Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-40 από 40
  1. #31
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.122
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω προτεινω να σταματησετε να ειστε καχυποπτοι την συγκεκριμενη ιστοσελιδα οπως και το mozilla.org (firefox) τους εχω εμπιστοσυνη περισσοτερη απο οτι εχω σε ελληνικες τραπεζες-οργανισμους-φορεις
    αν ανησυχειτε για τα προσωπικα σας δεδομενα μην ανησυχειτε τσαμπα αυτοι που θελουν να τα εχουν ηδη τα εχουν (ειτε γιατι τους τα εχετε δωσει εσεις ειτε γιατι τα εχουν βρει με νομιμους/παρανομους τροπους)
    μπορειτε να ψαχτειτε και μονοι σας για να βρειτε ποιοι τα εχουν
    παντως η λιστα ειναι μεγαλη ενδεικτικα θα σας αναφερω τα γνωστα google - microsoft - facebook - instagram - twitter - τραπεζες - εφορια - ασφαλιστικο ταμειο κτλ...
    αν δεν θελετε να εχει κανεις τα προσωπικα σας δεδομενα η λυση ειναι μια
    αποσυνδεστε το ρουτερ σας απο το διαδικτυο
    αποσυνδεστε το smartphone/tablet σας απο το διαδικτυο
    τωρα ειστε ελευθεροι να πατε σε μια σπηλια η σε μοναστηρι και να μεινετε για παντα ωστε να ειστε σιγουροι για τα προσωπικα σας δεδομενα αρκει να μην χρωστατε καπου γιατι θα σας βρουν οπου και να πατε...

    ημαρτον γραφουμε και σε τεχνολογικο φορουμ
    Το ότι γράφουμε σε τεχνολογικό φόρουμ δεν σημαίνει ότι ενστερνιζόμαστε την οποιαδήποτε "τεχνολογία" μας πασάρουν.
    Επίσης... το ότι θεωρείς την Mozilla, google κλπ που αναφέρεις είναι πιο έμπιστες από την ihackyou δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να τους έχεις τυφλή εμπιστοσύνη.
    Ή ακόμα περισσότερο ότι όλες τους οι υπηρεσίες είναι για "αγαθό" σκοπό.
    Να θυμίσω την ιστορία του fb;
    Δεν τελείωσε ακόμα...
    Τα παραπάνω απαντάνε στις πρίζες και τα σπήλαια.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #32
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοντη μνημη δεν εχω μην ανησυχεις

    το θεμα ασφαλεια και προσωπικα δεδομενα σηκωνει μεγαλη συζητηση...
    Σε αυτό συμφωνώ. Μάλιστα δεν είναι μόνο το internet ο "χώρος" στον οποίο υποκλέπτονται. Είναι πάρα πολύ παλιό θέμα. Οι σπηλιές δεν θα σε σώσουν ξέρεις. Μην ξεχνάς ότι συμβαίνουν αμέτρητα περιστατικά πλαστογραφίας ακόμα και με πεθαμένους ανθρώπους, παγκοσμίως. Στα νεκροταφεία βρίσκει κανείς και μπορεί να υποκλέψει, τα πρώτα στοιχεία όπως όνομα και ημερομηνία γέννησης. Το παρατραβάω ίσως σκεφτεί κάποιος, αλλά περιγράφοντας τα προφανή ελπίζω να γίνομαι αντιληπτός.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mirmidon : 28-06-18 στις 17:00.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  3. #33
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι γράφουμε σε τεχνολογικό φόρουμ δεν σημαίνει ότι ενστερνιζόμαστε την οποιαδήποτε "τεχνολογία" μας πασάρουν.
    Επίσης... το ότι θεωρείς την Mozilla, google κλπ που αναφέρεις είναι πιο έμπιστες από την ihackyou δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να τους έχεις τυφλή εμπιστοσύνη.
    Ή ακόμα περισσότερο ότι όλες τους οι υπηρεσίες είναι για "αγαθό" σκοπό.
    Να θυμίσω την ιστορία του fb;
    Δεν τελείωσε ακόμα...
    Τα παραπάνω απαντάνε στις πρίζες και τα σπήλαια.
    εγω ενα πραγμα θα σχολιασω μονο στα λεγομενα σου

    τελικα εμεις οι ελληνες (ελληναρες) ειμαστε πολυ ξερολες για ολα εχουμε αποψη (και θεωρουμε οτι ειναι και σωστη)

    μακαρι να ηταν αληθεια ομως αυτο καθως τοτε η ζωη μας θα ηταν καλυτερη

    δυστυχως ομως δεν ειναι αληθεια και αυτο το εχουμε αποδειξει με τις λανθασμενες επιλογες μας σε αυτους που μας κυβερνουν

    ετσι εχουμε οτι μας αξιζει ως λαος και ως ανθρωποι γιατι απλα τελικα ειμαστε μονο ξερολες και οχι εξυπνοι αλλα πιθανον βλακες και ηλιθιοι και οπως ειναι γνωστο

    τον βλακα και τον ηλιθιο δεν μπορεις να τον νικησεις

    σε οτι αφορα το σχολιο σου

    δεν απαντανε καθολου σε αυτα που σχολιασα περι πριζας και σπηλαιων και μοναστηριων αντιθετα θα ελεγα....το συντομοτερο πρεπει να αποσυνδεθουμε απο το κακο διαδικτυο και να παμε γρηγορα στην σπηλια η στο μοναστηρι μηπως και σωθουμε

    ναι εμπιστευομαι περισσοτερο την mozilla την google απο τον ΧΧΧ ανθρωπο που μιλαω μαζι του σε ενα τεχνολογικο φορουμ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτό συμφωνώ. Μάλιστα δεν είναι μόνο το internet ο "χώρος" στον οποίο υποκλέπτονται. Είναι πάρα πολύ παλιό θέμα. Οι σπηλιές δεν θα σε σώσουν ξέρεις. Μην ξεχνάς ότι συμβαίνουν αμέτρητα περιστατικά πλαστογραφίας ακόμα και με πεθαμένους ανθρώπους, παγκοσμίως. Στα νεκροταφεία βρίσκει κανείς και μπορεί να υποκλέψει, τα πρώτα στοιχεία όπως όνομα και ημερομηνία γέννησης. Το παρατραβάω ίσως σκεφτεί κάποιος, αλλά περιγράφοντας τα προφανή ελπίζω να γίνομαι αντιληπτός.
    εσυ πολυ καλα τα λες

    δυστυχως δεν σε παρακολουθουν ομως

    δεν μπορουν να καταλαβουν οι περισσοτεροι οτι απο ενα ονομα - επιθετο - ημερομηνια γεννησης πολλα μπορουν να γινουν

    ουτε καταλαβαινουν οι περισσοτεροι οτι αν θες να σπασεις εναν κωδικο αρκει να γνωριζεις μερικα στοιχεια για το θυμα σου π.χ ημερομηνια γεννησης (του ιδιου η των παιδιων του η της γυναικας του) - επετειου - τηλεφωνο (σταθερο/κινητο) - κατοικιδιο κτλ

    εγω θα ηθελα να βαλει το τεχνολογικο φορουμ που γραφουμε μια δημοσκοπηση σχετικα με το ποιος ειναι ο ασφαλεστερος κωδικος

    και τι κωδικους χρησιμοποιουμε

    τα αποτελεσματα θα προκαλεσουν εκπληξη για τους προχωρημενους χρηστες

  4. #34
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.122
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ενα πραγμα θα σχολιασω μονο στα λεγομενα σου

    τελικα εμεις οι ελληνες (ελληναρες) ειμαστε πολυ ξερολες για ολα εχουμε αποψη (και θεωρουμε οτι ειναι και σωστη)

    μακαρι να ηταν αληθεια ομως αυτο καθως τοτε η ζωη μας θα ηταν καλυτερη

    δυστυχως ομως δεν ειναι αληθεια και αυτο το εχουμε αποδειξει με τις λανθασμενες επιλογες μας σε αυτους που μας κυβερνουν

    ετσι εχουμε οτι μας αξιζει ως λαος και ως ανθρωποι γιατι απλα τελικα ειμαστε μονο ξερολες και οχι εξυπνοι αλλα πιθανον βλακες και ηλιθιοι και οπως ειναι γνωστο

    τον βλακα και τον ηλιθιο δεν μπορεις να τον νικησεις

    σε οτι αφορα το σχολιο σου

    δεν απαντανε καθολου σε αυτα που σχολιασα περι πριζας και σπηλαιων και μοναστηριων αντιθετα θα ελεγα....το συντομοτερο πρεπει να αποσυνδεθουμε απο το κακο διαδικτυο και να παμε γρηγορα στην σπηλια η στο μοναστηρι μηπως και σωθουμε

    ναι εμπιστευομαι περισσοτερο την mozilla την google απο τον ΧΧΧ ανθρωπο που μιλαω μαζι του σε ενα τεχνολογικο φορουμ
    Ευχαριστούμε βαθύτατα για τις γνώσεις που μας προσέφερες στο τεχνολογικό φόρουμ.
    Κάθε λέξη σου θα μείνει στην αιωνιότητα.
    Ξέρεις... τα γραπτά μένουν και χαρακτηρίζουν αυτόν που τα γράφει.
    Για μια ακόμα φορά... ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

    Προσωπικά εγώ, γιατί σε εμένα απάντησες, σε ευχαριστώ για τους χαρακτηρισμούς σου.
    Δείχνει με ποιον μιλάω/μιλούσα.
    "Προσθήκη στη Λίστα Αποκλεισθέντων" απλά για να μην με κουράζεις.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #35
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστούμε βαθύτατα για τις γνώσεις που μας προσέφερες στο τεχνολογικό φόρουμ.
    Κάθε λέξη σου θα μείνει στην αιωνιότητα.
    Ξέρεις... τα γραπτά μένουν και χαρακτηρίζουν αυτόν που τα γράφει.
    Για μια ακόμα φορά... ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

    Προσωπικά εγώ, γιατί σε εμένα απάντησες, σε ευχαριστώ για τους χαρακτηρισμούς σου.
    Δείχνει με ποιον μιλάω/μιλούσα.
    "Προσθήκη στη Λίστα Αποκλεισθέντων" απλά για να μην με κουράζεις.
    Λυπαμαι πολυ γιατι δεν καταλαβες τιποτα απο οσα ειπα

    Αντιθετως μιλησες με ειρωνεια σε εμενα προσωπικα

    Δεν χρειαζεται να με ευχαριστεις για τιποτα γιατι δεν προσεφερα καμια γνωση σε αυτο το τεχνολογικο φορουμ εχει ολες τις γνωσεις που χρειαζεται και εξυπνοτερους ανθρωπους απο μενα (εναν πρωην πληροφορικαριο ετων 46) γνωσεις εχουν προσφερει αλλοι οχι εγω.

    Σαφως τα γραπτα μενουν δεν φοβαμαι ουτε εχω να αναιρεσω κατι απο οσα εγραψα

    Προσωπικα μπορει να σου φανηκε οτι σου μιλησα γιατι πατησα παραθεση στο μηνυμα σου αλλα δεν απευθυνομουν μονο σε εσενα (λαθος μου επρεπε να το πω ωστε να το καταλαβεις και να μην με παρεξηγησεις οπως και εγινε)

    καθως κανεναν χαρακτηρισμο δεν εκανα σε εσενα προσωπικα (αν εσυ καταλαβες αλλα δεν φταιω εγω λυπαμαι) αλλα και σε κανεναν αλλον

    οι χαρακτηρισμοι ηταν γενικοι και αοριστοι (σε αυτους περιλαμβανω και τον εαυτο μου)

    οσο για την προσθηκη στην λιστα των αγνοημενων χρηστων σε ευχαριστω εγω με την σειρα μου δεν σε βαζω παντως οπως δεν εχω βαλει κανεναν χρηστη του ADSLgr.com

  6. #36
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ενα πραγμα θα σχολιασω μονο στα λεγομενα σου

    τελικα εμεις οι ελληνες (ελληναρες) ειμαστε πολυ ξερολες για ολα εχουμε αποψη (και θεωρουμε οτι ειναι και σωστη)

    μακαρι να ηταν αληθεια ομως αυτο καθως τοτε η ζωη μας θα ηταν καλυτερη

    δυστυχως ομως δεν ειναι αληθεια και αυτο το εχουμε αποδειξει με τις λανθασμενες επιλογες μας σε αυτους που μας κυβερνουν

    ετσι εχουμε οτι μας αξιζει ως λαος και ως ανθρωποι γιατι απλα τελικα ειμαστε μονο ξερολες και οχι εξυπνοι αλλα πιθανον βλακες και ηλιθιοι και οπως ειναι γνωστο

    τον βλακα και τον ηλιθιο δεν μπορεις να τον νικησεις

    σε οτι αφορα το σχολιο σου

    δεν απαντανε καθολου σε αυτα που σχολιασα περι πριζας και σπηλαιων και μοναστηριων αντιθετα θα ελεγα....το συντομοτερο πρεπει να αποσυνδεθουμε απο το κακο διαδικτυο και να παμε γρηγορα στην σπηλια η στο μοναστηρι μηπως και σωθουμε

    ναι εμπιστευομαι περισσοτερο την mozilla την google απο τον ΧΧΧ ανθρωπο που μιλαω μαζι του σε ενα τεχνολογικο φορουμ

    - - - Updated - - -



    εσυ πολυ καλα τα λες

    δυστυχως δεν σε παρακολουθουν ομως

    δεν μπορουν να καταλαβουν οι περισσοτεροι οτι απο ενα ονομα - επιθετο - ημερομηνια γεννησης πολλα μπορουν να γινουν

    ουτε καταλαβαινουν οι περισσοτεροι οτι αν θες να σπασεις εναν κωδικο αρκει να γνωριζεις μερικα στοιχεια για το θυμα σου π.χ ημερομηνια γεννησης (του ιδιου η των παιδιων του η της γυναικας του) - επετειου - τηλεφωνο (σταθερο/κινητο) - κατοικιδιο κτλ

    εγω θα ηθελα να βαλει το τεχνολογικο φορουμ που γραφουμε μια δημοσκοπηση σχετικα με το ποιος ειναι ο ασφαλεστερος κωδικος

    και τι κωδικους χρησιμοποιουμε

    τα αποτελεσματα θα προκαλεσουν εκπληξη για τους προχωρημενους χρηστες
    Πιστεύω ότι κανένας κωδικός δεν είναι ασφαλής. Αν όμως εννοείς συγκριτικά μεταξύ τους τότε αλλάζει. Κάποιος θα είναι σχετικά.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  7. #37
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω ότι κανένας κωδικός δεν είναι ασφαλής. Αν όμως εννοείς συγκριτικά μεταξύ τους τότε αλλάζει. Κάποιος θα είναι σχετικά.
    πρακτικα οτι κλειδωνει - ξεκλειδωνει (ανεκαθεν ισχυει αυτο) απλα το ζητημα ειναι να τους δυσκολεψεις (οτι ισχυει και με τους κλεφτες στην πραγματικη ζωη που βαζουμε πορτες ασφαλειας - μπαρες - καμερες - συναγερμους - καγκελα κτλ) οσο χρονο φανε για να σπασουν τοσο ειμαστε καλυτερα προστατευμενοι.

    αν χρησιμοποιεις ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ + πεζα γραμματα + συμβολα + αριθμους στους κωδικους σου πρακτικα ειναι αδυνατον να παραβιαστουν σε συνδιασμο με Two Factor Authenticator

    μεχρι τωρα δεν μου εχει παραβιαστει κανενα απο τα "δωρεαν" email τυπου gmail - yahoo - hotmail/outlook εννοειται οτι σε τραπεζικο συστημα κτλ εκει μεσωλαβει η εφαρμογη της τραπεζας και το δαχτυλικο αποτυπωμα

  8. #38
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Αναζητώντας ποια email μου ήταν pwned βρήκα ότι στο ιντερνετ κυκλοφορεί πολύ μεγάλη λίστα με "on the clear" usernames και passwords χρηστών. Είναι αποτέλεσμα συλλογής πολλών τέτοιων λιστών και δημιουργίας μίας τεράστιας 1.5 δις (ναι δις) ζευγαριών (pwned) email/passwords.

    Περισσότερα εδώ. Για να μην κατεβάζω τη λίστα (47gb txt αρχείο από 10gb compressed) χρησιμοποιήσα ένα site που του στέλνεις το (pwned) email και σου απαντάει σε μερικές μέρες (4-5) τον κωδικό σου που υπάρχει για αυτό το email. Για να μην χρησιμοποιηθεί από hackers απαντάει μόνο στο ίδιο το email και μάλιστα στέλνει μονο τα 3 τελευταία γράμματα από το password ενώ τα πρώτα τα δείχνει με αστεράκια.

    Όποιος νομίζει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα από το (pwned) email ας τους ρωτήσει να του στείλουν τον κωδικό του (δλδ τον κωδικό που έχει βάλει στο site που έγινε pwned το email του). Εμένα μου έστειλε κανονικά σε 2 email μου τους κωδικού μου. Δυστυχώς επειδή δεν είναι οι ισχυροί μου κωδικοί (που έχω για τα site που πρέπει) δεν είμαι σίγουρος από ποιο site διέρρευσαν.

    Εδώ δοκιμάστε τα δικά σας (εφόσον ξέρετε ότι είναι pwned ή και όχι). (στέλνουν email, κάνεις σκέτο κενό reply, σε μερικές μέρες μετά 4-5 στέλνουν τον κωδικό σου! αυτόν που αντιστοιχεί στο "σπασμένο" ζευγάρι emai-username με password από κάποιο site ποιο άγνωστο εκτός αν καταλάβεις από τον κωδικό δλδ θυμάσαι που είχες βάλει αυτόν).. Αν δεν έχει βρεθεί στη λίστα σου στέλνουν ότι είναι "καθαρό".

    Υ.Γ. μόλις το δεις και πίστεις, αλλάζεις κωδικούς σε ολα τα site που χρησιμοποιείς αυτό το email με pass.
    There is nothing like 127.0.0.1

  9. #39
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναζητώντας ποια email μου ήταν pwned βρήκα ότι στο ιντερνετ κυκλοφορεί πολύ μεγάλη λίστα με "on the clear" usernames και passwords χρηστών. Είναι αποτέλεσμα συλλογής πολλών τέτοιων λιστών και δημιουργίας μίας τεράστιας 1.5 δις (ναι δις) ζευγαριών (pwned) email/passwords.

    Περισσότερα εδώ. Για να μην κατεβάζω τη λίστα (47gb txt αρχείο από 10gb compressed) χρησιμοποιήσα ένα site που του στέλνεις το (pwned) email και σου απαντάει σε μερικές μέρες (4-5) τον κωδικό σου που υπάρχει για αυτό το email. Για να μην χρησιμοποιηθεί από hackers απαντάει μόνο στο ίδιο το email και μάλιστα στέλνει μονο τα 3 τελευταία γράμματα από το password ενώ τα πρώτα τα δείχνει με αστεράκια.

    Όποιος νομίζει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα από το (pwned) email ας τους ρωτήσει να του στείλουν τον κωδικό του (δλδ τον κωδικό που έχει βάλει στο site που έγινε pwned το email του). Εμένα μου έστειλε κανονικά σε 2 email μου τους κωδικού μου. Δυστυχώς επειδή δεν είναι οι ισχυροί μου κωδικοί (που έχω για τα site που πρέπει) δεν είμαι σίγουρος από ποιο site διέρρευσαν.

    Εδώ δοκιμάστε τα δικά σας (εφόσον ξέρετε ότι είναι pwned ή και όχι). (στέλνουν email, κάνεις σκέτο κενό reply, σε μερικές μέρες μετά 4-5 στέλνουν τον κωδικό σου! αυτόν που αντιστοιχεί στο "σπασμένο" ζευγάρι emai-username με password από κάποιο site ποιο άγνωστο εκτός αν καταλάβεις από τον κωδικό δλδ θυμάσαι που είχες βάλει αυτόν).. Αν δεν έχει βρεθεί στη λίστα σου στέλνουν ότι είναι "καθαρό".

    Υ.Γ. μόλις το δεις και πίστεις, αλλάζεις κωδικούς σε ολα τα site που χρησιμοποιείς αυτό το email με pass.
    Πως ακριβώς βρήκες τη λίστα;
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  10. #40
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    η λίστα κυκλοφωρεί σε torrents. Το μεγαλύτερο μέρος της αφορά μία που έχει εμφανιστεί στο expoit.in (site ασφάλειας). Εγώ δεν την βρήκα (αφού δεν την αναζήτησα δλδ) καθώς το μόνο που με νοιάζει είναι αν υπάρχει κωδικός μου μέσα και όχι να την έχω (δεν είμαι hacker). Υπάρχουν site που την έχουν και σου απαντάνε αν είσαι μέσα. Όχι μόνο αν είσαι μέσα (το/τα email σου δλδ) αλλά και ΠΟΙΟΣ είναι ο κωδικός που αντιστοιχεί στο email. Για να σου το αποδείξουν σου τον στέλνουν στο email σου (τα τρία τελευταία γράμματα φαίνονται τα άλλα είναι αστεράκια αλλά στο σωστό αριθμό, κάθε αστεράκι ένας χαρακτήρας).

    Παρέθεσα ένα τέτοιο site.
    There is nothing like 127.0.0.1

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-18, 16:17
  2. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-17, 00:17
  3. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-17, 14:45
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-17, 12:56

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας