Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    16-08-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αυτο με το νυχτερινό που σου δίνει απεριοεριστα ξέρετε άν διαπραγματεύεται? Να βάλουμε κανα δυο ωρίτσες ακομα κλπ?

  2. #17
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    869
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gpklan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο με το νυχτερινό που σου δίνει απεριοεριστα ξέρετε άν διαπραγματεύεται? Να βάλουμε κανα δυο ωρίτσες ακομα κλπ?
    Για τη Nova που γνωρίζω η απάντηση είναι σίγουρα όχι, φαντάζομαι και για την Cosmote το ίδιο...
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  3. #18
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νότια Κρήτη. Ούτε dial up. Παράδεισος. Το είχα δει διαφήμιση σε κατάστημα cosmote. Πολύ καλό πακέτο και καλές τιμές αν και θα το προτιμούσα λίγο φθηνότερο. Όπως και το τέλος ενεργοποίησης. Τουλάχιστον παρέχει δωρεάν εξοπλισμό. Να είσαι στην άκρη του πουθενά και να μπορείς να επικοινωνήσεις. Αξία ανεκτίμητη.
    Δεν πέρασε η οπτική?
    50/30 μολις έκανα speed test.
    Εκτός αν λες για κάτι πολύ χωμένο.
    Απο την άλλη παραδίπλα στην καινούργια καμπίνα 0.4mbit αν είναι δυνατόν γιατί παίρνουμε απο αστικό κέντρο...

    ποιά δίνει την μεγαλύτερη ταχύτητα μετά την κατανάλωση του όγκου?

  4. #19
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα! τα προγράμματα τα δορυφορικα είναι για ειδικες περιπτώσεις, υπαρχουν μερη ξεχασμένα από τον ΘΕΟ που δεν πιανει ουτε κινητη και φυσικα δεν εχει γραμμες. Για τέτοιες περιπτώσεις είναι, θεωρω ατοπες τις συγκρισεις με οτιδήποτε άλλο που δεν είναι δορυφορικο ιντερνετ καθως δεν τίθεται μετρο σύγκρισης.
    Επισης δεν κανει για games κυριως πρωτου προσωπου καθως εχει τρελο ping και δεν ξερω και με διαφορες υπηρεσίες VOIP τι γινεται σχετικα με τα pings.
    Δλδ αν καποιος δεν εχει γραμμη σταθερου και δεν υπαρχει και FTTH αλλα υπαρχει κινητη, είναι 1000 φορες προτιμοτερο να βαλει καποιο πρόγραμμα κινητης, και ποιο οικονομικα ισως να βγαινει, αλλα κυριως είναι ποιο ευκολο το setup, εγκατασταση και σαφως μιλαμε για πολύ καλυτερα pings και ταχυτητα download/upload.
    Δορυφορικο ΜΟΝΟ αν δεν υπαρχει κινητη.

  5. #20
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πέρασε η οπτική?
    50/30 μολις έκανα speed test.
    Εκτός αν λες για κάτι πολύ χωμένο.
    Απο την άλλη παραδίπλα στην καινούργια καμπίνα 0.4mbit αν είναι δυνατόν γιατί παίρνουμε απο αστικό κέντρο...

    ποιά δίνει την μεγαλύτερη ταχύτητα μετά την κατανάλωση του όγκου?
    Για πριν 10 χρόνια μιλάμε. Τώρα δεν ξέρω. Απο Χανιά πήγαινα με καραβάκι. Με τα πόδια μπορούσες να πας απο το φαράγγι. Δεν υπήρχε άλλος τρόπος.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  6. #21
    Εγγραφή
    30-12-2017
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    99.99/9.99
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Technicolor 789vac v2
    ειχα κανει δορυφορικο στην forthnet πριν 6 χρονια περιπου....σερνοταν και οταν καταναλωναωτο ογκο μετα δεν αξιζε ουτε για τα σκουπιδια...φτιαξτε πρωτα τη σταθερη δικτυοση και μετα πουληστε αστροναυτες...ελεος οτι παπατζα τη πουλανε

  7. #22
    Εγγραφή
    09-03-2012
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα ,
    έχω αγοράσει πρόσφατα ένα πακέτο Cosmote Sat.Internet, me dynamic ip, και ο εγκαταστάτης που ήρθε μου εγκατέστησε πιάτο/modem και μου έδωσε ένα TPLink WiFi router
    Ολα παίζουν κανονικά, αλλά δεν μπόρεσα να κάνω port forwarding για να μπορώ να κάνω connect απο external ip στο εσωτερικό μου LAN , μέσω υπηρεσίας DynDNS που χρησιμοποιώ

    Η ext ip που βγάζει ο router είναι μια του τύπου 10.χ.χ.χ , και πιστεύω ότι είναι κάποια εσωτερική της Cosmote η οποία μετά συνδέεται σε public ip....

    Επικοινώνησα με Cosmote, και μου είπαν ότι αυτό συμβαίνει γιατί έχω πάρει το πακέτο με την dynamic ip που δεν την υποστηρίζει, ενώ εάν αγόραζα το πακέτο με static ip το port forwarding θα έπαιζε κανονικά ,

    Εχει κάποιος συνάδελφος εμπειρία σε αυτό, ή θα κάνω αλλαγή του πακέτου απο dynamic σε static ip, και πάλι δεν θα παίζει το port forwarding ?


    Ευχαριστώ πολύ,
    Παναγιώτης

  8. #23
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pkar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα ,
    έχω αγοράσει πρόσφατα ένα πακέτο Cosmote Sat.Internet, me dynamic ip, και ο εγκαταστάτης που ήρθε μου εγκατέστησε πιάτο/modem και μου έδωσε ένα TPLink WiFi router
    Ολα παίζουν κανονικά, αλλά δεν μπόρεσα να κάνω port forwarding για να μπορώ να κάνω connect απο external ip στο εσωτερικό μου LAN , μέσω υπηρεσίας DynDNS που χρησιμοποιώ

    Η ext ip που βγάζει ο router είναι μια του τύπου 10.χ.χ.χ , και πιστεύω ότι είναι κάποια εσωτερική της Cosmote η οποία μετά συνδέεται σε public ip....

    Επικοινώνησα με Cosmote, και μου είπαν ότι αυτό συμβαίνει γιατί έχω πάρει το πακέτο με την dynamic ip που δεν την υποστηρίζει, ενώ εάν αγόραζα το πακέτο με static ip το port forwarding θα έπαιζε κανονικά ,

    Εχει κάποιος συνάδελφος εμπειρία σε αυτό, ή θα κάνω αλλαγή του πακέτου απο dynamic σε static ip, και πάλι δεν θα παίζει το port forwarding ?


    Ευχαριστώ πολύ,
    Παναγιώτης
    με λιγα λόγια είσαι πίσω απο ΝΑΤ.....

    τι θέλεις να βγάλεις προς τα έξω? κάμερες πχ?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6021
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-24, 21:04
  2. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-18, 11:11
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-17, 03:21
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-17, 17:06
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-17, 11:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας