Σελ. 25 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627303545 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 361-375 από 1290
  1. #361
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    επικοινώνησα και μου είπαν ότι οι πάροχοι πρέπει να μας δηλώσουν τις διευθυνσεις που δινουν FTTH για να τις καταχωρήσουμε και να τυπώσετε το voucher

  2. #362
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    επικοινώνησα και μου είπαν ότι οι πάροχοι πρέπει να μας δηλώσουν τις διευθυνσεις που δινουν FTTH για να τις καταχωρήσουμε και να τυπώσετε το voucher
    Από τη μεριά μου, συγνώμη, δεν έχω ούτε είχα ξαναδεί τέτοιο μήνυμα διαθεσιμότητας από Πάροχο. Προφανώς δεν υπήρχε δόλος.

  3. #363
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Καλημέρα
    εμένα χτες (Δευτέρα 19/11/2018) με πήραν τηλέφωνο από την COSMOTE για να κλείσουν ραντεβού σήμερα (Τρίτη 20/11/2018) για να έρθει ο τεχνικός ώστε να γίνει η μελέτη και να μου φέρει τα χαρτιά

    μου έδειξαν που θα μπει ο κεντρικός κατανεμητής (μέσα στην είσοδο της πολυκατοικίας) και που θα μπουν οι κατανεμητές σε κάθε όροφο

    μου άφησαν τα χαρτιά για να τα υπογράψω εγώ ήθελα να υπογράψω άμεσα τα χαρτιά ο άνθρωπος είπε να καλέσω Γ.Σ της πολυκατοικίας και να τους πω για την δράση και για τις εργασίες που θα γίνουν εξωτερικά και εσωτερικά της πολυκατοικίας
    ειδικά από την στιγμή που εκτός από ιδιοκτήτης είμαι και ο διαχειριστής της πολυκατοικίας είναι καλό για την περίπτωση μου.

    με την υπογραφή και την αποστολή των χαρτιών οι εργασίες ξεκινούν σε 20 μέρες

    το καλό της υπόθεσης αν ξεπεράσεις το πρόβλημα που λέγεται διαχειριστής καθώς θέλουν την υπογραφή και την συναίνεση του (καθώς όλα περνάνε συνήθως στις πολυκατοικίες από τους κοινόχρηστους χώρους) είναι ότι αρκεί ένας ιδιοκτήτης να θέλει να γίνει η εγκατάσταση βάση του νόμου δεν μπορεί να αρνηθεί κανείς να γίνει ακόμα και να κινηθεί νομικά θα αντιμετωπίσει και τις τρεις εταιρείες καθώς στο έργο συμμετέχουν εκ κοινού και οι τρεις π.χ στην δική μου περίπτωση Δήμος Αθηναίων/Βύρωνας το έργο υποδομής το έχει η VODAFONE αλλά δίνει σε COSMOTE και WIND

    εγώ τώρα προγραμμάτισα Γ.Σ της πολυκατοικίας (έχω άλλωστε και θέματα να κανονίσουμε όποτε ευκαιρία ήταν)
    μετά υπογράφω τα χαρτιά και τους τα στέλνω ηλεκτρονικά ώστε να αρχίσουν οι 20 μέρες να μετρούν
    ελπίζω πριν τις γιορτές να έχει ολοκληρωθεί η εγκατάσταση οπτικών ινών και ο εξοπλισμός

  4. #364
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Συγκάλεσα ως διαχειριστής της πολυκατοικίας Γ.Σ των ιδιοκτητών/ενοίκων της πολυκατοικίας ώστε να τους ενημερώσω για τις εργασίες οπτικών ινών στους εξωτερικούς/εσωτερικούς κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας από τις εταιρείες COSMOTE - VODAFONE - WIND και να τους ενημερώσω ότι το ακίνητο είναι στην δράση SFBB ώστε να συνδεθούν στην ιστοσελίδα της δράσης όσοι το επιθυμούν και να εκδώσουν το σχετικό κουπόνι για την επιδότηση (με αναλυτικές οδηγίες τι πρέπει να κάνουν)

    έστειλα τα απαραίτητα χαρτιά μέσω email στην διεύθυνση που μου είπαν οι τεχνικοί που έκαναν την μελέτη

    τώρα μετράμε αντίστροφα...

  5. #365
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Α/Κ Βύρωνα είστε ?
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  6. #366
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α/Κ Βύρωνα είστε ?
    η διεύθυνση του ακινήτου όπως έχω αναφέρει είναι ΛΑΣΚΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΤΚ 11633) ΑΘΗΝΑ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ

    η υποδομή στην περιοχή είναι της VODAFONE

    εγώ είμαι στην COSMOTE και εκεί έστειλα το κουπόνι

    ο τεχνικός που ήρθε και μίλησε μαζί μου ως διαχειριστής που είμαι είπε ότι σε όποιον πάροχο και να είναι ο συνδρομητής μπαίνει στην ιστοσελίδα της δράσης εκδίδει το κουπόνι και το στέλνει στον πάροχο του για να έχει την επιδότηση και για να του βάλουν τις οπτικές ίνες στο διαμέρισμα του αρκεί να το κάνει σύντομα

    π.χ είναι ιδανικό μιας και είμαι ο πρώτος στο ακίνητο ιδιοκτήτης και διαχειριστής να κάνουν τις αιτήσεις πριν ξεκινήσουν οι εργασίες στους κοινόχρηστους χώρους

  7. #367
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χαα!
    ο δρόμος είναι πάνω στο όριο των 2 A/K ..

    Να υποθέσω ότι τα μονά νούμερα ανήκουν στο ένα Α/Κ
    και τα ζυγά στο άλλο..

    Πάντως ωραίο δρόμο έχετε εκεί!

    https://www.google.com/maps/@37.9656...7i13312!8i6656
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #368
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    2.299
    Downloads
    8
    Uploads
    4
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα, έλαβα σήμερα email ότι είναι διαθέσιμες προσφορές για την διεύθυνση μου.
    Αλλά μόνο οι 2 από τους 3 έχουν προσφορές διαθέσιμες (ΟΤΕ και Wind). Λέτε να μπει μέχρι τις 31/3 και η Vodafone (εκεί έχω συμβόλαιο τώρα) ή να προχωρήσω με έναν από τους άλλους 2;

  9. #369
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.693
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wolverine Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, έλαβα σήμερα email ότι είναι διαθέσιμες προσφορές για την διεύθυνση μου.
    Αλλά μόνο οι 2 από τους 3 έχουν προσφορές διαθέσιμες (ΟΤΕ και Wind). Λέτε να μπει μέχρι τις 31/3 και η Vodafone (εκεί έχω συμβόλαιο τώρα) ή να προχωρήσω με έναν από τους άλλους 2;
    Πάρε τηλέφωνο την voda και ρώτα τους πότε θα έλθουν στην περιοχή σου

    Σε ότι σου πούνε βάλε +6 μήνες
    Παλαιό Φάληρο δεν έχει έρθει ακόμα
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #370
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε τηλέφωνο την voda και ρώτα τους πότε θα έλθουν στην περιοχή σου

    Σε ότι σου πούνε βάλε +6 μήνες
    Παλαιό Φάληρο δεν έχει έρθει ακόμα
    από ότι μου είχαν πει από την VODAFONE (που έχει τον Βύρωνα) και δίνει υποδομή στο Παγκράτι

    φτιάχνει την υποδομή αλλά την χρησιμοποιούν όλοι (VODAFONE-WIND-COSMOTE)

    έτσι θα γίνει στην δική μου πολυκατοικία μιας και ήμουν ο πρώτος που δήλωσα συμμετοχή στην δράση

    την άλλη εβδομάδα θα έρθει η VODAFONE για να κάνει τις εργασίες στον δρόμο/πεζοδρόμιο/κοινόχρηστους χώρους πολυκατοικίας ώστε να περάσει τα καλώδια οπτικών ινών και τους κατανεμητές
    και μετά θα έρθει ο πάροχος μου δηλαδή η COSMOTE για να μου δώσει τον εξοπλισμό και να με συνδέσει/ενεργοποιήσει.

  11. #371
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.693
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    από ότι μου είχαν πει από την VODAFONE (που έχει τον Βύρωνα) και δίνει υποδομή στο Παγκράτι

    φτιάχνει την υποδομή αλλά την χρησιμοποιούν όλοι (VODAFONE-WIND-COSMOTE)

    έτσι θα γίνει στην δική μου πολυκατοικία μιας και ήμουν ο πρώτος που δήλωσα συμμετοχή στην δράση

    την άλλη εβδομάδα θα έρθει η VODAFONE για να κάνει τις εργασίες στον δρόμο/πεζοδρόμιο/κοινόχρηστους χώρους πολυκατοικίας ώστε να περάσει τα καλώδια οπτικών ινών και τους κατανεμητές
    και μετά θα έρθει ο πάροχος μου δηλαδή η COSMOTE για να μου δώσει τον εξοπλισμό και να με συνδέσει/ενεργοποιήσει.
    H υποδομή είναι για να χρησιμοποιηθεί από όλους

    Οταν και αν ενδιαφερθούν

    Στο Παλιό Φάληρο έχει σκάψει και δίνει ο ΟΤΕ.
    Οταν ρωτήθηκε η vodafone στο Vodafone Arena στον Βύρωνα, είπανε ότι θα έρθουν Παλαιό Φάληρο την άνοιξη του 2019.
    Πιθανόν χρειάζονται υποδομές και στο ΑΚ
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #372
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    H υποδομή είναι για να χρησιμοποιηθεί από όλους

    Οταν και αν ενδιαφερθούν

    Στο Παλιό Φάληρο έχει σκάψει και δίνει ο ΟΤΕ.
    Οταν ρωτήθηκε η vodafone στο Vodafone Arena στον Βύρωνα, είπανε ότι θα έρθουν Παλαιό Φάληρο την άνοιξη του 2019.
    Πιθανόν χρειάζονται υποδομές και στο ΑΚ
    Έχω φίλους στο Φάληρο που είναι στην δράση θα τους ρωτήσω

    Άραγε στον Πειραιά πότε θα πάνε...εκεί είναι τραγικά τα πράγματα

  13. #373
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω φίλους στο Φάληρο που είναι στην δράση θα τους ρωτήσω

    Άραγε στον Πειραιά πότε θα πάνε...εκεί είναι τραγικά τα πράγματα
    Για ρώτα τα κονέ σου τι παίζει με DSLAM N. Φαλήρου (Μοσχάτο) γιατί δε βρίσκω τον Elessargr εύκαιρο...
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  14. #374
    Εγγραφή
    03-04-2007
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    30D/10U
    ISP
    HCN
    Ήρθε και σε μένα η οπτική!
    Wind 100 : 29€/μήνα + 140€ εφάπαξ = 836€
    ΟΤΕ 100 : 36,5€/μήνα + 2€ εφάπαξ = 878€
    Δεν θα σοβαρευτούν ποτέ σ'αυτή την χώρα, ε; Τιμές στον Θεό και το upload στον Άδη;

  15. #375
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τα 30-36€ στο πάγιο είναι σχετικά καλά. Το κόστος εγκατάστασης (190€) είναι πολύ μεγαλύτερο για τον πάροχο και το αποσβένει μόνο αν όλοι στην οικοδομή κάνουν σύνδεση.

Σελ. 25 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627303545 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 11:16
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-17, 14:04
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-17, 18:07
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-17, 10:07
  5. Μηνύματα: 117
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-17, 21:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας