Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    MODEM FRITZ
    Γεια σας φιλοι. Επειδη σκεφτομαι την πιθανοτητα να εγκαταλειψω την Nova τωρα που τελειωνει το συμβολαιο μου (ειμαι συνδρομητης σε τηλεφωνο - ΙΝΤΕΡΝΕΤ - δορυφορικη Nova) ήθελα να ρωτησω για τη διαδικασια αποχωρησης. Για το τηλεφωνο και το ΙΝΤΕΡΝΕΤ θα γινει αιτηση φορητοτητας και αυτοματα η μεταβαση σε αλλο παροχο. Για τη δορυφορικη τηλεοραση NOVA πρεπει να κανω κατι παραπανω , καποιο mail ισως ή διακοπτεται και αυτη σε συνεχεια της διακοπης του τηλεφωνου -INTERNET ?

  2. #2
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η tv είναι ξεχωριστό κομμάτι και θα πρέπει να κάνεις αίτηση διακοπής στη nova.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.807
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όταν γίνεται η μετάβαση στον άλλον πάροχο μετά από λίγες μέρες κόβεται και nova αυτόματα. Εφόσον είναι triple play και όχι 2 ξεχωριστές υπηρεσίες.
    Eπιτελους VDSL

  4. #4
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    MODEM FRITZ
    Ευχαριστω κυριοι. Υποχρεωτικα θα παω σε καταστημα Forthnet να ρωτησω. Υποτιθεται οτι θα με επαιρναν τηλεφωνο απο Forthnet να με ενημερωσουν για την διαδικασια αποχωρησης (και ως γνωστο κατι για να μεινω ) αλλα κανενα απολυτως νεο ακομα. Λογικα φιλε alex24 εχω ενιαια υπηρεσια. Αλλα παλι , ποιος ξερει ? και πως μπορεις να μαθεις υπευθυνα αφο κανεις δεν σου απανταει εγγραφως ωστε να δεσμευτει. Τι να πεις ? Γι αυτο παμε Cosmote να δουμε πως ειναι και εκει.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    3Play νομίζω είναι το πρώτο αρχικό συμβόλαιο μέχρι τη λήξη του (π.χ. 24μηνο). Μετά με φορητότητα δεν διακόπτεται αμέσως η δορυφορική TV καθώς είναι ανεξάρτητη υπηρεσία και αν θυμάμαι όσο την είχα παλαιότερα, πρέπει να ειδοποιήσεις για την διακοπή της 1 μήνα πριν.
    Σε ΟΤΕ που είμαι τώρα, μόνο το 1ο 24μηνο ήταν ενιαία υπηρεσία. Πριν από 2 μήνες που ανανέωσα, είναι πλέον ξεχωριστές (παρόλο που έχει όνομα 3Play στο προφίλ του λογαριασμού μου) και χρειάστηκε ανανέωση σε 2 διαφορετικά τμήματα. Το DP ανανεώθηκε για 2 χρόνια ενώ η TV ανανεώνεται πλέον για 1 μόνο.

  6. #6
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    MODEM FRITZ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    3Play νομίζω είναι το πρώτο αρχικό συμβόλαιο μέχρι τη λήξη του (π.χ. 24μηνο). Μετά με φορητότητα δεν διακόπτεται αμέσως η δορυφορική TV καθώς είναι ανεξάρτητη υπηρεσία και αν θυμάμαι όσο την είχα παλαιότερα, πρέπει να ειδοποιήσεις για την διακοπή της 1 μήνα πριν.
    Σε ΟΤΕ που είμαι τώρα, μόνο το 1ο 24μηνο ήταν ενιαία υπηρεσία. Πριν από 2 μήνες που ανανέωσα, είναι πλέον ξεχωριστές (παρόλο που έχει όνομα 3Play στο προφίλ του λογαριασμού μου) και χρειάστηκε ανανέωση σε 2 διαφορετικά τμήματα. Το DP ανανεώθηκε για 2 χρόνια ενώ η TV ανανεώνεται πλέον για 1 μόνο.
    Εμενα μου λενε για λήξη δεσμευσης με τον ΟΤΕ χωρις να διευκρινιζουν. Σκεφτομαι να στειλω ενα email διακοπης της δορυφορικης ή να παω απο καταστημα. Θα δουμε.

  7. #7
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.087
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα!
    εγω επειδη δεν εχω γραμμη καν απο το προηγουμενο Σαββατο (οχι χτες), το νεο θεμα εδω https://www.adslgr.com/forum/threads...%CE%BC%CE%AE-2 και γενικα κανουν πολυ καθυστερηση εντελως αδικαιολογητως σκεφτομουν επειδη δεν βλεπω ακομα φως εδω απο την INALAN FFTH να παω στον ΟΤΕ.
    Και εκει που σκεφτομουν ξαφνικα τσουππππ!!!! βαραει το κινητο 13888 και μου κανουν προσφορα. Χωρις να το σκεφτω πολυ πολυ αντε γεια το κανονισα κιολας.
    Προσωπικα επειδη εχω αγανακτησει 100%, και λογω μειωση ταχυτητας και μη σωστη αντιμετωπιση της αλλα και αυξηση των pings (τρωω kicks σε μερικους servers!!!), και οχι μονο τωρα αλλα και οταν πρωτο εγινα συνδρομητης ημουν καμια 10αρια μερες εκτος, και αλλες 2 φορες χωρις μονο τηλ δεν κανω καμια διαδικασια τα κανει ολα ο αλλος παροχος. Ετσι μου ειπαν και δεν ασχολουμε καν, δεν με ενδιαφερει κιολας δλδ....αντε να δουμε αν θα φτιαχτει ποιο γρηγορα η καλωδιακη βλαβη τωρα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 10-06-18 στις 15:44.

Παρόμοια Θέματα

  1. Nova: Ανανέωση συνεργασίας με την HBO
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-18, 15:19
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-17, 14:27
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-17, 22:10
  4. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-17, 10:21
  5. Διαθέσιμο στους συνδρομητές Nova, το FOX Play
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-17, 18:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας