Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-29 από 29
  1. #16
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.645
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα με χαλάνε τα περίπτερα που δεν παίρνουν κάρτα πάντως, όλα τα άλλα τα κάνω με κάρτα.... ααααα και η ρημάδα η Λαική κάθε Σαββάτο..
    Υπάρχει μεγάλος αριθμός περιπτέρων που παίρνει πιστωτική κάρτα, απλά η μεγάλη άρνηση, και λογική, είναι στην αγορά τσιγάρων επειδή πολύ απλά δεν βγαίνουν. Από το κάθε πακέτο παίζει να κερδίζουν 0,05 λεπτά, οπότε το να πληρώσεις με κάρτα για αγορά τσιγάρων σημαίνει πως δεν έχουν κέρδος.

  2. #17
    Εγγραφή
    05-03-2017
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά αξίζει κανείς να ψάξει λίγο τους δείκτες
    Θα συμφωνήσω μαζί σου, αυτό που μας ρίχνει κυρίως είναι το egov και η ψηφιακές εφαρμογές στο Δημόσιο , στο οποίο ίσως είμαστε και πίσω από Αφρικανικές χώρες...στην πράξη.
    Κάποτε πουλούσα Hardware, μετά Software και τώρα πλέον... Tupperware
    Μια διαδρομή στην ελληνική αγορά πληροφορικής https://computersgr.wordpress.com

  3. #18
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πέρα απ' τη χρήση ψηφιακών υπηρεσιών (πχ e-banking) και το διαχρονικά τραγικό ελληνικό δημόσιο, βασικά έχουμε γυρίσει πίσω στο 2003, τότε που όλοι είχαν μπει στην εποχή του adsl και εμείς είχαμε ακόμα dial-up και διαφημίζαμε το asdn σαν πρωτοποριακή τεχνολογία. Ε, τώρα οι άλλοι έχουν μπει στην εποχή των οπτικών ινών και εμείς είμαστε ακόμα στην εποχή του χαλκού. Το 2004 πρωωθήσαμε κακήν-κακώς το dsl για να μη γίνουμε διεθνώς ρεζίλι με τους Ολυμπιακούς, τώρα;


  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Slip Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα απ' τη χρήση ψηφιακών υπηρεσιών (πχ e-banking) και το διαχρονικά τραγικό ελληνικό δημόσιο, βασικά έχουμε γυρίσει πίσω στο 2003, τότε που όλοι είχαν μπει στην εποχή του adsl και εμείς είχαμε ακόμα dial-up και διαφημίζαμε το asdn σαν πρωτοποριακή τεχνολογία. Ε, τώρα οι άλλοι έχουν μπει στην εποχή των οπτικών ινών και εμείς είμαστε ακόμα στην εποχή του χαλκού. Το 2004 πρωωθήσαμε κακήν-κακώς το dsl για να μη γίνουμε διεθνώς ρεζίλι με τους Ολυμπιακούς, τώρα;
    To vectoring πάντως μια χαρά το βάζουν τώρα έξω, όπως και το απλό το vdsl2+
    Αλλά αν δεν έχει οπτική και στην άνω ραχούλα δεν έχουμε συνδέσεις

  5. #20
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Ε όχι και προτελευταία η Ελλάδα! Θα τους μαλωσω τους Ευρωπαίους "εταίρους"...σκληρά!
    Τόσοι ψηφιακοί φοροεισπρακτικοί - φορογδαρτικοί μηχανισμοί στήθηκαν τα τελευταία χρόνια της κατοχής των μνημονίων κατ' εντολή τους, ααα όλα κι όλα!

  6. #21
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει μεγάλος αριθμός περιπτέρων που παίρνει πιστωτική κάρτα, απλά η μεγάλη άρνηση, και λογική, είναι στην αγορά τσιγάρων επειδή πολύ απλά δεν βγαίνουν. Από το κάθε πακέτο παίζει να κερδίζουν 0,05 λεπτά, οπότε το να πληρώσεις με κάρτα για αγορά τσιγάρων σημαίνει πως δεν έχουν κέρδος.
    Να τα πουλάει direct η τραπεζα που παιρνει και ολο το κερδος σε προμηθεια Οριστε και ψηφιακη λυση σε app

  7. #22
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    To vectoring πάντως μια χαρά το βάζουν τώρα έξω, όπως και το απλό το vdsl2+
    Αλλά αν δεν έχει οπτική και στην άνω ραχούλα δεν έχουμε συνδέσεις
    Και οι δύο τεχνολογίες που αναφέρεις είναι για την ώρα περιορισμένες, και σε κάθε περίπτωση πρόκειται για ενδιάμεσες λύσεις, επομένως μην πουλάς πνεύμα για 'Ανω Ραχούλες και τα σχετικά.


  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Slip Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οι δύο τεχνολογίες που αναφέρεις είναι για την ώρα περιορισμένες, και σε κάθε περίπτωση πρόκειται για ενδιάμεσες λύσεις, επομένως μην πουλάς πνεύμα για 'Ανω Ραχούλες και τα σχετικά.
    Και οι οπτικές είναι περιορισμένες, όποτε ας μην αρχίσουμε τα όταν οι άλλοι είχαν adsl εμείς..... είναι Isdn

  9. #24
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    216
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    WIND
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZXHN H268N
    Ίσως είναι νούμερα για να αρχίζουν να πουλάνε τις ψηφιακές εκλογές. Εκει να δεις χαμούλη.

  10. #25
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    να πω κι'εγω ο ασχετος την εμπειρια μου.το φεβρουαριο εκανα μια δεκαημερη βολτα στη στουτγαρδη.φιλοξενηθηκα σε σπιτι φιλου που ειχε voda 24..ετσι μου ειπε. τον ρωτησα τι είναι,adsl.vdsl?αλλα δεν ηξερε να μου πει.δεν ασχοληθηκα να δω τι και πως αλλα σας λεω ένα..εγω εδώ στο σπιτι μου αν και προτελευταίος(συμφωνα με την ερευνα) είμαι θ ε ο ς μπρος στον καλο μου φιλο στη στουτγαρδη και αυτό το λεω κ υ ρ ι ο λ ε κ τ ι κ α .τωρα επειδή διαβασα και ορισμενα αστειακια περι κυβερνησης κτλ. θα σας πω ένα μονο..στη χωρα με το μεγαλο φαγοποτι δεν φαγωθηκαν χρηματα μονο με αιτιο τους ολυμπιακους αγωνες κ.α. αλλα φαγωθηκαν διαχρονικα και χρηματα που αν επενδυοταν σωστα η χωρα μας στην εν λογω ερευνα θα ηταν σε πιο καλη θεση.καλο λοιπον το χιουμορακι αλλα δεν πουλαει γιατι πλεον εμεις οι πολλοι ειμαστε υποψιασμένοι.

  11. #26
    Εγγραφή
    05-03-2017
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    είμαι θ ε ο ς μπρος στον καλο μου φιλο στη στουτγαρδη και αυτό το λεω κ υ ρ ι ο λ ε κ τ ι κ α
    Δεν ξεκαθαρίζεις σε τί είσαι καλύτερος από τον φιλο σου, και δεν συζητάμε για την ποιότητα μιας σύνδεσης, αλλά γενικότερα για την χρήση της ψηφιακής τεχνολογίας σε ιδιωτικό και δημόσιο τομέα. Φυσικά και είμαστε σε σχετικά καλό σημείο πανευρωπαικά σε θέμα συνδέσεων, αλλά δυστυχώς στην δημόσια διοίκηση όπως και σε άλλους τομείς χρήσης ψηφιακής τεχνολογίας στην επιχειρηματικότητα είμαστε πίσω και αυτό καλά θα κάνουμε να το αλλάξουμε και να προσπαθήσουμε για την αλλαγή του.
    Κάποτε πουλούσα Hardware, μετά Software και τώρα πλέον... Tupperware
    Μια διαδρομή στην ελληνική αγορά πληροφορικής https://computersgr.wordpress.com

  12. #27
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από computersgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξεκαθαρίζεις σε τί είσαι καλύτερος από τον φιλο σου, και δεν συζητάμε για την ποιότητα μιας σύνδεσης, αλλά γενικότερα για την χρήση της ψηφιακής τεχνολογίας σε ιδιωτικό και δημόσιο τομέα. Φυσικά και είμαστε σε σχετικά καλό σημείο πανευρωπαικά σε θέμα συνδέσεων, αλλά δυστυχώς στην δημόσια διοίκηση όπως και σε άλλους τομείς χρήσης ψηφιακής τεχνολογίας στην επιχειρηματικότητα είμαστε πίσω και αυτό καλά θα κάνουμε να το αλλάξουμε και να προσπαθήσουμε για την αλλαγή του.
    διαβασε το αρχικο post του θεματος και θα δεις ότι είμαι μεσα.μιλαω για συνδεσιμοτητα,για internet αρα παρεχομενες ψηφιακες υπηρεσίες και αξιοπιστια ιδωτη παροχου ψηφιακης τεχνολογιας.ειχα εμπειρια που δειχνει ότι εγω με adsl συνδεση είμαι σε πολύ καλυτερη θεση από την συνδεση του φιλου μου ..και δεν χρειαζεται να ξεκαθαρισω άλλο τιποτα,αυτο εζησα αυτό κατεθεσα.τα υπολοιπα που εγραψα και είναι ασχετα με το θεμα ισχυουν μεχρι κεραιας και τα εγραψα ως απαντηση σε αστειακια που διαβασα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iokastis : 29-05-18 στις 07:18.

  13. #28
    Εγγραφή
    05-03-2017
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Από το αρχικό post " Για να γίνει καλύτερη σύγκριση μεταξύ των κρατών μελών, η DESI αναπτύσσει επίσης αναλύσεις μεταξύ χωρών σχετικά με τη συνδεσιμότητα, τις δεξιότητες, τη χρήση του διαδικτύου, την αξιοποίηση της ψηφιακής τεχνολογίας από τις επιχειρήσεις, τις ψηφιακές δημόσιες υπηρεσίες, την Ε & από τα κράτη μέλη."

    Η συγκεκριμένη κατάταξη λοιπόν μας κατατάσει πρωτελευταίους με βάσει όλα τα παραπάνω και νομίζω ότι αναφέρθηκε ήδη ότι στην συνδεσιμότητα είμαστε μια χαρά συγκριτικά, αλλού πάσχουμε σοβαρά ....
    Κάποτε πουλούσα Hardware, μετά Software και τώρα πλέον... Tupperware
    Μια διαδρομή στην ελληνική αγορά πληροφορικής https://computersgr.wordpress.com

  14. #29
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από computersgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το αρχικό post " Για να γίνει καλύτερη σύγκριση μεταξύ των κρατών μελών, η DESI αναπτύσσει επίσης αναλύσεις μεταξύ χωρών σχετικά με τη συνδεσιμότητα, τις δεξιότητες, τη χρήση του διαδικτύου, την αξιοποίηση της ψηφιακής τεχνολογίας από τις επιχειρήσεις, τις ψηφιακές δημόσιες υπηρεσίες, την Ε & από τα κράτη μέλη."

    Η συγκεκριμένη κατάταξη λοιπόν μας κατατάσει πρωτελευταίους με βάσει όλα τα παραπάνω και νομίζω ότι αναφέρθηκε ήδη ότι στην συνδεσιμότητα είμαστε μια χαρά συγκριτικά, αλλού πάσχουμε σοβαρά ....
    οντως,αλλου πασχουμε

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-19, 12:54
  2. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-18, 15:00
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-18, 17:10
  4. Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-18, 14:20
  5. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-17, 20:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας