Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    01-02-2008
    Περιοχή
    Ἀθῆναι
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    8,4(dB) / 23,3(dB)
    [ Αναρτώ την ερώτησή μου εδώ, ευελπιστώντας ότι είμαι στην ορθή ενότητα. ]

    Γεια σας,

    Έχω μία τηλεφωνική συσκευή (σταθερής τηλεφωνίας) η οποία έχει αναγνώριση κλήσης και άλλες λειτουργίες, χωρίς όμως να χρειάζεται μπατταρίες ή τροφοδοσία μέσω μετασχηματιστή. Πιθανότατα λειτουργεί με την τάση τού τηλεφωνικού δικτύου (αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι γύρω στα 50 βόλτ).

    Μήπως κάποιος γνωρίζει εάν οι συσκευές αυτού τού τύπου λειτουργούν σε ευρυζωνική (COSMOTE) τηλεφωνική γραμμή ή πρέπει να αντικατασταθούν με άλλες που έχουν δική τους τροφοδοσία;

    Έχω καλέσει τους κατασκευαστές παρόμοιων τηλεφωνικών συσκευών και η απάντησή τους είναι να ρωτήσω τον πάροχο. Θα τον ρωτήσω και θα σας ενημερώσω, αλλά σκέφθηκα στο μεταξύ να αναρτήσω την ερώτηση, γιατί ίσως ενδιαφέρει και άλλους το θέμα.

    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnpap Εμφάνιση μηνυμάτων
    [ Αναρτώ την ερώτησή μου εδώ, ευελπιστώντας ότι είμαι στην ορθή ενότητα. ]

    Γεια σας,

    Έχω μία τηλεφωνική συσκευή (σταθερής τηλεφωνίας) η οποία έχει αναγνώριση κλήσης και άλλες λειτουργίες, χωρίς όμως να χρειάζεται μπατταρίες ή τροφοδοσία μέσω μετασχηματιστή. Πιθανότατα λειτουργεί με την τάση τού τηλεφωνικού δικτύου (αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι γύρω στα 50 βόλτ).

    Μήπως κάποιος γνωρίζει εάν οι συσκευές αυτού τού τύπου λειτουργούν σε ευρυζωνική (COSMOTE) τηλεφωνική γραμμή ή πρέπει να αντικατασταθούν με άλλες που έχουν δική τους τροφοδοσία;

    Έχω καλέσει τους κατασκευαστές παρόμοιων τηλεφωνικών συσκευών και η απάντησή τους είναι να ρωτήσω τον πάροχο. Θα τον ρωτήσω και θα σας ενημερώσω, αλλά σκέφθηκα στο μεταξύ να αναρτήσω την ερώτηση, γιατί ίσως ενδιαφέρει και άλλους το θέμα.

    Ευχαριστώ.
    Για μια τηλεφωνική συσκευή δεν θα έχεις πρόβλημα, συνήθως το πρόβλημα είναι όταν βάζεις παραπάνω τέτοιες συσκευές στην ίδια γραμμή

  3. #3
    Εγγραφή
    01-02-2008
    Περιοχή
    Ἀθῆναι
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    8,4(dB) / 23,3(dB)
    sdikr, ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

    Είναι η συγκυρία που λέμε... Είτε το πιστεύετε, είτε όχι, από την στιγμή που έκανα την αρχική ανάρτηση μέχρι την στιγμή που γράφω αυτήν την απάντηση, με κάλεσε τεχνικός από COSMOTE (που είχαμε κάποιο άλλο τεχνικό θέμα σε παρακολούθηση) και με ρώτησε αν είμαι στο σπίτι για να έλθει, να μου μετατρέψει την σύνδεση σε ευρυζωνική και να μου δώσει καθαρό 30άρι VDSL (που ούτως ή άλλως πληρώνω αυτό το πακέτο αλλά είχα γύρω στα 19).

    Και προφανώς απάντησα θετικά.

    Με την ευκαιρία δοκίμασα και την τηλεφωνική συσκευή η οποία δουλεύει άψογα.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-20, 19:20
  2. Αποσυνδέσεις σε ευρυζωνική ΟΤΕ 24Mbps
    Από ίλιον στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-18, 11:17
  3. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-18, 10:28
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-18, 15:19
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-18, 14:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας