Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Κυριοι
    μην κανει κανεις λαθος και δημιουργηθει προβλημα στη συνδεση του και περιμενει απο τη WIND επιλυση,το απολυτο χαος και η κοροιδια.
    Ειναι επιοικως ανευθυνοι και απαραδεκτοι.
    Μετα απο προτροπη καποιου τεχνικου βαρδιας για παραπονα μου για αργο ιντερνετ (τι αργο χωμα δηλαδη 3-5 Mbs) ζητησαμε αναβαθμιση γραμμης .
    Τωρα το λενε VDSL το λενε Viber δικο τους θεμα και προβλημα που αφορα εμενα ομως.
    Προκειτε για γραμμη στη πολη της Καλαματας και οχι καπου απομερα η παραθαλασσια στη ΠΛΑΤΕΙΑ ακριβολογωντας οχι πανω απο 200 μετρα απο τον ΟΤΕ αν εχει καποια σημασια αυτο.
    Απο τις 23/4/18 που ηρθε ο κυριος τεχνικος της WIND και τοποθετησε το καινουργιο μοντεμ τα φιλτρα τα λαδια τα ξυδια και δεν ξερω τι αλλο...φευγοντας λεει οτι σε μερικες ωρες θα ειναι ολα εν λειτουργια και απιστευτη ταχυτητα καπου δυστροπισε το ατι και αρνηθηκε πεισματικα να κανει ντριν ντριν .
    Ρε τι ευχελαια ρε τι προσευχες η κακομοιρα η μανουλα που θελει να μιλαει στα παιδια της αυτο τιποτα !!
    Το πιο απλο Τεχνικη υποστηριξη πελατων WIND τρομαρα τους
    ξερετε εμεις το φτιαξαμε αλλα ο ΟΤΕ δεν το εφτιαξε αλλα ..ΑΥΡΙΟ !!και γιατι δεν ερχοσασταν οταν θα το εφτιαχνε ο ΟΤΕ ρε γελειοι ,εσεις λεγατε ιδιοκτητα δικτυο οπτικης ινας πιλοτικα στη Καλαματα και εξυπηρετουμε και τον ΟΤΕ ¨) ΄) παπαριες μανιτσα μου εκει κατω
    Και για να το τελειωνω 25 ημερες με πανε αυριο και μεθαυριο και δευτεροβαθμια επιτροπη και λυπουμαστε για τη ταλαιπορια σας και αλλα λογια να αγαπιομαστε ,μη γινουμε και εραστες στο τελος που το πιστευω οτι θα γινει και αυτο.
    Ασς μου πει καποιος οταν απο αυτη τη κολογραμμη εξυπηρετουνται οι υπερηλικες γονεις του θα τους αφηνες χωρις καταγγελια οπου μπορεις και οπου φανταστεις.
    Να ειχε μια βλαβη απο πλημυρα απο καποιο εργο η ξερω και γω κατι απροοπτο να δηξεις κατανοηση και υπομονη αλλα απο τη μια στιγμη στην αλλη να σε αναβαθμισει σε αποκομμενο απο το κοσμο και τις δραστηριοτητες σου και προπαντως απο τη σιγουρια αν συμβει κατι να μη ψαχνεις αν εχει σημα και μπαταρια το κινητο σου 80 χρονων ανθρωπος.
    Για να μην βγαλω ολα τα εσωψυχα μου 4 σταθερα και 5 κινητα οχι απλα θα τα κοψω γιατι θα τους εκανα χαρη 500 ευρω το καθενα θα φτασει και θα τους δειχνω εγω μετα κατανοηση για το προβλημα τους.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μην κάνεις το λάθος και κάνεις καμμιά φορητότητα ξαφνικά σε άλλο πάροχο.
    Θα σου ζητάνε τέλη αποσύνδεσης, και θα χάσεις το δίκιο σου.

    Ζήτα τους να σε αποδεσμεύσουν αν δεν μπορούν να σου παρέχουν υπηρεσίες.
    Μίλα μόνο με μαίηλ μαζί τους, για να έχεις γραπτές απαντήσεις.
    Αν σου κάνουν νούμερα, ενημερώνεις την ΓΓΚ και τον Συνήγορο του Καταναλωτή.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Τα 3 με 5 mbps δεν πάνε μαζί με τα 200 μέτρα απο τον ΟΤΕ.
    Αν ισχύει τότε κάτι δεν πάει καλά με την γραμμή και συνήθως κάτι τέτοιο είναι θέμα ΟΤΕ
    Αν πάλι δεν είσαι στα 200 μέτρα αλλά στα 2χλμ τότε αλλάζει το πράγμα

  4. #4
    ευχαριστω πολυ αν δεν ειναι 200 μετρα ναναι το πολυ 300 και σιγουρα υπαρχει προβλημα αλλα δεν θα κατσω εγω να ψαχτω αν φταει ο ΟΤΕ η ο δημος η ο οποιοσδηποτε υπαλληλος .Το θεμα μου αυτη τη στιγμη δεν ειναι η ποιοτητα του ιντερνετ αλλα το οτι ειμαι σχεδον ενα μηνα χωρις τηλεφωνο απο το πουθενα μονο και μονο επειδη αυτοι οι κυριοι μου προτειναν "ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ " γραμμης και οτι εχουν ιδιοκτητο δικτυο οπτικης ινας αλλα κατα τα αλλα ο ΟΤΕ καθυστερει λες και με νοιαζει εμενα αν εχουν προβληματα μεταξυ τους η μηπως φταιω εγω σε κατι?
    Και στη τελικη τους λεω γυριστε το οπως ηταν πριν αφου ειστε ανικανοι να συνδεσετε ενα τηλεφωνο εν ετη 2018 ιατι δεν ιναι θεμα ψυχαγωγιας η οτιδηποτε αλλο ειναι θεμα ασφαλειας -υγειας -προστασιας.

    - - - Updated - - -

    Φιλε cranky ευχαριστω για τις συμβουλεσ ειδα ξεκινησα διαδικασιες
    Το να αλλαξω παροχο ειναι το απλο και αυτονοητο αλλα οταν εχεις μια ομαδα απο συγγενεις φιλους και συνεργατες που τους εχεις τραβηξει στη Wind ( παλιος συνεργατης ημουν) για τα προνομια του ιδιου παροχου το να αλλαξεις μια ομαδα ανθρωπους δεν ειναι οτι καλυτερο ουτε και ευκολο.
    Οχι δεν θα αλλαξω παροχο απλα θα κινηθω ψαχνοντας το δικιο μου με καθε νομιμο μεσο αλλα και αν οχι βλεπουμε ....

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτηση για VDSL2 Vodafone/Wind και Router
    Από Andre_1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 15:42
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-17, 14:25
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 12:15
  4. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-17, 01:41
  5. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-17, 17:30

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας