Σελ. 213 από 266 ΠρώτηΠρώτη ... 193203208211212213214215218223233 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.181-3.195 από 3977
  1. #3181
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.698
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^^
    Είσαι ωραίος, να γράφεις συχνότερα please

    Η λειτουργία για επιλογή κάμερας κλπ όντως δεν υπάρχει στο pre-season. Όσον αφορά την κίνηση το video είναι 25fps δυστυχώς, το έχουν τσεκάρει πολλοί . Προσωπικά με ενοχλεί, το κατάλαβα αμέσως και μου κάθεται άσχημα στα μάτια, έφτασα στο σημείο να τσεκάρω μήπως φταίει το pc μου και να ψάχνω στο internet αν έχουν και άλλοι την ίδια εντύπωση. Την έχουν! Εσύ τι ακριβώς έκανες να το δοκιμάσω και αυτό, έβαλες την ανάλυση οθόνης στο pc στα 60Hz κλασσικά από τα display settings των windows? Αν είναι αυτό δυστυχώς είναι ήδη 60Hz σε μένα.
    Όταν λένε 25fps, εννοούν progressive? γιατί αυτό ισούται με 50ι που είναι οι default AIR TV μεταδόσεις στην tv και για αυτό έβαλα απευθείας 50hz εγώ. Θα δοκιμάσω και 25 να σου πω την αλήθεια. Λογικά σκεπτόμενος, το σήμα επεξεργάζεται κυρίως για Αμερική όπου παίζουν 60hz εκεί οπότε παίρνουν το 50άρι, το κάνουν 60 και το stremάρουν στο site μετά και οι σύγχρονες τηλεοράσεις αναγνωρίζουν μέσα στο 60hz το πραγματικό frame rate (η LG μου το λέει Real Cinema πχ αλλά μέσω του pc είναι μη ρυθμίσιμο)...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    @BlueChris
    Λογικά όταν το κάνουν όλοι θα απαγορευτεί γιατί μου φαίνεται πως θα είναι πολύ κουραστικό για τους πιλότους εκτός πια κι αν είναι όλοι τους τόσο AI που δεν καταλαβαίνουν Χριστό
    Δεν ξέρω... ίδωμεν... όσο για την ταλαιπωρία των οδηγών που λέει ο φίλος Konc , νομίζω πως αντέχουν ακόμα και άλλα οι οδηγοί... βασικά αν τους ρωτήσει κάποιος... προτιμάται να αλλάζετε ταχύτητες με λεβιέ στο χέρι και να σας βγάλουμε και το υδραυλικό τιμόνι όπως παλιά που οδήγαγαν οι άγιοι ? ή να πατάτε κάνα έξτρα κουμπάκι ή το νέο έργο, να κάνετε κουπί με το τιμόνι? νομίζω το 2ο θα διαλέξουν.

    Και κάτι τελευταίο που το σκέφτηκα πριν... αν ΔΕΝ φέρεις το camber στα ίσα του πριν στρίψεις αλλά φρενάρεις με μειωμένο camber και πριν στρίψεις τότε να πας το τιμόνι μπροστά, αντιλαμβάνεστε το κέρδος στην απόσταση φρεναρίσματος? παιδιά μιλάμε όσο το σκέφτομαι τι έκαναν οι τύποι και τι δυνατότητες έχει αυτό το σύστημα τόσο ποιο εντυπωσιακό είναι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antonisss Εμφάνιση μηνυμάτων
    @BlueChris

    Για να μην σε quotaρω όλο, να σε διορθώσω στο ότι δεν μεταβάλλει τη γωνία κάμπερ αλλά το toe των ελαστικών
    Ωπα, τότε ότι λέω ποιο πάνω είναι λάθος. Έχεις δίκιο, τώρα που μιλάμε ο Ted το εξήγησε...
    Θα πατεντάρω αυτό που είχα καταλάβει στην αρχή και θα το πουλήσω...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #3182
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λένε 25fps, εννοούν progressive? γιατί αυτό ισούται με 50ι που είναι οι default AIR TV μεταδόσεις στην tv και για αυτό έβαλα απευθείας 50hz εγώ. Θα δοκιμάσω και 25 να σου πω την αλήθεια. Λογικά σκεπτόμενος, το σήμα επεξεργάζεται κυρίως για Αμερική όπου παίζουν 60hz εκεί οπότε παίρνουν το 50άρι, το κάνουν 60 και το stremάρουν στο site μετά και οι σύγχρονες τηλεοράσεις αναγνωρίζουν μέσα στο 60hz το πραγματικό frame rate (η LG μου το λέει Real Cinema πχ αλλά μέσω του pc είναι μη ρυθμίσιμο)...
    Δεν έχω ιδέα, μου φάνησε πολύ choppy ακόμα και σε σχέση με την ερτ και διάβασα στο internet ότι πέρασαν το stream σε κάποιον media player και είδαν ότι το video είναι 25fps. Ενώ είχαν υποσχεθεί για 50 από πέρσι. Περισσότερα δεν γνωρίζω


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω... ίδωμεν... όσο για την ταλαιπωρία των οδηγών που λέει ο φίλος Konc ,
    Μπέρδεψες λίγο το ονόματα, δεν έγραψα εγώ για ταλαιπωρία. Εγώ έγραψα για σύγκλιση (toe) στο πρώτο post σχετικό με το θέμα

  3. #3183
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.239
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Update:

    [Autobild] Red Bull thinks the DAS system is not legal:

    Helmut Marko: "If you actively change the toe of the wheels while driving, the contact surface of the tyres changes. And thus - even if in a very, very low range - the ground clearance."

    Helmut Marko: "And this is prohibited because the system then corresponds to the operation of an active suspension which is not allowed."

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον μπερδεύεσαι. Εννοείς της RBR,αυτή δεν ειναι που κάνει ενστάσεις και λέει όποιον κάνει κάτι σαν αυτά ότι κλέβει, αυτης της ομάδας οι οδηγοί δεν βγαίνουν και μιλάνε για cheating? ΤΙ , ΟΧΙ?


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #3184
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Update:
    [Autobild] Red Bull thinks the DAS system is not legal:
    Καλά περίμενε λίγο γιατί απ' ότι φαίνεται η FIA ήξερε από πριν για το σύστημα και είχαν ρωτήσει για να είναι σίγουροι. Επίσης όπως ξαναέγραψα toe != suspension και είναι 100% mechanical. Φυσικά αν δουν πως δίνει μεγάλο πλεονέκτημα και πως θέλουν τη μισή σεζόν για να το αντιγράψουν θα υπάρξουν έντονες αντιδράσεις από παντού, το θέμα είναι πως αν όντως η FIA είχε δώσει το ΟΚ δεν βλέπω να μπορούν να κάνουν και πολλά χωρίς να γίνουν ρεζίλι. Είμαι και εγώ περίεργος πως θα καταλήξει όλο αυτό και να σου πω την αλήθεια ελπίζω να περάσει για να αρχίσουμε να βλέπουμε ξανά προσπάθειες για μεγάλες διαφοροποιήσεις και καινοτομίες.

  5. #3185
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Το DAS οπως το βαπτισαν , το απαγαρουσαν για το 2021.
    Αρα φετος?

    - - - Updated - - -

    Επισης εμεινε ο Φεττελ
    News from the Ferrari camp: the team is fitting a new engine in the car. They'll be back on track in the afternoon as they investigate the old one at Maranello.
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  6. #3186
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.698
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Τα κέρδη δεν τα λες και λίγα με το DAS... με σημαντικότερο για μένα η τελική ταχύτητα που λόγο μειωμένων τριβών γιατί το λάστιχο απλά πατάει κάτω και δεν θέλει το αριστερό να πάει αριστερά και το δεξί δεξιά στην ευθεία.
    Ο Marko λέει κάτι που δεν είναι και πολύ λάθος... δεν έχω τρόπο να το τσεκάρω αλλά όντως αν μειώνεις τη σύγκλιση/απόκλιση δυναμικά τότε αλλάζει το ύψος. Το λέω χωρίς να έχω άποψη μεγάλη από αυτοκίνητα αλλά έχω άποψη από τηλεκατευθηνόμενα που έτρεχα παλιά σε 1/5 κλίμακα. Εκεί είχαμε 1 μοίρα toe out μπροστά και 2 μοίρες toe-in πίσω... θυμάμαι πως έτρεχα με 6-7χιλ απόσταση από το έδαφος μπροστά και όταν μείωνα το Toe-Out ελάχιστα σηκωνόταν το μπροστινό σύστημα (λιγότερο από χιλιοστό). Τώρα στην F1 τρέχουν με μπροστινό toe από 0.0 μέχρι 0.15toe-out με σύνηθες το 0.08 άρα για τόσο μικρά νούμερα η διαφορά ύψους πρέπει να είναι πάρα πολύ μικρή για να έχει κάποιο νόημα.

    - - - Updated - - -

    Ωχ ... 1.15.7 ο Bottas με ταχύτερο γύρο πίστας που έχει γίνει ποτέ το 1:15.406!!!! και αυτό σε practise... και κρατιούνται κιόλας ε? μην τα δείξουν όλα... θα κλάψουμε φέτος.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #3187
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    ...και με τη μεσαία γόμα ε
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  8. #3188
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...και με τη μεσαία γόμα ε
    13:06 Bottas's lap was set on the C5 tyre compound, the softest available at this test
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  9. #3189
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    13:06 Bottas's lap was set on the C5 tyre compound, the softest available at this test
    Χμμ, τότε εδώ γιατί φαίνεται έτσι;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  18,2 KB 
ID: 211831
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  10. #3190
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Weird.
    Εγω το autosport χαζευω.
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  11. #3191
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.239
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά περίμενε λίγο γιατί απ' ότι φαίνεται η FIA ήξερε από πριν για το σύστημα και είχαν ρωτήσει για να είναι σίγουροι. Επίσης όπως ξαναέγραψα toe != suspension και είναι 100% mechanical. Φυσικά αν δουν πως δίνει μεγάλο πλεονέκτημα και πως θέλουν τη μισή σεζόν για να το αντιγράψουν θα υπάρξουν έντονες αντιδράσεις από παντού, το θέμα είναι πως αν όντως η FIA είχε δώσει το ΟΚ δεν βλέπω να μπορούν να κάνουν και πολλά χωρίς να γίνουν ρεζίλι. Είμαι και εγώ περίεργος πως θα καταλήξει όλο αυτό και να σου πω την αλήθεια ελπίζω να περάσει για να αρχίσουμε να βλέπουμε ξανά προσπάθειες για μεγάλες διαφοροποιήσεις και καινοτομίες.
    Εγώ απλά μια παρατήρηση έκανα, ότι οι γνωστοι γκρινιάρηδες, άσχετα με το τι λένε κάποιοι, δεν είναι οι tifosi αλλά τα ποτά που δίνουν φτεράααααα!

    Προς ενημέρωση βρε παιδι μου.

    Επίσης, όντως, βλέπω σκηνικό τύπου blown diffuser...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το DAS οπως το βαπτισαν , το απαγαρουσαν για το 2021.
    Αρα φετος?

    - - - Updated - - -

    Επισης εμεινε ο Φεττελ
    News from the Ferrari camp: the team is fitting a new engine in the car. They'll be back on track in the afternoon as they investigate the old one at Maranello.
    Τεστ είναι, θέλουμε να λύνονται προβλήματα. Να σου θυμίσω για παράδειγμα ότι πέρισυ όλα δείχναν να βαίνουν μια χαρά και μετά le poulain ?


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  12. #3192
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.698
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ναι χωρίς πλάκα, μπορεί να βγάλει όλα τα προβλήματα του 2020 το Ferrari όλες τις ημέρες του Practise? και να μην κάνει κιχ μέσα στη χρονιά?

    - - - Updated - - -

    Εντω μεταξύ η prodrive αντίστοιχο του DAS, το είχε κάνει εδώ και 12 χρόνια!!!!!!!

    https://mobile.twitter.com/prodrive

    - - - Updated - - -

    Εντομεταξύ με τη βλακεία αυτή (F1TV) αν δεν καρφωθώ αυτές της ημέρες πουθενά, δεν θα καρφωθώ ποτέ.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20200220_170532.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  182,0 KB 
ID: 211835
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #3193
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Τραγικο το πιο πανω. Μην καρφωσεις και σκοτωσεις κανεναν


    #AMuS Ferrari is worried. The car is too slow & then the engine breaks. Binotto: "Mercedes and Red Bull are faster. We are not yet out for lap time, but we have some concerns. At this point in time, we cannot say that we have the speed you could expect."

    [AMuS] Ferrari is experimenting with extreme mechanical and aerodynamic solutions. The engineers check whether the car will respond to setup changes, as the simulations predicted.

    Binotto: "As soon as we understand the car, we take care of the further development."
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  14. #3194
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.698
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τραγικο το πιο πανω. Μην καρφωσεις και σκοτωσεις κανεναν
    Για πλάκα το έβαλα να δω αν παίζει, και να ήθελα δλδ ποιος θα μου δώσει Data να δω κάτι ώρα ? το πράμα ρουφάει 2.5-3mb/sec για λίγα sec και μετά σταθεροποιείται στα 700kb/sec. Διακοπές στο Camping φίλε έχω σωθεί... (έχει ιντερνετ) ώπου καταμεσήμερα είμαι στο αμάξι και βλέπω φόρμουλα .

    Κατά τα άλλα νέα μόλις ξαναπαρέδωσε το μοτερ στο αμάξι του Vettel
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #3195
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κέρδη δεν τα λες και λίγα με το DAS... με σημαντικότερο για μένα η τελική ταχύτητα που λόγο μειωμένων τριβών γιατί το λάστιχο απλά πατάει κάτω και δεν θέλει το αριστερό να πάει αριστερά και το δεξί δεξιά στην ευθεία.
    Ο Marko λέει κάτι που δεν είναι και πολύ λάθος... δεν έχω τρόπο να το τσεκάρω αλλά όντως αν μειώνεις τη σύγκλιση/απόκλιση δυναμικά τότε αλλάζει το ύψος. Το λέω χωρίς να έχω άποψη μεγάλη από αυτοκίνητα αλλά έχω άποψη από τηλεκατευθηνόμενα που έτρεχα παλιά σε 1/5 κλίμακα. Εκεί είχαμε 1 μοίρα toe out μπροστά και 2 μοίρες toe-in πίσω... θυμάμαι πως έτρεχα με 6-7χιλ απόσταση από το έδαφος μπροστά και όταν μείωνα το Toe-Out ελάχιστα σηκωνόταν το μπροστινό σύστημα (λιγότερο από χιλιοστό). Τώρα στην F1 τρέχουν με μπροστινό toe από 0.0 μέχρι 0.15toe-out με σύνηθες το 0.08 άρα για τόσο μικρά νούμερα η διαφορά ύψους πρέπει να είναι πάρα πολύ μικρή για να έχει κάποιο νόημα.

    - - - Updated - - -

    Ωχ ... 1.15.7 ο Bottas με ταχύτερο γύρο πίστας που έχει γίνει ποτέ το 1:15.406!!!! και αυτό σε practise... και κρατιούνται κιόλας ε? μην τα δείξουν όλα... θα κλάψουμε φέτος.
    Τώρα ίσως ακουστεί χαζό αυτό που θα ρωτήσω, αλλά το ύψος δεν αλλάζει και όταν στρίβει το αυτοκίνητο; Κάθε μεταβολή της κινητικής ενέργειας του αυτοκινητού μεταβάλει το ύψος του αυτοκινήτου(απόσταση πατώματος), τουλάχιστον σε μια από τις 4 πλευρές του πατώματος. Τώρα η Φ1 έχει τέλειες αναρτήσεις και φαινομενικά κρατάνε το πάτωμα σταθερό αλλά στην πραγματικότητα υπάρχει μια ελάχιστη μεταβολή.

    Με αυτή την λογική, το τιμόνι, γκάζι και φρένο μπορούν έμμεσα να μεταβάλουν το ύψος του πατώματος και άρα πρέπει να ακυρωθούν. Για μένα, the gini is out of the box, και η μόνη λύση είναι όλοι να κάνουν το ίδιο και οι οδηγοί να τραβάνε και να σπρώχνουν τιμόνια εκτός από το να στρίβουν ή να το απαγορεύσουν για όλους που αυτό βλέπω να γίνεται γιατί για μένα περισσότερο σαν crack στους κανονισμούς είναι παρά κάποια τεχνολογική εξέλιξη σε θέματα αεροδυναμικής, κατανάλωσης κτλ.

    Βρίσκω ενδιαφέρον την ιδέα και την προσπάθεια να βρουν κάτι γύρω από τους κανονισμούς αλλά δεν πιστεύω ότι τέτοιες πατέντες ωφελούν την τεχνολογία και εξέλιξη όπως θεωρείται ή άτυπη αποστολή της Φ1. Είναι όμως πολύ έξυπνο αλλά αν είναι οι οδηγοί να κάνουν τέτοια, τότε καλύτερα ας επιτρέψουν 4 κουμπιά για διαφορετικό σεταπ.

Σελ. 213 από 266 ΠρώτηΠρώτη ... 193203208211212213214215218223233 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας