Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, σε συνεχεια του θεματος με την κομμενη γραμμη απο εργα του φυσικου αεριου, παραμενει κομμενη η γραμμη μου.
    Ο λογος είναι (υποθετω) οτι επειδη οι τεχνικοι σας που ηρθαν δεν ενημερωσαν σωστα οτι ηταν διαλυμενα τα καλωδια στην εισαγωγη της πολυκατοικιας απεξω λογω των εργων για τοποθετηση μετρητη φυσικου αεριου, ζητηθηκε αλλο ζευγος που εδωσε ο ΟΤΕ την Παρασκευη 8 του μηνα.
    την ιδια μερα λειπαμε ολοι απο την πολυκατοικια μου και ακομα και αν ηθελε τεχνικος να κανει αλλαγη στον κατανεμητη δεν θα μπορουσε.
    Με πηρατε τηλ στο κινητο την ιδια μερα το απογευμα και με ρωτουσατε αν εχω τηλεφωνο.
    Το επομενο ραντεβου πηγε την Τριτη 12 του μηνα, και ενω εχω ενημερωσει και με φωτος για το πραγματικο προβλημα παρολαυτα ηρθε τεχνικος τσαμπα αφου ολα τα ζευγη ηταν νεκρα!
    ετσι δεν το αλλαξε και τωρα αφου κανονιστηκε συνδυαστικη με ΟΤΕ την Δευτερα 18 του μηνα, και την Παρασκευη 22 ηρθαν απο ΟΤΕ και σημαδεψαν για τα σκαψιματα.
    Τωρα εχουν κλεισει τα πεζοδρομια και ενω ολα καλα με τα καλωδια παλι δεν εχω τιποτα γιατι προφανως κανεις δεν αλλαξε το ζευγος!!!

    Τι θα γινει περιμενετε να τελειωσει ολος ο μηνας?
    το καταλαβαινετε οτι ειμαι ΧΩΡΙΣ τηλεφωνο και ιντερνετ απο το πρωι του Σαββατου 2 Ιουνιου ??? και σημερα ειναι Δευτερα 25 Ιουνιου και ΑΚΟΜΑ δεν εχω!!!!!!????
    Αυτο που συμβαινει ειναι ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!!!!

    Εχω ενημερωσει απο τις 3 του μηνα και με πηρατε και τηλ και τα ειπα και σε τεχνικο ΑΚΡΙΒΩΣ τι φταιει και εχουμε φτασει σημερα 25 Ιουνιου και δεν εχω ΤΙΠΟΤΑ!
    ενταξει τι αλλο να πω!!! μαλλον πρεπει να παω στην Παναγια της Τηνου να κανω κανα ταμα.....

    Θα παρακαλεσω για Πολλοστη φορα το σειριαλ αυτο να ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ επιτελους!!!!
    αν αυριο το μεσημερι γυρισω απο την δουλεια και δεν δουλευει θα κατεβω στο κατανεμητη και θα τα βρω και θα τα βαλω μονος μου.

    Απο λαθος εκτιμηση δικων σας τεχνικων και καθως εχουν και παροπιδες (οι 2 που ηρθαν πρωτοι) και αυτο επειδη κανεις απο τους 2 δεν ηθελαν να δουν τι εχει μεσα η τρυπα που φαινονταν οπτικα τα τσαλακωμενα καλωδια (αυτοι που ηρθαν) εχω μεινει παραπανω εβδομαδες χωρις υπηρεσιες και εξαιτιας του ιδιου γεγονοτος συνεχιζω χωρις!

    Το λιγοτερο που πρεπει να κανετε εννοειτε οτι ο μηνας αυτος δεν θα πληρωθει καν....εχω δωσει πολλαπλάσια χρηματα εγω και εχω στερηθει παρα πολλα πραγματα λογω περιορισμου δεδομενων κινητης, δεν εχω καποιο αλλο ιντερνετ και το κυριοτερο προβλημα ειναι και το σταθερο τηλ που οπως εχω πει δεν εχουμε απο αλλου τηλεφωνα δωρεαν και χρεωνομαστε ολοι!

    Τελος αν αυριο δεν εχω θα με αναγκασετε να προχωρησω και σε καταγγελιες....

    Με λιγα λογια για να καταλαβετε ο πρωτος που ηρθε την Τεταρτη 6 του μηνα επρεπε να δει στην τρυπα και να γραψει οτι εγιναν εργα φυσικου αεριου και σακατεψαν τα καλωδια στην εισαγωγη, και ετσι να εδινε αμεσα συνδυαστικη με ΟΤΕ. Αν το ειχε κανει αυτο θα ειχαν φτιαχτει αυτα τουλαχιστον πριν 2 εβδομαδες και δεν θα ειχε γινει ποτε η αλλαγη ζευγους!
    ειναι απλα τα πραγματα δεν ειναι καμια δυσκολη επιστημη νομιζω....δυστυχως ο εχοντας παροπιδες δεν δεχτηκε ποτε να δει μεσα στην τρυπα οπως και ο δευτερος που ηρθε χειροτερος απο τον πρωτο και αυτη η "αρνηση" να το πω και καλα ειναι του ΟΤΕ εμενα μου κοστισε ολα αυτα τωρα...δεν ειπαμε να το φτιαξει να δει το προβλημα απο εξω οπτικα να πει τι γινεται, τωρα ειπαν δεν εχει γραμμη δωσανε αλλο ζευγος και την ιστορια την ξερετε...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 25-06-18 στις 17:57.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.345
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Nikiforos,

    Σε ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε πως σχετικά με το παραπάνω έχουμε τοποθετηθεί και σε αντίστοιχο pm που μας έχεις στείλει.

    Για οτιδήποτε νεότερο σχετικά με την εξέλιξη του ζητήματος που έχει παρουσιαστεί, θα υπάρξει ανάλογη ενημέρωσή σου στα διαθέσιμα τηλέφωνα επικοινωνίας.

    Παραμένουμε στην διάθεση σου για οτιδήποτε χρειαστείς.

    Αντώνης, Nova Support

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-18, 23:12
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-18, 11:06
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-18, 14:45
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-17, 15:42
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-17, 17:02

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας