Σελ. 21 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 1290
  1. #301
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας παραμείνω στις 100άρες

    Το fiber έχει ποιότητα που δεν έχει ο χαλκός
    latency, jitter, lost packets συντελουν σ'αυτό

    +την υποβάθμιση
    + ότι είμαι κοντά στο ΑΚ και παίρνω από μη αναβαθμισμένο καφάο (δεν θάμαι ο μόνος) και ο χαλκός μπορεί να φτάσει έως 40
    + ότι η inalan δίνει 100/100. Ο χαλκός μπορεί ?

    Το google it μην το υποτιμας, δεν υπάρχει πάντα διάθεση να γράφουμε σεντόνια
    θα συμφωνήσω με τον φίλο dimitri_ns
    φίλε minas

    άλλο πράγμα είναι το FTTH (Fiber To The Home)
    άλλο πράγμα είναι το VDSL (Vectoring) κτλ...

    ξέρει πόσο θέλω να μπει στο πρόγραμμα Voucher η περιοχή μου και να φέρουν την οπτική ίνα στην πολυκατοικία μου (ως διαχειριστής)
    ήδη έχω φτιάξει εξωτερικά της πολυκατοικίας όλα τα απαραίτητα για την υποδοχή της FTTH όταν με το καλό έρθει...
    τώρα είμαι από τους τυχερούς που παίρνω VDSL (50) από το Α/Κ που είναι σε μικρή απόσταση
    επίσης είμαι από τους τυχερούς που έχω ΚΑΜΠΙΝΑ στην γωνία του ακινήτου
    δεν είμαι από τους τυχερούς που καλύπτει η ΙΝΑΛΑΝ η μόνη εταιρεία που δίνει πραγματικό FTTH (100/100) στα 28 ευρώ κόστος
    σε αντίθεση με τους άλλους που σου δίνουν 100/10 - 200/20 - 1000/100 (το ιδανικό από τα πακέτα τους...αλλά δεν ξέρουμε το κόστος
    πάντως θα είμαι από τους πρώτους που θα επιλέξω την τεχνολογία FTTH καθώς μου είναι άκρως απαραίτητη για αρκετά πράγματα που κάνω

    επίσης όπως είπε ο φίλος dimitris_rs μην υποτιμάς το "GOOGLE IT" πολλοί δεν έχουμε την διάθεση ή τον χρόνο να γράφουμε "σεντόνια" για να εξηγήσουμε τα βασικά ή κάτι παραπάνω

    στο ADSLgr.com θα βρεις πάρα πολλούς γνώστες του αντικειμένου μην κάνεις το λάθος να τους υποτιμάς...ξέρουν πάρα πολλά πράγματα απλά πρέπει να καταλάβουμε οι υπόλοιποι ότι μερικά πράγματα δεν λέγονται δημόσια.

  2. #302
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα συμφωνήσω με τον φίλο dimitri_ns
    φίλε minas

    άλλο πράγμα είναι το FTTH (Fiber To The Home)
    άλλο πράγμα είναι το VDSL (Vectoring) κτλ...

    ξέρει πόσο θέλω να μπει στο πρόγραμμα Voucher η περιοχή μου και να φέρουν την οπτική ίνα στην πολυκατοικία μου (ως διαχειριστής)
    ήδη έχω φτιάξει εξωτερικά της πολυκατοικίας όλα τα απαραίτητα για την υποδοχή της FTTH όταν με το καλό έρθει...
    τώρα είμαι από τους τυχερούς που παίρνω VDSL (50) από το Α/Κ που είναι σε μικρή απόσταση
    επίσης είμαι από τους τυχερούς που έχω ΚΑΜΠΙΝΑ στην γωνία του ακινήτου
    δεν είμαι από τους τυχερούς που καλύπτει η ΙΝΑΛΑΝ η μόνη εταιρεία που δίνει πραγματικό FTTH (100/100) στα 28 ευρώ κόστος
    σε αντίθεση με τους άλλους που σου δίνουν 100/10 - 200/20 - 1000/100 (το ιδανικό από τα πακέτα τους...αλλά δεν ξέρουμε το κόστος
    πάντως θα είμαι από τους πρώτους που θα επιλέξω την τεχνολογία FTTH καθώς μου είναι άκρως απαραίτητη για αρκετά πράγματα που κάνω

    επίσης όπως είπε ο φίλος dimitris_rs μην υποτιμάς το "GOOGLE IT" πολλοί δεν έχουμε την διάθεση ή τον χρόνο να γράφουμε "σεντόνια" για να εξηγήσουμε τα βασικά ή κάτι παραπάνω

    στο ADSLgr.com θα βρεις πάρα πολλούς γνώστες του αντικειμένου μην κάνεις το λάθος να τους υποτιμάς...ξέρουν πάρα πολλά πράγματα απλά πρέπει να καταλάβουμε οι υπόλοιποι ότι μερικά πράγματα δεν λέγονται δημόσια.
    Πραγματικά δεν ξέρω πώς να απαντήσω σε αυτό...

    Ένας άνθρωπος ρώτησε κάτι, το οποίο μπορεί να απαντηθεί με αντικειμενικούς όρους. Όποιος έχει όρεξη να του απαντήσει, ας απαντήσει. Το "google it" με προβλημάτισε γιατί είναι μη-απάντηση, και να μην το γράψει κάποιος δεν αφαιρεί κάτι. Παρ' όλα αυτά, δεν εξέφρασα κάποια δυσαρέσκεια με τον dimitri_ns, που όπως και να το δούμε, καταπιάστηκε με το θέμα.
    Επίσης το ερώτημα δεν ήταν Fiber vs Copper, αν είναι έτσι να βάλουμε και Infiniband copper στην συζήτηση που έχει αστείο latency και jitter. Επίσης δεν ήταν Inalan (ή αλλος συμμετρικός) vs άλλοι πάροχοι. Η ερώτηση, όπως την εξέλαβα εγώ, ήταν για τις αριθμητικές παραμέτρους ίδιες (ειδικα download/upload), αν υπάρχει σημαντική διαφορά με την αλλαγή του φυσικού μέσου. Αυτό επιδέχεται γρήγορη, πρακτική και αξιοποιήσιμη απάντηση, χωρίς κατεβατά, και μία τέτοια προσπάθησα να δώσω.

    Για τα πράγματα που δεν λέγονται δημόσια πάλι, τί να πω... Ούτε τις γνώσεις κάποιου έθιξα, ούτε υποχρέωσα κάποιον να "αποκαλύψει" κάτι παρά τη θέλήσή του. Πολύ συνομωσιολογική παρατήρηση, και ομολογώ ότι δεν την κατάλαβα...

  3. #303
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά δεν ξέρω πώς να απαντήσω σε αυτό...

    Ένας άνθρωπος ρώτησε κάτι, το οποίο μπορεί να απαντηθεί με αντικειμενικούς όρους. Όποιος έχει όρεξη να του απαντήσει, ας απαντήσει. Το "google it" με προβλημάτισε γιατί είναι μη-απάντηση, και να μην το γράψει κάποιος δεν αφαιρεί κάτι. Παρ' όλα αυτά, δεν εξέφρασα κάποια δυσαρέσκεια με τον dimitri_ns, που όπως και να το δούμε, καταπιάστηκε με το θέμα.
    Επίσης το ερώτημα δεν ήταν Fiber vs Copper, αν είναι έτσι να βάλουμε και Infiniband copper στην συζήτηση που έχει αστείο latency και jitter. Επίσης δεν ήταν Inalan (ή αλλος συμμετρικός) vs άλλοι πάροχοι. Η ερώτηση, όπως την εξέλαβα εγώ, ήταν για τις αριθμητικές παραμέτρους ίδιες (ειδικα download/upload), αν υπάρχει σημαντική διαφορά με την αλλαγή του φυσικού μέσου. Αυτό επιδέχεται γρήγορη, πρακτική και αξιοποιήσιμη απάντηση, χωρίς κατεβατά, και μία τέτοια προσπάθησα να δώσω.

    Για τα πράγματα που δεν λέγονται δημόσια πάλι, τί να πω... Ούτε τις γνώσεις κάποιου έθιξα, ούτε υποχρέωσα κάποιον να "αποκαλύψει" κάτι παρά τη θέλήσή του. Πολύ συνομωσιολογική παρατήρηση, και ομολογώ ότι δεν την κατάλαβα...
    μπορείς να απαντήσεις απλά όπως εγώ

    άλλο πράγμα ή τεχνολογία είναι οι οπτικές ίνες μέχρι το σπίτι σου (last mile)
    και άλλο πράγμα είναι ο χαλκός μέχρι το σπίτι σου (last mile)
    ή ο συνδυασμός αυτών των δύο τεχνολογιών

    καλύτερα είναι να πηγαίνει η οπτική ίνα μέχρι το σπίτι σου και να έχεις 100/100 αυτό είναι το πραγματικό FTTH

    πάμε σε αυτά που ρώτησες
    σίγουρα θα δεις βελτίωση στο κατέβασμα (download) ή στο ανέβασμα (upload) αρχείων
    σίγουρα θα δεις βελτίωση στο streaming ταινιών ή βίντεο ή μουσικής ή αν κάνεις streaming εσύ παιχνιδιών
    επίσης θα δεις βελτίωση και στο ping (lag) στα online (multiplayer) games ίσως όμως όχι αυτό που θες εσύ καθώς παίζει ρόλο που βρίσκονται οι διακομιστές (servers) του παιχνιδιού που παίζεις και που οι άλλοι παίκτες καθώς επηρεάζεται το παιχνίδι σου από τους άλλους

    για όλους αυτούς τους παραπάνω λόγους θέλω να πάω στο FTTH από το τωρινό VDSL (50αρη) που είμαι ευχαριστημένος/τυχερός.

    αυτά χωρίς θεωρίες συνωμοσίας κτλ...

  4. #304
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλύτερα είναι να πηγαίνει η οπτική ίνα μέχρι το σπίτι σου και να έχεις 100/100 αυτό είναι το πραγματικό FTTH
    Το γράφεις συνεχώς κι έχω την απορία. Καταλαβαίνω ότι άλλο πράγμα εννοείς.
    Μόνο η σύνδεση με συμμετρικές ταχύτητες είναι FTTH; Δηλαδή αν ο Χ πάροχος σου φέρει οπτική ίνα στο σπίτι σου αλλά με πακέτο όπου το Upload είναι στο 10% του Download, δεν είναι FTTH;

  5. #305
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παιδιά το ξέρω ότι θα δεχτώ λίγο flaming τώρα, αλλά αν μου λέτε ότι σε 100αρα οπτικών ινών θα δω βελτίωση στο απλό download σε σύγκριση με 100αρα vectoring που τερματίζει στα 100, απλώς αμφισβητώ και τα υπόλοιπα που γράφετε, no offense.

    Κατά τα άλλα στην ερώτησή μου ανάφερα ρητά και επανειλλημένα ότι γνωρίζω πως η οπτική ίνα είναι περισσότερο future proof, ότι μπορεί να έχει συμμετρικές ταχύτητες (υπηρεσία που για την ώρα μόνο η inalan προσφέρει) κλπ συνεπώς η απάντηση "άλλο τα 100/100 άλλο τα 100/10" είναι off topic στο ερώτημά μου.

    Επίσης άλλο το 1Gigabit και άλλο τα 30mbit της απλής VDSL από μακρινό Α/Κ, αλλά δεν ρωτούσα αυτό.

    Βασικά αναρωτιόμουν για τί τάξεως διαφορές μιλάμε στη latency, στο οποίο απάντησε ο minas (και τον ευχαριστώ).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 29-09-18 στις 18:08.

  6. #306
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γράφεις συνεχώς κι έχω την απορία. Καταλαβαίνω ότι άλλο πράγμα εννοείς.
    Μόνο η σύνδεση με συμμετρικές ταχύτητες είναι FTTH; Δηλαδή αν ο Χ πάροχος σου φέρει οπτική ίνα στο σπίτι σου αλλά με πακέτο όπου το Upload είναι στο 10% του Download, δεν είναι FTTH;
    Αν είναι αν φέρουν σε πόσα χρόνια τέτοια κουτσουρεμένα προγράμματα, καλύτερα να μην τα φέρουν καθόλου.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #307
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κανείς δεν σε υποχρεώνει να το πάρεις, αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία με το αν είναι ή όχι FTTH. Για να μην τρελαθούμε δηλαδή.

  8. #308
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να ρωτήσω και εγώ κάτι για μελλοντική χρήση.
    1) Αφορά όλους τους πολίτες ή μόνο τους ελεύθερους επαγγελματίες;
    2) Είναι και για vdsl ή μόνο για οπτική ίνα;

  9. #309
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    1. Όλους.
    2. Οπτική ίνα. Το VDSL δεν μπορεί να ανέβει σε Gigabit ταχύητα, που είναι προαπαιτούμενο για την δράση (έστω κι αν δεν υπάρχει τώρα τέτοιο πακέτο).

  10. #310
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γράφεις συνεχώς κι έχω την απορία. Καταλαβαίνω ότι άλλο πράγμα εννοείς.
    Μόνο η σύνδεση με συμμετρικές ταχύτητες είναι FTTH; Δηλαδή αν ο Χ πάροχος σου φέρει οπτική ίνα στο σπίτι σου αλλά με πακέτο όπου το Upload είναι στο 10% του Download, δεν είναι FTTH;
    οχι φίλε jkoukos οπτική ίνα είναι και το 100/10 και το 100/100 όπως και το 1000/100 (ιδεώδες πακέτο)
    απλά το ιδανικό είναι να έχεις 100/100 ή 1000/1000

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά το ξέρω ότι θα δεχτώ λίγο flaming τώρα, αλλά αν μου λέτε ότι σε 100αρα οπτικών ινών θα δω βελτίωση στο απλό download σε σύγκριση με 100αρα vectoring που τερματίζει στα 100, απλώς αμφισβητώ και τα υπόλοιπα που γράφετε, no offense.

    Κατά τα άλλα στην ερώτησή μου ανάφερα ρητά και επανειλλημένα ότι γνωρίζω πως η οπτική ίνα είναι περισσότερο future proof, ότι μπορεί να έχει συμμετρικές ταχύτητες (υπηρεσία που για την ώρα μόνο η inalan προσφέρει) κλπ συνεπώς η απάντηση "άλλο τα 100/100 άλλο τα 100/10" είναι off topic στο ερώτημά μου.

    Επίσης άλλο το 1Gigabit και άλλο τα 30mbit της απλής VDSL από μακρινό Α/Κ, αλλά δεν ρωτούσα αυτό.

    Βασικά αναρωτιόμουν για τί τάξεως διαφορές μιλάμε στη latency, στο οποίο απάντησε ο minas (και τον ευχαριστώ).
    διαφορές τεράστιες στο Ping (Latency) δεν θα δεις μεγάλες γιατί εξαρτάται το παιχνίδι και ο διακομιστής (server) που παίζεις

    εγώ τώρα σκέψου ότι με την VDSL50 σε Battlefield - Call Of Duty - PUBG - WOT - WOWS - AAPG το ping μου είναι 50-70ms στην χειρότερη (με συσκευές να παίζουν στο wifi) 80ms

    απλά θεωρώ όπως είπα και στον jkoukos ιδεώδες για μένα το πακέτο 100/100 ή 1000/1000 από άποψη δικτύου που έχω (πολλές συσκευές) και streaming (twitch)

  11. #311
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Όλους.
    2. Οπτική ίνα. Το VDSL δεν μπορεί να ανέβει σε Gigabit ταχύητα, που είναι προαπαιτούμενο για την δράση (έστω κι αν δεν υπάρχει τώρα τέτοιο πακέτο).
    οκ ευχαριστώ για την απάντηση

  12. #312
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω και εγώ κάτι για μελλοντική χρήση.
    1) Αφορά όλους τους πολίτες ή μόνο τους ελεύθερους επαγγελματίες;
    2) Είναι και για vdsl ή μόνο για οπτική ίνα;
    1) όλους
    2) μόνο για οπτική ίνα

  13. #313
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανείς δεν σε υποχρεώνει να το πάρεις, αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία με το αν είναι ή όχι FTTH. Για να μην τρελαθούμε δηλαδή.
    Τώρα αυτή τι απάντηση είναι? Έγραψα εγώ ότι με υποχρεώνει κάποιος να το πάρω?

    Για το σταγονόμετρο στο upload σχολίασα. Το οποίο το θεωρώ σοβαρό μειονέκτημα ακόμα και αν υλοποιηθεί κάποια στιγμή το FTTH. Ούτε το isdn με ανάγκαζε κανείς να το αγοράσω, όταν το πρόσφερε ο ΟΤΕ αντί να προχωρήσει όπως ο πλανήτης στο ADSL αλλά είδαμε που μας κατάντησε. 10 χρόνια πίσω από τον ανεπτυγμένο κόσμο στον τομέα.

    Γιατί να επαναληφθεί το ίδιο λάθος? Επειδή δεν μας υποχρεώνει κανένας να το πάρουμε? Έτσι προχωράμε μπροστά, λέγοντας ευχαριστώ στα λίγα?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #314
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Γράφεις "αν είναι να το φέρουν κουτσουρεμένο, να μην το φέρουν καθόλου" και μάλιστα αναφέρεις ότι θα γίνει σε Χ χρόνια (όταν ήδη υπάρχουν ενεργές συνδέσεις).
    Σε αυτό είναι η απάντησή μου. Άλλοι το θέλουν και το έχουν βάλει. Εσύ μην το πάρεις.
    Κουτσουρεμένο δεν είναι το FTTH. Είναι το upload χαμηλό που δίνουν σήμερα οι πάροχοι (άσχετα να κι εμένα δεν μου αρέσει). Και υπάρχουν και άλλοι στον πλανήτη που δεν δίνουν συμμετρικές ταχύτητες.

  15. #315
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Συμφωνώ με την μιζέρια του 10% upload, αλλά η σύγκριση ISDN με μίζερο upload είναι άτοπη γιατί το μίζερο upload διοθρώνεται με ένα κλίκ που λέει ο λόγος...

Σελ. 21 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 11:16
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-17, 14:04
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-17, 18:07
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-17, 10:07
  5. Μηνύματα: 117
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-17, 21:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας