Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    07-03-2016
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ΖΤΕ-Model: ZXHN H108N
    Γεια χαρά σε όλους!!!

    Έχω ένα FreePBX (14.0.3.6) & Asterisk (13.17.1) σε Raspberry PI3 Model B.

    Πριν από 3 - 4 μέρες έκανα αναβάθμιση σε κάποια modules από το Module Admin και μέσα σε αυτά ήταν και το module Blacklist (14.0.1).
    Εχθές πήγα να βάλω ένα τηλεφωνικό αριθμό στην blacklist και μετά να δοκιμάσω αν τον μπλοκάρει και δεν τον μπλόκαρε.
    Μετά έκανα δοκιμή με το κινητό μου και μου έκανε πάλι το ίδιο, δεν το μπλόκαρε.
    Ύστερα έβαλα στο Raspberry PI3 ένα Backup του FreePBX που είχα κάνει πριν από τρεις εβδομάδες και τότε η Blacklist δούλευε μια χαρά.

    Ξέρει κάποιος να μου πει γιατί η Blacklist στην τελευταία αναβάθμιση (14.0.1) δεν δουλεύει;

    Ακόμα κάτι θέλω να συμπληρώσω ότι όλη η Blacklist έχει βγει εκτός λειτουργίας, δηλαδή ότι τηλέφωνα έχω καταχωρίσει σε αυτήν δεν τα μπλοκάρει το τηλεφωνικό μου κέντρο μετά την τελευταία αναβάθμιση!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Telchinios : 01-06-18 στις 20:16.

  2. #2
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Σε εμένα με FreePBX (14.0.3.6) & Asterisk (13.20.0), η τελευταία αναβαθμισμένη έκδοση του Blacklist module (14.0.1) δείχνει να δουλεύει αφού έχει μπλοκάρει δυο spam κλήσεις μετά την αναβάθμιση της.

    Αν θέλεις κάνει ένα raspbx-upgrade στο Raspberry για να αναβαθμίσει στην τελευταία έκδοση. Έπειτα κάνε και ένα reboot για σιγουριά.

  3. #3
    Εγγραφή
    07-03-2016
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ΖΤΕ-Model: ZXHN H108N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα με FreePBX (14.0.3.6) & Asterisk (13.20.0), η τελευταία αναβαθμισμένη έκδοση του Blacklist module (14.0.1) δείχνει να δουλεύει αφού έχει μπλοκάρει δυο spam κλήσεις μετά την αναβάθμιση της.

    Αν θέλεις κάνει ένα raspbx-upgrade στο Raspberry για να αναβαθμίσει στην τελευταία έκδοση. Έπειτα κάνε και ένα reboot για σιγουριά.
    Καλημέρα Αγαπητέ stelakis1914,

    Γιατί ενώ έχω κάνει raspbx-upgrade στο Raspberry PI3 δεν μου το αναβαθμίζει την έκδοση του Asterisk από 13.17.1 σε 13.20.0 ;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Konsola.jpg 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  673,8 KB 
ID: 194193

    και reboot έκανα όμως δεν μου αναβαθμίζει τον Asterisk από 13.17.1 σε 13.20.0

    Τι να κάνω για να μου αναβαθμίσει τον Asterisk από 13.17.1 σε 13.20.0 ;

  4. #4
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Δώσε apt-get update και μετά raspbx-upgrade.

  5. #5
    Εγγραφή
    07-03-2016
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ΖΤΕ-Model: ZXHN H108N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε apt-get update και μετά raspbx-upgrade.
    Καλημέρα Αγαπητέ astbox,

    Εντάξει θα το κάνω τώρα και θα σου απαντήσω να σου πω τι έγινε.

    - - - Updated - - -

    Αγαπητέ astbox

    Το έκανα, apt-get update και μετά raspbx-upgrade αλλά δεν μου έκανε αναβάθμιση της έκδοσης του Asterisk.

    Τι να κάνω;

  6. #6
    Εγγραφή
    18-03-2018
    Μηνύματα
    589
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κώδικας:
    apt-get install asterisk13

  7. #7
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telchinios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έκανα, apt-get update και μετά raspbx-upgrade αλλά δεν μου έκανε αναβάθμιση της έκδοσης του Asterisk.
    O λόγος είναι απλός. Το δικό σου RasPBX βασίζεται σε image του Raspbian Jessie (Base version: 22-9-2016) και φθάνει μέχρι την έκδοση που έχεις.
    Από το επόμενο image που βασίζεται σε Raspbian Stretch (Base version: 10-10-2017), μπορείς να κάνεις update του Asterisk. To δικό μου είναι Base version: 3-12-2017, με αρχικό Asterisk 13.18.3 και με το update έχει 13.20.0.

    Είτε κάνεις αυτό που αναφέρει ο kronos911, είτε κατεβάζεις το τελευταίο image. Σε κάθε περίπτωση κάνεις backup ρυθμίσεων (στη δεύτερη περίπτωση χρειάζεται απαραίτητα).

  8. #8
    Εγγραφή
    07-03-2016
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ΖΤΕ-Model: ZXHN H108N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kronos911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κώδικας:
    apt-get install asterisk13
    Γεια σου Αγαπητέ kronos911,

    Έδωσα την εντολή που μου έγραψες όμως μου γράφει πως έχω την τελευταία έκδοση και δεν χρειάζεται αναβάθμιση ο Asterisk.

    Δες και την εικόνα παρακάτω.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  01.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  58,7 KB 
ID: 194197

    Τι να κάνω;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    O λόγος είναι απλός. Το δικό σου RasPBX βασίζεται σε image του Raspbian Jessie (Base version: 22-9-2016) και φθάνει μέχρι την έκδοση που έχεις.
    Από το επόμενο image που βασίζεται σε Raspbian Stretch (Base version: 10-10-2017), μπορείς να κάνεις update του Asterisk. To δικό μου είναι Base version: 3-12-2017, με αρχικό Asterisk 13.18.3 και με το update έχει 13.20.0.

    Είτε κάνεις αυτό που αναφέρει ο kronos911, είτε κατεβάζεις το τελευταίο image. Σε κάθε περίπτωση κάνεις backup ρυθμίσεων (στη δεύτερη περίπτωση χρειάζεται απαραίτητα).

    Γεια σου Αγαπητέ Jkoukos
    ,

    Σε περίπτωση που κατέβαζα το τελευταίο image, έχω δυο απορίες

    1) Τι εννοείς να κάνω backup ρυθμίσεων;

    2) Με το αρχείο μου CDR Reports τι θα γίνει θα το χάσω; Γιατί αυτός ήταν ο λόγος που έκανα αναβάθμιση του Freepbx13 σε Freepbx14, και δεν κατέβασα τότε το καινούριο image.

  9. #9
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    1. Πας στο Admin > Backup and Restore και δημιουργείς ένα ή περισσότερα backup ανάλογα τι θέλεις. Π.χ. κάνε ένα Full Backup το οποίο θα χρησιμοποιήσεις αργότερα μέσω του ίδιου μενού για να το κάνεις Restore.
    Υπόψη ότι το αρχείο δουλεύει σε FreePBX ίδιας βάσης. Το 14.0.3.2 που έχω εγώ είναι στην ίδια βάση με το 14.0.3.6 που έχεις εσύ. Όμως δεν είναι στην ίδια αν αλλάζουν οι 2 πρώτοι αριθμοί (σε έντονη γραφή).

    2. Όπως έγραψα και πριν μπορείς να επιλέξεις ή να δημιουργήσεις όσα backup αρχεία θέλεις με ότι ρυθμίσεις ή εγγραφές να έχουν. Μπορείς π.χ. να κάνεις backup μόνο το CDR και να στήσεις εξαρχής το PBX με όλες τις απαραίτητες συθμίσεις επαναφέροντας του προηγούμενο CDR ή καλύτερα αντί να το στήσεις από την αρχή, να επαναφέρεις το Full backup.

    Περισσότερες πληροφορίες εδώ. Θέλει μόνο προσοχή που θα σώσεις το αρχείο. Εγώ το στέλνω σε εξωτερικό FTP server. Αν το σώσεις στην ίδια κάρτα/δίσκο Που τρέχει το ΡΒΧ, πρέπει πρώτα να το αντιγράψεις κάπου αλλού, διαφορετικά θα το χάσεις με τη νέα εγκατάσταση (εκτός κι αν χρησιμοποιήσεις άλλη κάρτα/δίσκο).
    Γενικά κάνε πρώτα δοκιμή να δεις πως παίζει το πράγμα.

  10. #10
    Εγγραφή
    07-03-2016
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ΖΤΕ-Model: ZXHN H108N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Πας στο Admin > Backup and Restore και δημιουργείς ένα ή περισσότερα backup ανάλογα τι θέλεις. Π.χ. κάνε ένα Full Backup το οποίο θα χρησιμοποιήσεις αργότερα μέσω του ίδιου μενού για να το κάνεις Restore.
    Υπόψη ότι το αρχείο δουλεύει σε FreePBX ίδιας βάσης. Το 14.0.3.2 που έχω εγώ είναι στην ίδια βάση με το 14.0.3.6 που έχεις εσύ. Όμως δεν είναι στην ίδια αν αλλάζουν οι 2 πρώτοι αριθμοί (σε έντονη γραφή).

    2. Όπως έγραψα και πριν μπορείς να επιλέξεις ή να δημιουργήσεις όσα backup αρχεία θέλεις με ότι ρυθμίσεις ή εγγραφές να έχουν. Μπορείς π.χ. να κάνεις backup μόνο το CDR και να στήσεις εξαρχής το PBX με όλες τις απαραίτητες συθμίσεις επαναφέροντας του προηγούμενο CDR ή καλύτερα αντί να το στήσεις από την αρχή, να επαναφέρεις το Full backup.

    Περισσότερες πληροφορίες εδώ. Θέλει μόνο προσοχή που θα σώσεις το αρχείο. Εγώ το στέλνω σε εξωτερικό FTP server. Αν το σώσεις στην ίδια κάρτα/δίσκο Που τρέχει το ΡΒΧ, πρέπει πρώτα να το αντιγράψεις κάπου αλλού, διαφορετικά θα το χάσεις με τη νέα εγκατάσταση (εκτός κι αν χρησιμοποιήσεις άλλη κάρτα/δίσκο).
    Γενικά κάνε πρώτα δοκιμή να δεις πως παίζει το πράγμα.
    Ωραία θα προσπαθήσω να τα κάνω όλα αυτά που μου γράφεις και αν κολλήσω κάπου θα σε ενημερώσω.
    Έχω και δεύτερο σκληρό δίσκο και SD κάρτα και δεύτερο Raspberry PI3 αν χρειαστώ κάτι.
    Σου γράφω πως έχω και δεύτερο σκληρό δίσκο γιατί εγώ το Freepbx το λειτουργώ σε Raspberry με σκληρό αντί SD κάρτα.
    Φυσικά θα μου πάρει κάποιο χρόνο μέχρι να τα κάνω όμως θα σε ενημερώσω μόλις τελειώσω ή κολλήσω σε κάτι.


    Τα λέμε.....

    - - - Updated - - -

    Καλημέρα παιδιά,

    Λοιπόν μόλις έστησα ένα δεύτερο FreePBX με το Image (Asterisk 13.20.0 FreePBX 14.0.2.10) και προσπαθώ να τα κάνω όλα από την αρχή μέχρι να το φτάσω σε ένα καλό επίπεδο για να χρησιμοποιήσω το Backup and Restore.
    Τα 2 FreePBX τρέχουν παράλληλα σε δυο διαφορετικά δίκτυα της Wind. Σε κάθε FreePBX έχω βάλει και ένα υπολογιστή, έτσι μπορώ να παίρνω ότι πληροφορίες θέλω από το ένα και να τις χρησιμοποιώ ανάλογα με το τι θέλω να κάνω στο άλλο.
    Τελικός μου σκοπός είναι όταν καταφέρω να ρυθμίσω το καινούριο FreePBX να του μεταφέρω με το Backup and Restore όσα περισσότερα μπορώ ΑΛΛΑ κυρίως την Mysql (CDR) για να μην χάσω τις καταγραφές μου.


    Τώρα μόλις έστησα το FreePBX και έκανα αναβάθμιση στο Module FreePBX Framework με αποτέλεσμα να μου βγάλει ένα Security Issue, το παρακάτω τι να κάνω για να το φτιάξω;

    Αν δείτε την παρακάτω εικόνα, μου γράφει να ξανά κατεβάσω και να εγκαταστήσω το Module FreePBX Framework και το έκανα όμως το πρόβλημα δεν λύθηκε.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  FreePBX Framework.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  102,0 KB 
ID: 194219

    Κώδικας:
    You have 7 tampered files
    This is a critical issue and should be resolved urgently
    
    
    You have 7 tampered files
    
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/mobiledetect/mobiledetectlib/docs/KNOWN_LIMITATIONS.md altered"
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/symfony/debug/Tests/phpt/decorate_exception_hander.phpt missing"
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/symfony/dependency-injection/Tests/Fixtures/config/prototype.php altered"
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/symfony/http-kernel/Resources/welcome.html.php altered"
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/symfony/http-kernel/Tests/Controller/ArgumentResolver/ServiceValueResolverTest.php altered"
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/symfony/translation/Tests/DependencyInjection/TranslationDumperPassTest.php altered"
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/symfony/translation/Tests/DependencyInjection/TranslationExtractorPassTest.php altered"
    Τα λέμε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Telchinios : 03-06-18 στις 11:51.

  11. #11
    Εγγραφή
    18-03-2018
    Μηνύματα
    589
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telchinios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία θα προσπαθήσω να τα κάνω όλα αυτά που μου γράφεις και αν κολλήσω κάπου θα σε ενημερώσω.
    Έχω και δεύτερο σκληρό δίσκο και SD κάρτα και δεύτερο Raspberry PI3 αν χρειαστώ κάτι.
    Σου γράφω πως έχω και δεύτερο σκληρό δίσκο γιατί εγώ το Freepbx το λειτουργώ σε Raspberry με σκληρό αντί SD κάρτα.
    Φυσικά θα μου πάρει κάποιο χρόνο μέχρι να τα κάνω όμως θα σε ενημερώσω μόλις τελειώσω ή κολλήσω σε κάτι.


    Τα λέμε.....

    - - - Updated - - -

    Καλημέρα παιδιά,

    Λοιπόν μόλις έστησα ένα δεύτερο FreePBX με το Image (Asterisk 13.20.0 FreePBX 14.0.2.10) και προσπαθώ να τα κάνω όλα από την αρχή μέχρι να το φτάσω σε ένα καλό επίπεδο για να χρησιμοποιήσω το Backup and Restore.
    Τα 2 FreePBX τρέχουν παράλληλα σε δυο διαφορετικά δίκτυα της Wind. Σε κάθε FreePBX έχω βάλει και ένα υπολογιστή, έτσι μπορώ να παίρνω ότι πληροφορίες θέλω από το ένα και να τις χρησιμοποιώ ανάλογα με το τι θέλω να κάνω στο άλλο.
    Τελικός μου σκοπός είναι όταν καταφέρω να ρυθμίσω το καινούριο FreePBX να του μεταφέρω με το Backup and Restore όσα περισσότερα μπορώ ΑΛΛΑ κυρίως την Mysql (CDR) για να μην χάσω τις καταγραφές μου.


    Τώρα μόλις έστησα το FreePBX και έκανα αναβάθμιση στο Module FreePBX Framework με αποτέλεσμα να μου βγάλει ένα Security Issue, το παρακάτω τι να κάνω για να το φτιάξω;

    Αν δείτε την παρακάτω εικόνα, μου γράφει να ξανά κατεβάσω και να εγκαταστήσω το Module FreePBX Framework και το έκανα όμως το πρόβλημα δεν λύθηκε.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  FreePBX Framework.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  102,0 KB 
ID: 194219

    Κώδικας:
    You have 7 tampered files
    This is a critical issue and should be resolved urgently
    
    
    You have 7 tampered files
    
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/mobiledetect/mobiledetectlib/docs/KNOWN_LIMITATIONS.md altered"
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/symfony/debug/Tests/phpt/decorate_exception_hander.phpt missing"
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/symfony/dependency-injection/Tests/Fixtures/config/prototype.php altered"
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/symfony/http-kernel/Resources/welcome.html.php altered"
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/symfony/http-kernel/Tests/Controller/ArgumentResolver/ServiceValueResolverTest.php altered"
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/symfony/translation/Tests/DependencyInjection/TranslationDumperPassTest.php altered"
    Module: "FreePBX Framework", File: "/var/www/html/admin/libraries/Composer/vendor/symfony/translation/Tests/DependencyInjection/TranslationExtractorPassTest.php altered"
    Τα λέμε
    Force Download and Install

  12. #12
    Εγγραφή
    07-03-2016
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ΖΤΕ-Model: ZXHN H108N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kronos911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Force Download and Install
    Καλημέρα Αγαπητέ kronos911,

    Το έκανα (Force Download and Install) και δεν διορθώθηκε το πρόβλημα τι να κάνω;

    Μήπως να το ξανακάνω;

    Το ξανάκανα και τώρα μου έβγαλε στο System Overview την παρακάτω εικόνα:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  System Overview.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  81,6 KB 
ID: 194220
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Telchinios : 03-06-18 στις 12:08.

  13. #13
    Εγγραφή
    18-03-2018
    Μηνύματα
    589
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telchinios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα Αγαπητέ kronos911,

    Το έκανα (Force Download and Install) και δεν διορθώθηκε το πρόβλημα τι να κάνω;

    Μήπως να το ξανακάνω;
    Ναι, ξαναπέρασε το image στον δίσκο.

  14. #14
    Εγγραφή
    07-03-2016
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ΖΤΕ-Model: ZXHN H108N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kronos911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, ξαναπέρασε το image στον δίσκο.
    Εντάξει θα ξανά περάσω το Image στον σκληρό και θα σε ενημερώσω.

    Τα λέμε

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telchinios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει θα ξανά περάσω το Image στον σκληρό και θα σε ενημερώσω.

    Τα λέμε

    Γεια σου Αγαπητέ kronos911,


    Λοιπόν ξανά πέρασα το Image στον σκληρό και τελικά δεν έφταιγε η εγγραφή στον σκληρό αλλά έπρεπε πρώτα να αναβαθμίσω το Module FreePBX Framework από την έκδοση 14.0.2.8 σε 14.0.3.2 και μετά να την ξανά αναβαθμίσω στην 14.0.3.6.
    Κατάφερα να κάνω Backup and Restore το CDR όμως κάτι έγινε και μου βγάζει το παρακάτω τι να κάνω για να το φτιάξω;


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  touch.png 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  12,6 KB 
ID: 194239

  15. #15
    Εγγραφή
    18-03-2018
    Μηνύματα
    589
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telchinios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει θα ξανά περάσω το Image στον σκληρό και θα σε ενημερώσω.

    Τα λέμε

    - - - Updated - - -




    Γεια σου Αγαπητέ kronos911,


    Λοιπόν ξανά πέρασα το Image στον σκληρό και τελικά δεν έφταιγε η εγγραφή στον σκληρό αλλά έπρεπε πρώτα να αναβαθμίσω το Module FreePBX Framework από την έκδοση 14.0.2.8 σε 14.0.3.2 και μετά να την ξανά αναβαθμίσω στην 14.0.3.6.
    Κατάφερα να κάνω Backup and Restore το CDR όμως κάτι έγινε και μου βγάζει το παρακάτω τι να κάνω για να το φτιάξω;


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  touch.png 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  12,6 KB 
ID: 194239
    Ποιο αρχείο οεο?

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με Mozilla Firefox 59.0.1
    Από DJTAZ13 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-18, 10:33
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-17, 20:06
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-17, 16:44
  4. Πρόβλημα με την συνδεσμολογία
    Από Κώστας.4 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-17, 21:48
  5. Πρόβλημα με την Wind
    Από teomatra στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-17, 12:35

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας