Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    18-05-2003
    Περιοχή
    Eλλαδαρα
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Καλημερα ,
    θελω να εγκαταστησω antivirus (οχι δωρεαν εκδοσεις) σε 5 υπολογιστες με windows 7 με την εξης ιδιαιτεροτητα.Αυτοι οι υπολογιστες ειναι stand alone και ΔΕΝ μπορουν να μπουν στο ιντερνετ ουτε για λιγο ,ουτε να συνδεθουν σε καποιο αλλο δικτυο.
    Ψαχνω λοιπον ενα antivirus που θα δινει offline installer και ενεργοποιηση με καποιο αλλο τροπο πλην ιντερνετ απο τους ιδιους και επισης να δινει αρχειο με τις υπογραφες νεων ιων.
    Εχω αποκλεισει Bitdefender ,Nod32,Panda και Kaspersky μετα απο ψαξιμο.
    Στους υπολογιστες θα υπαρχει προσβαση απο τα USB και αυτος ειναι ο λογος που θελω και το antivirus
    Εχει κανει κανεις κατι παρομοιο ?

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    το symantec endpoint protection δίνει την δυνατότητα για να το κάνεις αυτό απο οσο θυμάμαι.
    Μπορείς δηλαδή να δημιουργήσεις offline installer με όλη την βάση για τους ιους, και μετά να έχεις ξεχωριστά και τα definition updates

  3. #3
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Το avast το χεις δοκιμασει; http://www.getavast.net/downloads/offline-installers

  4. #4
    Εγγραφή
    18-05-2003
    Περιοχή
    Eλλαδαρα
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Το endpoint ειναι για corporate enviroment "Endpoint Protection has an administrative console that allows the IT department to modify security policies for each department" εγω εχω μεμονωμενους υπολογιστες , και το αντιστοιχο ειναι το Norton "here is no way to install the latest Norton Security and latest virus definitions to a computer that is offline." αρα παει και αυτο
    Το avast απο την αλλη βλεπω το κανει και offline installer και virus definitions δινει καθε 4 ωρες κιολας απλα δε το ειχα και σε πολυ εκτιμηση για επι πληρωμη pro antivirus

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pstnforever Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το endpoint ειναι για corporate enviroment "Endpoint Protection has an administrative console that allows the IT department to modify security policies for each department" εγω εχω μεμονωμενους υπολογιστες , και το αντιστοιχο ειναι το Norton "here is no way to install the latest Norton Security and latest virus definitions to a computer that is offline." αρα παει και αυτο
    Το avast απο την αλλη βλεπω το κανει και offline installer και virus definitions δινει καθε 4 ωρες κιολας απλα δε το ειχα και σε πολυ εκτιμηση για επι πληρωμη pro antivirus
    Μπορείς να το έχεις και standalone χωρίς admin console, καμία σχέση το Norton με το endpoint, ούτε καν σαν μήλα με πορτοκάλια

  6. #6
    Εγγραφή
    18-05-2003
    Περιοχή
    Eλλαδαρα
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ναι οντως ειναι πολυ καλο,λιγο ακριβο βεβαια και δε ξερω αν με παιρνει στο badget, θα συνεχισω να ψαχνω αλλα θα το εχω στα υπ οψιν

  7. #7
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pstnforever Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το endpoint ειναι για corporate enviroment "Endpoint Protection has an administrative console that allows the IT department to modify security policies for each department" εγω εχω μεμονωμενους υπολογιστες , και το αντιστοιχο ειναι το Norton "here is no way to install the latest Norton Security and latest virus definitions to a computer that is offline." αρα παει και αυτο
    Το avast απο την αλλη βλεπω το κανει και offline installer και virus definitions δινει καθε 4 ωρες κιολας απλα δε το ειχα και σε πολυ εκτιμηση για επι πληρωμη pro antivirus
    Θέλεις να πληρώσεις ή το θέλεις να είναι δωρεάν;

    Μια παλιά έκδοση του Nod32 δεν είχε και offline installation?

  8. #8
    Εγγραφή
    07-04-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.564
    Downloads
    68
    Uploads
    10
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΝΟΚΙΑ
    Το AVG εχει of line installer και updates.
    DELL, CPU i3 1005G1 1,2GHz, RAM 8 GB, SSD 500

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-17, 19:04
  2. Χωρίς ιντερνέτ τι μπορώ να κάνω?
    Από tasospas στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 23:58
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 23:18
  4. Συνδεση στο ρουτερ χωρις ιντερνετ
    Από teodgeor στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-17, 18:34
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-17, 18:23

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας