Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    25-02-2007
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    DSLAM
    Wind - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    asus
    Path Level
    Fastpath
    καλησπέρα ,σημερα με πήραν απο wind κ με καναν καλη προσφορά για σταθερο κ internet
    εχω ακόμα συμβολαιο με τον ΟΤΕ αλλα η υπάλληλος που μιλησαμε μου είπε πως λόγο αλλαγης
    τιμολόγιον στον ΟΤΕ μπορείς να την κάνεις μέχρι την 1/7 χωρίς καμια επιβάρυνση.

    μπηκα στο site του οτε κ όντως γράφει
    "Οι συνδρομητές έχουν δικαίωμα επιλογής κάποιου οικονομικού προγράμματος του ΟΤΕ ή καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως εντός 1 μηνός από την ημερομηνία της ενημέρωσής τους."
    σε επικοινωνία που είχα με υπάλληλο αρχισε να μου τα μασάει κ να λέει οτι εγώ πρέπει να καταγγείλω την συμβαση
    κ οτι αμα φυγω σε αλλη εταιρεια θα πληρωσω κτλ.
    αλλα οταν την είπα οτι θέλω να καταγγείλω την συμβαση μου έλεγε οτι δεν ειναι υπεύθυνη κ οτι δεν μπορει να με συνδεσει
    με υπευθυνω ,ούτε να μου δώσει αλλο τηλ να πάρω αλλά πρέπει να κάθομαι να περιμένω να επικοινωνήσουν αυτοι μαζί μου
    μεσα σε 10 μέρες ,πολυ καραγκοζιλικια δηλαδη .τι γίνετε σε αυτες τις περιπτώσεις ?πληρώνεις την ρήτρα δεν μπορω να καταγγείλω την συμβαση
    με κανενα fax η email να εχω το κεφάλι μου υσηχο ?

  2. #2
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα!
    κοιτα να δεις κανονικα αν σπασεις το συμβολαιο εχεις μια ποινη, εμενα όταν ηταν να παω από ΟΤΕ σε Forthnet μου λεγανε οι δευτεροι να μην πληρωσω, είναι παρανομο, δεν παει εφορια δεν κανει και δεν ρανει.
    Τωρα που παω ξανα ΟΤΕ το λεει η άλλη εταιρεια αυτό!!!
    βρηκα ατομα γνωστους μου που ειχαν nova και εφυγαν και τους απειλουσαν με εξώδικα κτλ δεν ηρθε ποτε τιποτα και περασαν χρονια!!!
    για μενα είναι μπαρούφες.....

    Προσωπικα επειδή μου χαλασε το καλωδιο στην εισαγωγή της πολυκατοικίας από σκαψιμο φυσικου αεριου, η nova να μην πω την λεξη….και σημερα είναι 15 του μηνα, και από τις 2 Ιουνιου το πρωι δεν εχω σταθερο!!!!
    οποτε επειδή τα ειχα παρει και καποια στιγμη με εκαναν προσφορα από ΟΤΕ εκανα αιτηση ηδη την αποδεχτηκε η nova και την κανω με ελαφρα.
    Για μενα ΜΗΝ αλλαξεις εταιρια, ΟΤΕ και παλι ΟΤΕ, εχω φυγει εχω ξαναπαει εχω ξαναφυγει τωρα τριτωσε και ξαναπαω.
    Μονο για INALAN FΤTH θα αφηνα τον ΟΤΕ αλλα απομακρυνθηκαν από εμενα αν και βαζουν στην περιοχη μου και δεν ξερω ποτε θα ερθουν προς τα εδώ δεν λενε χρονοδιαγράμματα, οποτε δεν μπορω να περιμενω.

    Προτείνω να μην αλλαξεις γιατι αν χαλασει κατι την εβαψες!!! είναι η ΤΕΤΑΡΤΗ φορα που εχω βλαβη, την πρωτη παλι καμια 10αρια μερες χωρις τιποτα, άλλες 2 δεν ειχα μονο τηλεφωνο αλλα δεν αργησε πολύ και τωρα καλωδιακη και κανουν ότι νανε και χρονοτριβουν οσο δεν παει.
    Αν θες να αλλαξεις μην δινεις σημασια τι λενε κατι ότι θες.

    Να τονισω ότι όταν πηγα στην Forthnet τελικα περιμενα να ληξει ο ΟΤΕ από φοβο ποινων, και αυτό που εγινε να μεινω τουλάχιστον δεκα μερες χωρις υπηρεσίες....να τις βρασω τις ποινες τους λοιπον….
    Σχετικα με τις αλλαγες τιμως μηπως εισαι σε προσφορα αν ναι δεν ισχυει ότι μπορεις να φυγεις ελευθερα.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-02-2007
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    DSLAM
    Wind - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    asus
    Path Level
    Fastpath
    Η αλλαγή είναι για το σπίτι των γονιών μου που δεν έχουν κ απαιτήσεις μόνο τηλέφωνο να δουλεύει θέλουν, αλλά το θέμα είναι ότι κ ο ΟΤΕ τους έδωσε προσφορά κ πριν ληξουν τα συμβόλαια τους ανεβάζει τιμές, εγώ έχω περάσει από πολλές εταιρείες σίγουρα εδώ στην επαρχία δεν καθυστερούν τόσο, αλλά κ ο ΟΤΕ πάνω από 12 mb δεν έπιασε ποτέ αποσυνδέσεις πολλές κ κάθε φορά που ερχόταν τεχνικός έλεγε θα ρίξω την ταχύτητα να είναι πιο σταθερή η γραμμή κ τπτ.

  4. #4
    Εγγραφή
    28-06-2016
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πράγματι στον προηγούμενο λογαριασμό του ΟΤΕ, στα ψιλά γράμματα στο τέλος της 3ης σελίδας εγγραφές ότι λόγω αλλαγής της τιμολογιακής πολιτικής έχουν δικαίωμα οι πελάτες να καταγγείλουν τη σύμβαση μέχρι 1/7.... Κρίμα που δεν το ήξερα...
    Παρόλαυτά, ψάχνοντας όλους τους λογαριασμούς του τελευταίου έτους διαπίστωσα ότι κάθε δίμηνο έχει και μια αλλαγή. Πάντα στα ψιλά γράμματα της 3ης σελίδας.
    Στον τελευταίο λογαριασμό αλλάζει η χρέωση προς viva.
    Αναρωτιέμαι η αλλαγή αυτή δε συνιστά λόγω καταγγελίας της σύμβασης;
    Διότι με εξαίρεση τον προηγούμενο λογαριασμό σε καμία άλλη τιμολογιακή αλλαγή δεν γράφει περί καταγγελίας της σύμβασης... Και πιστέψτε με οι αλλαγές είναι πολλές.....

  5. #5
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Οι τιμολογιακές αλλαγές σε χρεώσεις κλήσεων που οφείλονται σε αυξήσεις άλλων δικτύων, δεν εμπίπτει στην υποχρέωση αζημίως διακοπής της σύνδεσης.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-18, 21:22
  2. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-18, 15:14
  3. Αλλαγή παρόχου λόγω βλάβης
    Από drberto στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 19:49
  4. Αλλαγή πάροχου, ερωτήσεις
    Από GamerLol στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-17, 23:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας