Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 33
  1. #16
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kasi Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ΔΕΗ δεν έχει καμία δουλειά να επέμβει στο δίκτυο της ΔΕΔΔΗΕ , επίσης γιατί να έχει βλάβη ο εναλλακτικός ? και εγώ που έχω δεη , που ξέρω ποιος παρήγαγε το ρεύμα που καίω ? μπορεί να είναι 3% φωτοβολταϊκά ιδιωτών , 45%ΔΕΗ , 2% ΗΡΩΝ , 1%ενέργκα και πάει λέγοντας , οι μεταπωλητές ρεύματος δε παράγουν ρεύμα , απλά αγοράζουν υπέρ χονδρική και πουλάνε λιανική , εκτός αν τα έχω μπερδέψει στο μυαλό μου ....
    καλημέρα, εμενα με ενδιαφερει τι γινεται σε περιπτωση βλαβης….μην είναι σαν την γραμμη μου που εχω nova και από τις 2 του μηνα είναι κομμενη στις 3 ειπα τι φταιει και ακομα να το φτιαξει καποιος….
    τι θα πει γιατι να εχει βλαβη? επεσε ένα δεντρο πχ και σου εκοψε το καλωδιο μεχρι τον μετρητη σου, στο εξοχικο, στο χωριο οπου θες, αν εχεις πχ Nova energy που λεμε εδώ θα φτιαχτει το ιδιο γρηγορα με το αν ησουν στην ΔΕΗ? αυτό ρωταω τα αλλα δεν με ενδιαφερουν με την παραγωγη, μιλαω για επισκευή βλαβων και μονο!
    Πχ στο εξοχικο μου εχει τυχει να πεσει κεραυνος στο απέναντι βουνο και εκτος από διαφορες ζημιες επεσε η ασφαλεια μεσα στο ρολοι της ΔΕΗ και ο μοχλος ειχε περασει πισω από αυτην και επρεπε να το ανοιξουν. Καλεσαμε την ΔΕΗ και ηρθε σφαιρα, αν εχεις εναλλακτικο εχει άλλο ρολοι?
    άλλη φορα επαθε ζημια το καλωδιο στην κολωνα, παλι η ΔΕΗ ηρθε σφαιρα, αν ειχα εναλλακτικο θα το έφτιαχναν αυτοι ή θα επρεπε να ερθει η ΔΕΗ και ζησε Μαη μου να φας τρυφυλακι μεχρι να την ειδοποιησουν? αυτά με προβληματιζουν όχι η παραγωγη. Η παραγωγη πως γινεται δεν με αφορα κιολας. Και γενικα δεν αφορα καν τον τελικο χρηστη. Τον τελικο χρηστη τον ενδιαφερει να δινει λιγοτερα και να εχει γρηγορη και αμεση επισκευή σε περιπτωση βλαβης!

  2. #17
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα, εμενα με ενδιαφερει τι γινεται σε περιπτωση βλαβης….μην είναι σαν την γραμμη μου που εχω nova και από τις 2 του μηνα είναι κομμενη στις 3 ειπα τι φταιει και ακομα να το φτιαξει καποιος….
    τι θα πει γιατι να εχει βλαβη? επεσε ένα δεντρο πχ και σου εκοψε το καλωδιο μεχρι τον μετρητη σου, στο εξοχικο, στο χωριο οπου θες, αν εχεις πχ Nova energy που λεμε εδώ θα φτιαχτει το ιδιο γρηγορα με το αν ησουν στην ΔΕΗ? αυτό ρωταω τα αλλα δεν με ενδιαφερουν με την παραγωγη, μιλαω για επισκευή βλαβων και μονο!
    Πχ στο εξοχικο μου εχει τυχει να πεσει κεραυνος στο απέναντι βουνο και εκτος από διαφορες ζημιες επεσε η ασφαλεια μεσα στο ρολοι της ΔΕΗ και ο μοχλος ειχε περασει πισω από αυτην και επρεπε να το ανοιξουν. Καλεσαμε την ΔΕΗ και ηρθε σφαιρα, αν εχεις εναλλακτικο εχει άλλο ρολοι?
    άλλη φορα επαθε ζημια το καλωδιο στην κολωνα, παλι η ΔΕΗ ηρθε σφαιρα, αν ειχα εναλλακτικο θα το έφτιαχναν αυτοι ή θα επρεπε να ερθει η ΔΕΗ και ζησε Μαη μου να φας τρυφυλακι μεχρι να την ειδοποιησουν? αυτά με προβληματιζουν όχι η παραγωγη. Η παραγωγη πως γινεται δεν με αφορα κιολας. Και γενικα δεν αφορα καν τον τελικο χρηστη. Τον τελικο χρηστη τον ενδιαφερει να δινει λιγοτερα και να εχει γρηγορη και αμεση επισκευή σε περιπτωση βλαβης!
    Αν μένεις σε πολυκατοικία πρακτικά δεν έχεις δικό σου κομμάτι. Μέχρι τον κατανεμητή είναι για όλους (άρα εξυπηρετεί πολλούς παρόχους) και μετά το ρολόι είναι δική σου ευθύνη και δεν ασχολείται η ΔΕΗ. Οπότε σου μένουν 2 μέτρα καλώδιο. Στη μονοκατοικία βέβαια είναι διαφορετικά. Αλλά και εκεί παίρνεις απο την κοντινότερη κολόνα χαμηλής τάσης. Οπότε πάλι για μερικά μέτρα μιλάμε που αφορούν αποκλειστικά εσένα. Τώρα για το ρολόι που λες, εντάξει, μπορεί να συμβεί και αυτό. Ρολόι δε σου αλλάζουν. Δεν έχει και κανένα νόημα άλλωστε. Αυτά θα αλλάξουν όταν αποφασιστεί να πάμε σε νέας γενιάς έξυπνα ρολόγια.

  3. #18
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Παιδιά, να μην τα μπλέκουμε. Όταν έπεσε κεραυνός, καταποντισμός ή ο Γκοτζίλλα ο ίδιος, δεν φωνάζεις τη ΔΕΗ, φωνάζεις τον ΔΕΔΔΗΕ. Αυτός και μόνο είναι υπεύθυνος για το δίκτυο που έρχεται στο ρολόι σου, και ο εκάστοτε πάροχος όχι μόνο δεν έχει δουλειά να φτιάξει βλάβη, δεν έχει καν δικαίωμα. Ούτε, βεβαίως, έχει σχέση το σε ποιον είσαι με το αν θα έχεις βλάβη. Αν υπάρξει βλάβη, δεν πα να είσαι ο θεός ο ίδιος, το ρεύμα σου θα σου κοπεί και θα επανέλθει με όλων των αλλονώνε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μένεις σε πολυκατοικία πρακτικά δεν έχεις δικό σου κομμάτι. Μέχρι τον κατανεμητή είναι για όλους (άρα εξυπηρετεί πολλούς παρόχους) και μετά το ρολόι είναι δική σου ευθύνη και δεν ασχολείται η ΔΕΗ. Οπότε σου μένουν 2 μέτρα καλώδιο. Στη μονοκατοικία βέβαια είναι διαφορετικά. Αλλά και εκεί παίρνεις απο την κοντινότερη κολόνα χαμηλής τάσης. Οπότε πάλι για μερικά μέτρα μιλάμε που αφορούν αποκλειστικά εσένα. Τώρα για το ρολόι που λες, εντάξει, μπορεί να συμβεί και αυτό. Ρολόι δε σου αλλάζουν. Δεν έχει και κανένα νόημα άλλωστε. Αυτά θα αλλάξουν όταν αποφασιστεί να πάμε σε νέας γενιάς έξυπνα ρολόγια.
    ΚΑΙ το καλώδιο ΚΑΙ ο μετρητής στο ΔΕΔΔΗΕ ανήκουν.

  4. #19
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gryzor Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΑΙ το καλώδιο ΚΑΙ ο μετρητής στο ΔΕΔΔΗΕ ανήκουν.
    Το μήνυμα μου έχει στόχο να δείξει οτι το κομμάτι του ηλεκτρικού δικτύου που ανήκει αποκλειστικά σε ενα σπίτι είναι πρακτικά ελάχιστο. Στα ***** μου αν αυτό το κομματάκι ανήκει στη ΔΕΗ, το ΔΕΔΗΕ, το ΜΕΔΗΕ, το ΤΑΙΠΕΔ ή τον ΟΤΕ.

  5. #20
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    780
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σύντομα το Nova Go μόνο σε όσους φορτίζουν τη συσκευή τους με ρεύμα Nova.
    No one flirts like a Malkavian

  6. #21
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μήνυμα μου έχει στόχο να δείξει οτι το κομμάτι του ηλεκτρικού δικτύου που ανήκει αποκλειστικά σε ενα σπίτι είναι πρακτικά ελάχιστο. Στα ***** μου αν αυτό το κομματάκι ανήκει στη ΔΕΗ, το ΔΕΔΗΕ, το ΜΕΔΗΕ, το ΤΑΙΠΕΔ ή τον ΟΤΕ.
    Μπορεί εσένα στα ****** σου, αλλά στο πλαίσιο της συζήτησης όπου φαίνονται διάφορες παρανοήσεις, δημιουργεί σύγχυση. Γιατί δεν θα είναι στα ****** σου όταν παρουσιαστεί βλάβη και δεν θα ξέρεις αν θα καλέσεις/βρίσεις τη ΔΕΗ, το ΔΕΔΔΗΕ, το ΜΕΔΗΕ, το ΤΑΙΠΕΔ ή τον πάροχό σου.

  7. #22
    Το avatar του μέλους Skipper
    Skipper Guest
    Στο ρεύμα δεν αλλάζει κάτι στη συνδεσμολογία (όπως στο internet με αλλαγή ορίων,dslam κτλ κτλ) οπότε στην ουσία ΟΛΟΙ ανήκουμε σε ένα δίκτυο. Ο διαχειριστής του δικτύου (ΔΕΔΔΗΕ) παίρνει τις μετρήσεις και τις στέλνει στον πάροχο που ανήκει ο κάθε πελάτης και αυτός με τη σειρά του εκδίδει τους λογαριασμούς, που μεταξύ των χρεώσεων είναι και αυτές που αφορούν την διανομή του ρεύματος και τη συντήρηση του δικτύου.

    Στην περίπτωση βλάβης, αρμόδιος είναι πάλι ο ΔΕΔΔΗΕ που δεν έχει καμία σχέση με την ΔΕΗ, (για αυτό είναι πλέον σπάνιο το φαινόμενο ακόμα σε απεργίες να κατεβαίνουν οι διακόπτες με τις ώρες όπως παλιά που αρμόδια ήταν η ΔΕΗ) και αυτός είναι που θα την διορθώσει.

    Ακριβώς επειδή το δίκτυο είναι κοινό για όλους, όταν θα υπάρξει ΣΟΒΑΡΗ βλάβη, διακοπή θα έχει και αυτός που είναι είτε στη ΔΕΗ, είτε στην Νοva, είτε στον γάμα, είτε στον δέλτα. Άν η βλάβη είναι από τον μετρητή και πάνω, αποκλειστική ευθύνη για τον επιδιόρθωση της έχει ο πελάτης (ένα πράγμα σαν αυτό που συμβαίνει με το internet από την ρεγκλέτα της πολυκατοικίας και πάνω) Όποτε όπως καταλαβαίνετε είναι αδύνατον να έχω εγώ ρεύμα που είμαι πχ στον πρώτο όροφο με Νοva και μην έχει ο 2ος που είναι στην ΔΕΗ και το αντίστροφο...

    Υ. Γ. Ακόμα και να χρεωκοπήσει η να κλείσει κάποιος πάροχος, τότε αυτόματα ο πελάτης μεταφέρεται προσωρινά στον προμηθευτή "τελευταίου καταφύγιου" (που αυτή τη στιγμή είναι η ΔΕΗ), μέχρι να κάνει καινούργιο συμβόλαιο με τον πάροχο της επιλογής του. Αν δεν κάνει συμβόλαιο, τότε θα γίνει και διακοπή της παροχής του που δεν αλλάζει σε όποιον πάροχο και να πάει κανείς. Είναι κάτι σαν τον αριθμό βρόγχου ένα πράγμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Skipper : 20-06-18 στις 12:47.

  8. #23
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skipper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ρεύμα δεν αλλάζει κάτι στη συνδεσμολογία (όπως στο internet με αλλαγή ορίων,dslam κτλ κτλ) οπότε στην ουσία ΟΛΟΙ ανήκουμε σε ένα δίκτυο. Ο διαχειριστής του δικτύου (ΔΕΔΔΗΕ) παίρνει τις μετρήσεις και τις στέλνει στον πάροχο που ανήκει ο κάθε πελάτης και αυτός με τη σειρά του εκδίδει τους λογαριασμούς, που μεταξύ των χρεώσεων είναι και αυτές που αφορούν την διανομή του ρεύματος και τη συντήρηση του δικτύου.

    Στην περίπτωση βλάβης, αρμόδιος είναι πάλι ο ΔΕΔΔΗΕ που δεν έχει καμία σχέση με την ΔΕΗ, (για αυτό είναι πλέον σπάνιο το φαινόμενο ακόμα σε απεργίες να κατεβαίνουν οι διακόπτες με τις ώρες όπως παλιά που αρμόδια ήταν η ΔΕΗ) και αυτός είναι που θα την διορθώσει.

    Ακριβώς επειδή το δίκτυο είναι κοινό για όλους, όταν θα υπάρξει ΣΟΒΑΡΗ βλάβη, διακοπή θα έχει και αυτός που είναι είτε στη ΔΕΗ, είτε στην Νοva, είτε στον γάμα, είτε στον δέλτα. Άν η βλάβη είναι από τον μετρητή και πάνω, αποκλειστική ευθύνη για τον επιδιόρθωση της έχει ο πελάτης (ένα πράγμα σαν αυτό που συμβαίνει με το internet από την ρεγκλέτα της πολυκατοικίας και πάνω) Όποτε όπως καταλαβαίνετε είναι αδύνατον να έχω εγώ ρεύμα που είμαι πχ στον πρώτο όροφο με Νοva και μην έχει ο 2ος που είναι στην ΔΕΗ και το αντίστροφο...

    Υ. Γ. Ακόμα και να χρεωκοπήσει η να κλείσει κάποιος πάροχος, τότε αυτόματα ο πελάτης μεταφέρεται προσωρινά στον προμηθευτή "τελευταίου καταφύγιου" (που αυτή τη στιγμή είναι η ΔΕΗ), μέχρι να κάνει καινούργιο συμβόλαιο με τον πάροχο της επιλογής του. Αν δεν κάνει συμβόλαιο, τότε θα γίνει και διακοπή της παροχής του που δεν αλλάζει σε όποιον πάροχο και να πάει κανείς. Είναι κάτι σαν τον αριθμό βρόγχου ένα πράγμα.
    Πολύ, πολύ σωστά.

  9. #24
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εν κατακλείδι, αλλαγή παρόχου σημαίνει αλλαγή λογιστηρίου που εκδίδει το λογαριασμό, και όποιες αλλαγές σε αυτον αφορούν ΜΟΝΟ την ενέργεια που καταναλώνουμε.
    Ολα τα υπόλοιπα ειναι τα ΙΔΙΑ.
    Ειναι αυτό που οι περισσότεροι θεωρούμαι ότι έπρεπε να συμβαίνει και με το δίκτυο που εχει ο ΟΤΕ. Δεν θα έπρεπε να υπάρχουν ιδιωτικά δίκτυα ΠΟΥΘΕΝΑ.

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  10. #25
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NUTSIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν κατακλείδι, αλλαγή παρόχου σημαίνει αλλαγή λογιστηρίου που εκδίδει το λογαριασμό, και όποιες αλλαγές σε αυτον αφορούν ΜΟΝΟ την ενέργεια που καταναλώνουμε.
    Ολα τα υπόλοιπα ειναι τα ΙΔΙΑ.
    Ειναι αυτό που οι περισσότεροι θεωρούμαι ότι έπρεπε να συμβαίνει και με το δίκτυο που εχει ο ΟΤΕ. Δεν θα έπρεπε να υπάρχουν ιδιωτικά δίκτυα ΠΟΥΘΕΝΑ.
    Από πλευράς δικτύου/μεταφοράς ναι. Μερικοί ιδιωτικοί έχουν μονάδες παραγωγής, άλλοι όχι, αλλά και πάλι χρησιμοποιούν το ίδιο δίκτυο...

  11. #26
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Μα εμένα μου είπαν ότι τα ηλεκτρόνια από λιγνιτοπαραγωγή είναι πιο χοντρά και δεν περνάνε το ίδιο εύκολα!

    Και παραγωγή που έχουν κάποιοι, δεν κάνει κάποια διαφορά. Το ρεύμα από όλες τις πηγές πέφτει στον ίδιο κουβά από τον οποίο αγοράζουν όλοι (και οι παραγωγοι)...

  12. #27
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και μονάδες παραγωγής να έχουν, στον καταναλωτή δεν υπάρχει καμια διαφορά εκτος της έκδοσης λογαριασμού.
    Ακόμα και οι μετρήσεις, δεν γίνονται από τους εναλλακτικούς.
    Προσωπικα δεν με ενδιαφέρει γιατι εχω ηλιακό, γκάζι για θέρμανση, νερά χρήσης, μαγείρεμα. Εχω 2 πάνελ για τον φωτισμό (όλα με led, 200W) με 2 μπαταρίες.
    10 μερες κλιματιστικό το καλοκαιρι και άλλες 10 στεγνωτήριο το χειμώνα, και το σιδέρωμα. 300-400 KW το μηνα καταναλώνω. Μπορει και λιγότερο.

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  13. #28
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skipper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περίπτωση βλάβης, αρμόδιος είναι πάλι ο ΔΕΔΔΗΕ που δεν έχει καμία σχέση με την ΔΕΗ..
    Ο ΔΕΔΔΗΕ είναι 100% θυγατρική της ΔΕΗ.
    https://www.deddie.gr/el/i-etaireia/ruthmistiko-plaisio

    Απλά για κανονιστικούς λόγους η "μαμα" ΔΕΗ, δημιούργησε μια θυγατρική της στην οποία ανατέθηκε η διαχείρηση (και μόνο η διαχείρηση - καθώς η ιδιοκτησία παραμένει στη μαμά ΔΕΗ) του δικτύου ηλεκτρικού ρεύματος.

    Συνεπώς η φράση "ο ΔΕΔΔΗΕ δεν έχει καμία σχέση με την ΔΕΗ" είναι τελείως άκυρη...
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  14. #29
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Από πλευράς λειτουργίας, το οποίο κι εξετάζουμε εδώ, δεν έχει όντως σχέση. Πάει για πώληση έτσι κι αλλιώς.

  15. #30
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Η διαχείρηση του δικτύου, ήταν ένας κλάδος της ΔΕΗ, από τον οποίο γεννήθηκε η θυγατρική εταιρία (ΔΕΔΔΗΕ).
    Συνεπώς, ο ΔΕΔΔΗΕ δεν ξεφύτρωσε σαν μανιτάρι, αλλά ουσιαστικά αποσπάστηκε (ως θυγατρική) από την μαμά ΔΕΗ.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-18, 06:39
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-18, 10:06
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-18, 23:27
  4. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-17, 10:21
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-17, 16:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας