Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 50
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.689
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    EETT
    Δελτίο Τύπου:

    Η ΕΕΤΤ, με αφορμή τη μεγάλη αύξηση καταγγελιών το τελευταίο διάστημα, σχετικά με Υπηρεσίες Πολυμεσικής Πληροφόρησης (YΠΠ) και ειδικότερα, αυθαίρετες χρεώσεις μέσω 5ψήφιων αριθμών αυξημένης χρέωσης, απευθύνει στους καταναλωτές τις ακόλουθες συστάσεις:

    Προστατεύετε κάθε συσκευή που συνδέεται στο Διαδίκτυο, εγκαθιστώντας ειδικό πρόγραμμα προστασίας από ιούς, εάν δεν διαθέτει ήδη. Επίσης, “κατεβάζετε” τακτικά τις ενημερώσεις, ώστε να αναβαθμίζετε το επίπεδο ασφαλείας της συσκευής σας. Επιλέξτε το πρόγραμμα προστασίας αποκλειστικά από επίσημα «app stores».
    Μην παρακάμπτετε τις ρυθμίσεις ασφαλείας της συσκευής, ώστε να μην καθίσταται ευάλωτη σε κακόβουλο λογισμικό. Επισημαίνεται ότι, η εγκατάσταση κακόβουλου λογισμικού σε κινητές συσκευές συχνά δεν γίνεται αντιληπτή από τον χρήστη και συνεπάγεται κινδύνους, όπως η αποστολή μηνυμάτων σε αριθμούς αυξημένης χρέωσης, χωρίς τη βούλησή του.
    “Κατεβάζετε” εφαρμογές μόνο από επίσημα «app stores». Συνιστάται να διαβάζετε προσεκτικά τους όρους, πριν εκχωρήσετε στην εφαρμογή το δικαίωμα πρόσβασης και χρήσης των προσωπικών δεδομένων (π.χ. αριθμοί τηλεφώνων, SMS, φωτογραφίες) που έχετε αποθηκεύσει στο κινητό τηλέφωνό σας.
    Πριν καταχωρήσετε τον αριθμό του κινητού τηλεφώνου σας σε διαδικτυακούς τόπους ή εφαρμογές για να εγγραφείτε ή να συμμετάσχετε σε ΥΠΠ, διαβάζετε προσεκτικά τους όρους και το κόστος. Το ίδιο ισχύει και για υπηρεσίες που προσφέρονται ή διαφημίζονται μέσω ηλεκτρονικών και έντυπων ΜΜΕ.
    Διαβάζετε προσεκτικά τους όρους διαφημιστικών καταχωρήσεων και ελέγχετε εάν αφορούν σε συνδρομητική υπηρεσία ή υπηρεσία που ολοκληρώνεται σε περισσότερα από 1 SMS κ.λπ.
    Το μηνιαίο κόστος για συνδρομητικές ΥΠΠ δεν πρέπει να υπερβαίνει τα €20 ανά υπηρεσία (αριθμό), πλέον του αναλογούντος ΦΠΑ, εκτός εάν έχετε δηλώσει διαφορετικό όριο.
    Επιλέγετε τη φραγή, είτε σε όλες τις ΥΠΠ, είτε σε ορισμένες αριθμοδοτικές σειρές, ανάλογα με τη χρήση. Για την ενεργοποίηση της φραγής, επικοινωνήστε με την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στην οποία είστε συνδρομητής.
    Σε περίπτωση που διαπιστώσετε αδικαιολόγητες χρεώσεις στον λογαριασμό του κινητού τηλεφώνου σας, επικοινωνήστε με την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στην οποία είστε συνδρομητής.

    Υπενθυμίζεται ότι οι ΥΠΠ αφορούν σε ψηφοφορίες, διαγωνισμούς, αγορές (downloading) μέσω SMS (π.χ. παιχνίδια, ringtone, video), παιχνίδια από την τηλεόραση με συμμετοχή μέσω τηλεφώνου, υπηρεσίες πληροφόρησης (π.χ. καιρός), αστρολογία/χαρτομαντεία, υπηρεσίες ενηλίκων κ.ά. Η πρόσβαση στις συγκεκριμένες υπηρεσίες είναι εφικτή μέσω κλήσεων ή λήψης/αποστολής SMS/MMS προς πενταψήφιους αριθμούς (π.χ. 14ΧΧΧ, 190ΧΧ-195ΧΧ, 54ΧΧΧ) ή δεκαψήφιους αριθμούς που ξεκινούν από 901, 909, 806, 812, 825, 850, 875, 190-195 κ.ά. Η χρέωση για τη χρήση των παραπάνω υπηρεσιών είναι υψηλότερη από τις βασικές υπηρεσίες.

    Η ΕΕΤΤ ελέγχει τον βαθμό συμμόρφωσης των παρόχων με το κανονιστικό πλαίσιο που αφορά στις ΥΠΠ. Σε αυτό το πλαίσιο, προβαίνει αυτεπάγγελτα ή κατόπιν καταγγελιών, σε ελέγχους, και, όπου κρίνεται απαραίτητο, επιβάλλει διοικητικές κυρώσεις, με στόχο την προάσπιση των δικαιωμάτων των καταναλωτών.

    Πηγή : ΕΕΤΤ


    Δελτίο Τύπου:
    Η ΕΕΤΤ, με αφορμή τη μεγάλη αύξηση καταγγελιών το τελευταίο διάστημα, σχετικά με Υπηρεσίες Πολυμεσικής Πληροφόρησης (YΠΠ) και ειδικότερα, αυθαίρετες χρεώσεις μέσω 5ψήφιων αριθμών αυξημένης χρέωσης, δημοσιεύει συστάσεις προς τους καταναλωτές.

    Συγκεκριμένα, η ΕΕΤΤ συνιστά τρόπους αποφυγής ανεπιθύμητων χρεώσεων κατά τη χρήση ΥΠΠ. Σε αυτό το πλαίσιο, συστήνει στους καταναλωτές να εφαρμόζουν ειδικές ρυθμίσεις ασφαλείας, ώστε να προστατεύουν τη συσκευή κινητής τηλεφωνίας από ιούς και να επιδεικνύουν ιδιαίτερη προσοχή κάθε φορά που καταχωρούν τον αριθμό τους σε διαδικτυακούς τόπους ή εφαρμογές, για να εγγραφούν ή να συμμετάσχουν σε ΥΠΠ. Τονίζεται ότι η εγκατάσταση κακόβουλου λογισμικού σε κινητές συσκευές συχνά δεν γίνεται αντιληπτή από τον χρήστη και συνεπάγεται κινδύνους, όπως η αποστολή μηνυμάτων σε αριθμούς αυξημένης χρέωσης, χωρίς τη βούλησή του.

    Επισημαίνεται ότι η ΕΕΤΤ το 2017, κατόπιν σχετικών ελέγχων και 13 ακροάσεων, επέβαλε πρόστιμα ύψους 1.013.120 ευρώ σε 11 παρόχους, που διαπιστώθηκε ότι είχαν παραβιάσει το σχετικό κανονιστικό πλαίσιο. Επίσης, το τελευταίο διάστημα έχει δρομολογήσει την κλήση σε ακρόαση καταγγελλόμενων εταιρειών, ενώ παράλληλα, διεξάγει συνεχώς ελέγχους, αυτεπάγγελτα ή κατόπιν καταγγελιών, με στόχο την προάσπιση των δικαιωμάτων των καταναλωτών. Για τα παραπάνω θέματα, η ΕΕΤΤ συνεργάζεται με άλλους αρμόδιους φορείς, συμπεριλαμβανομένων των Διευθύνσεων Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος και Οικονομικής Αστυνομίας, της Ελληνικής Αστυνομίας, του Συνηγόρου του Καταναλωτή, καθώς και των αρμόδιων υπηρεσιών της Ελληνικής Δικαιοσύνης.

    Υπενθυμίζεται ότι οι ΥΠΠ αφορούν σε ψηφοφορίες, διαγωνισμούς, αγορές (downloading) μέσω SMS (π.χ. παιχνίδια, ringtone, video), παιχνίδια από την τηλεόραση με συμμετοχή μέσω τηλεφώνου, υπηρεσίες πληροφόρησης (π.χ. καιρός), αστρολογία/χαρτομαντεία, υπηρεσίες ενηλίκων κ.ά. Η πρόσβαση στις συγκεκριμένες υπηρεσίες είναι εφικτή μέσω κλήσεων ή λήψης/αποστολής SMS/MMS προς πενταψήφιους αριθμούς (π.χ. 14ΧΧΧ, 190ΧΧ-195ΧΧ, 54ΧΧΧ) ή δεκαψήφιους αριθμούς που ξεκινούν από 901, 909, 806, 812, 825, 850, 875, 190-195 κ.ά. Η χρέωση για τη χρήση των παραπάνω υπηρεσιών είναι υψηλότερη από τις βασικές υπηρεσίες.

    Πηγή : ΕΕΤΤ

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.689
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συστάσεις, όχι μέτρα
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Καλές οι ανακοινώσεις/ενημερώσεις, ακόμη καλύτερες οι ενέργειες. Από το 2ο, έχουμε μεγάλη υστέρηση.
    Σε περίπτωση που διαπιστώσετε αδικαιολόγητες χρεώσεις στον λογαριασμό του κινητού τηλεφώνου σας, επικοινωνήστε με την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στην οποία είστε συνδρομητής.
    Για να ενημερωθείτε ότι καλώς έγινε η χρέωση και ντα-ντα, κακά παιδιά, που θέλατε να δείτε τσίτσιδες από το κινητό.

  4. #4
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    δλδ δεν μπορουν να κανουν κατι σε συνδυασμο με τους παροχους? καλα ειμαστε σοβαροι τωρα?????
    πχ χτες η μανα μου σηκωσε το κινητο και ηταν νουμερο από Λονδινο! λεει ενας ότι είναι ο ταδε μιλαγε Ελληνικα τελεια του το εκλεισε στην μαπα…
    μετα από 2 ωρες το ιδιο νουμερο πηρε τηλ τον αδερφο μου. Τυχαιο? δε νομιζω….
    μια γνωστη μου χρεωθηκε 45 ευρω σε SMS προς 5ψηφιους αριθμούς που δεν εχει στειλει ποτε!!!
    τελικα μετα από φασαρια εγινε πιστωση το ποσο και φραγη από την Κοτε. Ενταξει ΕΛΕΟΣ! ας παρουν μετρα! αν θελουν μπορουν!
    η ευκολη λυση είναι οι προειδοποιήσεις...

  5. #5
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δλδ δεν μπορουν να κανουν κατι σε συνδυασμο με τους παροχους? καλα ειμαστε σοβαροι τωρα?????
    πχ χτες η μανα μου σηκωσε το κινητο και ηταν νουμερο από Λονδινο! λεει ενας ότι είναι ο ταδε μιλαγε Ελληνικα τελεια του το εκλεισε στην μαπα…
    μετα από 2 ωρες το ιδιο νουμερο πηρε τηλ τον αδερφο μου. Τυχαιο? δε νομιζω….
    μια γνωστη μου χρεωθηκε 45 ευρω σε SMS προς 5ψηφιους αριθμούς που δεν εχει στειλει ποτε!!!
    τελικα μετα από φασαρια εγινε πιστωση το ποσο και φραγη από την Κοτε. Ενταξει ΕΛΕΟΣ! ας παρουν μετρα! αν θελουν μπορουν!
    η ευκολη λυση είναι οι προειδοποιήσεις...
    Πως γίνεται να χρεωθείς SMS που δεν έστειλες.... ? Μήπως τα έστειλε η συσκευή μόνη της κάπως..?

  6. #6
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως γίνεται να χρεωθείς SMS που δεν έστειλες.... ? Μήπως τα έστειλε η συσκευή μόνη της κάπως..?
    Γίνεται να χρεωθείς για SMS που σου στέλνουν, αν έχεις δώσει τη συγκατάθεσή σου, σε υπηρεσία πολυμεσικής πληροφόρησης για να σε ενημερώνει.

  7. #7
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γίνεται να χρεωθείς για SMS που σου στέλνουν, αν έχεις δώσει τη συγκατάθεσή σου, σε υπηρεσία πολυμεσικής πληροφόρησης για να σε ενημερώνει.
    Άρα κάτι πάλι έχεις δώσει ...Αυτό λέω....

    Το ξέρω αυτό που λές ..

  8. #8
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.896
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα κάτι πάλι έχεις δώσει ...Αυτό λέω....

    Το ξέρω αυτό που λές ..
    Δεν ισχύει πάντα αυτό. Σε μένα άρχισαν να έρχονται sms τέτοιου τύπου χωρίς να έχω κάνει κάποια ενέργεια. Εννοείτε έκανα φραγή άμεσα και ζήτησα πίστωση του ποσού που με χρέωσαν.

    Οι συγκεκριμένες εταιρίες θα έπρεπε να κλείσουν κανονικά γιατί πουλάνε προιον "αέρα", χωρίς καμία ουσία και με μεγάλες χρεώσεις. Αμφιβάλω αν έστω και ένας "πελάτης" τους, έχει κάνει εγγραφή με τη θέληση του.
    i5-12600K + Arctic Freezer 34 Duo || MSI Pro Z690-A DDR4 || G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3600MHz || Sapphire Radeon R9 290 Tri-X 4GB DDR5 || Samsung 970 Evo Plus 500GB || LG 24MP55HQ-P 24" LED || Logitech G502 Proteus

  9. #9
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    872
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα κάτι πάλι έχεις δώσει ...Αυτό λέω....

    Το ξέρω αυτό που λές ..
    Όχι φίλε τιποτα δεν δίνεις, το έχω πάθει και δεν εχω στείλει τίποτα και πουθενά ΠΟΤΕ.

    Επειδή λοιπόν γίνεται γι αυτό τις ονομάζουν "αυθαίρετες" χρεώσεις.

  10. #10
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nemesis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι φίλε τιποτα δεν δίνεις, το έχω πάθει και δεν εχω στείλει τίποτα και πουθενά ΠΟΤΕ.

    Επειδή λοιπόν γίνεται γι αυτό τις ονομάζουν "αυθαίρετες" χρεώσεις.
    Αυθαίρετες χρεώσεις καλά κάνουν και το ονομάζουν γιατί στην ουσία δεν το παίρνει χαμπάρι ο πελάτης πως γίνεται ..

    Πέρα από το όνομα όσες φορές μου έχει τύχει από γνωστούς και φίλους και συγγενείς και ναι είναι πολλές πάνω από αρκετές μετά από ενδελεχή έρευνα πάντα έβρισκα τον τρόπο που γινόταν αυτό ... και στο 100% των φορών ένα περίεργο πράγμα δεν έβρισκες τρόπο να το σταματήσεις...

    Αυτό που δέχομαι είναι ότι στο 95% των περιπτώσεων δεν το αντιλαμβάνεται ο χρήστης πως αρχίζει ...

    Π.χ σε μένα ποτέ δεν μου έχει συμβεί ...

    Τεσπά...

  11. #11
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.283
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Η λύση με αυτά τα SMS αυξημένης χρέωσης, όπως και με τους αριθμούς αυξημένης χρέωσης είναι μία: Να είναι απενεργοποιημένη η χρήση τους και να πρέπει να κάνεις κάποια διαδικασία για να τα ενεργοποιήσει ο πάροχος. Όπως έγινε και με τη χρονοχρέωση αν συνδέεσαι στο internet χωρίς ενεργό πακέτο, απλό ήταν, έπρεπε να το πάρουν απόφαση οι πάροχοι μετά τα τόσα παράπονα που διαχειρίζονταν. Αν τώρα η ΕΕΤΤ κάνει τέτοιες ανούσιες συστάσεις, εμένα μου φαίνονται σαν αυτή της κινέζικης αστυνομίας για τους μαχαιροβγάλτες.
    hnesne

  12. #12
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Σωστά, αλλά δεν είναι θέμα των παροχών αυτό, είναι θέμα της ΕΕΤΤ που δεν το επιβάλει.

  13. #13
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    NetGear DG834G
    SNR / Attn
    28(dB) / 35(dB)
    παντως αυτο με τα μυνηματα εχει παραγινει....απο οταν πηγα στην κοτε...παλια με την φονε δεν ειχα κανενα προβλημα. Εννοειται και δεν εχω στειλει ποτε μου σε πενταψηφιο νουμερο sms παρα μονο για το deals4u ...και ομως στα καλα καθουμενα που εμφανιστηκαν χρεωσεις απο 5ψηφια, τα οποια sms εγω δεν τα εβλεπα ποτε για το κινητο τα εκοβε μονο του και τα εβαζε στα spam..
    Ακομα περιμενω απαντηση για τα λεφτα που τους πληρωσα
    Και απο χθες με περνει και καποιος απο Αγλλια και κλεινει μετα απο 10δευτερα...επειδη ομως εχω συγγενεις αγγλια δεν ξερω ποιος ειναι μεχρι να το σηκωσω... λες να εχω και απο εκει τιποτα χρεωσεις??

  14. #14
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για όλους αυτούς τους τρόπους αυξημένων χρεώσεων υπάρχουν τρόποι φραγής με τις ψηφιακές υπηρεσίες του κάθε παρόχου. Δυνατότητα που ουσιαστικά φράζει το σταθερό από το να κάνει κλήσεις τέτοιου τύπου και να χρεώνεται.

  15. #15
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ έχω βάλει φραγή σε όλα τα 5ψηφια στο κινητό μου. Αν ποτέ γίνει χρέωση θα γίνει μήνυση
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-17, 20:18
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 19:45
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-17, 16:26
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-17, 18:31
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-17, 19:56

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας