorry που αυτοί οι "οργανισμοί" δεν μου εμπνέουν καμία απολύτως εμπιστοσύνη, αλλά τους θεωρώ αποκορύφωμα της κλίκας και του φαινομένου των ημετέρων. Όσο για τις διαδικασίες επιστροφής... ας μην το συζητήσουμε καλύτερα.
    Να εισπράτουν δικαιώματα, μάλιστα κανένα πρόβλημα, αλλά εύλογα; ποιος το αποφασίζει και με ποια μέτρηση όπως ευλόγως ρωτάει άλλος συμφορουμίτης και κανείς δεν απαντά. Ο ΣΕΠΕ μιλούσε για 0,06-0,07% και το τερματίσανε στο 2-6%...
    Να εισπράξει και ο προγραμματιστής τότε δικαιώματα για το opensource που δημιουργεί και μοιράζεται ψηφιακά. Γιατί μεγάλο ποσοστό των άλλων τεχνών πλέον χρησιμοποιούν όλες τις ψηφιακές πλατφόρμες για να προωθήσουν και να κερδίσουν χρήματα π.χ. Μουσική, Κινηματογράφος; (Youtube, Blogs κ.ο.κ.). Γιατί όχι; ακούστηκε και το απίστευτο αυτές τις μέρες από επίσημο πολιτικό εκπρόσωπο σε τηλεοπτικό κανάλι "ότι ο νόμος για τα δικαιώματα είναι για το Youtube για να παίρνουν δικαιώματα οι καλλιτέχνες..." και γελάσανε και οι πέτρες.

    Θα παραθέσω μόνο το link "Λέγεται ότι η ιστορία επαναλαμβάνεται σαν φάρσα. Στην περίπτωση του κοπυράιτ, τα λόμπι έχουν μάθει ότι μπορούν να έχουν νέα μονοπωλιακά οφέλη και να πληρώνονται επιπλέον δικαιώματα, κάθε φορά που βγαίνει μια νέα τεχνολογία. Φτάνει να παραπονεθούν αρκετά, στους νομοθέτες."

    Lobby είναι και περνάει τα δικά του με μεθοδικό τρόπο γιατί έχει να κερδίσει πολύ περισσότερα από το παραμύθι των δικαιωμάτων στους δημιουργούς.
    Κάποτε πουλούσα Hardware, μετά Software και τώρα πλέον... Tupperware
    Μια διαδρομή στην ελληνική αγορά πληροφορικής https://computersgr.wordpress.com

  4. #79
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    @apd

    Κανείς δεν αρνείται ότι υπάρχει πειρατεία. Κανείς δεν αρνείται οτι δημιουργοί έχουν απώλεια εσόδων λόγω αυτής.

    Αυτό που λέμε είναι ότι αυτοί που διαμαρτύρονται, ως επί το πλείστον, δεν είναι οι δημιουργοί, αλλά οι δισκογραφικές και λοιπές εταιρείες. Αυτό που επίσης λέμε είναι ότι αυτοί οι φόροι, χαράτσι, πες το όπως θέλεις, ουδεμία σχέση έχουν με τους δημιουργούς και οποιαδήποτε απόδοση προς αυτούς.

    Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας, έτσι;

  5. #80
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    @apd, minas

    Εξαιρώντας κάποιες ακραίες φωνές*, όλοι συμφωνούμε πως κάποιος που παράγει ένα έργο πρέπει να αμείβεται για αυτό και δεν μπορείς να του το κλέβεις. Όλοι επίσης συμφωνούμε πως η πειρατεία υπάρχει σε βαθμό που να δημιουργεί πρόβλημα στους δημιουργούς.
    (*δεν λέω πως οι ακραίες φωνές, ειδικά στην Ελλάδα, είναι λίγες. Παραμένουν όμως ακραίες. Και εγώ όμως είμαι ο πρώτος που διαφωνώ και κατακρίνω όσους θεωρούν την πειρατεία σχεδόν... δικαίωμα!)

    Το πρόβλημα όμως είναι πως κάποιοι προσπαθούν να μας πείσουν πως δύο άδικα, κάνουν ένα δίκιο! Δηλαδή ότι δικαιολογείται να πληρώνει κάποιος άδικα το τέλος αυτό (όταν ουδεμία σχέση έχει με πειρατεία, ή ακόμα και με νόμιμα αντίγραφα έργων) γιατί και ο δημιουργός αδικείται από την πειρατεία. Οπότε τι να κάνουμε τώρα, ελλείψει καλύτερης λύσης, ας μοιράσουμε την πίτα στη μέση. Θα αδικηθείς λίγο εσύ, αλλά δεν θα πέσεις και έξω με το 2-6%. Θα βγάλει κάτι παραπάνω και ο δημιουργός, ε, κάπως το λύσαμε το πρόβλημα.

    Συγγνώμη αλλά οι νόμοι και η δικαιοσύνη γενικότερα δεν (θα έπρεπε να) λειτουργούν έτσι. Αν η πειρατεία είναι πρόβλημα, να κοιτάξουμε πώς θα λύσουμε το πρόβλημα. Όχι να βάζουμε φόρους υπέρ τρίτων σε άσχετους ανθρώπους και με αστείες δικαιολογίες (νόμιμα αντίγραφα) επειδή δεν μπορούμε να το λύσουμε.

  6. #81
    Εγγραφή
    02-03-2005
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    443
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    huawei 520c
    SNR / Attn
    8(dB) / 40(dB)
    Χαίρομαι που συνεννοούμαστε. Όντως, ο νόμος δεν θα 'πρεπε να λειτουργεί με τρόπο που κάνει όλους να αισθάνονται ριγμένοι. Από την άλλη, το ότι η Ελλάδα εξέθρεψε ένα έκτρωμα όπως η ΑΕΠΙ δεν νομιμοποιεί τις άναρθρες κραυγές που περιέχονται στα 50 από τα 80 μην. αυτού του θρεντ.

    Μια διευκρίνιση μόνο: η δίκαιη αποζημίωση δεν αφορά την πειρατεία, αλλά τα νόμιμα αντίγραφα. Αν θες αντίγραφο του έργου που αγόρασες και δεν έχεις υπολογιστή, πρέπει να το ξαναγοράσεις. Για αυτό το αντίγραφο που δημιουργείς με τον υπολογιστή αποζημιώνεται ο δημιουργός με τη "δίκαιη αποζημίωση" - και μάλιστα με ποσό πολύ χαμηλότερο από αυτό που θα έπαιρνε αν ξαναγόραζες το γνήσιο (λογικό, αφού το γνήσιο έχει άλλη αξία). Το ότι πληρώνεις τη δίκαιη αποζημίωση δε σε νομιμοποιεί να γίνεις πειρατή, με την ίδια έννοια που το ότι πληρώνεις συνδρομή για Internet δε σε νομιμοποιεί να κατεβάζεις.

  7. #82
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για ποια νόμιμα αντίγραφα λέμε;
    Για ψηφιοποιημένα από εμένα αντίγραφα βιβλίων, στον υπολογιστή μου στο σπίτι, πουθενά στο διαδίκτυο, τιμωρήθηκα με φυλάκιση και γερό πρόστιμο.
    Ξαναγράφω, δίκά μου βιβλία, δικά μου αντίγραφα, πουθενα δεν ανέβηκαν, κανενας άλλος δεν τα έχει. Αυτό ειναι πόρισμα από την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.
    Ποια νόμιμα αντίγραφα, τί λεμε τώρα...

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  8. #83
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Ας πούμε ότι ο εκδοτικός οίκος Χ αγοράζει τα δικαιώματα του βιβλίου που έγραψε ο Ψ. Αφορά τους δυο αυτούς τί είδους συμφωνία θα κάνουν, εφάπαξ ποσό, ποσοστά επί των πωλήσεων, κτλ κτλ κτλ. Αν ο Χ θέλει να εκδώσει το βιβλίο σε paperback, πολυτελή έκδοση, pdf, epub και δεν ξέρω εγώ τί άλλο, καλά κάνει και λόγος δεν μας πέφτει.
    Ο Ζ, αγοράζει την paperback έκδοση. Αν θέλει να αγοράσει και μια ηλεκτρονική, να πληρώσει φυσικά το αντίτιμο, το οποίο, κατ'εμε, δεν πρέπει να περιλαμβάνει στο κόστος πνευματικά δικαιώματα.

    Δεν είναι τυχαίο, που η συντριπτική πλειοψηφία των αγωγών γίνονται από εκδοτικούς οίκους, δισκογραφικές, κινηματογραφικά στούντιο, κτλ. Αν εξαιρέσω την περίπτωση των Metallica (που θυμάμαι εκ πρώτης), σπάνια θα δεις μεμονωμένο καλλιτέχνη να προβαίνει σε αγωγές. Αυτό λέει κάτι.

    Το σύστημα των δικαιωμάτων είναι εντελώς σαθρό και δεν υπάρχει για να αποδίδονται πραγματικά στους δημιουργούς αυτά που τους αναλογούν.

  9. #84
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας πούμε ότι ο εκδοτικός οίκος Χ αγοράζει τα δικαιώματα του βιβλίου που έγραψε ο Ψ. Αφορά τους δυο αυτούς τί είδους συμφωνία θα κάνουν, εφάπαξ ποσό, ποσοστά επί των πωλήσεων, κτλ κτλ κτλ. Αν ο Χ θέλει να εκδώσει το βιβλίο σε paperback, πολυτελή έκδοση, pdf, epub και δεν ξέρω εγώ τί άλλο, καλά κάνει και λόγος δεν μας πέφτει.
    Ο Ζ, αγοράζει την paperback έκδοση. Αν θέλει να αγοράσει και μια ηλεκτρονική, να πληρώσει φυσικά το αντίτιμο, το οποίο, κατ'εμε, δεν πρέπει να περιλαμβάνει στο κόστος πνευματικά δικαιώματα.

    Δεν είναι τυχαίο, που η συντριπτική πλειοψηφία των αγωγών γίνονται από εκδοτικούς οίκους, δισκογραφικές, κινηματογραφικά στούντιο, κτλ. Αν εξαιρέσω την περίπτωση των Metallica (που θυμάμαι εκ πρώτης), σπάνια θα δεις μεμονωμένο καλλιτέχνη να προβαίνει σε αγωγές. Αυτό λέει κάτι.

    Το σύστημα των δικαιωμάτων είναι εντελώς σαθρό και δεν υπάρχει για να αποδίδονται πραγματικά στους δημιουργούς αυτά που τους αναλογούν.
    Ο Τραγουδιστής δεν πληρώθηκε ενα αρκετά καλό πόσο απο την δισκογραφική; για πιο λόγο να σε κυνηγήσει;
    Η δισκογραφική απο την άλλη θέλει να βγάλει αυτά που πλήρωσε για το συγκεκριμένο τραγούδι, τραγουδιστές, στούντιο, διαφήμιση, κλπ, αλλά και κέρδος φυσικά, μπορεί και υπερκέρδος.
    Λογικό το βλέπω λοιπόν την αγωγή να την κάνει η εταιρία που έχει αγοράσει - πληρώσει για τα δικαιώματα.


    Το δεν πρέπει να περιλαμβάνει κόστος ενα άλλο αντίγραφο βιβλίου γιατί το λες;
    Αυτοί έχουν υπολογίσει αναλογικά το κόστος μοιρασμένο στα αντίγραφά που θα δώσουν

    Πχ 10 ευρώ για δικαιώματα στα 100 κομμάτια, 1 ευρώ στα 1000 κομμάτια
    Και στις δυο περιπτώσεις θα πάρουν 1000 ευρώ - θέλουν να πάρουν 1000 ευρώ

  10. #85
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NUTSIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποια νόμιμα αντίγραφα λέμε;
    Για ψηφιοποιημένα από εμένα αντίγραφα βιβλίων, στον υπολογιστή μου στο σπίτι, πουθενά στο διαδίκτυο, τιμωρήθηκα με φυλάκιση και γερό πρόστιμο.
    Ξαναγράφω, δίκά μου βιβλία, δικά μου αντίγραφα, πουθενα δεν ανέβηκαν, κανενας άλλος δεν τα έχει. Αυτό ειναι πόρισμα από την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.
    Ποια νόμιμα αντίγραφα, τί λεμε τώρα...
    Kαι σε βρηκαν επειδη εσυ καταγγειλες τον εαυτο σου και επενεβηκε η αστυνομια στο σπιτι σου;

  11. #86
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Δηλαδή αφού αρχίσουμε να πληρώνουμε αυτό το τέλος, θα μπορούμε να αντιγράφουμε ότι θέλουμε νόμιμα;

  12. #87
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι σε βρηκαν επειδη εσυ καταγγειλες τον εαυτο σου και επενεβηκε η αστυνομια στο σπιτι σου;
    Με βρήκαν από συζήτηση σε ενα φόρουμ που αφορούσε την ιδιοκατασκευή του - ας πούμε - σκάνερ.
    Καλύφθηκες σε αυτό;

    Η αιτίαση ήταν ότι εχω στο όνομα μου ενα site και εν δυνάμει θα μπορουσα να τα μοιράζω από εκει.
    Η απόφαση βάρυνε επειδή το επάγγελμα μου ειναι επαγγελματίας οδηγός και ότι ενας οδηγός δεν ειναι δυνατόν να εχει όντως 10-12 χιλιάδες έντυπα βιβλία.
    Δεν θεωρησαν απαραίτητο να τα δούν. Αρκει που απέναντι μου βρισκόταν ο εκδοτικό οίκος και ο πρωην διευθυντης την διωξης ηλεκτρονικου εγκληματος.

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  13. #88
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NUTSIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με βρήκαν από συζήτηση σε ενα φόρουμ που αφορούσε την ιδιοκατασκευή του - ας πούμε - σκάνερ.
    Καλύφθηκες σε αυτό;

    Η αιτίαση ήταν ότι εχω στο όνομα μου ενα site και εν δυνάμει θα μπορουσα να τα μοιράζω από εκει.
    Η απόφαση βάρυνε επειδή το επάγγελμα μου ειναι επαγγελματίας οδηγός και ότι ενας οδηγός δεν ειναι δυνατόν να εχει όντως 10-12 χιλιάδες έντυπα βιβλία.
    Δεν θεωρησαν απαραίτητο να τα δούν. Αρκει που απέναντι μου βρισκόταν ο εκδοτικό οίκος και ο πρωην διευθυντης την διωξης ηλεκτρονικου εγκληματος.
    Δικαστηριο δεν επαιξε; Ειτε σαν καταλογιση της ποινης ειτε σαν αμφισβητηση του προστιμου;

  14. #89
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κανονικό δικαστήριο έγινε.

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  15. #90
    Εγγραφή
    02-03-2005
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    443
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    huawei 520c
    SNR / Attn
    8(dB) / 40(dB)
    @Nutsis

    Τη θυμάμαι την περίπτωσή σου από άλλο θρεντ. Σε καταλαβαίνω και ειλικρινά λυπάμαι, αλλά δεν ξέρω τι νόμοι ίσχυαν τότε ούτε πώς μπορεί να έχουν αλλάξει - δεν είμαι δικαστής ούτε δικηγόρος. Αν έχεις παρακολουθήσει εσύ την εξέλιξη κι είσαι βέβαιος ότι ούτε σήμερα προβλέπεται η τήρηση νόμιμου αντίγραφου, μπορείς να γράψεις μια ανοιχτή επιστολή που να καταρρίπτει τα επιχειρήματα της άλλης πλευράς. Αλλιώς, το ότι καταδικάστηκες κάποτε για κάτι δεν αποτελεί απόδειξη ότι δεν άλλαξε κάτι στην πορεία.

Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-24, 00:28
  2. Ψηφιακό σήμα - Μία παίζει και μία δεν παίζει
    Από PiXel στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-18, 11:36
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-18, 13:13
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-18, 20:46
  5. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-17, 16:04

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας