Σελ. 117 από 266 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119122127137 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.741-1.755 από 3977
  1. #1741
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Καλα τα λεει... αν δεν υπαρχει αντιστοιχος κανονας, τοτε gloves are off και ο καθενας θα κανει οτι του κατεβει. Ειναι σημαντικοι οι οδηγοι να γνωριζουν οτι αν πας να κλεισεις τον αλλο, επανεισερχομενος στη πιστα, με το προσχημα οτι ησουν εκτος ελεγχου, τοτε απλα θα φας ποινη... ειναι σημαντικο για να αυξηθει η ασφαλεια στο σπορ. Αν ξερεις οτι δε θα παθεις τιποτα τοτε πολυ απλα θα γυρνας στη πιστα καθετα και θα κλεινεις τον αλλο για τα καλα. Επισης δε θα εχεις κανενα κινητρο επιβραδυνσης / κανενα κινητρο να οδηγεις ασφαλως, οταν εισαι εκτος πιστας. Το πρωτο σου μελημα θα ειναι να το γκαζωσεις για να ξαναμπεις στη πιστα at all costs, ακομα και αν εισαι πανω σε γρασιδι και γλυστρας.

    Το ιδιο ειναι και με τα pitstop... αν θες να βγεις κολλητα-διπλα στον αλλο, ενω ο αλλος ερχεται απο πισω, και θες να θυσιασεις την ασφαλεια για να μη σου φαει ο αλλος τη θεση, θα πρεπει να εισαι ετοιμος να δεχτεις τη ποινη. Δε γινεται να κινδυνευει κοσμος στο pitlane για να μη χασεις εσυ μια θεση. Unsafe release, ποινη, τελος. Θα τη ριξουν μια οι αγωνοδικες, θα τη ριξουν δυο, μετα ο γλειφυτζουρης θα το σκεπτεται τριπλα πριν το σηκωσει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 11-06-19 στις 00:22.

  2. #1742
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    H μειοψηφία.

    - - - Updated - - -

    https://twitter.com/tancredipalmeri/...09529763225602

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  62430702_1585147844950014_4988263206137888768_n.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  51,5 KB 
ID: 204380


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  3. #1743
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Μα οπως εδω δεν συμφωνουμε ολοι ετσι και οι οδηγοι.
    Θα παρω τωρα τον Μανσελλ στα σοβαρα που το 1990 ενω ειχε φαει μαυρη σημαια, εβγαλε τον Σεννα εκτος στην Πορτογαλια.
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  4. #1744
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα οπως εδω δεν συμφωνουμε ολοι ετσι και οι οδηγοι.
    Θα παρω τωρα τον Μανσελλ στα σοβαρα που το 1990 ενω ειχε φαει μαυρη σημαια, εβγαλε τον Σεννα εκτος στην Πορτογαλια.
    Εγώ πρέπει να πάρω στα σοβαρά δλδ τον οδηγό που η τελευταία του στάση ηταν η Mercedes ?
    Επίσης , ο Ayrton μόνο καλό παιδί δεν ήταν. Δε νομίζω να ήταν θετικός στην απόφαση των αγωνοδικών.

    Αλλά μη με ακούς.

    https://f1i.com/news/344085-overwhel...l-penalty.html

    Υποθέτω ότι όλοι αυτοί ειναι άσχετοι.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  5. #1745
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Βρε παιδι μου δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ τι λενε οι αλλοι. Και ο Λαουντα το 2003 ελεγε οτι το μονοθεσιο μεχρι και μια μαιμου μπορει να το οδηγησει.
    Τεσπα το βρηκα απο αλλο φορουμ και με εκφραζει και το μεταφερω αυτουσιο.

    Από την στιγμή που κάνει το snap το μονοθέσιο και φεύγει στο γρασίδι, ο Vettel προσπαθεί να το σώσει και να μην τρακάρει ή να διατήρησει την 1η θέση; Φαντάζομαι ότι όλοι συμφωνούμε ότι, απόλυτα λογικά, ο Vettel προσπαθεί το δεύτερο.
    Βγαίνοντας από το γρασίδι επιταχύνει ή οχι; Εγώ είμαι ασχετος από οδήγηση, απαντήστε εσείς.
    O Vettel λοιπόν δεν είναι απλά επιβάτης σε ένα ακυβέρνητο μονοθέσιο το οποίο ως διά μαγείας σταματάει λίγο πριν τον τοίχο και μετά συνεχίζει προς την νίκη.
    Ο Vettel κάνει λάθος, βγαίνει από την πίστα, επανέρχεται και προσπαθώντας να μείνει μπροστά γλυστράει, κατευθύνεται προς τον τοίχο και ωθεί τον Ηamilton εκτός πίστας και σε φρενάρισμα για να αποφύγει την σύγκρουση.
    Eίναι ο ορισμός του rejoining in an unsafe manner. H μη τιμωρία του θα ήταν σκάνδαλο
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  6. #1746
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε παιδι μου δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ τι λενε οι αλλοι. Και ο Λαουντα το 2003 ελεγε οτι το μονοθεσιο μεχρι και μια μαιμου μπορει να το οδηγησει.
    Τεσπα το βρηκα απο αλλο φορουμ και με εκφραζει και το μεταφερω αυτουσιο.
    Σεβαστή η άποψή σου (που ειναι η άποψη κάποιου άλλου) αλλά όπως καταλαβαίνεις, το γεγονός και μόνο ότι η συντριπτική πλειοψηφεία διαφωνεί, μάλλον κάτι λέει.

    Δεν θα το συζητήσω περισσότερο όχι για κάποιο άλλο λόγο, απλά δεν θέλω να ζαλίσω τους υπόλοιπους :P


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #1747
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πρέπει να πάρω στα σοβαρά δλδ τον οδηγό που η τελευταία του στάση ηταν η Mercedes ?
    Επίσης , ο Ayrton μόνο καλό παιδί δεν ήταν. Δε νομίζω να ήταν θετικός στην απόφαση των αγωνοδικών.

    Αλλά μη με ακούς.

    https://f1i.com/news/344085-overwhel...l-penalty.html

    Υποθέτω ότι όλοι αυτοί ειναι άσχετοι.
    Πιστεύω ότι το tweet του Andretti τα λέει όλα. Αναφέρεται σε προσδοκίες πάνω σε όχι πάντα ξεκάθαρα προσδιορισμενους κανόνες και ευθύνες αγωνοδικων. Λίγο ρομαντικός κατά την γνώμη μου. Επίσης αρκετοί οδηγοί από τα tweet προέρχονται από άλλες εποχές, συνεπώς δεν ξέρω το κατά πόσο η άποψη τους είναι σχετική. Όχι ότι λένε κάτι λάθος, απλά πιστεύω ότι το πνεύμα τους και τα σημεία αναφοράς τους είναι μη σχετικά με την f1 του 2019. Με βάση αυτό, θεωρώ την άποψη του Rosberg ως την πιο έγκυρη αν και δυστυχώς υπάρχει το θέμα της προϋπηρεσίας όπως λες.

    Κάλως ή κακώς έκανε λάθος και με ή χωρίς έλεγχο έθεσε σε "κίνδυνο" άλλο αυτοκίνητο και αν ο κανονισμός δεν έχει ρομαντισμούς τότε τα πράγματα είναι απλά.

    Στην ανάλυση του ο Ρόσμπεργκ εστιάζει αρκετά στον Βετελ και έχει δίκιο όπως ανέφερα και εγώ. Έκανε λάθος και θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα. Έκανε λάθος και κατά βάση έχασε την θέση. Αν είχε τον έλεγχο, θα τον είχε περάσει γιατί για λόγους ασφαλείας θα έπρεπε να πάει πιο αργά. Και όχι μόνο έκανε λάθος αλλά μετά άρχισε τις κουταμαρες αντί να κερδίσει τον αγώνα. Με ή χωρίς λάθη αγωνοδικων, ο Βετελ έχασε ουσιαστικά την νίκη ή δεν την διεκδίκησε στο τέλος αρκετά. Τα ψυχολογικά είναι δικό του πρόβλημα.

    Πιστεύω θα υπάρχει πολύ "όπως αγαπάει ο καθένας" αιτιολόγηση της ορθότητας ή μη, αλλά νομίζω αν πάρεις το γράμμα του κανονισμού τότε η ποινή προβλεπόταν. Σε κάθε περίπτωση ας μην ξεχνιόμαστε από το πιο βασικό όλων, ότι πάλι λάθος έκανε υπό πίεση. Πιστεύω ότι η συζήτηση πρέπει να ξεφύγει από τους αγωνοδικες και να εστιάσει στο αν είναι σωστός γενικά για την φ1 ένας τέτοιος κανόνας.

  8. #1748
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω ότι το tweet του Andretti τα λέει όλα. Αναφέρεται σε προσδοκίες πάνω σε όχι πάντα ξεκάθαρα προσδιορισμενους κανόνες και ευθύνες αγωνοδικων. Λίγο ρομαντικός κατά την γνώμη μου. Επίσης αρκετοί οδηγοί από τα tweet προέρχονται από άλλες εποχές, συνεπώς δεν ξέρω το κατά πόσο η άποψη τους είναι σχετική. Όχι ότι λένε κάτι λάθος, απλά πιστεύω ότι το πνεύμα τους και τα σημεία αναφοράς τους είναι μη σχετικά με την f1 του 2019. Με βάση αυτό, θεωρώ την άποψη του Rosberg ως την πιο έγκυρη αν και δυστυχώς υπάρχει το θέμα της προϋπηρεσίας όπως λες.

    Κάλως ή κακώς έκανε λάθος και με ή χωρίς έλεγχο έθεσε σε "κίνδυνο" άλλο αυτοκίνητο και αν ο κανονισμός δεν έχει ρομαντισμούς τότε τα πράγματα είναι απλά.

    Στην ανάλυση του ο Ρόσμπεργκ εστιάζει αρκετά στον Βετελ και έχει δίκιο όπως ανέφερα και εγώ. Έκανε λάθος και θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα. Έκανε λάθος και κατά βάση έχασε την θέση. Αν είχε τον έλεγχο, θα τον είχε περάσει γιατί για λόγους ασφαλείας θα έπρεπε να πάει πιο αργά. Και όχι μόνο έκανε λάθος αλλά μετά άρχισε τις κουταμαρες αντί να κερδίσει τον αγώνα. Με ή χωρίς λάθη αγωνοδικων, ο Βετελ έχασε ουσιαστικά την νίκη ή δεν την διεκδίκησε στο τέλος αρκετά. Τα ψυχολογικά είναι δικό του πρόβλημα.

    Πιστεύω θα υπάρχει πολύ "όπως αγαπάει ο καθένας" αιτιολόγηση της ορθότητας ή μη, αλλά νομίζω αν πάρεις το γράμμα του κανονισμού τότε η ποινή προβλεπόταν. Σε κάθε περίπτωση ας μην ξεχνιόμαστε από το πιο βασικό όλων, ότι πάλι λάθος έκανε υπό πίεση. Πιστεύω ότι η συζήτηση πρέπει να ξεφύγει από τους αγωνοδικες και να εστιάσει στο αν είναι σωστός γενικά για την φ1 ένας τέτοιος κανόνας.
    Γιατί η άποψη του Rosberg είναι πιό έγκυρη από του παθέντα Ricciardo ? Ειδικά όταν ο δεύτερος είναι εν ενεργεία οδηγός με καμία σχέση με την Ferrari ;
    https://www.planetf1.com/news/riccia...ons-in-monaco/

    “If he [Vettel] pulls a little further to the left, he’ll spin. When he brakes on the grass, he’ll spin too. There was not much room for Lewis but still enough,” Ricciardo told reporters in Montreal.

    “I had an identical situation with Lewis in 2016 Monte Carlo.

    “He had to go through the emergency exit and almost pushed me into the wall on his return.

    “With me it was tighter than now with him. He didn’t get a penalty. That was a good thing. It was a hard racing.”
    @ASFE, φταίω να πω ότι το παραπάνω από εναν top tier οδηγό της F1 με εκφράζει απόλυτα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aroutis : 11-06-19 στις 14:46.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #1749
    Εγγραφή
    06-06-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ΖΤΕ 1600Η
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί η άποψη του Rosberg είναι πιό έγκυρη από του παθέντα Ricciardo ? Ειδικά όταν ο δεύτερος είναι εν ενεργεία οδηγός με καμία σχέση με την Ferrari ;
    https://www.planetf1.com/news/riccia...ons-in-monaco/


    @ASFE, φταίω να πω ότι το παραπάνω από εναν top tier οδηγό της F1 με εκφράζει απόλυτα;
    Και αυτός όμως είναι πονεμένος από τη συμπεριφορά των αγωνοδικών και την ανοχή που δείχνουν απένταντι στον Άγγλο. Δεν ήταν άδικη αλλά ήταν υπεροβολική η τιμωρία του Vettel προχθές. Είναι άδικο όμως που σε αντίστοιχες περιπτώσεις δεν έχει τιμωρηθεί ο Hamilton και ούτε πρόκειται. That's the way it is και όλα τα υπόλοιπα είναι κουβέντα να κάνουμε. Σαν την κλωτσιά του Vale ένα πράγμα.

  10. #1750
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    O Ricardo είναι ο πρώτος που διαβάζω ότι λέει ότι είχε χώρο. Θα συμφωνήσω με τα περί προτιμήσεων αλλά στην περίπτωση αυτή που είναι και το θέμα, θεωρώ ότι η ποινή χρειαζόταν. Ασε που για μένα, δεν είχε χώρο αλλά δεν θα επιμείνω κιόλας καθώς δεν είμαι οδηγός ούτε η κάμερα δείχνει ότι βλέπει ο οδηγός. Όμως ο Ρικάρντο, στην παράθεση σου, δεν σχολιάζει με βάση το απόλυτο του κανονισμού. Σχολιάζει με βάση προγενέστερη αδικία και σε κάποιο βαθμό σχολιάζει αρνητικά τον κανονισμό που είναι άλλο θέμα. Όπως είπα, ανεξαρτήτως αν οι αγωνοδικες βλέπουν χρώμα, στην περίπτωση αυτή για μένα ήταν σωστη απόφαση και ο Βετελ φάνηκε πολύ παιδάκι που ίσως είναι και το σημαντικότερο. Εμένα, αν ήμουν Φεράρι ή τιφοζι, αυτό θα με απασχολούσε γιατί δυστυχώς οι αποφάσεις δύσκολα πολύ ανατρέπονται και η αδικία είναι μέσα στο παιχνίδι

    Θεωρώ επίσης ότι αρκετές φορές οι ερωτήσεις και οι απαντήσεις είναι σκόπιμα ασαφείς ή και παραπλανητικες καθώς οι δημοσιογράφοι και λοιποί επωφελούνται από την ανακρίβεια καθώς δημιουργείται ντόρος. Χωρίς να έχω δει ή διαβάσει άλλα "επίσημα", θεωρώ ότι ο Ρόσμπεργκ δίνει την πιο δόκιμη απάντηση μέχρι τώρα. Δεν έχω δει αλλά βίντεο του, συνεπώς δεν ξέρω αν στην περίπτωση αυτή ταιριάζει με την ατζέντα του.

  11. #1751
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Συμφωνω...Ο Ντανι το μονακο 2016 το φυσσαει και δεν κρυωνει...
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  12. #1752
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Ricardo είναι ο πρώτος που διαβάζω ότι λέει ότι είχε χώρο. Θα συμφωνήσω με τα περί προτιμήσεων αλλά στην περίπτωση αυτή που είναι και το θέμα, θεωρώ ότι η ποινή χρειαζόταν. Ασε που για μένα, δεν είχε χώρο αλλά δεν θα επιμείνω κιόλας καθώς δεν είμαι οδηγός ούτε η κάμερα δείχνει ότι βλέπει ο οδηγός. Όμως ο Ρικάρντο, στην παράθεση σου, δεν σχολιάζει με βάση το απόλυτο του κανονισμού. Σχολιάζει με βάση προγενέστερη αδικία και σε κάποιο βαθμό σχολιάζει αρνητικά τον κανονισμό που είναι άλλο θέμα. Όπως είπα, ανεξαρτήτως αν οι αγωνοδικες βλέπουν χρώμα, στην περίπτωση αυτή για μένα ήταν σωστη απόφαση και ο Βετελ φάνηκε πολύ παιδάκι που ίσως είναι και το σημαντικότερο. Εμένα, αν ήμουν Φεράρι ή τιφοζι, αυτό θα με απασχολούσε γιατί δυστυχώς οι αποφάσεις δύσκολα πολύ ανατρέπονται και η αδικία είναι μέσα στο παιχνίδι

    Θεωρώ επίσης ότι αρκετές φορές οι ερωτήσεις και οι απαντήσεις είναι σκόπιμα ασαφείς ή και παραπλανητικες καθώς οι δημοσιογράφοι και λοιποί επωφελούνται από την ανακρίβεια καθώς δημιουργείται ντόρος. Χωρίς να έχω δει ή διαβάσει άλλα "επίσημα", θεωρώ ότι ο Ρόσμπεργκ δίνει την πιο δόκιμη απάντηση μέχρι τώρα. Δεν έχω δει αλλά βίντεο του, συνεπώς δεν ξέρω αν στην περίπτωση αυτή ταιριάζει με την ατζέντα του.
    Πιο πάνω έχω γράψει ότι το μεγάλο πρόβλημα ειναι η ασυνέπεια των αγωνοδικών. Ομως δεν απαντάς στο ερώτημά μου που ειναι για ποιό λόγο θεωρεις πιο valid εναν Rosberg που έφαγε και καλά από την Mercedes από έναν Ricciardo που δεν έχει καμία σχέση με τη Ferrari αλλά ούτε με την Mercedes;

    Σε κάθε περίπτωση όμως, θυμάμαι να λέγονται φανφάρες (αποδυκνείονται τελικα) περί ελεύθερου Racing. Στην απόφαση αναφέρεται ότι ο Vettel έβγαλε εκτός πίστας τον Hamilton. Εκτός και αν βλέπω άλλο αγώνα, το συγκεκριμένο δεν συνέβει. Το ότι πιεσε τον Hamiton Εννοείται ότι έγινε. Το ότι τον ανάγκασε να κάνει πίσω , συμφωνώ απόλυτα. Αλλά όπως πάρα πολλοί λένε (περισσότεροι από πχ τον Rosberg) αυτό ειναι Racing.

    Η συγκεκριμένη απόφαση απλά ρίχνει ένα ακόμα καρφί στο φέρετρο της F1.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  13. #1753
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε παιδι μου δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ τι λενε οι αλλοι. Και ο Λαουντα το 2003 ελεγε οτι το μονοθεσιο μεχρι και μια μαιμου μπορει να το οδηγησει.
    Τεσπα το βρηκα απο αλλο φορουμ και με εκφραζει και το μεταφερω αυτουσιο.
    Μόνο στην σκέψη να άφηνε το γκάζι ενώ το αυτοκίνητο δεν έχει ευθυγραμμίσει ακόμα θα είχε αποτέλεσμα spun και σύγκρουση με τον Hamilton.
    Σε ένα κόσμο αγγελικά πλασμένο ο βεττελ θα έπρεπε να αφήσει την θέση στον Χάμιλτον σύμφωνα με όσους υποστηρίζουν λάθος τού φεττελ άρα αφήνει θέση. Προηγουμένως βέβαια έχει κάνει ο Χάμιλτον τρία λάθη/μπλοκάρισμα. Εκεί τι κάνουμε;

  14. #1754
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ομως δεν απαντάς στο ερώτημά μου που ειναι για ποιό λόγο θεωρεις πιο valid εναν Rosberg που έφαγε και καλά από την Mercedes από έναν Ricciardo που δεν έχει καμία σχέση με τη Ferrari αλλά ούτε με την Mercedes;
    Σου απάντησα. Έγραψα ότι για την συγκεκριμένη περίπτωση θεωρώ την απάντηση του Ρόσμπεργκ πιο δόκιμη γιατί θέτει και απαντά στα σωστά ερωτήματα. Ο Ρικάρντο απαντάει σαν φίλαθλος και με παράπονο και άρα αδόκιμα. Έγραψα όμως επίσης ότι γενικά δεν θεωρω τον Ρόσμπεργκ ως πιο αξιόπιστο, όχι σε σχέση με τον Ρικάρντο μόνο αλλά δεν έχω άποψη καθώς δεν παρακολουθώ το κανάλι του. Επίσης έγραψα ότι θεωρώ πιθανό η ατζέντα του να συμβαδίζει με την σωστή τοποθέτηση αυτή την φορά, που ξαναγράφω,θεωρώ πιο δόκιμη.Επίσης δεν μπορώ να απαντήσω με ναι ή όχι σε υπόθεση και συμπέρασμα που βγάζεις εσύ και με ρωτάς να επιβεβαιώσω. Ελπίζω αυτή τη φορά να σου απαντώ, έστω δια της επανάληψης γιατί δεν γράφω κατι διαφορετικό. Αν όχι δεν έχω κάτι άλλο να πω από την σκοπιά μου.

    Εγώ όμως έγραψα και άλλα, κυρίως για το λάθος και την αντίδραση του Βετελ. Αυτή θα την σχολιάσεις σαν τιφοζι; Άδικη ή μη , βρίσκεις θετικό το γεγονός ότι αυτός είναι ο νέος οδηγός; Θεωρείς ότι όταν το πρωτάθλημα κρίνεται στα ίσια, μπορεί ο Βετελ να το διεκδικήσει; Ή στην πρώτη στραβοτιμονια θα κάνει τα ίδια; Και αν η στραβοτιμονια είναι δική του, που συχνά πυκνά είναι;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προηγουμένως βέβαια έχει κάνει ο Χάμιλτον τρία λάθη/μπλοκάρισμα. Εκεί τι κάνουμε;
    Δεν είναι όλα τα λάθη ίδια όμως. Δεν είναι επιχείρημα αυτό.

  15. #1755
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Επιμένεις να επικεντρωθείς στον βεττελ σαν οδηγός και όχι στο συμβάν!
    Ο Βεττελ είναι ο κυριότερος λόγος που έχασε περισσή το πρωτάθλημα, είναι το μαμοθρεφτο παιδάκι σε όλη την πορεία του. Η άποψη μου είναι γραμμένη στο φόρουμ από την πρώτη χρονιά που πήγε στην Φερράρι και δεν έχει αλλάξει, φαίνεται άλλωστε από τα πρόσφατα μηνύματα μου που υποστηρίζουν Λεκλερκ
    Στο συμβάν αυτό καθαυτό η άποψη σου είναι ότι ηθελημένα έσπρωξε τον Χάμιλτον εκτός. Σωστά; Είναι η μόνη περίπτωση που είναι δίκαια η ποινή!

Σελ. 117 από 266 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119122127137 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας