Σελ. 159 από 172 ΠρώτηΠρώτη ... 139149154157158159160161164169 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.371-2.385 από 2580
  1. #2371
    Εγγραφή
    05-09-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ΣΤΗΣ 12-6-07 ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΥ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ PRIME CALL CENTER
    ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΗΣ FORTHNET ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ 2PLAY ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΡΙΕΡ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ.ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΝΑΓΑΝ ΠΗΓΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΥΡΙΣΑ ΠΕΡΝΑΓΑΝ ΟΙ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΑΤΗ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΕΒΑΣΗ ΜΙΑ ΦΟΡΜΑ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΗΣ 2-9-07 ΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΑ 4 ΦΑΞ ΚΑΙ 3 E-MAIL ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΖΗΤΟΥΣΑ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΣΥΝΕΠΕΙΑΣ ΤΟΥΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΠΟΛΑΚΙΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦ.ΑΛΛΑ ΤΖΙΦΟΣ.ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΗΣΥΧΑΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΛΗΞΕ.ΕΛΑ ΝΤΕ?ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΟΠΗ ΤΟ ΤΗΛ.ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟΥΣ.ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΤΗΛ. ΝΕΚΡΟ.ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΑΣΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 4-5 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛ.ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΧΑΛΑΣΗ 300€ ΣΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΚΑΒΑΛΗΣΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΣΥΓΓΡΟΥ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩΝΤΑΣ ΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΞ ΕΓΙΝΕ ΠΑΝΙΚΟΣ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΠΕΡΑΣΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 45 ΜΕΡΕΣ.

  2. #2372
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Περιοχή
    Ν.Ιωνία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    6.500/380
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Sagem F@st 1201 V2
    Χμμ...Πρόβλημα μετά από καιρό...Σήμερα όλη μέρα έχω αποσυγχρονισμό μία φορά κάθε 10 λεπτά περίπου...Πριν λίγο μπήκα στο UI και είδα να κλειδώνει στα 5.600 και το upstream στα 460...Με Attenuation 49,5 από 40,5 που είχα 6 μήνες τώρα...wtf?Τι έπαθε η γραμμή τώρα...Στα καλά καθούμενα?Για να δούμε αν φτιάξει μέχρι αύριο,αλλιώς αρχίζω τηλέφωνα (και αναμονές στο ακουστικό...)...

  3. #2373
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    15300/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 16,5(dB)
    Επανερχόμενος σε προηγούμενο ερώτημα σχετικά με χρεώσεις κλήσεων συναγερμών, σήμερα επικοινώνησα με Forthnet και ο "αρμόδιος" υπάληλος είπε ότι, κανονικά χρεώνονται αλλά μέχρι σήμερα η εταιρία δεν χρεώνει. Ρωτάω εγώ τώρα, σαν αφελής, δηλαδή άμα θελήσει θα το κάνει εφόσον το αναφέρει στην ιστοσελίδα της αλλά όχι όμως στο σχετικό τιμολόγιο.
    Τους έστειλα και e-mail (να δω αν θα απαντήσουν).
    Όχι ότι ο ΟΤΕ είναι καλύτερος. Το μόνο που με διαβεβαίωσαν είναι ότι το τηλέφωνο, που καλεί ο συναγερμός μου, είναι εντός δικτύου ΟΤΕ, οπότε μάλλον με CONN-X TALK ή OTE TALK 7/24 πρόγραμμα δεν χρεώνονται.
    Βέβαια η λογική λέει ότι αφού μεταφέρονται δεδομένα τότε δεν αποτελούν τηλεφωνικές κλήσεις προς σταθερά και άρα χρεώνονται. Ναι, η λογική λέει και πολλά άλλα, αλλά μόνο τα γραπτά ισχύουν τελικά. Άντε να βγάλει κανείς άκρη.

  4. #2374
    Εγγραφή
    18-07-2007
    Μηνύματα
    262
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανερχόμενος σε προηγούμενο ερώτημα σχετικά με χρεώσεις κλήσεων συναγερμών, σήμερα επικοινώνησα με Forthnet και ο "αρμόδιος" υπάληλος είπε ότι, κανονικά χρεώνονται αλλά μέχρι σήμερα η εταιρία δεν χρεώνει. Ρωτάω εγώ τώρα, σαν αφελής, δηλαδή άμα θελήσει θα το κάνει εφόσον το αναφέρει στην ιστοσελίδα της αλλά όχι όμως στο σχετικό τιμολόγιο.
    Τους έστειλα και e-mail (να δω αν θα απαντήσουν).
    Όχι ότι ο ΟΤΕ είναι καλύτερος. Το μόνο που με διαβεβαίωσαν είναι ότι το τηλέφωνο, που καλεί ο συναγερμός μου, είναι εντός δικτύου ΟΤΕ, οπότε μάλλον με CONN-X TALK ή OTE TALK 7/24 πρόγραμμα δεν χρεώνονται.
    Βέβαια η λογική λέει ότι αφού μεταφέρονται δεδομένα τότε δεν αποτελούν τηλεφωνικές κλήσεις προς σταθερά και άρα χρεώνονται. Ναι, η λογική λέει και πολλά άλλα, αλλά μόνο τα γραπτά ισχύουν τελικά. Άντε να βγάλει κανείς άκρη.
    Στο 2play όπως σου έχουν εξηγήσει οι προηγούμενοι οι κλήσεις συναγερμών χρεώνονται.
    Είχες την αμφιβολία γιατί δεν γράφουν ότι στην ιστοσελίδα τους για την χρέωση συναγερμών ενώ γράφουν fax, data.
    Στις σημειώσεις της ιστοσελίδας τους (τιμοκατάλογος), παράγραφος 3 αναφέρει:

    3) Στις δωρεάν κλήσεις δεν συμπεριλαμβάνονται κλήσεις δεδομένων (data, fax, συναγερμών) και κλήσεις προς μη γεωγραφικούς αριθμούς.

    Προς επαλήθευση

  5. #2375
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Έφτιαξα θέμα στον ΟΤΕ για τον συναγερμό για να ξεκαθαρίσει το θέμα αν χρεώνει ή όχι τις κλήσεις data στο δίκτυό του με τα προγράμματά του.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 19-12-07 στις 10:06.

  6. #2376
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Περιοχή
    Στο Ιατρείον
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    ISP
    Μεριζόμενο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΣΤΗΣ 12-6-07 ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΥ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ PRIME CALL CENTER
    ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΗΣ FORTHNET ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ 2PLAY ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΡΙΕΡ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ.ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΝΑΓΑΝ ΠΗΓΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΥΡΙΣΑ ΠΕΡΝΑΓΑΝ ΟΙ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΑΤΗ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΕΒΑΣΗ ΜΙΑ ΦΟΡΜΑ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΗΣ 2-9-07 ΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΑ 4 ΦΑΞ ΚΑΙ 3 E-MAIL ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΖΗΤΟΥΣΑ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΣΥΝΕΠΕΙΑΣ ΤΟΥΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΠΟΛΑΚΙΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦ.ΑΛΛΑ ΤΖΙΦΟΣ.ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΗΣΥΧΑΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΛΗΞΕ.ΕΛΑ ΝΤΕ?ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΟΠΗ ΤΟ ΤΗΛ.ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟΥΣ.ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΤΗΛ. ΝΕΚΡΟ.ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΑΣΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 4-5 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛ.ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΧΑΛΑΣΗ 300€ ΣΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΚΑΒΑΛΗΣΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΣΥΓΓΡΟΥ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩΝΤΑΣ ΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΞ ΕΓΙΝΕ ΠΑΝΙΚΟΣ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΠΕΡΑΣΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 45 ΜΕΡΕΣ.
    Σε παρακαλώ μη χρησιμοποιείς κεφαλαία, εκτός αν είσαι οικονομικός μετανάστης οπότε δικαιολογήσε.
    Η κλιμακτήριος διαρκεί 6-24 μήνες και χαρακτηρίζεται από διάφορα συμπτώματα όπως εξάψεις, εφιδρώσεις αυπνία, αύξηση αρτηριακής πίεσης,αλλαγή διάθεσης,άγχος,ανησυχία κ.α.

  7. #2377
    Εγγραφή
    20-09-2007
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8937/509
    ISP
    Forthnet
    Router
    SiemensCL110/Linksys354G
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Παιδιά, εχει κανείς παρατηρήσει το δίκτυο της Forthnet να σέρνεται την τελευταία εβδομάδα, πιο αργά και από τον Γκάρυ το σαλιγκάρι στον Μπομπ Σφουγγαρακη, ή μόνο σ'εμένα συμβαίνει αυτό?
    Κέντρο Χαλανδρίου, (και καλά) 8500 ΜΒιτ και είναι ζήτημα αν ανοίξει μια σελιδούλα το πεντάλεπτο...έλεος πια.......θα τους πάρει και θα τους σηκωσει......

  8. #2378
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Aθήνα/Guildford/Bcn
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    ~15500/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    zyxel p-600
    Ti να πω, εγώ ήρθα από την Αγγλία μια βδομάδα πριν κ το dsl ήταν νεκρό. (shared LLU over isdn) Εδωσα τη βλάβη, αγόρασα κ άλλο ένα μόντεμ, έδωσα 50ευρώ σε ηλεκτρολόγο για να δει αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα κ ακόμα είναι νεκρό. (δε συγχρονίζει κανένα μόντεμ). Πλεόν κ αφού κ οι ταχύτητες που έβλεπα ήταν τραγικές (ποτέ πάνω από 10mbit) θα τους πω να κόψουν το ίντερνετ κ ας έρθουν να μου ζητήσουν χρήματα γιατι έσπασα το συμβόλαιο στους 6 μήνες... :/

  9. #2379
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Περιοχή
    Eidsvoll
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/1028
    ISP
    Forthnet Full LLU
    Router
    SpeedTouch 585v.6
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    ΡΕ μου φαινεται οτι ξαφνικα πολλοι απο double play εχουν χαλια συγχρονισμο το Δεκεμβρη

  10. #2380
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kurozuka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΡΕ μου φαινεται οτι ξαφνικα πολλοι απο double play εχουν χαλια συγχρονισμο το Δεκεμβρη
    Μια χαρά μου είναι ο συγχρονισμός όπως και πριν.
    Σε αυτούς που χάλασε ο συγχρονισμός το πιο πιθανό είναι ότι έχει πρόβλημα η γραμμή τους, οπότε με τα κρύα και τις υγρασίες χειροτέρεψε η κατάσταση.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #2381
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Περιοχή
    Στο Ιατρείον
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    ISP
    Μεριζόμενο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από denis1276 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά μου είναι ο συγχρονισμός όπως και πριν.
    Σε αυτούς που χάλασε ο συγχρονισμός το πιο πιθανό είναι ότι έχει πρόβλημα η γραμμή τους, οπότε με τα κρύα και τις υγρασίες χειροτέρεψε η κατάσταση.
    Ετσι είναι, ευκαιρία για οποιονδήποτε αντιληφθεί τέτοια προβλήματα, λόγω του καιρού, να ζητήσει τον έλεγχο της φυσικής γραμμής.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giatros.net : 20-12-07 στις 10:51.
    Η κλιμακτήριος διαρκεί 6-24 μήνες και χαρακτηρίζεται από διάφορα συμπτώματα όπως εξάψεις, εφιδρώσεις αυπνία, αύξηση αρτηριακής πίεσης,αλλαγή διάθεσης,άγχος,ανησυχία κ.α.

  12. #2382
    Εγγραφή
    19-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχω κι εγώ μεγάλο πρόβλημα με το συναγερμό, για την ακρίβεια από τότε που μετακινήθηκα στη Fothnet δεν δουλεύει καθόλου! Ήρθε τεχνικός του συναγερμού σπίτι, επικοινωνήσαμε με τη forthnet και υποτίθεται ότι έκαναν ότι χρειαζόταν για να γίνονται σωστά οι κλήσεις του συναγερμού. Ωστόσο και πάλι οι κλήσεις δεν γίνονται σωστά στο κέντρο. Ξέρει κανείς τι γίνεται και αν σχετίζεται με το γεγονός ότι δεν έχω ΚΑΘΟΛΟΥ αναγνώριση κλήσης από κανένα αριθμό; Έχω ένα καλούτσικο ασύρματο της Panasonic αλλά το ίδιο γίνεται και με 1-2 άλλες συσκευές που δανείστηκα για να δοκιμάσω.

  13. #2383
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    15300/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 16,5(dB)
    [QUOTE=jasla100;1651296]Έχω κι εγώ μεγάλο πρόβλημα με το συναγερμό, για την ακρίβεια από τότε που μετακινήθηκα στη Fothnet δεν δουλεύει καθόλου!

    Εγώ, αμέσως με την ενεργοποίηση του Adsl στην ΟΤΕΝΕ, πριν από ένα έτος περίπου, κατόπιν οδηγιών του τεχνικού του συναγερμού, συνέδεσα φίλτρο ίδιο με αυτό που τοποθετούμε στις τηλεφωνικές μπρίζες.
    Η επικοινωνία με το κέντρο λήψης σημάτων γίνεται κανονικότατα. (το έχω διασταυρώσει με ποικίλους τρόπους).
    Πιστεύω να μην έχω πρόβλημα στη Forthnet. Βέβαια, δύο φίλοι που διαθέτουν συναγερμό και είναι πελάτες ΟΤΕΝΕΤ και Forthnet αντίστοιχα, δεν έχουν βάλει καθόλου φίλτρα (παρόλο που η δεύτερη το τονίζει) και δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα.

  14. #2384
    Εγγραφή
    05-09-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μονο τα κεφαλαια καταλαβες απο ολο το μηνυμα;

  15. #2385
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    15300/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 16,5(dB)
    Μπορείς να γίνεις πιο σαφής; Σε ποιον απευθύνεσαι; Επίσης, καλό είναι να βάζουμε τόνους σε λέξεις που μπορούν να διαβαστούν και διαφορετικά.
    Πάντως το να απαντά κάποιος μερικώς σε απορίες, δεν είναι κακό. Άσχημο είναι να εκράζει απόψεις για όλα τα θέματα, χωρίς να τα γνωρίζει.

Σελ. 159 από 172 ΠρώτηΠρώτη ... 139149154157158159160161164169 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3070
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-09, 23:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας