Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    πηρα εναν προτζεκτορα , απο του πιο φθηνους .
    τον πηρα στα 51,3 ευρω και 15 μεταφορικα (συνολο 66,3 ) τον οποιον τον πηρα απο περιεργεια για τις επιδοσεις του και την λειτουργια του ( εχω να κανω και ενα βαψιμο και λεω να τον παρω στον χωρο να με ψυχαγωγει οσο βαφω )

    το κυριο χαρακτηριστικο του προτζεκτορα αυτου ειναι η ευελικτη συνδεσμολογια του , εχει λειτουργικο συστημα και παιρνει usb , sd καρτα , vga , hdmi , αλλα κυριως wifi το οποιο μπορεις να συνδεσεις το κινητο , το ταμπλετ το android ,ios και τα windows και να κανεις εκπομπη στον προτζεκτορα χωρις καλωδια .
    εχει και usb συνδεση για κινητα και ταμπλετ .

    εχει επισης 2χ 3,5 χιλιοστα εξοδο ακουστικων (2 εξοδους ηχου δηλαδη ) , εχει ηχειο για αναπαραγωγη χωρις εξωτερικη συσκευη και εχει λεει φωτεινοτητα 1200 lumens , και φτανει σχεδον 4 μετρα (3.80 ) διαγωνιο .
    εχει και τηλεκοντρολ

    το δοκιμασα χτες αλλα δεν εβγαλα φωτογραφιες οπο την προβολη του , δεν εχω και καποια καλη φωτογραφικη καμερα στην διαθεση μου . το δοκιμασα σε γειτονικο τοιχο και σε κλειστους χωρους .

    εχει πραγματικη αναλυση 800χ480 και μπορει να απεικονισει μεχρι 1920*1080

    στις ακρες λιγο θαμπωνει και η ρυθμιση της εστιασης ειναι λιγο αγαρμπη . το κειμενο σε εικονιδια σε αναλυση hd δεν ειναι ευδιακριτο .

    για την τιμη που το πηρα , το βρισκω ικανοποιητικο , μπορει να παιξει σε εναν χωρο χωρις φωτισμο και σε εξωτερικο χωρο με τον φωτισμο της μισης σεληνης (τουλαχιστον ) που ειχε χτες . αλλα μολις αναψεις τα φωτα γινεται αρκετα αχνη η εικονα του .

    επιφυλασομαι για καποιες φωτογραφιες απο τις δυνατοτητες προβολης του , αργοτερα μολις βραδιασει (η αν παω για το βαψιμο που ελεγα )

    απο οτι εχω δει , κυκλοφορει και με αλλη επωνυμια μαρκας , αλλα εχει τα ιδια ακριβως κοψιματα χαρακτηριστικα και κουμπια οποτε μαλον προκειται για ακριβως τον ιδιο .

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  UNIC-Wireless-Projector-with-USB-SDL777059568-2-66dc3.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  68,1 KB 
ID: 193958
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 23-05-18 στις 20:22.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #2
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εβγαλα καποιες φωτογραφιες (ειχα βγαλει και τοτε αλλα δεν βλεποντουσαν )
    με δυσκολεψε λιγο στο να τραβηξω μια καλη φωτο λογο του φωτισμου . δεν εχει πολυ ενταση το φως του προτζεκτορα , και ο χωρος που εστησα μια οθονη 3,5χ2 μετρα φωτιζεται απο μια κολωνα της δεη στα 20 μετρα .
    η οθονη ειναι πειραματικη κατασκευη , με εναν μουσαμα που ειχα .
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  SAM_0658.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  120,6 KB 
ID: 196199Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  SAM_0714.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  71,2 KB 
ID: 196200Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  SAM_0715.jpg 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  197,8 KB 
ID: 196201Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  SAM_0648.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  193,8 KB 
ID: 196202
    το βιντεο παιζει απο usb , απο hdmi ειχα δει οτι δειχνει λιγο καλυτερα, μαλον λογο των αποκωδικοποιητων του . και οι υποτιτλοι στην usb θυρα , ειναι λιγο προβληματικοι , δεν το εψαξα ομως παραπερα .

    σημαντικα χαρακτηριστικα βρηκα την χαμηλη καταναλωση , την χαμηλη τιμη του , το πληθος εισοδων και το wifi το οποιο με μια εφαρμογη , μεσα απο τον υπολογιστη μπορεις να στειλεις δευτερο η τριτο μονιτορ στον προτζεκτορα .εχει και player για βιντεο ωστε να στελνει την εικονα , αλλα το βρηκα το ιδιο λειτουργικο με το ενσωματωμενο αποκωδικοποιητη του προτζεκτορα και το παραμελησα .
    επισης συνδεεται μεσω ασυρματου δικτυου και με το κινητο και μπορεις αμεσα να στειλεις εικονα και ηχο στον προτζεκτορα .


    εχει και ηχειακι το οποιο οπως ειναι αναμενομενο δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο .
    στον υπολογιστη που το δοκιμασα , αν στελνεις και ηχο μαζι , κανει διακοπες στην ροη της εικονας. οποτε αν δεν ειναι απαραιτητο δεν χρειαζεται .

    Spoiler:
    η καρεκλα ειναι διπλα στην θεση προβολης .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 13-08-18 στις 01:47.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #3
    Εγγραφή
    08-10-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Επειδή έχω και εγώ τον Unic 46 αλλά τον plus, μπορείς να κάνεις δύο τρεις δοκιμές; Πιο πολύ για να δεις και ο ίδιος.

    Δοκίμασε διαφορετικές εικόνες εισόδου. Με τον δικό μου παρατήρησα ανώτερη ποιότητα εικόνας από την HDMI, σκοτεινή από την VGA κακής ποιότητας από τον ενσωματωμένο player.

    Δοκίμασε να δεις δύο trailers.

    Το



    Στο σημείο που το batwing ρίχνει με τα πολυβόλα του, η εικόνα είναι καλή ή παρατηρείς λευκά artifacts στην εικόνα; (σαν λευκά μακρόστενα τρίγωνα)

    Και το



    Στις σκηνές με τον πλανήτη με τις λάβες, το χρώμα διατηρεί την λεπτομέρειά του ή η οθόνη φαίνεται σαν να πλημμυρίζει από το κόκκινο χρώμα χαλώντας την ευκρίνεια;

  4. #4
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    επειδη το εχω ξεστησει αυτην την στιγμη γιατι θα μου επερνε την οθονη ο αερας , δωσε μια δυο μερες να το δοκιμασω , μπορει και αργοτερα σημερα το βραδυ .
    ειδα οτι απο hdmi εχει καλυτερη εικονα απο τις αλλες πηγες και εγω .
    νομιζω οτι ειναι ενας προτζεκτορας που μπορει να καλυψει μια προβολη χωρις πολλες απαιτησεις
    παιζει ρολο η ενταση των χρωματων , ειδα οτι οσο πιο εντονη ειναι η εικονα , τοσο πιο πολυ τραβαει να την προσεξεις .
    το οτι παιρνει 220 βολτ δεν τον κανει φορητο , αλλα τον κανει κατι που θα μπορουσε να συνδεσει καποιος στον αναπτηρα του αυτοκινητου με εναν μετασχηματιστη και με ενα σεντονι τεντωμενο να κανει προβολη σε ενα καμπινγκ η σε καποιο εξοχικο χωρο . και να παιζει αρκετες ωρες χωρις να βαζει σε κινδυνο την μπαταρια .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 19-08-18 στις 14:25.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #5
    Εγγραφή
    08-10-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Δεν υπάρχει βιασύνη. Τον δικό μου τον δούλευα συνεχώς για πάνω από έναν χρόνο μέχρι που έτυχε να μου κάτσει σε προσφορά ένας Excelvan W1(εντελώς διαφορετική κατηγορία τιμής, στην κανονική του τιμή). Απλά από την εμπειρία μου είχα διαπιστώσει κάποια στραβά του εν λόγω προβολέα, που χαλαρά τα αγνοείς μπροστά στις πολλές ίντσες και είχα απορία αν έπεσα στην περίπτωση ή αν είναι μειονέκτημα του μηχανήματος. Το γεγονός ότι τους έχουμε αγοράσει με 1-2 χρόνια διαφορά, αποκλείει την περίπτωση προβληματικής παρτίδας, ενώ δείχνει το αν η εταιρία βελτίωσε το μηχάνημα ή αν απλά το άφησε ως έχει τόσο καιρό.

    Και ναι είναι αξιοπρεπής προβολέας για μια πρώτη εμπειρία, αρκεί να τον βρεις μέχρι 50€. Προσωπικά του άλλαξα τα φώτα. Ενώ αρχικά έλεγα "ταινίες με εφέ μόνο στην TV για να δω τα εφέ σε καλή ανάλυση και φωτεινότητα", στον μήνα πάνω της είχα καταργήσει εντελώς για τις προβολές ταινιών και σειρών.

    Έχε υπόψιν ότι λόγω απουσίας φίλτου μετά από κάποιους μήνες προβολής θα αρχίσεις να βλέπεις μικροσκοπικά σημαδάκια στην εικόνα. Αυτά θα είναι σκόνη που θα έχουν κάτσει πάνω στην οθόνη ή τα άλλα τζαμάκια που έχει μέσα. Το άνοιγμα είναι εύκολο και υπάρχουν βίντεο στο youtube για το πως να τον ανοίξεις. Δεν είναι δύσκολη διαδικασία. Εφόσον δεν τον πολύ λειτουργείς, να τον έχει μόνιμα μέσα σε μια σακούλα/κάτι, για να μην μπαίνει σκόνη μέσα, τουλάχιστον όσο κάθεται. Μην πας να βάλεις κανένα φίλτρο για σκόνη που θα περιορίζει την ροή αέρα εντός του προβολέα, διότι μπορεί να την πατήσεις αλλού, π.χ. να κιτρινίσει το πολωτικό φίλτρο από την υψηλή θερμοκρασία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος john2002 : 19-08-18 στις 14:25.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-18, 19:00
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-18, 02:37
  3. Πως να κλείσω ένα led strip μέσα σε κουτί
    Από rafaelpap στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-17, 02:50
  4. Μητρικές, με led ή χωρίς
    Από konig στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-17, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας