Σελ. 23 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 1290
  1. #331
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Έχεις δίκιο. Αν πρέπει για τον χ, ψ λόγο να το κάνουν έτσι θα έπρεπε να γίνεται εικονικά χωρίς να έχει σημασία για τον πελάτη, ούτε να το καταλαβαίνει.

  2. #332
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο. Αν πρέπει για τον χ, ψ λόγο να το κάνουν έτσι θα έπρεπε να γίνεται εικονικά χωρίς να έχει σημασία για τον πελάτη, ούτε να το καταλαβαίνει.
    Κάθε αρχή και δύσκολη. Στην πλάτη των πρώτων πελατών θα πρέπει να διορθωθούν οι διαδικαστικές ελλείψεις...

  3. #333
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο. Αν πρέπει για τον χ, ψ λόγο να το κάνουν έτσι θα έπρεπε να γίνεται εικονικά χωρίς να έχει σημασία για τον πελάτη, ούτε να το καταλαβαίνει.
    Οχι απλά το καταλαβαίνει, το νοιώθει στο πετσί του.

    Προσπαθώ να κάνω την αίτηση στπν ΟΤΕ και άκρη θα βγάλω μάλλον από τους Οτετζήδες που πήγανε στο σπίτι του φίλου.

    Το 13888 με τις τεράστιες αναμονές με διαβεβαίωσε με ονοματεπωνυμο, αφού μίλησε και με τεχνικούς ότι FTTH δεν διατίθεται στην περιοχή μου.

    Στο κατάστημα Γερμανός, αφού πρώτα λέγανε ότι δεν διατίθεται, λόγω επιμονής βρήκε ότι διατίθεται. Μίλησε με "κεντρικά" και μου είπε ότι μόνο για νέα σύνδεση και ότι δεν γίνεται φορητότητα

    Στο δε mail που έστειλα μου απαντήσανε 5 μέρες μετά ότι το προωθήσανε στις αρμόδιες υπηρεσίες.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #334
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kai για το αέριο (ατομικά σε κάθε όροφο) υπάρχει νομοθεσία.
    Ελα όμως που για να φτάσει στον 5ο όροφο, πρέπει να περάσει από τον 4ο ..
    Και γι αυτό δεν χρειάζεται διαχειριστής..

    Αν ο 4ος, 3ος, 2ος, 1ος κωλώσει υπάρχει πρόβλημα..
    εγώ τα έλεγα αυτά κάποτε για το αέριο κτλ

    μου έλεγαν υπάρχει νόμος ναι αλλά δεν μένουν νομοταγείς πολίτες σε αυτήν την χώρα

    αλλά "ζωντόβολα"

    έτσι θα δεις φίλε μου Δημήτρη πόσο ξύλο έχει να πέσει ακόμα...

    για το πετρέλαιο

    για το αέριο

    για τις οπτικές ίνες

    πάρα πολλές αφορμές μπορείς να βρεις για να παίξεις ξύλο με τον γείτονα σου

    εγώ π.χ τώρα έχω γείτονα δικηγόρο που ο γιος του (μικρός) παίζει online games με το τούμπανο του pc (i9 /16gb / 2x1080ti) μετά τα μεσάνυχτα στην διαπασών αντί να βάλει ακουστικά

    μέχρι τώρα πιάνουν τόπο οι παρατηρήσεις στον μικρό ή το κάρφωμα στον πατέρα (όπου πέφτουν οι σχετικές φάπες στον μικρό)

    - - - Updated - - -

    εγώ πάντως προς αποφυγή τέτοιων καταστάσεων για τις οπτικές ίνες

    έχω φροντίσει και έχω βάλει κουτί (που θα παίξει τον ρόλο του κατανεμητή) κοντά στην είσοδο της πολυκατοικίας

    και μικρότερα κουτιά (που θα παίξουν τον ρόλο του διακλαδωτή ή Floor Box) σε κάθε όροφο

    εσωτερικά δεν σκαλίζει τίποτα κανείς

  5. #335
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ τα έλεγα αυτά κάποτε για το αέριο κτλ

    μου έλεγαν υπάρχει νόμος ναι αλλά δεν μένουν νομοταγείς πολίτες σε αυτήν την χώρα

    αλλά "ζωντόβολα"

    έτσι θα δεις φίλε μου Δημήτρη πόσο ξύλο έχει να πέσει ακόμα...

    για το πετρέλαιο

    για το αέριο

    για τις οπτικές ίνες

    πάρα πολλές αφορμές μπορείς να βρεις για να παίξεις ξύλο με τον γείτονα σου

    εγώ π.χ τώρα έχω γείτονα δικηγόρο που ο γιος του (μικρός) παίζει online games με το τούμπανο του pc (i9 /16gb / 2x1080ti) μετά τα μεσάνυχτα στην διαπασών αντί να βάλει ακουστικά

    μέχρι τώρα πιάνουν τόπο οι παρατηρήσεις στον μικρό ή το κάρφωμα στον πατέρα (όπου πέφτουν οι σχετικές φάπες στον μικρό)

    - - - Updated - - -

    εγώ πάντως προς αποφυγή τέτοιων καταστάσεων για τις οπτικές ίνες

    έχω φροντίσει και έχω βάλει κουτί (που θα παίξει τον ρόλο του κατανεμητή) κοντά στην είσοδο της πολυκατοικίας

    και μικρότερα κουτιά (που θα παίξουν τον ρόλο του διακλαδωτή ή Floor Box) σε κάθε όροφο

    εσωτερικά δεν σκαλίζει τίποτα κανείς
    Ζerocool διαχειριστής δεν είσαι, αν δεν κάνω λάθος;

    Βασικά χρειαζόμαστε περισσότερους νέους ανθρώπους στην διαχείριση πολυκατοικιών.

    Δεν είναι μόνο τα τεχνολογικά θέματα. Στα πάντα, από τις υποδομές καλωδίωσης μέχρι τις εξωπορτες που κλειδώνουν οι φοβικοί υπερήλικοι χωρίς τρόπο να ανοίξουν από μέσα απουσία κλειδιού (πράγμα ΠΑΡΑΝΟΜΟ και μεγάλη παραβίαση των κανονισμών ασφαλείας) δεν έχω δει ένα θέμα που ηλικιωμένοι διαχειριστές να μην διαχειρίζονται με κολλήματα...

    Μην με παρεξηγήσετε. Δεν βρίζω τους ανθρώπους ούτε τους περιφρονώ. Απλώς από μια ηλικία και μετά είναι δυστυχώς ανθρώπινη φύση ο άνθρωπος να λειτουργεί με βάση το φόβο του νέου και αυτού που δεν γνωρίζει (ειτε προκειται για οπτικές ίνες ή για... αυτόματο κλείδωμα εισόδου) παρά ορθολογικά. Η διαχείριση πολυκατοικίας κατά τη γνώμη μου δεν είναι δουλειά για υπερήλικες. Όποιος νέος έχει την ευκαιρία να αναλάβει πάντα πρέπει να το κάνει.

  6. #336
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζerocool διαχειριστής δεν είσαι, αν δεν κάνω λάθος;

    Βασικά χρειαζόμαστε περισσότερους νέους ανθρώπους στην διαχείριση πολυκατοικιών.

    Δεν είναι μόνο τα τεχνολογικά θέματα. Στα πάντα, από τις υποδομές καλωδίωσης μέχρι τις εξωπορτες που κλειδώνουν οι φοβικοί υπερήλικοι χωρίς τρόπο να ανοίξουν από μέσα απουσία κλειδιού (πράγμα ΠΑΡΑΝΟΜΟ και μεγάλη παραβίαση των κανονισμών ασφαλείας) δεν έχω δει ένα θέμα που ηλικιωμένοι διαχειριστές να μην διαχειρίζονται με κολλήματα...

    Δεν βρίζω τους ανθρώπους ούτε τους περιφρονώ. Απλώς η διαχείριση πολυκατοικίας δεν είναι δουλειά για υπερήλικες. Όποιος νέος έχει την ευκαιρία να αναλάβει πάντα πρέπει να το κάνει.
    ναι φίλε μου διαχειριστής είμαι στην πολυκατοικία που μένω και με την απόλυτη πλειοψηφία και ευτυχώς μέχρι τώρα δεν υπάρχει το παραμικρό θέμα
    άσε που η πολυκατοικία μας θα γίνει υπόδειγμα σε λίγο στην περιοχή σε θέματα ασφάλειας/καινοτομιών/εκσυγχρονισμού (χαχαχα)

    θα σου πω μερικά απλά πράγματα για να καταλάβεις


    Ασφάλεια/προστασία"
    εγκατάσταση πόρτας ασφαλείας κεντρικής εισόδου (με αυτόματο κλείδωμα/κωδικό έκτακτης ανάγκης) - κάμερες ασφαλείας σε όλους τους κοινόχρηστους χώρους
    εγκατάσταση συστήματος πυρανίχνευσης/πυρασφάλειας από την πόρτα της ταράτσας έως είσοδο (σκάλα και ασανσέρ) για περιπτώσεις πυρκαγιάς (παρέχει ασφαλή έξοδο είτε από είσοδο είτε από ταράτσα) (λειτουργεί και με εφεδρικό ρεύμα)
    εγκατάσταση πόρτας ασφαλείας που αντέχει σε πυρκαγιές και προστατεύει τον χώρο του λεβητοστασίου (λέβητα/δεξαμενών)
    πλήρης ηλεκτρολογικός/μηχανολογικός εκσυγχρονισμός στο ασανσέρ που ακόμα και σε περίπτωση διακοπής δεν μένεις μέσα κατεβαίνει αυτόματα στην είσοδο
    εγκατάσταση γλαστρών με φυτά στην ταράτσα και σε όλους τους κοινόχρηστους χώρους
    εγκατάσταση ηλεκτρολογικού εξοπλισμού χαμηλής κατανάλωσης (λάμπες LED)
    εγκατάσταση και συντήρηση του καυστήρα/λέβητα (εκσυγχρονισμός) καθώς έχουμε δύο δεξαμενές πετρελαίου 1800 λίτρων
    τώρα τελευταία αυτό για την εγκατάσταση οπτικών ινών

    όλα αυτά έγιναν για 20 διαμερίσματα που είμαστε



    ούτε εγώ βρίζω ή περιφρονώ τους ανθρώπους απλά ξεσπάνε για τα ...μύρια προβλήματα που τους απασχολούν στην καθημερινότητα τους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 11-10-18 στις 00:39.

  7. #337
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι φίλε μου διαχειριστής είμαι στην πολυκατοικία που μένω και με την απόλυτη πλειοψηφία και ευτυχώς μέχρι τώρα δεν υπάρχει το παραμικρό θέμα
    άσε που η πολυκατοικία μας θα γίνει υπόδειγμα σε λίγο στην περιοχή σε θέματα ασφάλειας/καινοτομιών/εκσυγχρονισμού (χαχαχα)

    ούτε εγώ βρίζω ή περιφρονώ τους ανθρώπους απλά ξεσπάνε για τα ...μύρια προβλήματα που τους απασχολούν στην καθημερινότητα τους
    Κι εγώ εκτροχίασα σε... off topic το θέμα από τον καημό μου. LED λάμπες τους ζητάς να βάλουν, να κόψουμε την κατανάλωση φωτισμού στο 1/10 και αρνούνται! "Βάλαμε από τις οικονομικές δεν ήταν καλές καιγότανε" (εννοεί φθορισμού πριν είκοσι χρόνια). Εξηγείς την διαφορά... τίποτα.

    Μπράβο που ανέλαβες. Κατά κανόνα έτσι συμβαίνει όταν αναλαμβάνει νέος κόσμος την διαχείριση.

  8. #338
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ εκτροχίασα σε... off topic το θέμα από τον καημό μου. LED λάμπες τους ζητάς να βάλουν, να κόψουμε την κατανάλωση φωτισμού στο 1/10 και αρνούνται! "Βάλαμε από τις οικονομικές δεν ήταν καλές καιγότανε" (εννοεί φθορισμού πριν είκοσι χρόνια). Εξηγείς την διαφορά... τίποτα.

    Μπράβο που ανέλαβες. Κατά κανόνα έτσι συμβαίνει όταν αναλαμβάνει νέος κόσμος την διαχείριση.
    Δεν είναι θέμα ηλικίας
    Είναι θέμα χαρακτήρα

    Γνωρίζω νέους πιό στόκους από 80άρηδες

    Και θέμα εμπιστοσύνης
    Μπορεί να μην ξέρουνε, αλλά επειδή το λες εσύ θα το κάνουμε

    Πρέπει νάχεις δώσει δείγματα γραφής και η συμπεριφορά σου να τους έχει κερδίσει

    Τώρα αν πέσεις στον κομπλεξικό, ανάποδο κλπ, έχεις χάσει ..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #339
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    351
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Πέρα από κακούς γείτονες/διαχειριστές, η voda είπε σε φίλο μου που έχουν μαλ@@@ διαχειριστή, ότι δεν έχει το δικαίωμα να αρνηθεί και ότι μπορεί να φάει και πρόστιμο.

  10. #340
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jaisonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από κακούς γείτονες/διαχειριστές, η voda είπε σε φίλο μου που έχουν μαλ@@@ διαχειριστή, ότι δεν έχει το δικαίωμα να αρνηθεί και ότι μπορεί να φάει και πρόστιμο.
    Βάση ποιας νομοθεσίας.?

  11. #341
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    351
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάση ποιας νομοθεσίας.?
    ¯\_(ツ)_/¯

  12. #342
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jaisonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από κακούς γείτονες/διαχειριστές, η voda είπε σε φίλο μου που έχουν μαλ@@@ διαχειριστή, ότι δεν έχει το δικαίωμα να αρνηθεί και ότι μπορεί να φάει και πρόστιμο.
    Βάση ποιας νομοθεσίας.?

    Το ρωτάω γιατί μπορεί να αρνηθεί ο διαχειριστής αλλά μπορεί να αρνηθεί ένοικος/ιδιοκτήτης να μην θέλει να περάσει από την ιδιοκτησία του που έχει πληρώσει για να την αποκτήσει.

  13. #343
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jaisonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από κακούς γείτονες/διαχειριστές, η voda είπε σε φίλο μου που έχουν μαλ@@@ διαχειριστή, ότι δεν έχει το δικαίωμα να αρνηθεί και ότι μπορεί να φάει και πρόστιμο.
    Είπε..
    Εγγράφως το δώσανε ή άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #344
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπε..
    Εγγράφως το δώσανε ή άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε..
    Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος Δημήτρης αν δεν το δώσουν εγγράφως και να αναφέρει ρητά και την σχετική νομοθεσία

    Δεν μου λέει κάτι το προφορικά...

    Παράδειγμα έλεγαν προφορικά στην ΕΥΔΑΠ ότι δεν γίνεται αντιλογισμός όταν το ζήτησα γραπτώς Δία μαγείας έγινε αποδεκτός.

  15. #345
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    351
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Πραγματικά δεν γνωρίζω, όταν ξαναπάνε θα ρωτήσω για έξτρα πληροφορίες.

Σελ. 23 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 11:16
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-17, 14:04
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-17, 18:07
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-17, 10:07
  5. Μηνύματα: 117
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-17, 21:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας