Σελ. 29 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 421-435 από 1290
  1. #421
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aurumnus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κουπόνι ισχύει και θα ισχύσει μόνο για περιοχές που είναι μέχρι 550 μέτρα από Αστικά Κέντρα και δεν θα αναβαθμιστούν με καμπίνες VDSL;
    δεν ισχύει αυτό που λες φίλε μου είναι παντελώς λάθος

    η δράση Superfast Broadband (SFBB) είναι διαφορετικό πράγμα (λεπτομέρειες θα βρεις εδώ https://www.sfbb.gr από τις αναβαθμίσεις ή όχι των υπαίθριων καμπίνων (KV)

    εγώ τώρα είμαι με VDSL 50 από Α/Κ και πήρα την απόφαση να μπω στην δράση καθώς βαρέθηκα να περιμένω πότε θα αναβαθμιστεί η υπαίθρια καμπίνα που ανήκω καθώς είναι κοντά με το Α/Κ έτσι μόλις ο Τ.Κ του ακινήτου μου ήταν διαθέσιμος στην δράση γράφτηκα και δέχτηκα να γίνουν όλες οι εργασίες στο ακίνητο που μένω έτσι μπήκε ο απαραίτητος εξοπλισμός για οπτικές ίνες και δεν περιμένω κανέναν πλέον να κάνει αναβαθμίσεις...

    καθώς γίνεται κατασκευή εντός ακινήτου (κεντρικός κατανεμητής - κατανεμητές ορόφων) σε κοινόχρηστους χώρους για αυτό θέλουν άδεια από τον διαχειριστή στην περίπτωση του ακινήτου που μένω είμαι ο ίδιος

    μετά σου βάζουν την οπτική ίνα στο διαμέρισμα σου και έρχεται ο εξοπλισμός και τέλος.

  2. #422
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aurumnus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κουπόνι ισχύει και θα ισχύσει μόνο για περιοχές που είναι μέχρι 550 μέτρα από Αστικά Κέντρα και δεν θα αναβαθμιστούν με καμπίνες VDSL;
    Το κουπόνι είναι άσχετο με τον προγραμματισμό του VDSL Vectoring και τους όποιους περιορισμούς θέτει αυτός όσον αφορά που τοποθετούνται οι καμπίνες FTTC.
    Η μόνη προϋπόθεση που θέτει, είναι σύνδεση FTTH (οπτική ίνα μέχρι το σπίτι) με πακέτο 100Mbps και πάνω.

  3. #423
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    Η οπτική θα τραβιέται από τα φρεάτια του οτε ή τις καμπίνες μέσα γνωρίζει κανένας;;
    Η να περιμένουμε επιπλέον καμπίνες με οπτικό κατανεμητή;; έχω ακούσει οτι ετοιμάζουν και εναέρια οπτική ίνα αν και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει και κατά πόσο θα το επιτύχουν!!

  4. #424
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η οπτική θα τραβιέται από τα φρεάτια του οτε ή τις καμπίνες μέσα γνωρίζει κανένας;;
    Η να περιμένουμε επιπλέον καμπίνες με οπτικό κατανεμητή;; έχω ακούσει οτι ετοιμάζουν και εναέρια οπτική ίνα αν και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει και κατά πόσο θα το επιτύχουν!!
    Η οπτική ίνα στην περίπτωση μου δηλαδή στην περιοχή του Παγκρατίου ξεκίνησε από φρεάτιο της VODAFONE καθώς αυτή έχει την υποδομή στην περιοχή μου
    Σε φίλους / συναδέλφους μου που είναι στην περιοχή του Παλαιού Φαλήρου ξεκίνησε από φρεάτια ή καμπίνες της COSMOTE (OTE)

    επιπλέον καμπίνες δεν χρειάζονται καθώς όλες οι "νέες" καμπίνες (KV) στην ουσία αντικαθιστούν τα Α/Κ (DSLAM) μιας και γίνονται "miniDSLAM" και εξυπηρετούν το λεγόμενο VDSL (Vectoring)

    εναέρια οπτική ίνα δεν πρόκειται να γίνει στην χώρα μας (αυτό μου το έχουν πει τεχνικοί και των τριών εταιρειών COSMOTE/VODAFONE/WIND) καθώς συνεργάζομαι επαγγελματικά με τους τρεις παρόχους λόγω της εργασίας μου.

    Το κουπόνι εξαργυρώνεται επίσης με την ολοκλήρωση του έργου και την ενεργοποίηση και σωστή λειτουργία της οπτικής ίνας του δικαιούχου (αυτό μου είπαν από την δράση σε ερώτηση μου καθώς το δικό μου κουπόνι δεν έχει εξαργυρωθεί από τους εμπλεκόμενους καθώς δεν έχει ολοκληρωθεί το έργο.)

  5. #425
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.723
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η οπτική θα τραβιέται από τα φρεάτια του οτε ή τις καμπίνες μέσα γνωρίζει κανένας;;
    Η να περιμένουμε επιπλέον καμπίνες με οπτικό κατανεμητή;; έχω ακούσει οτι ετοιμάζουν και εναέρια οπτική ίνα αν και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει και κατά πόσο θα το επιτύχουν!!
    Για αποσαφήνιση, επειδή ο φίλος παραπάνω απάντησε σε λίγο διαφορετικό ερώτημα:
    Για το FTTB/FTTH κατασκευάζονται και διαφορετικές καμπίνες με οπτικό κατανεμητή, οι οποίες δεν είναι ίδιες με αυτές που χρησιμοποιούνται για VDSL/vectoring.
    Υπάρχουν φωτογραφίες τους και από την Vodafone και από τον OTE όταν έκαναν εγκαίνια στην υπηρεσία.

  6. #426
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αποσαφήνιση, επειδή ο φίλος παραπάνω απάντησε σε λίγο διαφορετικό ερώτημα:
    Για το FTTB/FTTH κατασκευάζονται και διαφορετικές καμπίνες με οπτικό κατανεμητή, οι οποίες δεν είναι ίδιες με αυτές που χρησιμοποιούνται για VDSL/vectoring.
    Υπάρχουν φωτογραφίες τους και από την Vodafone και από τον OTE όταν έκαναν εγκαίνια στην υπηρεσία.
    ναι κατασκευάζονται καμπίνες αποκλειστικά για FTTH

    απλά ότι αφορά την δράση SFBB μέχρι τώρα (σε όσες περιπτώσεις έχω δει φωτογραφίες και αφορούν εμένα ή φίλους/συναδέλφους μου) παίρνουν την οπτική ίνα από φρεάτιο και μπαίνει σε κεντρικό κατανεμητή μέσα στο ακίνητο από εκεί πάει σε κατανεμητή ορόφου και από εκεί σε πρίζα στον πελάτη.

  7. #427
    Εγγραφή
    23-02-2019
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Modem:H 300s / Router:Mi4
    SNR / Attn
    21.2(dB) / 7.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα. Αυτό το διάστημα ενδιαφέρομαι για τη δράση, όσο αφορά το θέμα του παρόν νήματος. Ο Τ.Κ μου κώδικας ΔΕΝ είναι δυστυχώς επιλέξιμος, μένω Πειραιά, όπου άλλοι παραπλήσιοι Τ.Κ είναι.
    Επικοινώνησα με την δράση για να πιάσω το ζήτημά μου από κάπου, και για την ένταξη του Τ.Κ μου, με παράπεμψαν στον πάροχό μου, όπου εν προκειμένω σε εμένα είναι ο ΟΤΕ, όπου έχω σύνδεση.
    Επικοινώνησα μαζί τους, και ακόμα περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο να το διευθετήσω. Δε ξέρω τι απάντηση θα μου δώσουν, (καμιά ιδέα);
    Είμαι με ADSL έως 24, όπου κλειδώνω στα 9-9,5Mbps.
    Στα 100 μέτρα από το σπίτι μου, στο ίδιο οικοδομικό τετράγωνο, αντικαταστάθηκε η παλιά καμπίνα με καινούρια, όπου μπορώ να δεχθώ ταχύτητα έως 100Mbps. Επομένως αφού δε μου δίνει ούτε την 200άρα, εικάζω ότι δε προβλέπεται και τόσο σύντομα αναβάθμιση σε 1Gbps. Αυτό είναι δική μου εικασία.
    Στη πολυκατοικία μου δεν έχει κανείς -ούτε φυσικά εγώ- FTTH, οπτική ίνα δηλαδή.
    Το κύριο ερώτημά μου, είναι ότι τα εν λόγω κουπόνια, δίδονται μόνο σε όσες πολυκατοικίες και πελάτες έχουν ήδη εγκατάσταση οπτικής ίνας; Δηλαδή και να ήταν ενταγμένος ο Τ.Κ μου κώδικας, δε θα ήμουν δικαιούχος της δράσεως; Ή δε παίζει ρόλο που δεν υπάρχει εγκατάσταση ίνας στη πολυκατοικία, και έχω ελπίδες να ενταχθεί ο ΤΚ και να εγκριθεί το κουπόνι;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια τυχόν απάντηση.

  8. #428
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasileios87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Αυτό το διάστημα ενδιαφέρομαι για τη δράση, όσο αφορά το θέμα του παρόν νήματος. Ο Τ.Κ μου κώδικας ΔΕΝ είναι δυστυχώς επιλέξιμος, μένω Πειραιά, όπου άλλοι παραπλήσιοι Τ.Κ είναι.
    Επικοινώνησα με την δράση για να πιάσω το ζήτημά μου από κάπου, και για την ένταξη του Τ.Κ μου, με παράπεμψαν στον πάροχό μου, όπου εν προκειμένω σε εμένα είναι ο ΟΤΕ, όπου έχω σύνδεση.
    Επικοινώνησα μαζί τους, και ακόμα περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο να το διευθετήσω. Δε ξέρω τι απάντηση θα μου δώσουν, (καμιά ιδέα);
    Είμαι με ADSL έως 24, όπου κλειδώνω στα 9-9,5Mbps.
    Στα 100 μέτρα από το σπίτι μου, στο ίδιο οικοδομικό τετράγωνο, αντικαταστάθηκε η παλιά καμπίνα με καινούρια, όπου μπορώ να δεχθώ ταχύτητα έως 100Mbps. Επομένως αφού δε μου δίνει ούτε την 200άρα, εικάζω ότι δε προβλέπεται και τόσο σύντομα αναβάθμιση σε 1Gbps. Αυτό είναι δική μου εικασία.
    Στη πολυκατοικία μου δεν έχει κανείς -ούτε φυσικά εγώ- FTTH, οπτική ίνα δηλαδή.
    Το κύριο ερώτημά μου, είναι ότι τα εν λόγω κουπόνια, δίδονται μόνο σε όσες πολυκατοικίες και πελάτες έχουν ήδη εγκατάσταση οπτικής ίνας; Δηλαδή και να ήταν ενταγμένος ο Τ.Κ μου κώδικας, δε θα ήμουν δικαιούχος της δράσεως; Ή δε παίζει ρόλο που δεν υπάρχει εγκατάσταση ίνας στη πολυκατοικία, και έχω ελπίδες να ενταχθεί ο ΤΚ και να εγκριθεί το κουπόνι;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια τυχόν απάντηση.
    αν μπεις στην ιστοσελίδα της δράσης www.sfbb.gr (καταρχήν θα σου λυθούν οι όποιες απορίες έχεις για την δράση και πως δουλεύει)

    με απλά λόγια

    όταν βάλεις τον Τ.Κ. σου οποίος είναι επιλέξιμος θα σε οδηγήσει αυτόματα να βάλεις την οδό σου και μετά το νούμερο του ακινήτου

    το επόμενο βήμα είναι να μπεις στην ιστοσελίδα της εφορίας όπου θα γίνει η επιβεβαίωση των στοιχείων σου και θα βγει το κουπόνι σου

    εκεί θα λέει και τις εταιρείες με τις οποίες μπορείς να επικοινωνήσεις για να τους δώσεις το κουπόνι και να κάνουν τις απαραίτητες εργασίες στην πολυκατοικία/μονοκατοικία σου για να σου βάλουν την οπτική ίνα

    αν π.χ την περιοχή του Πειραιά την έχει η COSMOTE εσύ είσαι πελάτης της VODAFONE ή της WIND
    στην ιστοσελίδα της δράσης σου βγάζει και τις τρεις εταιρείες δηλαδή COSMOTE/VODAFONE/WIND
    μπορείς να επιλέξεις όποια θες εσύ και ο πάροχος που έχει αναλάβει την περιοχή είναι υποχρεωμένος να ενοικιάσει την υποδομή του στον πάροχο που εσύ θα επιλέξεις για να γίνεις πελάτης του και να γίνουν όλες οι απαραίτητες εργασίες για να μπει η οπτική ίνα.

    ένα απλό παράδειγμα θα σου πω

    εμένα με πήρε τηλέφωνο το 13888 (COSMOTE) μου είπαν για την δράση SFBB και να μπω στην ιστοσελίδα να κάνω εγγραφή
    έτσι μπαίνω στην ιστοσελίδα της δράσης www.sfbb.gr βάζω τον Τ.Κ. (11633) οποίος είναι επιλέξιμος
    μετά μου λέει να βάλω την οδό (ΛΑΣΚΟΥ) μετά μου λέει να βάλω το νούμερο (Χ-Υ)
    με οδηγεί να κάνω επιβεβαίωση στοιχείων στην ιστοσελίδα της εφορίας και να εκτυπώσω το κουπόνι και να δω τις προσφορές (COSMOTE/VODAFONE)
    στην περιοχή μου η υποδομή είναι της VODAFONE
    εγώ είμαι πελάτης της COSMOTE έτσι αποφασίζω να δώσω το κουπόνι στην COSMOTE
    μου στέλνουν τα απαραίτητα χαρτιά να υπογράψω ως πελάτης αλλά και ως διαχειριστής της πολυκατοικίας που είμαι καθώς κάποιες εργασίες θα γίνουν σε κοινόχρηστους χώρους έτσι απαιτεί την υπογραφή του διαχειριστή
    μετά έρχονται τα συνεργεία ανοίγουν χαντάκι στο δρόμο από το φρεάτιο της VODAFONE και τοποθετούν τους απαραίτητους σωλήνες
    μετά τοποθετούν την οπτική ίνα μέχρι τον κεντρικό κατανεμητή μέσα στην είσοδο της πολυκατοικίας και από αυτόν οδηγούν την οπτική ίνα σε κάθε κατανεμητή ορόφου
    μετά από το κατανεμητή ορόφου που ανήκει το διαμέρισμα βάζουν την οπτική ίνα σε πρίζα στο διαμέρισμα μου
    και τώρα περιμένω να έρθει ο απαραίτητος εξοπλισμός ώστε να ολοκληρωθεί το έργο και να πληρωθούν όλοι από το κουπόνι και εγώ να απολαμβάνω την ταχύτητα που επιθυμώ FTTH 100/10
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 23-02-19 στις 15:47.

  9. #429
    Εγγραφή
    23-02-2019
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Modem:H 300s / Router:Mi4
    SNR / Attn
    21.2(dB) / 7.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάλιστα.
    Ευχαριστώ για το κόπο σου.
    Άρα, λάθος κατάλαβα διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες του νήματος, όπου κατάλαβα ότι πρέπει να έχεις εσύ ή η πολυκατοικία ΗΔΗ εγκατάσταση FTTH, ώστε να είσαι δικαιούχος.

  10. #430
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πρέπει η οικοδομή σου είτε να έχει συνδεθεί με FTTH δίκτυο είτε να ανήκει στον προγραμματισμό για τέτοιο δίκτυο κι εφόσον έχει ενημερωθεί η δράση από τον πάροχο που έχει αναλάβει την περιοχή.

  11. #431
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasileios87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα.
    Ευχαριστώ για το κόπο σου.
    Άρα, λάθος κατάλαβα διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες του νήματος, όπου κατάλαβα ότι πρέπει να έχεις εσύ ή η πολυκατοικία ΗΔΗ εγκατάσταση FTTH, ώστε να είσαι δικαιούχος.
    στην δική μου περίπτωση με ειδοποίησε ο πάροχος μου δηλαδή η COSMOTE ότι μπορώ να γραφτώ στην δράση SFBB ώστε η πολυκατοικία μου να αποκτήσει εγκατάσταση FTTH και εγώ επίσης.

  12. #432
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.232
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    στη δικη μου περίπτωση έχει εγκατάσταση FTTH η πολυκατοικία, δινει FTTH τόσο η cosmote όσο και η wind που έστησε το δικτυο αλλα η δράση του sfbb ακομα βγάζει ότι δεν υπάρχει εγκατάσταση FTTH...
    Oι πάροχοι το μονο που μου λένε είναι οτι δεν ειναι όλες οι FTTH επιλέξιμες για επιδότηση και οτι μπορώ να βάλω εφόσον δεν μ' ενδιαφέρει η επιδότηση. Ο wizard λέει βέβαια ότι δεν υπάρχει υποδομή, όχι υπάρχει υποδομή αλλα δε δικαιούστε..
    Οπότε μην ελπίζετε ότι ολα θα πάνε ρολόι ακομα κι αν έχετε έτοιμη FTTH υποδομη. Στην Ελλάδα ζούμε...

  13. #433
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Στη Σπάρτη πάντως, στην οδό Μενελάου, που είναι σχετικά κοντά στο σπίτι μου, είχε περάσει λίγο μετά το Καλοκαίρι οπτικές ίνες για FTTH ο ΟΤΕ.

    Μέχρι περίπου το νούμερο 80, ο Δήμος έχει ρίξει νέα άσφαλτο και στο SFFB δείχνει ότι υπάρχει διαθεσιμότητα (ΤΚ 23100), ωστόσο δεν υπάρχουν προσφορές...

    Πιο πάνω από το 78-80, φαίνεται να μην έχει γίνει ακόμα η σύνδεση, παρόλο που οι οπτικές ίνες έχουν περαστεί... Ο Δήμος σε εκείνο το κομμάτι, δεν έχει ρίξει νέα άσφαλτο ακόμα.

  14. #434
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    στη δικη μου περίπτωση έχει εγκατάσταση FTTH η πολυκατοικία, δινει FTTH τόσο η cosmote όσο και η wind που έστησε το δικτυο αλλα η δράση του sfbb ακομα βγάζει ότι δεν υπάρχει εγκατάσταση FTTH...
    Oι πάροχοι το μονο που μου λένε είναι οτι δεν ειναι όλες οι FTTH επιλέξιμες για επιδότηση και οτι μπορώ να βάλω εφόσον δεν μ' ενδιαφέρει η επιδότηση. Ο wizard λέει βέβαια ότι δεν υπάρχει υποδομή, όχι υπάρχει υποδομή αλλα δε δικαιούστε..
    Οπότε μην ελπίζετε ότι ολα θα πάνε ρολόι ακομα κι αν έχετε έτοιμη FTTH υποδομη. Στην Ελλάδα ζούμε...
    κάτι δεν λες σωστά φίλε μου ή δεν το έχεις καταλάβει

    αν υπάρχει εγκατάσταση FTTH στην πολυκατοικία σου δηλαδή έχεις κεντρικό κατανεμητή FTTH και κατανεμητή FTTH σε κάθε όροφο

    τότε κάποιος έκανε την πρώτη αίτηση στην δράση SFBB και έγινε

    Η αρχική κίνηση γίνεται από τον πάροχο που έχει την υποδομή στην περιοχή σου

    μετά αφού φτιαχτεί η υποδομή στο ακίνητο μπορείς να βάλεις όποιον πάροχο θες.

    άρα στο ακίνητο σου κάποιος έχει ήδη FTTH από την δράση SFBB

    εκτός και αν είναι ιδιωτική πρωτοβουλία (δηλαδή κάποιος πλήρωσε από την τσέπη του για αυτό) ναι γίνεται και αυτό (αν δεν υπήρχε διαθεσιμότητα και εγώ ήθελα FTTH με 1000-1500 ευρώ γινόταν η δουλειά και έφτιαχναν την υποδομή στην πολυκατοικία ώστε μετά να βάλω όποιον πάροχο θέλω) αυτό μου το είπε το πρώτο συνεργείο της VODAFONE και το επιβεβαίωσε και το συνεργείο της COSMOTE.

    όπως είπα εξ αρχής στην περιοχή μου η υποδομή είναι της VODAFONE αυτή έκανε την αρχική δουλειά

    η υποδομή στο ακίνητο έγινε από την VODAFONE μετά ήρθε η COSMOTE και έκανε της απαραίτητες ρυθμίσεις

    και τώρα όποιον πάροχο επιλέξει κάποιος από τους υπόλοιπους 19 ενοίκους (είμαστε 20 διαμερίσματα από τα οποία 3 ενοικιάζονται στο airbnb με ότι σημαίνει αυτό - 5 όροφοι ) θα έχει κανονικά σύνδεση FTTH με τον πάροχο που θα επιλέξει

    εγώ έφαγα το πακέτο που ήμουν ο πρώτος

    οι επόμενοι σε μια μέρα-εβδομάδα έχουν καθαρίσει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 23-02-19 στις 23:30.

  15. #435
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το κόστος του FTTH σε μια οικοδομή είναι περίπου 190€ για κάθε σύνδεση σε αυτή. Σε αυτό το ποσό η δράση καλύπτει μόνο τα 50€ (φυσικά αλλά 13€ στο πάγιο για 24 μήνες (άπαξ).
    Απορώ που διαβάσατε για 1500€. Συνδέσεις FTTH έχουν γίνει κι εκτός τηε δράσης, άσχετα αν οι περισσότεροι θέλουν να επωφεληθούν από αυτή.

Σελ. 29 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 11:16
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-17, 14:04
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-17, 18:07
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-17, 10:07
  5. Μηνύματα: 117
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-17, 21:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας