Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    10-10-2012
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ο Γειτονας
    Καλησπέρα παίδες, θα μπω κατευθείαν στο θέμα.

    ΕΙΣΑΓΩΓΗ
    Η Forthnet μου παρείχε μια απαράδεκτη σύνδεση το τελευταίο διάστημα (συνεχείς αποσυνδέσεις και κλείδωμα στα 2,5 περίπου) οπότε τους ζήτησα να αποδεσμευτώ από το τέλος αποσύνδεσης (150€) ώστε να προχωρήσω με κάποιον άλλο πάροχο. Μετά την άρνηση τους, έκανα καταγγελία στο συνήγορο του Καταναλωτή, η οποία τους ανάγκασε να μου στείλουν εγγράφως ότι με αποδεσμεύουν από αυτό το τέλος.

    ΖΟΥΜΙ
    Ερχόμαστε στο σήμερα λοιπόν, όπου ξαφνικά εμφανίζονται στο προσκήνιο απλήρωτοι λογαριασμοί Ιανουαρίου, Φεβρουαρίου, Μαρτίου με σύνολο (μαντέψτε), γύρω στα 140€, με αποτέλεσμα να με απειλούν με φραγή (δεν έχει πληρωθεί και ο τρέχων ακόμα βέβαια). Το θέμα είναι ότι ο λογαριασμός αυτός είναι για το πατρικό μου, και πρέπει τώρα η μητέρα μου να βρει τις αποδείξεις των πληρωμών αυτών ώστε να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας. Το θέμα είναι ότι οι αποδείξεις αυτές (μιας και οι πληρωμές γίνονται πάντα με μετρητά) δε ξέρω πόσο εύκολο είναι να βρεθούν αυτή τη στιγμή, διότι έχουν περάσει κάποιοι μήνες, και έχουμε ένα 2 χρονών παιδί μες στο σπίτι οπότε καταλαβαίνετε .

    Πώς προχωράω από εδώ και πέρα παίδες; Έστω ότι δεν βρίσκω τις αποδείξεις, θα τα πληρώσω κερατιάτικα;;; Έχω εξαγριωθεί. Θυμάμαι ξεκάθαρα (γιατί τον πλήρωσα εγώ ο ίδιος) ότι τον Απρίλιο, το υπόλοιπο μου ήταν 50 ευρώ, και το πλήρωσα. Εάν βρω αυτό το λογαριασμό είναι αυτό κάποια απόδειξη;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Θα πρέπει να βρείς τους λογαριασμούς.
    Οχι ότι έχει το πιο καλό λογιστήριο, αλλά εδώ μιλάμε για λογαριασμούς αυτής της χρονιάς που θα έπρεπε να τους έχεις στα χέρια σου

  3. #3
    Εγγραφή
    15-06-2017
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Draytek Vigor 2700
    όταν σου ήρθε ο λογαριασμός του Απριλίου , Μαΐου , Ιουνίου ανέφερε ότι είχες προηγούμενα ανεξόφλητα?

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Ξεκλείδωμα Technicolor TD5136v2 (Forthnet firmware)
    Από virusx2 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-23, 18:03
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-18, 03:31
  3. Σύμφωνο συνεργασίας Forthnet – ΔΕΗ
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-17, 18:53
  4. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-17, 19:16
  5. VDSL2 Forthnet Καβάλα
    Από sv7jjy στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-17, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας