Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τα 2 τελευταία χρόνια που ήρθα στην επαρχία και λόγω μη ευρεσης δουλειας σαν τεχνικός ξεκίνησα να ασχολούμαι με ιστοσελίδες ( Ειχα μια εμπειρία από πριν βέβαια) . Στις εταιρίες που ήμουν και είμαι και γενικότερα σε φίλους και γνωστούς κοιτάζω πολύ το θεμα του google my business να είναι πλήρες. Αυτό που με απασχολεί είναι το εξής

    Βλεπω καταχωρήσεις οι οποίες γενικά είναι κενές (πχ λειπουν τηλεφωνα κλπ κλπ) και τις περισσότερες φορές παίρνω την απάντηση ότι την καταχώρηση δεν την έφτιαξε κανένας. Γενικά προχωράει η google σε δημιουργία καταχώρησης από μόνη της με βάση πχ τα στοιχεία της ιστοσελίδας του καθενός?

    Δευτερον
    Μπορεί ένα κεντρικό account με gmail να διαχειρίζεται πολλά my business πελατών? Η πρέπει για το καθένα ξεχωριστά να φτιαχτεί mail?

  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.597
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manolis28athens Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 2 τελευταία χρόνια που ήρθα στην επαρχία και λόγω μη ευρεσης δουλειας σαν τεχνικός ξεκίνησα να ασχολούμαι με ιστοσελίδες ( Ειχα μια εμπειρία από πριν βέβαια) . Στις εταιρίες που ήμουν και είμαι και γενικότερα σε φίλους και γνωστούς κοιτάζω πολύ το θεμα του google my business να είναι πλήρες. Αυτό που με απασχολεί είναι το εξής

    Βλεπω καταχωρήσεις οι οποίες γενικά είναι κενές (πχ λειπουν τηλεφωνα κλπ κλπ) και τις περισσότερες φορές παίρνω την απάντηση ότι την καταχώρηση δεν την έφτιαξε κανένας. Γενικά προχωράει η google σε δημιουργία καταχώρησης από μόνη της με βάση πχ τα στοιχεία της ιστοσελίδας του καθενός?
    Ναι, αλλά όχι μόνο με βάση την ιστοσελίδα, με βάση ότι βρει. Επίσης μπορεί πελάτες να φτιάξουν (ή να ανανεώσουν) ορισμένα στοιχεία (όχι όλα).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manolis28athens Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δευτερον
    Μπορεί ένα κεντρικό account με gmail να διαχειρίζεται πολλά my business πελατών? Η πρέπει για το καθένα ξεχωριστά να φτιαχτεί mail?
    Νομίζω ναι, πολύ εύκολα. Απλά όταν κάνεις claim business πρέπει να χρησιμοποιήσεις τον λογαριασμό που θες να είναι ο διαχειριστής.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Βρήκα το παρακάτω άρθρο το οποίο είναι επεξηγηματικό. Έχω 4-5 accounts Που διαχειρίζομαι απλά θέλω να βάλω και άλλα

    https://support.google.com/business/.../3452778?hl=en

    Για το άλλο απλά εχω μιλήσει με άτομα και μου λένε ότι προσωπικά δεν έκαναν κάτι, οπότε θα κοιτάξω μήπως πάρω τον έλεγχο της καταχώρησης σε ένα gmail

    Σε ευχαριστώ

  4. #4
    Εγγραφή
    21-11-2013
    Περιοχή
    Rodos
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Προσωπικά φτιάχνω ένα εταιρικό Gmail για κάθε πελάτη και στη συνέχεια προσθέτω και το δικό μου λογαριασμό ως administrator. Έτσι και ο πελάτης έχει άμεση πρόσβαση στη σελίδα της επιχείρησης, αλλά και σε περίπτωση που ζητήσει κάποια αλλαγή όλα είναι μαζί και εύκολα στη διαχείριση.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-24, 00:28
  2. Ερωτησεις σχετικα με την γραμμη;
    Από John_NX στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-18, 22:26
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-18, 13:27
  4. Δελτίο Τύπου της Α.Δ.Α.Ε. σχετικά με το exploit CRACK
    Από nikraven στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-17, 23:25
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-17, 08:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας