Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    COSMOTE
    Δελτίο Τύπου:
    - Αποφυγή επιπλέον χρεώσεων και στην Ε.Ε. με αυτόματη διακοπή της πλοήγησης μετά το τέλος των δωρεάν ΜB
    - Δυνατότητα αγοράς MB με την επιλογή κάποιου από τα διαθέσιμα πακέτα GIGA NOW

    Η COSMOTE διαθέτει πρώτη τη δυνατότητα για αποφυγή επιπλέον χρεώσεων από χρήση mobile data στην Ευρωπαϊκή Ένωση και για ανανέωση των MB με τα πακέτα GIGA NOW. Μέσω της υπηρεσίας COSMOTE My Internet, οι συνδρομητές συμβολαίου, ιδιώτες και επαγγελματίες, θα μπορούν πλέον να ελέγχουν τα mobile data που καταναλώνουν, σαν να βρίσκονται στην Ελλάδα.

    Μέσω της δωρεάν υπηρεσίας COSMOTE My Internet, οι συνδρομητές συμβολαίου που βρίσκονται εντός Ε.Ε., ενημερώνονται αυτόματα με SMS στο κινητό τους, όταν καταναλώσουν τα MB του προγράμματός τους (φτάνοντας στο 80% και στη συνέχεια στο 100%). Παράλληλα, με την κατανάλωση όλων των data, διακόπτεται η δυνατότητα πλοήγησης, για να αποφευχθεί τυχόν επιπλέον χρέωση. Στη συνέχεια, εφόσον το επιθυμούν, οι συνδρομητές έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν κάποιο από τα διαθέσιμα πακέτα GIGA NOW ή να πλοηγηθούν με χρέωση ανά MB.

    Η υπηρεσία COSMOTE My Internet είναι η μόνη που προσφέρει πραγματικό έλεγχο κόστους για τη χρήση των MB, ώστε οι συνδρομητές να μην χρεωθούν ούτε 1 ευρώ παραπάνω, εφόσον δεν το επιλέξουν.

    Η αναβάθμιση της υπηρεσίας απαντά στις αυξημένες ανάγκες για πλοήγηση στο διαδίκτυο και στο εξωτερικό, καθώς μετά την απελευθέρωση του roaming εντός της Ε.Ε., η χρήση του Mobile Internet στις χώρες εντός του ΕΟΧ (ενιαίου οικονομικού χώρου), έχει τετραπλασιαστεί, σε σχέση με το 2017.
    Τα πακέτα GIGA NOW

    Η COSMOTE δημιούργησε τα πακέτα GIGA NOW, απαντώντας στην αυξημένη ζήτηση των συνδρομητών για περισσότερο mobile internet, με τον πιο οικονομικό τρόπο. Συνολικά, σε επίπεδο τετραετίας η μέση χρέωση ανά GB έχει μειωθεί σχεδόν 75%.


  2. #2
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η COSMOTE δημιούργησε τα πακέτα GIGA NOW, απαντώντας στην αυξημένη ζήτηση των συνδρομητών για περισσότερο mobile internet, με τον πιο οικονομικό τρόπο. Συνολικά, σε επίπεδο τετραετίας η μέση χρέωση ανά GB έχει μειωθεί σχεδόν 75%.
    πλακα μας κανει η ΚΟΤΕ? εγω εχω ενα προγραμμα mobile internet και στα πακετα giga now στο app πχ λεει απο πανω διαλεξε πακετο ημερησιο, για Σαββατοκυριακο ή με το μηνα και εχει ΜΟΝΟ δυο πακετα για εναν μηνα!!!
    το ενα ειναι 2GB με 9.90 ευρω και 3GB με 14.90 ευρω, αυτα ειναι μειωση τιμης θεωρουν?
    επισης τα ημερησια και του ΣΚ εχουν εξαφανιστει πλεον....
    οταν πηρα τηλ το 13888 μου ειπαν οτι ΠΟΤΕ δεν υπηρχαν ενω τα εχει και η σελιδα τους και το λεει στο app και ειχα αγορασει παλιοτερα!!!
    Τι να πω απαραδεκτο μιας και αναφερθηκαν τα πακετα giga now....

    H εφαρμογη παντως ειναι πολυ καλη να πω!

  3. #3
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.617
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Όσοι έχουν καρτοκινητό όμως συνεχίζουν να χρεώνονται μόλις τους τελειώσουν τα ΜΒ, τακτική που εφαρμόζεται εδώ και χρόνια. Σε πηγάδι θα κατουρήσαμε μάλλον.

  4. #4
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι έχουν καρτοκινητό όμως συνεχίζουν να χρεώνονται μόλις τους τελειώσουν τα ΜΒ, τακτική που εφαρμόζεται εδώ και χρόνια. Σε πηγάδι θα κατουρήσαμε μάλλον.
    τι εννοεις, δεν σε κοβει? στο προγραμμα με το παγιο αν τελειωσουν και δεν βαλω πακετο που χρεωνει τον λογαριασμο μου φυσικα τοτε με κοβει και δεν εχω ιντερνετ το εχω παθει.
    Τα πακετα giga now ειναι προσθετα και ειναι πολυ ακριβα σε σχεση με αυτα της καρτοκινητης....
    δλδ στο εξοχικο που δεν εχω γραμμη εκει, βαζω ενα κινητο με twin sim cosmote W.U σε wifi tethering mode για να δουλευω του W.U τα δεδομενα αμα ειμαι εκει, ειναι πολυ φτηνοτερα!!! ασε τα δωρα και προσφορες.
    Εγω νομιζω αυτοι που εχουμε τετοια παγια προγραμματα εχουμε κατουρησει στο πηγαδι...
    τα αλλα του παγιου τα εχω για VOIP και καμερες και ελαχιστη χρηση αναγκης δεν ειναι για χορταση.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.617
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Μιλάς για πάγια, εγώ μιλάω για καρτοκινητό. Αν τελειώσει το ίντερνετ αρχίζει να τρώει λεφτά, μέχρι να τελειώσει η κάρτα.

  6. #6
    Εγγραφή
    19-01-2013
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ
    Στην Ελλάδα υπάρχει κανονικά το My Internet για τα What's up, οπότε και δεν χρεώνει μετά το πέρας των πακέτων mb εκτός και αν γίνει επιλογή άλλου πακέτου. https://www.whatsup.gr/el/services/my-internet .
    Θέμα χρόνου πιστεύω να δοθεί και για περιαγωγή εντός Ε.Ε. όπως και στα συμβόλαια.

  7. #7
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάς για πάγια, εγώ μιλάω για καρτοκινητό. Αν τελειώσει το ίντερνετ αρχίζει να τρώει λεφτά, μέχρι να τελειώσει η κάρτα.
    δεν καταλαβαινω, δλδ το προβλημα σου που ειναι? οτι δεν κοβει αν σου τελειωσει το πακετο εννοεις? επειδη εχω πρακτικα απεριοριστα GBs στο κινητο και ανανεωνω παντα πριν την ληξη του πακετου του βασικου που εχω, δεν ξερω τι γινεται οποτε ουτε το εχω δει, ουτε το ξερω αυτο που λες, εγω νομιζα οτι κοβει και σε αυτα.

  8. #8
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6779/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάς για πάγια, εγώ μιλάω για καρτοκινητό. Αν τελειώσει το ίντερνετ αρχίζει να τρώει λεφτά, μέχρι να τελειώσει η κάρτα.
    στο frog τα κοβει.

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι έχουν καρτοκινητό όμως συνεχίζουν να χρεώνονται μόλις τους τελειώσουν τα ΜΒ, τακτική που εφαρμόζεται εδώ και χρόνια. Σε πηγάδι θα κατουρήσαμε μάλλον.
    Πρέπει να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία my.internet, στις καινούργιες συνδέσεις είναι ενεργή, στις παλιές πρέπει να την ενεργοποιήσεις

  10. #10
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.617
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία my.internet, στις καινούργιες συνδέσεις είναι ενεργή, στις παλιές πρέπει να την ενεργοποιήσεις
    Πρώτη φορά την ακούω! Πάω να ψάξω να δω τι είναι.

    - - - Updated - - -

    ΠΟΣΟ Μ@Λ@ΚΕΣ ΕΙΝΑΙ;

    Η υπηρεσία COSMOTE My Internet είναι διαθέσιμη μόνο μέσω του δικτύου COSMOTE. Παρακαλούμε απενεργοποίησε το Wi-Fi στο κινητό σου και ενεργοποίησε τα δεδομένα στο 3G ή 4G δίκτυο της COSMOTE από τις ρυθμίσεις του κινητού σου.

    Η χρήση της σελίδας είναι δωρεάν και δεν καταναλώνονται τα διαθέσιμα ΜΒ

  11. #11
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.500
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτη φορά την ακούω! Πάω να ψάξω να δω τι είναι.

    - - - Updated - - -

    ΠΟΣΟ Μ@Λ@ΚΕΣ ΕΙΝΑΙ;
    Κλείσε το wifi και μπες με mobile data.

  12. #12
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.617
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hostolis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλείσε το wifi και μπες με mobile data.
    Θα το κάνω, όταν θα έρθω στην Ελλάδα. Αυτός ο περιορισμός δεν έχει κανένα νόημα πάντως.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-18, 19:12
  2. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-18, 15:00
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-18, 17:10
  4. Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-18, 14:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας