Σελ. 69 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 49596467686970717479 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.021-1.035 από 1290
  1. #1021
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το router του παρόχου δεν μπορεί να σηκώσει NAT για utilization του διαφημιζόμενου bandwidth, κάτι δεν θα πήγαινε καλά γενικότερα... Το πόσα connections σε αριθμό θα σηκώσει κάνοντας NAT έχει γίνει irrelevant το 2020, με τα chipsets που φοράνε (ναι ακόμη και τα routers του παρόχου). Εκτός αν έχετε σκοπό να τρέξετε torrent με 1000άδες connections

    Οπότε long story short, κανένα πρόβλημα performance δεν θα υπάρξει με double NAT (πάρα ένα απειροελάχιστο added latency)
    Το πρόβλημα πράγματι δεν είναι το hardware, αλλά το κακογραμμένο software/firmware. Στα aftermarket παίρνεις το κατιτίς παραπάνω σε software updates. Τα άλλα τα παρατάνε στην μοίρα τους με ένα σωρό bugs.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα το STUN ακριβώς αυτή τη δουλειά κάνει, δεν επηρεάζεται από το αν είναι double το NAT ή όχι, την public IP θα δώσει

    Άμα ένα από τα 2 (ή 3 ή 4) NAT είναι Symmetric εκεί τον ήπιε. Αλλά εκεί τον ήπιε ακόμη και αν ήταν σε Single NAT

    Όλα αυτά δεν σημαίνουν οτι είναι βέλτιστο το να έχεις πάνω από ένα NAT (ή και καθόλου, IPv6 adoption anyone? με τα τόσα posts που ζητάνε "εεεε θέλω να κλείσω το IPv6 επειδή μου το πε ένας μπάρμπας μου"), απλά συζητάμε οτι και σε Double NAT, με DMZ set στο client-side Router, όλα θα δουλέψουν (συμπεριλαμβανομένου και του Port Forwarding)
    Δηλαδή λες ότι το double NAT δεν προκαλεί πρόβλημα στο STUN, ενώ το CGNAT (που είναι double NAT) ξέρουμε ότι προκαλεί πρόβλημα στο STUN και τις εφαρμογές που το χρησιμοποιούν; Το DMZ δεν θα σε σώσει. Been there, done that.

    Και ναι, συμφωνώ περί IPv6, αλλά εκ του αποτελέσματος αν δεν μπει φωτιά στον συλλογικό κώλο της ανθρωπότητας, ΔΕΝ γίνεται καμία ραγδαία αλλαγή (βλ. ιός και τηλεεργασία/εκπαίδευση).

    Αν δεν βγουν όλες οι μεγάλες εταιρίες (Google, MS, Apple κλπ.) να πουν σε 5 χρόνια από σήμερα κατεβάζουμε ρολά στο IPv4 και κόψτε τον λαιμό σας (5 χρόνια σας δίνουμε, δεν φτάνουν για mass-scale migration?), δεν γίνεται δουλειά. Με το παρακάλι κανείς δεν μάμησε.

  2. #1022
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή λες ότι το double NAT δεν προκαλεί πρόβλημα στο STUN, ενώ το CGNAT (που είναι double NAT) ξέρουμε ότι προκαλεί πρόβλημα στο STUN και τις εφαρμογές που το χρησιμοποιούν; Το DMZ δεν θα σε σώσει. Been there, done that.
    Ναι το λέω, γιατί το CGNAT επειδή είναι Symmetric τον πίνει.

    Ισχύει οτι αν δεν πάρουν τέτοιες αποφάσεις τα μεγάλα κεφάλια δεν θα γίνει τίποτα. Meanwhile η Google παίζει μπουνιές με τους Enterprise network engineers για το DHCPv6 support στο Android, που τους λέει ή SLAAC ή τίποτα. Και καλά κάνει, εδώ που τα λέμε - γιατί αν έδινε αυτό που θέλουν οι γερομάστορες, θα είχαμε πάλι τα ίδια (NAT) απλά με IPv6 addressing.
    OK boomer

  3. #1023
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έγινε και νέα ανανέωση..

    Μέχρι σήμερα έχουν καταχωρηθεί περισσότερα από 139.121 διακριτά κτήρια σε ταχυδρομικές διευθύνσεις που ανήκουν στους ακόλουθους ΤΚ:

    https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #1024
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έγινε μία νέα μικρή αναβάθμιση στα κτήρια..

    Τσεκάρετε..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #1025
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγινε μία νέα μικρή αναβάθμιση στα κτήρια..

    Τσεκάρετε..
    νεα τετραγωνα μπαινουν, τα παλια που εχουν μπει εδω και 2-3 χρονια ποτε θα αρχισουν να τα φτιαχνουν αναρωτιεμαι...


  6. #1026
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σας,
    επειδή στην εταιρεία που δουλεύω θέλω να βάλουμε OTE 100άρα με κουπόνι sfbb, μιλώντας με τον τεχνικό και αναφέροντάς του ότι στο site
    η διαθεσιμότητα αφορά έως 24 ΜΟΝΟ (ΕΣΛΙΝ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ), μου είπε στην ουσία (γνωρίζω λόγω του ότι έχω Inalan σπίτι), είναι εγκατάσταση FTTH
    με την γνωστή παράλληλη συγκατάθεση του/της διαχειριστή λόγω της εγκατάστασης του εξοπλισμού!
    Η απορία μου είναι η εξής: αφού και οι 3 πάροχοι (εκτός αν είναι κάτι ειδικό), ότι αφορά FTTH και VDSL στην ουσία όλοι παίρνουν από
    τα ΚΑΦΑΟ τους που βρίσκονται στο δρόμο, υπάρχει ξεχωριστή μελέτη-εγκατάσταση που θα γίνει από αυτούς και θα φέρει το καλώδιο ΜΕΣΑ στο
    εργαστήριο- όπως γίνεται με Inalan
    Απλή σημείωση: Έχουμε ξεχωριστό τηλεφωνικό κέντρο MSN (2 γραμμές) μέσω Cisco
    Έθεσα το ερώτημά μου, επειδή προτού κάνουμε την όποια εγγραφή για να πάρουμε το κουπόνι θέλω να τα αναφέρω στον υπεύθυνό μου
    Ευχαριστώ πολύ
    εκ των προτέρων
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  7. #1027
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lbch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας,
    επειδή στην εταιρεία που δουλεύω θέλω να βάλουμε OTE 100άρα με κουπόνι sfbb, μιλώντας με τον τεχνικό και αναφέροντάς του ότι στο site
    η διαθεσιμότητα αφορά έως 24 ΜΟΝΟ (ΕΣΛΙΝ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ), μου είπε στην ουσία (γνωρίζω λόγω του ότι έχω Inalan σπίτι), είναι εγκατάσταση FTTH
    με την γνωστή παράλληλη συγκατάθεση του/της διαχειριστή λόγω της εγκατάστασης του εξοπλισμού!
    Η απορία μου είναι η εξής: αφού και οι 3 πάροχοι (εκτός αν είναι κάτι ειδικό), ότι αφορά FTTH και VDSL στην ουσία όλοι παίρνουν από
    τα ΚΑΦΑΟ τους που βρίσκονται στο δρόμο, υπάρχει ξεχωριστή μελέτη-εγκατάσταση που θα γίνει από αυτούς και θα φέρει το καλώδιο ΜΕΣΑ στο
    εργαστήριο- όπως γίνεται με Inalan
    Απλή σημείωση: Έχουμε ξεχωριστό τηλεφωνικό κέντρο MSN (2 γραμμές) μέσω Cisco
    Έθεσα το ερώτημά μου, επειδή προτού κάνουμε την όποια εγγραφή για να πάρουμε το κουπόνι θέλω να τα αναφέρω στον υπεύθυνό μου
    Ευχαριστώ πολύ
    εκ των προτέρων
    Κακώς μπλέκεις το FTTH με το VDSL. Το KV του χαλκού δεν εμπλέκεται καθόλου στη διαδικασία.
    Για το FTTH γίνεται νέα εισαγωγή "καλωδίων" στο κτίριο και επίσης διανέμονται (αναμονές) σε όλα τα διαμερίσματα.
    Την υλοποίηση αυτής της υποδομής την κάνει ο εργολάβος του παρόχου που έχει αναλάβει το FTTH στην περιοχή σου.
    Η τηλεφωνία σου με το FTTH θα είναι VoIP. Θα πρέπει να φροντίσεις ο τερματικός εξοπλισμός του παρόχου να σου δίνει ότι εξόδους περιμένει το τηλεφωνικό κέντρο (πχ ISDN, POTS) εάν αυτό δεν μπορεί να κάνει απευθείας σύνδεση IP.

  8. #1028
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακώς μπλέκεις το FTTH με το VDSL. Το KV του χαλκού δεν εμπλέκεται καθόλου στη διαδικασία.
    Για το FTTH γίνεται νέα εισαγωγή "καλωδίων" στο κτίριο και επίσης διανέμονται (αναμονές) σε όλα τα διαμερίσματα.
    Την υλοποίηση αυτής της υποδομής την κάνει ο εργολάβος του παρόχου που έχει αναλάβει το FTTH στην περιοχή σου.
    Η τηλεφωνία σου με το FTTH θα είναι VoIP. Θα πρέπει να φροντίσεις ο τερματικός εξοπλισμός του παρόχου να σου δίνει ότι εξόδους περιμένει το τηλεφωνικό κέντρο (πχ ISDN, POTS) εάν αυτό δεν μπορεί να κάνει απευθείας σύνδεση IP.
    Σωστά μαζί σου σε ό,τι είπες!
    Οπότε τώρα (μάλλον) καταλαβαίνω ότι όσοι χρήστες κοιτάζουν για VDSL πιθανόν δεν τους πιάνει το sfbb voucher σωστά?
    Οπότε πέραν του διαχειριστή, αυτοί θα σκάψουν γιατί συμπτωματικά πριν κάτι μήνες είχαν βάλει καλώδια ακριβώς έξω από το στενό μας (εννοείται τους το ανέφερα) αλλά μπορεί να αφορούσαν για άλλα σημεία!
    Όσο για τον εξοπλισμό ήδη έχουμε συσκευές Yealink που είναι με VoIP δηλ θεωρώ ότι το δίκτυο είναι οκ-μάλλον αλλά όπως και να'χει θα βάλω να επικοινωνήσουν ο τεχνικός ΟΤΕ με τον δικό μας τεχνικό που έστησε το δίκτυο γιατί μου το ζήτησε!
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  9. #1029
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τα κουπόνια από το Sfbb είναι μόνο για αυτούς που μπορούν να πάρουν σύνδεση FTTH..

    και όσες διευθύνσεις αναφέρονται τώρα είναι όσες μπορούν να πάρουν σύνδεση FTTH τώρα, ή σε λίγο καιρό.

    Θα μπαίνουν και νέες διευθύνσεις.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  10. #1030
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ε!καλά ναι σίγουρα!
    Απλά ήθελα να πω ότι και εγώ π.χ. στο sfbb για το σπίτι δεν με βγάζει και για αυτό έβαλα Inalan
    Ευχαριστώ όπως και να'χει για τις πληροφορίες, το σημαντικό είναι ότι έμαθα ότι και άλλοι ψάχνονται στην πολυκατοικία οπότε είμαστε οκ από την επιβεβαίωση διαχειριστή!
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  11. #1031
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Προς γνώστες του θέματος

    Επειδή στη περιοχή μου παρότι έχει vdsl αυτές τις μέρες σκάβουν και περνάνε οπτικές (οπότε υποθέτω ότι πάμε για ftth πλέον), πότε θεωρητικά θα μπει ο ΤΚ στο sfbb; Όταν τελειώσουν τα έργα θεωρητικά;
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  12. #1032
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς γνώστες του θέματος

    Επειδή στη περιοχή μου παρότι έχει vdsl αυτές τις μέρες σκάβουν και περνάνε οπτικές (οπότε υποθέτω ότι πάμε για ftth πλέον), πότε θεωρητικά θα μπει ο ΤΚ στο sfbb; Όταν τελειώσουν τα έργα θεωρητικά;
    Καλημέρα

    ναι απλά μπορεί να πάρει κάποιο χρόνο από την στιγμή που θα τελειώσουν οι εργασίες μέχρι να μπει ο Τ.Κ. της περιοχής σου

    επίσης ανάλογα τι εργασίες γίνονται π.χ. έχεις δει να βάζουν καλώδια οπτικών ινών και να πηγαίνει και αναμονή προς σε κάθε ακίνητο?

    γιατί αυτές συνήθως είναι οι εργασίες για το FTTH που αφορά την δράση sfbb.gr

  13. #1033
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ναι, γιαυτο καταλαβα οτι ειναι για ftth, μιας και σκαβουν και καθετες προς καθε εισοδο.
    Οκ, οποτε αναμονη λιγο καιρο και βλεπουμε.
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  14. #1034
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατί αυτές συνήθως είναι οι εργασίες για το FTTH που αφορά την δράση sfbb.gr
    Διόρθωση! Δεν είναι εργασίες που αφορούν την δράση. Η εγκατάσταση δικτύων FTTH είναι ανεξάρτητες της δράσης. Υπήρχαν και θα υπάρχουν και χωρίς αυτήν. Απλά οι πελάτες που έχουν δυνατότητα να συνδεθούν σε τέτοια δίκτυα, επωφελούνται του κουπονιού έκπτωσης της δράσης, όσο διαρκέσει αυτή.

  15. #1035
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Γιατι πολλες περιοχες με ftth δεν εχουν μπει στη δραση? Πριν 3 χρονια εσκαψε η wind στο πατρικο μου και ποτε δεν μπηκε στο sfbb ...
    Οποτε κρατατε μικρο καλαθι ακομσ κι αν σκαψουν για το αν θα μπειτε στην επιδοτηση

Σελ. 69 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 49596467686970717479 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 11:16
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-17, 14:04
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-17, 18:07
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-17, 10:07
  5. Μηνύματα: 117
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-17, 21:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας