Σελ. 51 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 3141464950515253 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 751-765 από 804
  1. #751
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.750
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπαα, όχι..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  2. #752
    Εγγραφή
    12-02-2012
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1020/13598 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    Παιδια ειναι τραγικα τα πραγματα η μπυ φαινεται; Κοντευει να βγει και το 2020 και στην περιοχη του προφητη Ηλια δεν εχω vdsl...

  3. #753
    Εγγραφή
    07-08-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    καλησπερα παιδες,

    προσφατα εκανα αιτηση για 100αρα FTTC VODAFONE μεσω wind

    αγια βαρβαρα μενω, πως μπορω να ξερω την καμπινα? ή εαν υπαρχει εικονα με τις καμπινες?

  4. #754
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Peri30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδες,

    προσφατα εκανα αιτηση για 100αρα FTTC VODAFONE μεσω wind

    αγια βαρβαρα μενω, πως μπορω να ξερω την καμπινα? ή εαν υπαρχει εικονα με τις καμπινες?
    Μπαινεις εδω:
    http://fttxgr.eu/map?

    Γραφεις διευθυνση και αν εχει προστεθει η καμπινα στον χαρτη σου βγαζει περιπου απο ποια καμπινα παιρνεις

  5. #755
    Εγγραφή
    07-08-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos1925 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαινεις εδω:
    http://fttxgr.eu/map?

    Γραφεις διευθυνση και αν εχει προστεθει η καμπινα στον χαρτη σου βγαζει περιπου απο ποια καμπινα παιρνεις
    α οκ, ξερω οτι εχω καμπινες κοντα μου αλλα δε φαινονται στο χαρτη ...

  6. #756
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Peri30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    α οκ, ξερω οτι εχω καμπινες κοντα μου αλλα δε φαινονται στο χαρτη ...
    Κατεβαζεις το αρχειο απο εδώ:

    https://drive.google.com/file/d/1gix...ybFgdJuNk/view

    με Ctrl+F κανεις αναζητηση την οδο που μενεις, και σου βγαζει αριθμο καμπινας ΟΤΕ...Εκει λογικα θα υπαρχει και η νεα καμπινα VDSL με αλλον αριθμο ....Στον χάρτη με τις καμπινες κατα πασα πιθανοτητα θα σου βγαλει την περιοχη που ειναι η καμπινα του ΟΤΕ και καπου εκει θα ειναι και η καινουργια καμπινα οπου θα παιρνεις VDSL εφοσον την εχουν εγκατεστημενη και δινει ιντερνετ

  7. #757
    Εγγραφή
    02-11-2013
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219987
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Speedport smart
    SNR / Attn
    13.8(dB) / 11.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φιλε μου καλησπερα πως μπορώ να μάθω πόσα μέτρα ειμαι απο το αστικό κέντρο?

  8. #758
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djstamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου καλησπερα πως μπορώ να μάθω πόσα μέτρα ειμαι απο το αστικό κέντρο?
    Καλησπέρα. Λογικα παιρνεις απο Α/Κ Αγιας Βαρβαρας, βρες που ειναι το Αστικο Κεντρο του ΟΤΕ Αγιας Βαρβαρας το μεγαλο που ειναι στην οδο Λεωφ. Μεγ. Αλεξάνδρου 85Αγ. Βαρβάρα 122 44
    Μεσω Google μπορεις να υπολογισεις ποση αποσταση ειναι η διευθυνση σου απο το αστικο κεντρο ΟΤΕ της Αγ.Βαρβαρας

    Επισης χρησιμο ειναι και το ποστ του χρηστη dipa57 απο ενα παλιο thread:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...10#post1281810

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dipa57
    Βρήκα μια λύση την οποία θα προσπαθήσω να γενικεύσω, ώστε να μπορέσουν να την χρησιμοποιήσουν όσοι ενδιαφέρονται:
    Κατεβάζω το αρχείο: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=111404 (post No 6)
    Βρίσκω την διεύθυνση του DSLAM στο οποίο ανήκω.
    Χρησιμοποιώ το Google Earth και εντοπίζω το σπίτι μου και το DSLAM.
    Στα εικονίδια --> show ruler και με το ποντίκι ενώνω τα δύο σημεία.
    Στο παράθυρο που εμφανίζεται βλέπω την απόσταση.
    Αφου Βρεις το αστικο κεντρο μπορεις και μεσω google maps να δεις ποση αποσταση ειναι περιπου απο το σπιτι σου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xristos1925 : 13-08-20 στις 23:05.

  9. #759
    Εγγραφή
    11-10-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Συγνωμη που το ξεθαβω αλλα θελω μια απαντηση...
    Καλησπερα κιολας
    Νοικιασα ενα σπιτι,ξεκινησα να ψαχνω για ιντερνετ που λετε και παιρνω vodafone Και μου λεει για εσενα δεν εχει vdsl δυστυχως δεν γινεται.Καλα λεω παιρνουν αλλου.Βλεπω οτι 1 στενο πιο κατω και αριστερα ,εει κουτι wind ,λεω ωραια θα παρω εκει
    Μου λενε 50αρα με εγγυημενο 30αρι ,λεω τελεια .Κανω αιτηση σε 4 μερες πραγματικα ειχα ιντερνετ ,ερχεται τεχνικος και μου λεει κλειδωνεις 25 κατω ,μου λεει παιρνεις απο το αστικο κεντρο[μεγαλου αλεξανδρου]που ειναι 2 χιλλιομετρα ξερω εγω..Καλα του λεω γιατι δεν με συνδεσατε στην καμπινα πιο κατω που εχετε και παιρνω απο εκει?Ελα μου ντε λεει..ΦΦευγει ,κανω τεστ εγω ,κλειδωνω στα 20500..ΤΟυς παιρνω τηλ και βλαβη ,μου λενε χανεται και εχετε απωλεια 4 mbit ,πρεπει να αλλαξετε την καλωδιωση αλλα μπορειτε να παρετε μεχρι τοσο...Καλα τους λεω συνδεστε με απο την καμπινα και ας εχω μια απωλια 4 mbit δεν πειραζει[γιατι σιγουρα θα κλειδωσω απο εκει πανω απο 30 mbit].Μου λεει καντε εσεις την αλλαγη και εμεις μετα θα κανουμε οτι μπορουμε..ΤΟυς λεω μην δωσω 80 ευρω ετσι τσαμπα και δεν με συνδεσετε ,μου λενε θα κανουμε οτι μπορουμε.Επειμενω και τους λεω θα με βαλετε απο καμπινα για να το φτιαξω και μου επαναλαμβανε το ιδιο..Σε μια φαση αγανακτησα και του λεω φιλε μου Ρομποτ εισαι?Δεν μου απαντας ,Η κληση ηχογραφειτε οπως λες και επισης μου ειχατε πει εγγυημενα θα κλειδωσω 30,και με εχετεσ συνδεση στο αστικο κεντρο 2 χιλιομετρα ξερω εγω απο εδω και οχι διπλα στην καμπινα?
    Τελικα πηρα ηλεκτρολογο να πεταξουμε ενα νεο καλωδιο..Δεν εχουν περασει 15 μερες και νομιζω μπορω να κανω υπαναχωρηση,σωστα?Γιατι βλεπω εχουν και αλλοι αυτα τα θεματα με Αιγαλεω αγια βαρβαρα..ΤΟ Σπιτι ειναι Επι της Αποστολου Παυλου στο Αιγαλεω και Παιρνω απο το Αστικο κεντρο στην Μεγαλου αλεξανδρου..Βρηκε κανεις ακρη η να φυγω?

  10. #760
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.750
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα..
    Λοιπόν να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα..

    Κατ' αρχάς κανείς δεν μπορεί να αποφασίσει από ποιά καμπίνα θα πάρει σύνδεση VDSL (ή FTTH)..
    Κάθε διεύθυνση είναι "δεμένη" με ένα συγκεκριμένο καφάο του OTE, και θα πρέπει να ψάξεις εάν αυτό το καφάο πήρε αναβάθμιση με καμπίνα VDSL.. (ή FTTH)

    Μπορεί να έχεις καμπίνα VDSL απέναντι από το σπίτι σου, αλλά εσύ να μην μπορείς να βάλεις VDSL, γιατί το σπίτι σου ανήκει σε άλλο καφάο του OTE που δεν αναβαθμίστηκε..

    Απ' όσα λες φαίνεται ότι το καφάο σου OTE δεν αναβαθμίστηκε με καμπίνα VDSL..

    Στην περίπτωση αυτή μία περίπτωση είναι να πάρεις σύνδεση VDSL κατ' ευθείαν από το A/K και όχι από κάποια καμπίνα VDSL.
    Στην περίπτωση αυτή και πάλι η μέγιστη ταχύτητα που δίνουν από το A/K είναι τα 50 Mbps, αλλά ο καθένας πάντα πιάνει λιγότερο,
    ανάλογα της απόστασης του από το A/K και της ποιότητας όλων των γραμμών από το A/K μέχρι και μέσα στο σπίτι σου..

    Οι πάροχοι λένε χίλια-δυό στον κόσμο μόνο και μόνο για να πιάσουν πελάτες..
    και μετά τρέχα γύρευε..

    Η συνομιλία που μας λες μου θυμίζει λες και μίλαγες με τον μπακάλη της γειτονιάς σου!

    Εάν θες να σου πω σίγουρα πράγματα τι ακριβώς γίνεται με το καφάο σου και που είναι,
    πρέπει να βρούμε τον αριθμό του καφάο που παίρνεις σύνδεση..

    - - - Updated - - -

    Για να τον βρεις ή το ψάχνεις μόνος σου με τον τρόπο που λέω εδώ..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...60#post6572560

    και μου λες μετά τον αριθμό που βρήκες..

    ή μου λες με ένα PM διεύθυνση και στο ψάχνω εγώ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 11-10-21 στις 22:49.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  11. #761
    Εγγραφή
    11-10-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα..
    Λοιπόν να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα..

    Κατ' αρχάς κανείς δεν μπορεί να αποφασίσει από ποιά καμπίνα θα πάρει σύνδεση VDSL (ή FTTH)..
    Κάθε διεύθυνση είναι "δεμένη" με ένα συγκεκριμένο καφάο του OTE, και θα πρέπει να ψάξεις εάν αυτό το καφάο πήρε αναβάθμιση με καμπίνα VDSL.. (ή FTTH)

    Μπορεί να έχεις καμπίνα VDSL απέναντι από το σπίτι σου, αλλά εσύ να μην μπορείς να βάλεις VDSL, γιατί το σπίτι σου ανήκει σε άλλο καφάο του OTE που δεν αναβαθμίστηκε..

    Απ' όσα λες φαίνεται ότι το καφάο σου OTE δεν αναβαθμίστηκε με καμπίνα VDSL..

    Στην περίπτωση αυτή μία περίπτωση είναι να πάρεις σύνδεση VDSL κατ' ευθείαν από το A/K και όχι από κάποια καμπίνα VDSL.
    Στην περίπτωση αυτή και πάλι η μέγιστη ταχύτητα που δίνουν από το A/K είναι τα 50 Mbps, αλλά ο καθένας πάντα πιάνει λιγότερο,
    ανάλογα της απόστασης του από το A/K και της ποιότητας όλων των γραμμών από το A/K μέχρι και μέσα στο σπίτι σου..

    Οι πάροχοι λένε χίλια-δυό στον κόσμο μόνο και μόνο για να πιάσουν πελάτες..
    και μετά τρέχα γύρευε..

    Η συνομιλία που μας λες μου θυμίζει λες και μίλαγες με τον μπακάλη της γειτονιάς σου!

    Εάν θες να σου πω σίγουρα πράγματα τι ακριβώς γίνεται με το καφάο σου και που είναι,
    πρέπει να βρούμε τον αριθμό του καφάο που παίρνεις σύνδεση..

    - - - Updated - - -

    Για να τον βρεις ή το ψάχνεις μόνος σου με τον τρόπο που λέω εδώ..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...60#post6572560

    και μου λες μετά τον αριθμό που βρήκες..

    ή μου λες με ένα PM διεύθυνση και στο ψάχνω εγώ..
    Σου στελνω pm γιατι περισσοτερο μπερδευτηκα παρα καταλαβα
    Ευχαριστω παντως για την εξυπηρετηση

  12. #762
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.750
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    462-310462ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ23,66613937,987583Ν. ΑΤΤΙΚΗΣΔ. ΑΙΓΑΛΕΩΔ. ΑιγάλεωΑΙΓΑΛΕΩΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 3, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 1, ΙΘΩΜΗΣ 42, ΙΘΩΜΗΣ 40, ΙΘΩΜΗΣ 36, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 6, ΙΘΩΜΗΣ 28, ΙΘΩΜΗΣ 34, ΙΘΩΜΗΣ 38, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 2, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 4, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 7, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 5, ΚΑΛΑΜΩΝ 19, ΚΑΛΑΜΩΝ 15, ΚΑΛΑΜΩΝ 17, ΚΑΛΑΜΩΝ 14, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 10, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 8, ΚΑΛΑΜΩΝ 16, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 12, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 16, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 14, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 18, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 9, ΚΑΛΑΜΩΝ 18, ΚΑΛΑΜΩΝ 22, ΑΚΡΟΝΑΥΠΛΙΑΣ 5Α, ΑΚΡΟΝΑΥΠΛΙΑΣ 5, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 13, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 15, ΑΚΡΟΝΑΥΠΛΙΑΣ 1, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 11, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ 29, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ 27, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 17, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 27, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 25, ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2Α, ΜΑΡΙΝΟΥ ΑΝΤΥΠΑ 34, ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 20, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 22, ΚΑΡΥΤΑΙΝΗΣ 24, ΣΩΦΡΟΝΙΣΚΟΥ 30, ΣΩΦΡΟΝΙΣΚΟΥ 32, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 26, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 28, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 26-28, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 27Α, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ 17, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ 19, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ 25

    Λοιπόν όπως μπορείς να δεις από τα στοιχεία που βρήκα το καφάο OTE που παίρνεις σύνδεση στο σπίτι είναι το Νο. 310..

    Στα δεξιά του πίνακα παραπάνω είναι οι διευθύνσεις που εξυπηρετεί το καφάο αυτό, και είναι μέσα και η διεύθυνση σου..

    Το καφάο αυτό δεν αναβαθμίστηκε με καμπίνα VDSL από την Wind, σύμφωνα με τα στοιχεία που έχουμε..


    462-295462ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ295VDSL_VECTORING/V.plusQ3/2019
    462-297462ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ297VDSL_VECTORING/V.plusQ4/2020
    462-313462ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ313VDSL_VECTORING/V.plusQ2/2019
    462-315462ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ315VDSL_VECTORING/V.plusQ1/2019


    Δηλαδή η Wind δεν έβαλε κάποια καμπίνα VDSL που να ενώθηκε με το καφάο αυτό του OTE.

    Στις συνδέσεις VDSL εμείς πάντα παίρνουμε σύνδεση απο την γραμμή χαλκού που πηγαίνει στο καφάο OTE που ανήκουμε..

    Και για να ξέρεις το καφάο αυτό βρίσκεται εδώ :
    https://www.google.com/maps/place/37...83!4d23.666139

    Photo:
    https://www.google.com/maps/@37.9875...7i13312!8i6656

    Όπως σου έλεγα λοιπόν παραπάνω εσύ δεν μπορείς να πάρεις σύνδεση VDSL από άλλο καφάο του OTE (και κατά συνέπεια κάποια άλλη καμπίνα VDSL της Wind)

    Οπότε για εσένα ισχύουν αυτά που σου έλεγα παραπάνω για τις συνδέσεις VDSL με κύκλωμα VDSL στο A/K που ανήκεις..
    Θα σου βάλω και την ελάχιστη απόσταση που έχεις περίπου από το A/K..

    - - - Updated - - -



    Λοιπόν.. ξέχνα και τα 2000 μέτρα που σου λέγανε..
    το καφάο αυτό απέχει από το A/K που ανήκεις περί τα 350-400 μέτρα..
    όπως σου μετράω στην φώτο παραπάνω..

    Να σου πω λοιπόν ότι δεν πρόκειτε ποτέ να μπει καμπίνα VDSL στο καφάο σου..

    γιατί υπάρχει κανονισμός που λέει ότι τα καφάo που απέχουν μέχρι 550 μέτρα από το A/K που ανήκουν δεν παίρνουν συνδέσεις VDSL..

    Αυτά θα πάρουν κάποια στιγμή σύνδεση FTTH..
    Οπότε μόνο εάν κάνει έργα για FTTH η Wind εκεί, μπορείς να δεις κάτι άλλο..

    Για τις συνδέσεις FTTH που θα γίνουν, πάντα κοιτάς πρώτα στην σελίδα εδώ:

    https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx

    Αυτά..
    και ότι άλλο θες μας ρωτάς!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  13. #763
    Εγγραφή
    11-10-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Οποτε μην το κοιταζω καν?Με αλλον παροχο η κατι αλλο δεν υπαρχει καμια ελπιδα να παρω απο αλλη καμπινα και να εχω καλο ιντερνετ?Μονο απο εκει?Εντωμεταξυ απο εκει αν και 350 οπως λενε πιανω 20 και download 3.8

  14. #764
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.750
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όλοι οι πάροχοι από την ίδια καμπίνα δίνουν και τις ίδιες γραμμές μέχρι το A/K.. σε κάθε πελάτη..
    Δεν αλλάζουν αυτά..

    Το 350 μέτρα που μέτρησα στο Google είναι η τυπική ελάχιστη απόσταση..
    Δεν μπορούμε να ξέρουμε πως ακριβώς πάνε τα καλώδια του OTE..

    Οπότε και με αυτή την απόσταση σίγουρα πέφτει η ταχύτητα από τα 50 Mbps..

    Το ζήτημα δεν είναι μόνο πόσο καλή είναι η γραμμή μέσα στο σπίτι σου που σου είπανε..
    αλλά και ποιά είναι η κατάσταση της γραμμής του OTE σε αυτά τα 350 μέτρα..
    ή όσο είναι..

    - - - Updated - - -

    Με αυτήν την γραμμή το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις κάποιες συμπληρωματικές υπηρεσίες όπως το

    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...d_booster.html
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 12-10-21 στις 13:45.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  15. #765
    Εγγραφή
    11-10-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι οι πάροχοι από την ίδια καμπίνα δίνουν και τις ίδιες γραμμές μέχρι το A/K.. σε κάθε πελάτη..
    Δεν αλλάζουν αυτά..

    Το 350 μέτρα που μέτρησα στο Google είναι η τυπική ελάχιστη απόσταση..
    Δεν μπορούμε να ξέρουμε πως ακριβώς πάνε τα καλώδια του OTE..

    Οπότε και με αυτή την απόσταση σίγουρα πέφτει η ταχύτητα από τα 50 Mbps..

    Το ζήτημα δεν είναι μόνο πόσο καλή είναι η γραμμή μέσα στο σπίτι σου που σου είπανε..
    αλλά και ποιά είναι η κατάσταση της γραμμής του OTE σε αυτά τα 350 μέτρα..
    ή όσο είναι..

    - - - Updated - - -

    Με αυτήν την γραμμή το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις κάποιες συμπληρωματικές υπηρεσίες όπως το

    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...d_booster.html
    Η αληθεια ειναι οτι ο τεχνικος λεει κατω το μετρησε ,σημερα ηρθε ηλεκτρολογος και ψαχναμε το κουτι που το μετρησε ο τεχνικος της Δεη,το βρηκαμε τελικα και ηταν 4 μετρα απο το εδαφος ,πως το μετρησε αυτος χωρις σκαλα ,ενας θεος ξερει..Λογικα μετρησε μεσα απο την καμπινα ποσα δινει μου ειπε,εγω λεει να σου πεταξω το καλωδιο αλλα ειναι νεα η πολυκατοικια και τα καλωδια καινουργια.Θα ξαναπρω την wind να μου στειλει τεχνικο ,αυτη την φορα θελω αν δω απο που μετραει.Τουλαχιστον να το φτιαξω να εχω 25-27 mbit[Ο ρουτερ λεει φτανει μεχρι 29900]

Σελ. 51 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 3141464950515253 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1260
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-24, 14:01
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-18, 12:59
  3. Αποσταση απο Α/Κ
    Από Deflation στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-18, 18:55
  4. Σχετικα με Α/Κ και KV στο Ταυρο
    Από Deflation στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-18, 18:51
  5. 30/3 Απο Α/Κ
    Από Geraki στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-17, 22:06

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας