Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Είχα αμέτρητα προβλήματα με τη Cyta το 2015-2016 που ήμουν πελάτης τους. Σήμερα μου στέλνουν κι εξώδικο. (πως διορθώνεται το ορθογραφικό στον τίτλο;.)

    1. Λογιστήριο
      • Ο μήνας δώρο χρεώθηκε (Ιούλιος '15)
      • Με χρεώσαν και για την περίοδο που δεν μου είχαν στείλει το ρούτερ ακόμα, οπότε αδυνατούσα να έχω τηλέφωνο (Τέλη Ιουνίου '15)
      • Ο Σεπτέμβρης του 2015 διπλοχρεώθηκε
      • περίμενα 1 μήνα να μου στείλουν την δωρεάν τηλεφωνική συσκευή
      • κάναν φραγή ενώ δεν είχε λυθεί το πρόβλημα που είχαν να εκδόσουν σωστό λογαριασμό (οκτ'15)
      • Τα προβλήματα με τον λογαριασμό δεν διορθώθηκαν παρά μόνο τον Νοέμβρη '15
    2. Με το VoIP δεν δίνουν ρυθμίσεις οπότε δεν μπορούμε να αλλάξουμε
      • ούτε ρουτερ σε περιπτωση τηλεφωνικής συσκευής
      • ούτε client σε περίπτωση softphone, και μας υποχρεώνουν να χρησιμοποιούμε το δικό τους κλειστού λογισμικού
    3. Με το ιντερνετ (1)
    4. Με το email (δεν έχει κρυπτογράφηση, κάνει bounce, καταλήγει σε spam folders, κλπ) (1) (2)

    Ειδικότερα, για το email, τους ενημέρωσα

    10/02/2016
    "Σε συνέχεια προηγούμενου μηνύματος, σχετικά με την αποστολή email προς παραλήπτες gmail. Έπειτα από δικό σας έλεγχο και βεβαίωση ότι το πρόβλημα λύθηκε, έστειλα email και σε άλλους παραλήπτες gmail, με τους οποίους δεν είχα ήδη επικοινωνήσει, και τα μηνύματά μου βρέθηκαν στο σπαμ. Αυτό ενδεχομένως να οφείλετε στην έλειψη κρυπτογράφησης του smtp. Σας ενημερώνω ότι την επόμενη φορά που το μήνυμά μου θα φτάσει σε spam χρήστη gmail, θα διακόψω την συνεργασία μου μαζί σας, με δική σας υπαιτιότητα, εφ'όσον αδυνατείτε να προσφέρετε τις συμφωνημένες υπηρεσίες."


    15/03/2016
    Shmera ekana mesw webmail "apanthsh" se kapoio eiserxomeno apo kapoia etairia, ki ekane bounce me to akoloy8o link https://support.google.com/a/answer/168383 Den mporw na valw se white list thn IP moy giati einai DYNAMIC. Profanws exei mplokaristei olo to IP range ths CYTA. Ana 2 mhnes epikoinwnw mazi sas gia to email moy poy exei monimws provlhma me xrhstes google, poy antiprosopoyn to 50% toy synoloy. Sas exw hdh enhmerwsei oti an 3anaginei 8a diakopsw to symbolaio mazi sas, kai den kanate TIPOTA. Opote to symbolaio diakoptetai me dikh sas ypaitiotita. Den dikaioyste na me xrewsete telh prowrhs diakophs.

    Μέχρι τον Δεκέμβρη του 2016, που έγινε τελικά η φορητότητα, το πρόβλημα δεν είχε διορθωθεί.

    23/02/2017
    [...]Το συνολικό οφειλόμενο ποσό ανέρχεται στα 146,83€ Ημ. Εξόφλησης έως 28/02/2017



    25/02/2017
    Προφανώς αυτή είναι άλλη μια αυθαιρεσία του λογιστηρίου σας. Με δική σας υπαιτιότητα έχω διακόψει εδώ και 2 μήνες, κι ακόμα και να μην είχα διακόψει 23€ το μήνα δεν γίνονται 146,83€ το δίμηνο.


    (καμία απάντηση, 17/03 22/04 το ίδιο αυτοματοποιημένο μήνυμα με το δήθεν υπόλοιπο λογαριασμού)

    06/06/2018 Εξόδικο:
    "παρά τις επανειλημμένες ειδοποιήσεις μέσω λογαριασμών, επιστολών (;!) αλλά και τηλεφωνικών επικοινωνιών (;;;!) δεν έχετε τακτοποιήσει την οφειλή σας [...] προβλεπόμενη από το Νόμμο διαδικασία για την είσπραξη [...] για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνηση [τηλέφωνο]

    Προφανώς πήρα αμέσως τηλέφωνο το δικηγορικό γραφείο, ενημέρωσα ότι η σύνδεση διακόπηκε με δική τους υπαιτιότητα,
    Η κοπελιά επέμενε ότι υπάρχει ληξιπρόθεσμο υπόλοιπο, στο οποίο απάντησα ότι κι εγώ θα τους κυνηγήσω εγώ δικαστικά γιατί πλήρωνα υπηρεσίες και δεν τις είχα.
    Η κοπελιά μου απάντησε ότι εκεί δεν είναι τμήμα παραπόνων της Cyta και κλείσαμε εκεί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος beatnick : 15-06-18 στις 19:43.
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Πάντως αυτό το ότι τα μηνύματα πάνε στο σπαμ των χρηστών gmail δεν είναι λόγος που να ευσταθεί για διακοπή με υπαιτιότητα παρόχου

  3. #3
    Εγγραφή
    17-11-2005
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    cyta
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ
    Router
    Usr 9108,Linksys wag200
    Path Level
    Interleaved
    Tελικα σε αυτην την χωρα και δικιο να εχεις μπλεκεις.Εγω εδω και 11 μηνες εχω τεραστια προβληματα , δεν ειχα 3 μηνες καμια υπηρεσια,ακομα και σημερα ειμαι στις 3η βδομαδα χωρις τιποτα,εχω κανει καταγγελια στην ΕΕΤΤ ,το διορθωσαν το προβλημα για λιγο, και που ειπα θα φυγω μου ζηταν και πεναλτι.Ειναι τρελοι ? δεν υπαρχει κανεις να στηριχθεις καπου?

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-18, 21:37
  2. Μια μικρή βοήθεια με τη γραμμή μου...
    Από Voidablazer στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-18, 16:59
  3. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-17, 23:57
  4. Θέμα μάλλον με το Splitter μου
    Από SpeTheof στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-17, 00:02
  5. Προβλήματα με τη Cyta
    Από Tenebrific στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-17, 19:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας