Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Πριν καιρό επειδή χρειάζόμουνα γραμμη για FAX έβαλα OTE ISDN (με NETMOD) με το δευτερο νούμερο MSN σχεδόν αποκλειστικά για να μου στέλνουν FAX εκεί.

    Δεν χρειάζομαι πια FAX και το μόνο όφελος είναι ότι μπορώ να κάνω κλήσεις απο τον αριθμό MSN (αν και ανακάλυψα πρόσφατα ότι ο ΟΤΕ τις χρεώνει και δεν τις περιλαμβάνει στις εντός παγίου! ακόμα μια κλεψια, έχει κάνει και άλλες πολλές...), καθώς και να χτυπάει η MSN όταν με καλούν και μιλάει η κύρια γραμμή.

    Αυτό όμως δεν είναι αρκετα σημαντικό νομίζω για να κρατήσω ISDN με MSN.

    To ερώτημά μου είναι αν έχει άλλα πλεονεκτήματα το ISDN. Π.χ. πιό σταθερή γραμμή, να μη βάζω φιλτράκια σε κάθε τηλέφωνο, κλπ.

    Η διαφορά στο μηνιαίο κόστος είναι γύρω στα 10€. Από τη γραμμή παρέχεται Internet VDSL 50 mbps που σκέφτομαι να το κάνω 100 mbps. Έχω ΟΤΕ αλλά και μια πολύ πιό συμφέρουσα πρόταση από WIND (που έχει δικη της οπτική ίνα στη γειτονιά μου (Παπάγου).

    Τι με συμβουλεύετε;
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αν δεν χρειάζεσαι την δεύτερη γραμμή απλά το καταργείς, αν βάλεις 100αρά κατά 90% θα σε γυρίσουν και σε voip.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τι έχει η Wind στου Παπάγου; Δικιά της οπτική ίνα; Το άλλο, με τον Τοτό το ξέρεις;
    Το αστικό κέντρο Χολαργού, που καλύπτει και τον Παπάγο, ανήκει στον ΟΤΕ που έχει εδώ και πολύ καιρό αναβαθμίσει τις καμπίνες. Όλοι οι άλλοι πάροχοι δίνουν VDSL μέσω χοντρικής. Εκτός αν είσαι κοντά στο αστικό κέντρο οπότε θα πάρεις σύνδεση από το DSLAM της Wind και όχι από υπαίθρια καμπίνα και το 100άρι μάλλον το ξεχνάς.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι έχει η Wind στου Παπάγου; Δικιά της οπτική ίνα; Το άλλο, με τον Τοτό το ξέρεις;
    Το αστικό κέντρο Χολαργού, που καλύπτει και τον Παπάγο, ανήκει στον ΟΤΕ που έχει εδώ και πολύ καιρό αναβαθμίσει τις καμπίνες. Όλοι οι άλλοι πάροχοι δίνουν VDSL μέσω χοντρικής. Εκτός αν είσαι κοντά στο αστικό κέντρο οπότε θα πάρεις σύνδεση από το DSLAM της Wind και όχι από υπαίθρια καμπίνα και το 100άρι μάλλον το ξεχνάς.
    Ρώτησα και μου είπαν ότι γενικά μόνο ένας πάροχος (ΟΤΕ/WIND/VODA) βάζει οπτικές ίνες σε μια περιοχή και οι άλλοι χρησιμοποιούν αυτες. Αυτό μάλλον εννοείς λέγοντας ότι "Όλοι οι άλλοι πάροχοι δίνουν VDSL μέσω χοντρικής".

    Το κουτί είναι απέναντι απο το σπίτι μου (δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτά τα κουτιά και αν έχουν μέσα οπτική ίνα...). Υποθέτω ότι με σύνδεση VDSL δεν έχω προβλήματα τύπου "φταίει ο ΟΤΕ, 'οχι η WIND" κλπ...

    Νομίζεις ότι μπορεί να έχω τεχνικά προβλήματα αν πάω σε WIND VDSL 50?

    Γιατί με τον ΟΤΕ τεχνικά προβλήματα δεν έχω αλλά στην χρέωση έχω συνέχεια α μάτια μου 4 γιατί χρεώνουν ότι θέλουν και δεν εννοώ ότι είναι ακριβοί: Μέχρι τωρα (στο παρόν συμβόλαιο) έχουν γινει αρκετά "λάθη" πάντα σε βαρος μου και μου έχουν επιστρέψει γύρω στα 300 ευρω συνολικά! Αλλά έχω χάσει άπειρες ώρες και βαρέθηκα...
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

  5. #5
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σε όποιον πάροχο κι αν πας, θα έχεις ακριβώς τον ίδιο συγχρονισμό αφού η υπηρεσία παρέχεται από το ίδιο DSLAM. Αυτό που αλλάζει είναι η πραγματική ταχύτητα πλοήγησης στο διαδίκτυο και η απόκριση, όπου εδώ παίζει ρόλο το δίκτυο του παρόχου που έχεις, τα κυκλώματα διασύνδεσης με το εξωτερικό και πόσο φορτωμένο είναι. Γενική παραδοχή ότι εδώ πλεονεκτεί ο ΟΤΕ, όμως φυσιολογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

    Δεν ξέρω τι προβλήματα είχες με ΟΤΕ, αλλά γενικά σε όλους τους παρόχους υπάρχουν πελάτες που είχαν διάφορα θέματα με τα λογιστήρια ή άλλα προβλήματα. Φυσικά αυτά δεν είναι σε όλους ο κανόνας και οι περισσότεροι δεν τα έχουμε.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όποιον πάροχο κι αν πας, θα έχεις ακριβώς τον ίδιο συγχρονισμό αφού η υπηρεσία παρέχεται από το ίδιο DSLAM. Αυτό που αλλάζει είναι η πραγματική ταχύτητα πλοήγησης στο διαδίκτυο και η απόκριση, όπου εδώ παίζει ρόλο το δίκτυο του παρόχου που έχεις, τα κυκλώματα διασύνδεσης με το εξωτερικό και πόσο φορτωμένο είναι. Γενική παραδοχή ότι εδώ πλεονεκτεί ο ΟΤΕ, όμως φυσιολογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

    Δεν ξέρω τι προβλήματα είχες με ΟΤΕ, αλλά γενικά σε όλους τους παρόχους υπάρχουν πελάτες που είχαν διάφορα θέματα με τα λογιστήρια ή άλλα προβλήματα. Φυσικά αυτά δεν είναι σε όλους ο κανόνας και οι περισσότεροι δεν τα έχουμε.
    Ευχαριστώ πολύ.
    Αν η προσφορά του ΟΤΕ είναι κοντά στην προσφορά της WIND θα μείνω στον ΟΤΕ αφου πρώτα ξακαθαρίσω τις οικονομικές μας διαφορές για μια τελευταία ελπίζω φορά...

    Αν καταργήσω το MSN στο υπάρχον ISDN η διαφορά είναι πολύ μικρή (2€ + ΦΠΑ 24%+ 12% Τέλος κινητής τηλεφωνίας).
    Αν βάλω PSTN η διαφορά είναι επιπλέον 8€ περίπου.
    Θα μού αλλάξουν φυσικά το router και υποθέτω θα με πάνε σε VOIP. Είναι τόσο τραγικό αυτό? Υπάρχει συναγερμός που απλά ενημερώνει μέσω τηλεφωνικής γραμμής το κέντρο της Appollo Security...
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

  7. #7
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Έχω Cosmote με VoIP τηλεφωνία και δεν έχω θέμα με τον συναγερμό και τα σήματα που στέλνει στο κέντρο (Atlas Security).
    Πόσο πληρώνεις τώρα και πόσο περίπου θα είναι στη Wind; Υπόψη ότι ο ΟΤΕ σήμερα ανακοίνωσε νέες τιμές στα 50άρια πακέτα, οπότε δες μήπως σου δίνουν την ίδια τιμή.

  8. #8
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω Cosmote με VoIP τηλεφωνία και δεν έχω θέμα με τον συναγερμό και τα σήματα που στέλνει στο κέντρο (Atlas Security).
    Πόσο πληρώνεις τώρα και πόσο περίπου θα είναι στη Wind; Υπόψη ότι ο ΟΤΕ σήμερα ανακοίνωσε νέες τιμές στα 50άρια πακέτα, οπότε δες μήπως σου δίνουν την ίδια τιμή.
    Σήμερα (στη σταθερή του ONE) έχω περίπου το πακετο 50L σε σύνδεση ISDN με χρήση 2ης τηλεφωνικής γραμμής MSN. Πληρωνω με ΦΠΑ και τέλος σταθερής τηλεφωνίας 50€/μήνα. Με το νέο τιμολόγιο θα μου έλθει μάλλον 35,50+6,50=42,00€.

    Επειδη έχω κάποια θεματα να τακτοποιηθούν (όπως είπα ιδίως στην κινητή έχουν χρεώσει ότι τους κατέβει) θα δώ τι θα κάνω μόλις τακτοποιηθούν τα θέματα αυτά δηλ. σε περίπου ένα μηνα από τώρα.

    Η προσφορά της WIND είναι 85€/μήνα σταθερή PSTN με μία γραμμή + 2 κινητά με κάπως λιγότερες παροχές (700'/κινητό αντί 3000΄σε pool, 70 SMS/κινητό αντί 3000 SMS σε pool, 2GB/κινητό αντί 2GB σε pool). Αν βάλω 100 Mbps VDSL πάει στα 91€ / μηνα συνολικά.
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

  9. #9
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Σε σχέση με αυτά που έχεις έχω να αναφέρω τα παρακάτω για να είμαστε ακριβείς:
    Α) 1 MSN νούμερο στοιχίζει 1 ευρώ (1.3 αν βαλεις φπα, φόρο 5% και άλλες χρεώσεις)
    Β) ISDN γραμμή σε 100/200 Double Play είναι 6 ευρώ παραπάνω
    Γ) Αν δεν σε έχουν κάνει VOIP κατά μεγάλη πιθανότητα θα σε κάνουν κατά τη μετάβαση, αν και ίσως και να μπορείς να το αποφύγεις ακόμα
    Δ) Το MSN νουμερακι, μπορεί με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βγάζει εξερχόμενες κλήσεις δωρεάν (σε αυτόν που θα καλείς θα φαίνεται ο κεφαλικός αριθμός στην αναγνώριση του-εισερχόμενες θα έρχονται κανονικά στο MSN ).
    E) H Wind δεν έχει δικές τις οπτικές στο Παπάγου.


    Σχετικά με τα παραπάνω πάντως, μάλλον σε συμφέρει να βγάλεις το ISDN σε κάθε περίπτωση.

    Από τη στιγμή που θες να συνδυάσεις και τα κινητά ..για μένα σημαντικότερο είναι τι κάλυψη θα έχεις στα μέρη στα οποία κινείσαι συνήθως. Μπορεί να βάλεις Wind και να μη πιάνεις. Μπορεί να έχεις και καλύτερο σήμα.. Είναι ρίσκο ..αλλά αν δεν έχεις σήμα εκεί που κινείσαι (σπίτι, εργασία, εξοχικό κλπ) θα βλαστημάς που έφυγες..

  10. #10
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σχέση με αυτά που έχεις έχω να αναφέρω τα παρακάτω για να είμαστε ακριβείς:
    Α) 1 MSN νούμερο στοιχίζει 1 ευρώ (1.3 αν βαλεις φπα, φόρο 5% και άλλες χρεώσεις)
    Β) ISDN γραμμή σε 100/200 Double Play είναι 6 ευρώ παραπάνω
    Γ) Αν δεν σε έχουν κάνει VOIP κατά μεγάλη πιθανότητα θα σε κάνουν κατά τη μετάβαση, αν και ίσως και να μπορείς να το αποφύγεις ακόμα
    Δ) Το MSN νουμερακι, μπορεί με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βγάζει εξερχόμενες κλήσεις δωρεάν (σε αυτόν που θα καλείς θα φαίνεται ο κεφαλικός αριθμός στην αναγνώριση του-εισερχόμενες θα έρχονται κανονικά στο MSN ).
    E) H Wind δεν έχει δικές τις οπτικές στο Παπάγου.


    Σχετικά με τα παραπάνω πάντως, μάλλον σε συμφέρει να βγάλεις το ISDN σε κάθε περίπτωση.

    Από τη στιγμή που θες να συνδυάσεις και τα κινητά ..για μένα σημαντικότερο είναι τι κάλυψη θα έχεις στα μέρη στα οποία κινείσαι συνήθως. Μπορεί να βάλεις Wind και να μη πιάνεις. Μπορεί να έχεις και καλύτερο σήμα.. Είναι ρίσκο ..αλλά αν δεν έχεις σήμα εκεί που κινείσαι (σπίτι, εργασία, εξοχικό κλπ) θα βλαστημάς που έφυγες..
    Ευχαριστώ
    Α. Εμένα το MSN προ ΦΠΑ και πρό Τέλους Σταθερής χρεωνότανε 1,5€ και από 16/9/17 το πήγαν στα 2€.
    Β. Η ΙSDN στα 50 ήταν 5 ή 6 € παραπάνω. Τώρα δεν ξέρω.
    Γ. Σκέφτομαι να παραμεινω στα 50 με το NETMOD αλλά πόσο πρόβλημα είναι το VOIP?
    Δ. Ναι, ξέρω ότι μπορώ να το ρυθμίσω αλλά δεν με είχαν ενημερώσει ότι χρεώνονται οι κλήσεις από αυτό. Γενικά ο ΟΤΕ κάνει πολλά τέτοια (χρεώνει χωρις προειδοποίηση) και με έχει εκνευρίσει...
    Ε. Το ότι η WIND χρησιμοποιεί το δίκτυο του ΟΤΕ είναι πρόβλημα?

    Για την κάλυψη στο σήμα κινητής στο νησί (Σαντορίνη) έχω τους φόβους μου... Στο σπίτι οι φίλοι μου με WIND δεν φαίνεται να έχουν πρόβλημα...

    ΥΓ Με πήραν από ΝΟVA μονο για σταθερή. Προσφέρουν με 28,99€ (!!!) σταθερή με απεριόριστες κλήσεις σε αστικά-υπεραστικα ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΑ, και Internet VDSL κλειδωμένο με VDU (VPU?) στα 50 mpbs ακριβώς (όχι μέχρι 50). Φαίνεται πολύ φτηνή και τη φοβάμαι...
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

  11. #11
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MessengerOfGood Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ Με πήραν από ΝΟVA μονο για σταθερή. Προσφέρουν με 28,99€ (!!!) σταθερή με απεριόριστες κλήσεις σε αστικά-υπεραστικα ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΑ, και Internet VDSL κλειδωμένο με VDU (VPU?) στα 50 mpbs ακριβώς (όχι μέχρι 50). Φαίνεται πολύ φτηνή και τη φοβάμαι...
    Την επόμενη φορά που θα σε καλέσουν πες τους να αφήσουν στην άκρη τα παπατζιλίκια. Τα "απεριόριστα" που δίνουν δεν είναι πραγματικά απεριόριστα ("πολιτική ορθής χρήσης") και είναι τα ίδια ή και λιγότερα από όσα δίνουν και οι άλλοι πάροχοι. Και το VDSL τους είναι απολύτως ίδιο με οτιδήποτε δίνει οποιοσδήποτε άλλος πάροχος καθώς όλοι από τις ίδιες καμπίνες παρέχουν: "έως 50". Απλά στο VDSL από καμπίνα το σύνηθες είναι να βρισκόμαστε αρκετά κοντά σε αυτήν ώστε το "ακριβώς 50" να είναι στην πλειοψηφία των περιπτώσεων εφικτό.

  12. #12
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Οι τιμές που σου είπα είναι με βάση τον τρέχοντα τιμοκατάλογο.. Δε θα πρέπει να πληρώνεις παραπάνω.
    2 ευρώ το μήνα ή το δίμηνο για MSN? Λίγο δύσκολο μου φαίνεται να είναι 2 / μήνα γιατί με 1.80 δίνει 3 νουμερα MSN (εγώ αυτό έχω)
    Όλοι χρεώνουν ότι να ναι χωρίς να ενημερώνουν. Και εγώ εκνευρισμένος είμαι με ΟΤΕ γιατί για να μου αλλάξει ένα ρουτερ πάλευα κάνα μήνα (και καλά γιατί έπρεπε να γίνω ευρυζωνικός και να μου φερουν OXYGEN -ειδικό ρούτερ)
    Τελικά παρέμεινα σε ISDN, από ότι κατάλαβα ακόμα σε αφήνουν να μείνεις σε ISDN αν θέλεις μέσω μιας αίτησης που κάνεις στο κατάστημα και τη λένε αμετάκλητη άρνηση ή κάτι τέτοιο..


    H Forthnet δεν ήταν που ειχε φβ προσφορά στα 25 ευρώ + 2 μήνες δώρο (τον πρώτο και τον τελευταίο)? Με τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτά που αναφέρεις; Δε ξέρω αν υπάρχει ακόμα, αλλά αν είναι να πας εκεί στειλτους ένα μυνημα στο fb..

  13. #13
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τιμές που σου είπα είναι με βάση τον τρέχοντα τιμοκατάλογο.. Δε θα πρέπει να πληρώνεις παραπάνω.
    2 ευρώ το μήνα ή το δίμηνο για MSN? Λίγο δύσκολο μου φαίνεται να είναι 2 / μήνα γιατί με 1.80 δίνει 3 νουμερα MSN (εγώ αυτό έχω)
    Όλοι χρεώνουν ότι να ναι χωρίς να ενημερώνουν. Και εγώ εκνευρισμένος είμαι με ΟΤΕ γιατί για να μου αλλάξει ένα ρουτερ πάλευα κάνα μήνα (και καλά γιατί έπρεπε να γίνω ευρυζωνικός και να μου φερουν OXYGEN -ειδικό ρούτερ)
    Τελικά παρέμεινα σε ISDN, από ότι κατάλαβα ακόμα σε αφήνουν να μείνεις σε ISDN αν θέλεις μέσω μιας αίτησης που κάνεις στο κατάστημα και τη λένε αμετάκλητη άρνηση ή κάτι τέτοιο..


    H Forthnet δεν ήταν που ειχε φβ προσφορά στα 25 ευρώ + 2 μήνες δώρο (τον πρώτο και τον τελευταίο)? Με τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτά που αναφέρεις; Δε ξέρω αν υπάρχει ακόμα, αλλά αν είναι να πας εκεί στειλτους ένα μυνημα στο fb..
    Ώπα, έχεις δίκιο: Το MSN είναι το δίμηνο!
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

Παρόμοια Θέματα

  1. Μετατροπή γιαμμής απο ISDN (voip) σε PSTN (voip)
    Από puntomania στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-18, 20:07
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-18, 20:49
  3. ISDN 2 play σε 2play VoIP
    Από atux_null στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-17, 15:22
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-17, 19:34
  5. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-17, 19:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας