Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 40
  1. #16
    Εγγραφή
    04-09-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    139
    Uploads
    0
    To router δεν επιτρέπει σε καμια περίπτωση λειτουργία VoipATA, δοκιμασμένο σε modulus, yuboto, intertelecom (χρησιμοποιησα fritz και linksys pap2t), στην κατάσταση που το δίνουν. Μετά από επικοινωνία (ημερών και πολλά πολλά τηλέφωνα) πέρασαν εντολές στο router που επιτρέπει την λειτουργία voip άλλου παρόχου. Τώρα που γράφω το μήνυμα οι παραπάνω λογαριασμοί λειτουργούν κανονικά (αφού ήρθε τεχνικός για να περαστούν οι εντολές στο router).
    Να πω ότι σε όλο αυτό το διάστημα μέχρι να διορθωθεί το πρόβλημα, με χρήση άλλου router, το ιντερνετ λειτουργούσε κανονικά και μπορούσα να έχω τους λογαριασμούς με το voipATA, έκαναν registration κανονικά.
    ΠΡΟΣΟΧΗ δεν μπορείτε να αλλάξετε το router γιατί απλά δεν θα έχετε τηλέφωνο από την wind άρα η μόνη λύση είναι να περάσει η wind τις ρυθμίσεις στο router (tg788vn3)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NIKOLAKIS002 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν δικαίωμα να μην σου δώσουν τους κωδικούς του Voip;

    Δεν είναι δικαίωμα σου να χρησιμοποιήσεις άλλο router άμα θέλεις;

    Εσένα σου αρνήθηκαν να σου δώσουν τους κωδικούς του Voip και αν ναι με ποια πρόφαση;
    για την ασφάλεια του δικτύου τους και για την εξασφάλιση της ομαλής λειτουργίας του εξοπλισμού τους, δεν θα δώσουν τους κωδικούς voip όπως επίσης δεν θα σου προτείνουν τη χρήση άλλου εξοπλισμού που δεν διαθέτουν αυτοί. Πάγια τακτική των περισσοτέρων παρόχων

  2. #17
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Εικάζω ότι με κάποιον τρόπο δέσμευε τα πακέτα SIP και δεν επέτρεπε την επικοινωνία των άλλων συσκευών. Όμως αυτό απαγορεύεται να το κάνει, δεν υπάρχει κανένα νομικό έρεισμα να μην επιτρέπει την χρήση υπηρεσιών άλλου παρόχου από τρίτες συσκευές, οπότε έκαναν τις απαραίτητες ρυθμίσεις. Πιθανόν και οι ίδιοι να μην γνώριζαν ότι υπάρχει θέμα και κανονικά πρέπει εξαρχής να επιτρέπεται, πριν το ζητήσει ο χρήστης.

  3. #18
    Εγγραφή
    16-11-2003
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fiber100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου καλημέρα τους κωδικούς τους ζήτησα από την wind ...στο speedport λειτουργεί μόνο το ίντερνετ...
    Δίνει η wind τους κωδικούς για το voip;

  4. #19
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aangelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δίνει η wind τους κωδικούς για το voip;
    https://www.adslgr.com/forum/threads...50#post6408550

  5. #20
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Επειδή έχω κιεγω θέμα με την voip τηλεφωνία (αγόρασα πρόσφατα ένα modem-router voip της asus το dsl68vg) και αρνούνται να μου δώσουν τους κωδικούς. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρεται στην σύμβαση που υπέγραψα ότι μου ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ να χρησιμοποιήσω τον δικό μου εξοπλισμο, άρα με ποιο δικαίωμα μου ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ την πρόσβαση στο νούμερο μου? (γιατί το νούμερο είναι δικό μου και ΜΟΝΟ η γραμμή μέχρι την Υ/Κ είναι δική τους και ο χαλκός μισθωμένος Άπτον ΟΤΕ). Ποιοι είναι οι λόγοι ασφαλείας του δικτύου τους που επικαλούνται? Και εν πάση περιπτωση δεν μπορούν με απομακρυσμένη πρόσβαση να περάσουν τους κωδικούς στο modem?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kyrmin : 05-08-18 στις 14:44.

  6. #21
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyrmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έχω κιεγω θέμα με την voip τηλεφωνία (αγόρασα πρόσφατα ένα modem-router voip της asus) και αρνούνται να μου δώσουν τους κωδικούς. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρεται στην σύμβαση που υπέγραψα ότι μου ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ να χρησιμοποιήσω τον δικό μου εξοπλισμο, άρα με ποιο δικαίωμα μου ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ την πρόσβαση στο νούμερο μου? (γιατί το νούμερο είναι δικό μου και ΜΟΝΟ η γραμμή μέχρι την Υ/Κ είναι δική τους και ο χαλκός μισθωμένος Άπτον ΟΤΕ). Ποιοι είναι οι λόγοι ασφαλείας του δικτύου τους που επικαλούνται? Και εν πάση περιπτωση δεν μπορούν με απομακρυσμένη πρόσβαση να περάσουν τους κωδικούς στο modem?
    Το νούμερο δεν είναι δικό σου, αν σταματήσεις να το πληρώνεις θα το πάρει ξανά ο πάροχος, σου παρέχουν μια υπηρεσία και στην παρέχουν με εναν συγκεκριμένο τρόπο.
    Αναφέρει πουθενά η σύμβαση οτι θα σου παρέχουν τους κωδικούς για την τηλεφωνία; όχι.
    Ούτε φυσικά έχουν υποχρέωση να υποστηρίξουν εξοπλισμό 3ου κατασκευαστή που δεν τον παρέχουν αυτοί.

    Οταν έκανες την σύνδεση τα ήξερες όλα αυτά, κακώς την έκανες αφού ήθελες να έχεις πρόσβαση στον τηλεφωνικό αριθμό μέσω sip

  7. #22
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το νούμερο δεν είναι δικό σου, αν σταματήσεις να το πληρώνεις θα το πάρει ξανά ο πάροχος, σου παρέχουν μια υπηρεσία και στην παρέχουν με εναν συγκεκριμένο τρόπο.
    Αναφέρει πουθενά η σύμβαση οτι θα σου παρέχουν τους κωδικούς για την τηλεφωνία; όχι.
    Ούτε φυσικά έχουν υποχρέωση να υποστηρίξουν εξοπλισμό 3ου κατασκευαστή που δεν τον παρέχουν αυτοί.

    Οταν έκανες την σύνδεση τα ήξερες όλα αυτά, κακώς την έκανες αφού ήθελες να έχεις πρόσβαση στον τηλεφωνικό αριθμό μέσω sip
    Την σύμβαση την διάβασα και αναφέρει ότι ΟΤΑΝ η εταιρία, μου ΠΑΡΕΧΕΙ τους κωδικούς πρόσβασης στο ίντερνετ και τηλεφωνίας την ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ για την ασφάλεια της γραμμής μου και των ενδεχόμενων κινδύνων την φέρω ΕΓΩ. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρει ότι παρέχει τηλεφωνία με συγκεκριμένη υπηρεσία που μου ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ να έχω τηλέφωνο με τον δικό μου εξοπλισμο, ενώ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ να έχω ιντερνετ με δικό μου. Νομικά ΔΕΝ είναι καλυμμένοι για αυτό που κάνουν (βάση αυτής της σύμβασης που έχω υπογράψει).

  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyrmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την σύμβαση την διάβασα και αναφέρει ότι ΟΤΑΝ η εταιρία, μου ΠΑΡΕΧΕΙ τους κωδικούς πρόσβασης στο ίντερνετ και τηλεφωνίας την ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ για την ασφάλεια της γραμμής μου και των ενδεχόμενων κινδύνων την φέρω ΕΓΩ. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρει ότι παρέχει τηλεφωνία με συγκεκριμένη υπηρεσία που μου ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ να έχω τηλέφωνο με τον δικό μου εξοπλισμο, ενώ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ να έχω ιντερνετ με δικό μου. Νομικά ΔΕΝ είναι καλυμμένοι για αυτό που κάνουν (βάση αυτής της σύμβασης που έχω υπογράψει).
    Σε αυτή την περίπτωση αφού πιστεύεις πως δεν είναι νομικά καλυμμένοι τους κάνεις μια μήνυση.
    Να ξέρεις πως συνήθως ζητάνε να πληρώσει τα έξοδα ο χαμένος της δίκης

  9. #24
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτή την περίπτωση αφού πιστεύεις πως δεν είναι νομικά καλυμμένοι τους κάνεις μια μήνυση.
    Υπάρχει και η ΕΕΤΤ.... ξεκιναω από εκεί και βλέπουμε...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ξέρεις πως συνήθως ζητάνε να πληρώσει τα έξοδα ο χαμένος της δίκης
    Φυσικά και το γνωρίζω....

  10. #25
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyrmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την σύμβαση την διάβασα και αναφέρει ότι ΟΤΑΝ η εταιρία, μου ΠΑΡΕΧΕΙ τους κωδικούς πρόσβασης στο ίντερνετ και τηλεφωνίας την ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ για την ασφάλεια της γραμμής μου και των ενδεχόμενων κινδύνων την φέρω ΕΓΩ. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρει ότι παρέχει τηλεφωνία με συγκεκριμένη υπηρεσία που μου ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ να έχω τηλέφωνο με τον δικό μου εξοπλισμο, ενώ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ να έχω ιντερνετ με δικό μου. Νομικά ΔΕΝ είναι καλυμμένοι για αυτό που κάνουν (βάση αυτής της σύμβασης που έχω υπογράψει).
    Που τα λέει όλα αυτά και ειδικά για την τηλεφωνία; Αναφέρει γενικά για κωδικούς υπηρεσίας (και μνημονεύει Internet, εξοπλισμό, email, ιστοσελίδα κλπ), αλλά πουθενά της τηλεφωνίας.

  11. #26
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που τα λέει όλα αυτά και ειδικά για την τηλεφωνία; Αναφέρει γενικά για κωδικούς υπηρεσίας (και μνημονεύει Internet, εξοπλισμό, email, ιστοσελίδα κλπ), αλλά πουθενά της τηλεφωνίας.
    Υπάρχει ειδική "μνεία" στο συμβόλαιο που υπέγραψα ότι παρέχεται Voip τηλεφωνια, ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ μέσω δικού τους εξοπλισμού και μου ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ να έχω μέσω δικού μου???

  12. #27
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όχι, δεν το λέει αλλά αναφέρει:
    Η Εταιρεία δεν φέρει ευθύνη για βλάβες, πλημμελή παροχή υπηρεσιών ή μη παροχή υπηρεσιών που οφείλονται σε επέμβαση ή ρύθμιση του εξοπλισμού που εξυπηρετεί τη σύνδεσή του από μη εξουσιοδοτημένη πρόσωπο ή σε οποιαδήποτε άλλη πράξη του Πελάτη ή που οφείλονται σε χρήση τερματικού εξοπλισμού που δεν προμήθευσε στον Πελάτη.
    Περιμένω να μου πεις που αναφέρει για κωδικό της τηλεφωνίας όπως έγραψες πριν.

    - - - Updated - - -

    Κι αν ακόμη έχεις αμφιβολία, υπάρχει και σχετικό άρθρο στους όρους της σύμβασης:
    4.2. ΕΙΔΙΚΟΙ ΟΡΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΦΩΝΗΣ ΜΕΣΩ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΙΡ ή/και ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ

    4.2.1. Σε περίπτωση που παρέχονται στον Πελάτη υπηρεσίες φωνής μέσω διαδικτύου ή πρωτοκόλλου ΙΡ με δρομολόγηση της κλήσης και μέσω διαδικτύου, επισημαίνεται πως η παροχή της εν λόγω υπηρεσίας εξαρτάται τόσο από τη σύνδεση του Πελάτη στο διαδίκτυο όσο και από τη χρησιμοποίηση του ειδικού Τερματικού Εξοπλισμού που θα παράσχει προς τούτο η Εταιρεία στον Πελάτη.

    Σε περίπτωση που ο Πελάτης αρνηθεί ή δεν παραλάβει για οιονδήποτε λόγο τον ειδικό Τερματικό Εξοπλισμό που παρέχει η Εταιρεία για τις υπηρεσίες φωνής μέσω διαδικτύου, ρητώς συμφωνείται και γίνεται αποδεκτό από τον Πελάτη ότι η Εταιρεία δεν θα ευθύνεται για τη μη δυνατότητα χρήσης των εν λόγω υπηρεσιών φωνής μέσω διαδικτύου από αυτόν και ο Πελάτης δεν θα έχει καμία αξίωση κατά της Εταιρείας για το λόγο αυτό, όπως ενδεικτικά δεν θα μπορεί να αξιώσει μείωση του τιμήματος, λόγω μη δυνατότητας χρήσης της εν λόγω υπηρεσίας φωνής μέσω διαδικτύου, καθώς η εν λόγω αδυναμία θα οφείλεται σε δική του υπαιτιότητα και δη τη μη παραλαβή του κατάλληλου Τερματικού Εξοπλισμού.

    Επιπλέον, η υπηρεσία φωνής μέσω διαδικτύου είναι πιθανό να σταματήσει να λειτουργεί ή να διακοπεί σε περίπτωση διακοπής ρεύματος.

  13. #28
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, δεν το λέει αλλά αναφέρει:

    Περιμένω να μου πεις που αναφέρει για κωδικό της τηλεφωνίας όπως έγραψες πριν.

    - - - Updated - - -

    Κι αν ακόμη έχεις αμφιβολία, υπάρχει και σχετικό άρθρο στους όρους της σύμβασης:
    1) Οι κωδικοί που σχετιζονται με τον τερματικό εξοπλισμό ποιοι είναι? Αυτοί που βολεύουν μόνο την εταιρία η ΟΛΟΙ όσοι έχουν σχέση με την σύνδεση μου?

    2) Ουδέποτε αρνήθηκα να παραλάβω εξοπλισμό που μου χορήγησε η εταιρία και μάλιστα τον λειτούργησα και για χρονικό διαστημα 10 περίπου ημερών και το ΞΕΡΟΥΝ, άρα εδώ δεν μπορούν να πατήσουν.

    3) Κανείς ως τώρα (συμπεριλαμβανομένων και των συνομιλητών) δεν μου εξηγει, για ποιο λόγο η καλή μαμα wind, δεν με εμπιστεύεται ως πελάτη της και ποιοι οι λόγοι ασφαλείας που συντρέχουν για την απαγόρευση αυτή?

    Υ.Γ στο 3) δεν υπάρχει η παραμικρή υπόνοια ειρωνειας προς τους συνομιλητές μου jkoukos και sdikr, αντιθέτως με έχουν βοηθήσει πολυ χωρίς καν να το γνωριζουν, μέσω των γνώσεων που καταθέτουν εδώ.

  14. #29
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν έχω κάποιο πρόβλημα, κουβέντα κάνουμε, απλά κάνω τον συνήγορο του διαβόλου αν και προσωπικά με πειράζει αυτή η πολιτική των παρόχων.
    Ειδικά σε Vodafone και Wind όπου είναι εφικτό να δουλέψει η τηλεφωνία στη συσκευή τους αν μπει σε bridge mode και πίσω της να έχουμε τον δικό μας router, όπως δηλαδή συμβαίνει και στη Cyta. Μόνο που αυτές δεν το εφαρμόζουν για ανεξήγητο λόγο.

    Λίγοι είναι οι πάροχοι σε όλο τον πλανήτη που δίνουν τον κωδικό της τηλεφωνίας. Η μεγάλη πλειοψηφία έχουν κλειδωμένη την υπηρεσία με την συσκευή τους.

  15. #30
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyrmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Οι κωδικοί που σχετιζονται με τον τερματικό εξοπλισμό ποιοι είναι? Αυτοί που βολεύουν μόνο την εταιρία η ΟΛΟΙ όσοι έχουν σχέση με την σύνδεση μου?

    2) Ουδέποτε αρνήθηκα να παραλάβω εξοπλισμό που μου χορήγησε η εταιρία και μάλιστα τον λειτούργησα και για χρονικό διαστημα 10 περίπου ημερών και το ΞΕΡΟΥΝ, άρα εδώ δεν μπορούν να πατήσουν.

    3) Κανείς ως τώρα (συμπεριλαμβανομένων και των συνομιλητών) δεν μου εξηγει, για ποιο λόγο η καλή μαμα wind, δεν με εμπιστεύεται ως πελάτη της και ποιοι οι λόγοι ασφαλείας που συντρέχουν για την απαγόρευση αυτή?

    Υ.Γ στο 3) δεν υπάρχει η παραμικρή υπόνοια ειρωνειας προς τους συνομιλητές μου jkoukos και sdikr, αντιθέτως με έχουν βοηθήσει πολυ χωρίς καν να το γνωριζουν, μέσω των γνώσεων που καταθέτουν εδώ.
    1. μπορεί να μην υπάρχουν καν κωδικοί, πχ η Inalan και η HCN δεν παρέχουν κωδικούς στον χρήστη, ούτε καν παρέχουν bridged service, αυτό είναι κάτι που γίνεται πολύ συχνά στο εξωτερικό. Αν δεις αρκετά router έχουν μέσα επιλογές για mac cloning
    2. Δεν είπε να τον παραλάβει μόνο, λέει και για χρήση
    3. Γιατί έτσι έχει φτιάξει το σύστημα, μπορεί να έχει κλείδωμα με mac address, μπορεί να κάνει χρήση απλών κωδικών, μπορεί να μην θέλει να αφήσει ανοιχτά τα στοιχεία του sip server καθώς όλο και κάποιος hacker θα θέλει να δοκιμάσει την τύχη του, μπορεί πχ με κάποιο τρόπο κάποιος να μάθει τον κωδικό άλλων χρηστών και να κάνει χρήση της δικιάς τους υπηρεσίας, αυτό γιατί δεν έχουν προβλέψει κάποιο κλείδωμα ανάλογα με την γραμμή, μπορεί απλά να μην θέλουν να ασχοληθούν με το πως θα ασφαλίσουν τον sip server τους, παραπάνω απο το ότι έχουν πλήρη έλεγχο στον εξοπλισμό.

    Νομικά πάντως δεν υπάρχει κάποια υποχρέωση να σου το παρέχουν. Δεν είναι κάτι που το κάνουν μόνο εδώ στην Ελλάδα, αλλά και στο εξωτερικό.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Επίλυση προβλήματος DNS σε Speedport Entry & W724
    Από jimdem582 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-19, 20:17
  2. Spikes και high ping σε Speedport entry 2i
    Από exidin στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-18, 20:56
  3. [Other] Πρόβλημα με σετάρισμα DDNS για IP camera σε Speedport Entry 2i.
    Από jerry007 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-18, 03:31
  4. [TP-Link] TP-Link TD-W8961ND bridge mode σε Speedport Entry 2i
    Από arkara στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-17, 10:12
  5. URL Blocking σε SpeedPort Entry 2i (ίσως και άλλα) routers
    Από zardoz στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-17, 15:13

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας