Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποια βάση laptop έχει καλύτερη απόδοση ψύξης;

Ψήφισαν
1. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Deepcool MultiCore X6

    0 0%
  • Deepcool MultiCore X8

    0 0%
  • Deepcool N9 EX

    1 100,00%
Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-29 από 29
  1. #16
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Aν έχουν βγάλει τέτοιο προβληματικό μοντέλο καλύτερα να το κρατήσει μόνο για σερφάρισμα και όχι να ψάχνει τρόπους να το ψύχει για να παίζει παιγνίδια, τζάμπα κόπος και λεφτά, απλά θα καταστραφεί μια ώρα γρηγορότερα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #17
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    σε ρωτησα και πιο πισω αν καθαρισες αναμεσα σε γρυλιες ψυκτρας και ανεμιστηρα.

    το οτι εριξες πεπιεσμενο αερα δεν λεει κατι. το ελυσες εκει?

    στροφες ανεμιστηρα εχεις δει με καποιο προγραμμα? ειναι νορμαλ?

    ΑΝ εχεις εγγυηση στειλτο...
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  3. #18
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, 40 Εκκλησιές
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11834/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    NetFasteR WLAN3
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 24.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όταν πάνε και βάζουν τόσα δυνατά chip (4720HQ & R9 M265X) σε ένα μηχάνημα με όχι ενισχυμένο σασί και (διπλό) σύστημα ψύξης, αυτά τα προβλήματα δημιουργούνται.

    Εμένα θα μου έκανε εντύπωση αν είχε καλή θερμ. συμπεριφορά.

    - - - Updated - - -

    Μην πετάξεις λεφτά σε βάση, προσπάθησε να το έχεις καθαρό και να μην το ζορίζεις πολύ (και προφανώς να μην το δουλεύεις πάνω σε κουβέρτες κρεβάτια κλπ).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mike_ : 26-05-18 στις 09:35.
    HP EliteDesk 800 G1 Tower || i7-4790 || 32GB RAM DDR3-1600MHz || nVidia GTX1050 (powerless) || 860EVO 1TB || WD 4TB || 2 x HP 27mq QHD 2560x1440

  4. #19
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    παντα τετοιες θερμοκρασιες ειχες?
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  5. #20
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, 40 Εκκλησιές
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11834/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    NetFasteR WLAN3
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 24.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όσο για το undervolting, πιστεύω θα βοηθήσει κάπως. Το θέμα είναι τι επιλογές σου δίνει το bios. Πρέπει να το πας πολύ σταδιακά.

    Δεν ξέρω, και από αυτά που μας λες, αν έχεις τη δυνατότητα να τρέχεις και stress tests για να εξεταζεις τη σταθερότητα σε καθε βήμα μείωσης.

    - - - Updated - - -

    Εμένα μου κάνει και κάτι άλλο εντύπωση. Δεν κάνει throttling από ένα σημείο και μετά;

    - - - Updated - - -

    Έχεις ψάξει μήπως υπάρχει κανένα ανανεωμένο bios από την Toshiba;
    HP EliteDesk 800 G1 Tower || i7-4790 || 32GB RAM DDR3-1600MHz || nVidia GTX1050 (powerless) || 860EVO 1TB || WD 4TB || 2 x HP 27mq QHD 2560x1440

  6. #21
    Εγγραφή
    30-04-2011
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16969/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    ADB P.RG A4201G
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 9.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Επειδή άργησα και έχουν μαζευτεί αρκετά σχόλια, θα προσπαθήσω να απαντήσω σε όλα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα καταστραφεί και ο δίσκος, δεν πιστεύω να έχεις τίποτα αρχεία μέσα χωρίς Backup;;
    O δίσκος με πάνω από 55 βαθμούς αρχίζει και δεν αισθάνεται καλά.
    Κρατάω πάντα backup, αλλά ο δίσκος δουλεύει σε μέσο όρο 35 βαθμούς και δεν ξεπερνάει ποτέ τους 40. Το πρόβλημα είναι με τον επεξεργαστή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ρωτησα και πιο πισω αν καθαρισες αναμεσα σε γρυλιες ψυκτρας και ανεμιστηρα.
    το οτι εριξες πεπιεσμενο αερα δεν λεει κατι. το ελυσες εκει?
    στροφες ανεμιστηρα εχεις δει με καποιο προγραμμα? ειναι νορμαλ?
    ΑΝ εχεις εγγυηση στειλτο...
    Το έκανα βίδες και το καθάρισα όλο πλήρως.
    Οι στροφές είναι κανονικές.
    Θα το έστελνα, αλλά δεν μπορώ να μείνω τόσες μέρες χωρίς το laptop, γιατί δουλεύω με αυτό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου κάνει και κάτι άλλο εντύπωση. Δεν κάνει throttling από ένα σημείο και μετά;
    Έχεις ψάξει μήπως υπάρχει κανένα ανανεωμένο bios από την Toshiba;
    Όταν βλέπω να πηγαίνει 95 και να ανεβαίνει, κλείνω αμέσως το εκάστοτε παιχνίδι και δεν έχω παρατηρήσει throttling.
    Υπάρχει ανανεωμένο BIOS, αλλά δεν το κάνω, γιατί έτσι μου έμεινε στα χέρια το προηγούμενο laptop που είχα και ευτυχώς ήταν στην εγγύηση και μου έδωσαν καινούργιο αυτό που έχω τώρα.

    Και μία γενική απάντηση σε όλους τώρα:

    Αρχικά ζητάω συγγνώμη αν σας έφαγα τσάμπα τον χρόνο και εξηγούμαι. Πριν τον καθαρισμό δούλευε σε idle στους 45 βαθμούς και σε παιχνίδια 95+. Μόλις έκανα τον καθαρισμό το είδα πάλι να δουλεύει σε idle στους 45, οπότε απογοητεύτηκα και έγραψα το post. Επειδή ο καθαρισμός συνέπεσε και με format, δεν το δοκίμασα σε παιχνίδι γιατί πίστευα πως θα ήταν το ίδιο. Σήμερα το δοκίμασα και δούλευε σε μέσο όρο 79 και δεν ξεπέρασε τους 81. Αγόρασα και την Deepcool X6, με την οποία δεν είδα καμία διαφορά σε idle, αλλά σε παιχνίδι έριξε τη θερμοκρασία στους 70. Το σκεπτικό με το οποίο έγραψα το post ήταν να ρίξω τους 45 του idle, ώστε να μην ανεβαίνει τόσο πολύ στα παιχνίδια. Τελικά, απ' ό,τι καταλαβαίνω, ο συγκεκριμένος επεξεργαστής γουστάρει να δουλεύει στους 45, δεν τον ενοχλεί, επομένως δεν δίνει περισσότερο ρεύμα στον ανεμιστήρα, ώστε να του κατεβάσει τη θερμοκρασία. Εγώ είχα την εντύπωση ότι οι 45 ήταν πολλοί για idle, αλλά απ' ό,τι φαίνεται, μάλλον για αυτόν τον επεξεργαστή δεν είναι. Ίσως ο μόνος τρόπος για να ρίξω τους 45 είναι ένα πολύ κρύο περιβάλλον ή με κάποιον τρόπο να ρυθμίσω τον ανεμιστήρα να δουλεύει full συνέχεια. Το μόνο που με ανησυχεί είναι αν το συνεχές 45 (που με ανοιχτές εφαρμογές -πλην παιχνιδιών- φτάνει ως 60) τού μειώνουν τον χρόνο ζωής, αλλά μάλλον δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό. Τώρα θα μου πείτε ότι και οι 60 πολλοί είναι, αλλά αν δεν δίνει εντολή ο επεξεργαστής στον ανεμιστήρα να ανεβάσει φουλ στροφές, παρά μόνο όταν τα πράγματα σοβαρεύουν (70 βαθμούς και πάνω), τι μπορώ να κάνω;
    Όπως και να 'χει, λογικά I'll live with that, εκτός αν έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο. Ευχαριστώ όλους όσοι ασχολήθηκαν και πάλι συγγνώμη αν σας έφαγα τσάμπα τον χρόνο.

  7. #22
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Oι 45 βαθμοί σε idle για Laptop είναι φυσιολογικοί, το κακό είναι ότι ανεβαίνει υπερβολικά όταν ζοριστεί.

    Αν όταν ανεβάζει βαθμούς ο επεξεργαστής δεν επηρεάζεται και ο δίσκος, τότε από εκείνο το κομμάτι είσαι εντάξει.

    Και 60 βαθμούς να πάει ο επεξεργαστής σε κάποιες εργασίες, πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα.

    Αν τώρα με την βάση σε ζόρισμα πάει μέχρι 70 βαθμούς και δεν επηρεάζει θερμοκρασιακά το υπόλοιπο τμήμα του μηχανήματος, είσαι εντάξει.

    Δεν είναι απαραίτητο ότι όσο πιο λίγο είναι σε idle, τόσο και λιγότερο θα ανέβει σε ζόρισμα, το δικό μου δουλεύει 45 βαθμούς σε idle και μετά από μισή ώρα stress test με το ζόρι να φτάσει 68 βαθμούς.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #23
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    να το κανεις παντως το bios update, πολλες φορες διορθωνουν και θερμικες συμπεριφορες.
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  9. #24
    Εγγραφή
    30-04-2011
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16969/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    ADB P.RG A4201G
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 9.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να το κανεις παντως το bios update, πολλες φορες διορθωνουν και θερμικες συμπεριφορες.
    Θα το έχω ως τελευταία λύση. Ο κυριότερος λόγος που δεν το κάνω είναι ότι δεν μπορώ να μείνω 2 εβδομάδες (τουλάχιστον) χωρίς laptop, σε περίπτωση που μου μείνει στα χέρια κατά τη διάρκεια του BIOS update. Έχω ακόμα 6 μήνες εγγύηση, οπότε, αν δεν βρω άλλη λύση, θα το κάνω μέσα σε αυτό το διάστημα. Βέβαια τώρα που βλέπω τα διαθέσιμα BIOS updates δεν ξέρω ποιο από τα δύο είναι το τελευταίο!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  bios.PNG 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  13,2 KB 
ID: 194081



    Αξίζει πιστεύετε να σετάρω συνέχεια φουλ τον ανεμιστήρα με ένα πρόγραμμα όπως το SpeedFan που βρήκα, από τη στιγμή που δεν με νοιάζει ο θόρυβος ή όχι; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

  10. #25
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δεν εχω ιδεα τι σημαινει το GP. σαν εκδόσεις ιδιες ειναι λογικα ομως.

    αν δεν βγαλεις ακρη του τι ειναι το GP βαλε το κατω.
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  11. #26
    Εγγραφή
    27-01-2010
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    να ρωτησω κι εγω κατι σχετικο...

    εχω λαπτοπ sony vaio σχεδον 9 χρονων.... και ποτε δεν το ανοιξα να μου καθαρισουν τους εσωτερικους ανεμιστηρες και να αλλαξουν παστα. μεχρι τωρα δουλευει καλα (χρηση 10 ωρες καθε μερα) απλα εχει αρχισει και κανει θορυβο.
    η διαδικασια να μου το ανοιξει καποιος και να το καθαρισει και αλλαγη παστας ειναι κατι δυσκολο? υπαρχει περιπτωση να κανει καποια ζημια ή ειναι κατι σχετικα ευκολο για εναν τεχνικο?

    Ρωταω γιατι ενας λογος που δεν το εχω παει ακομα ειναι οτι φοβαμαι μη γινει καποια ζημια και εχω προγραμματα κλπ που δε μπορω να κανω backup και ουτε θα αντεξω τη διαδικασια να το ξανασεταρω οπως ηταν αν χαλασει.

    ευχαριστω

  12. #27
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ασχετως του αν θα το πας για καθαρισμα η οχι ενας σκληρος δισκος μπορει να χαλασει οποιαδηποτε στιγμη οποτε θα τα κλαιες τα προγραμματα που λες.
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  13. #28
    Εγγραφή
    30-04-2011
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16969/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    ADB P.RG A4201G
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 9.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις, εκτός από backup στα αρχεία σου, εφόσον θες τα προγράμματα ακριβώς όπως είναι σεταρισμένα τώρα, είναι ένα image backup. Προσωπικά χρησιμοποιώ το AOMEI Backupper και δεν είναι δύσκολο να το κάνεις. Μπορείς να δεις εδώ σχετικό οδηγό. Με αυτό το backup, ό,τι και αν πάθει ο δίσκος σου, μπορείς να πάρεις έναν άλλον, να του περάσεις το backup και να είναι ακριβώς όπως ήταν ο προηγούμενός σου δίσκος με τα ίδια αρχεία και τα ίδια προγράμματα όπως ήταν όλα (Windows, προγράμματα, τα πάντα) σεταρισμένα. Ουσιαστικά κάνεις έναν κλώνο του παλιού σου δίσκου.

    Επίσης, κατά τη διάρκεια του καθαρισμού είναι σχετικά απίθανο να σου κάνουν βλάβη στον δίσκο, καθώς βγαίνει πολύ εύκολα από την αρχή του καθαρισμού. Η πιο πιθανή βλάβη που ίσως προκύψει αν δεν ξέρεις, είναι να σπάσει κανένα μικρό πλαστικό (ή να κοπεί κάποιο καλωδιάκι/καλωδιοταινία) και αυτό εξαρτάται και από την ποιότητα των πλαστικών που χρησιμοποιούν στο εκάστοτε laptop. Όμως, νομίζω ότι δύσκολα κάποιος τεχνικός θα έκανε τέτοιο λάθος, γιατί οι περισσότεροι έχουν πάθει και έχουν μάθει. Κοινώς, ξέρουν τις ιδιαιτερότητες του κάθε μοντέλου και προσέχουν ανάλογα. Ακόμα και αν προκύψει όμως, είναι δική τους ευθύνη και θα το φτιάξουν/αντικαταστήσουν αυτοί.

    Άρα, κάνεις ένα image backup, το πας για καθάρισμα και είσαι κομπλέ!

  14. #29
    Εγγραφή
    27-01-2010
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ευχαριστω!!!

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Επιλογή Laptop για βαριά καθημερινή χρήση μέχρι 700-750 ευρώ
    Από christos7 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-18, 11:26
  2. Επιλογή laptop, ανάμεσα σε 2 ποιό;
    Από Green Dragon στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-18, 19:32
  3. Επιλογή εμφάνιση αποτελεσματων σε άλλη γλώσσα στο google δεν εμφανιζεται
    Από nkoumo στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-17, 13:06
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-17, 12:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας