Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Το case που έχω είναι το ASUS VENTO A8 TA-863 όπως φαίνεται εδώ:

    https://keddr.com/2015/12/hard-kolhoz-sistemnika/

    Ένα απλό case είναι, το οποίο έχω πάντα ανοιχτό στο πλάι, όπως φαίνεται καί στη φωτό.

    Για AM2+ ήθελα να πάρω ένα καινούριο ανεμιστήρα CPU 20-25 ευρώ. Τί θα συστήνατε;

    Θα ήθελα από e-shop.gr

    Ευχαριστώ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnyb98 : 04-07-18 στις 00:00.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  2. #2
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.996
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Για αξιοπρεπές με καλό value for money θα έλεγα arctic.
    Για καλό (αλλά όχι vfm) θα έλεγα noctua.
    My 2c.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Αυτή https://www.e-shop.gr/be-quiet-pure-...m-p-PER.643659 είναι καλη αλλά μπαίνει κάθετα αρα θα φυσάει τον αέρα προς τα πανω. Αρκετές στην amd το έκαναν αυτο αλλά επειδή δεν ξέρω το συστημα σου, με αυτόν τον τροπο δεν παίρνουν πολύ ψύξη τα ρεύματα της μητρικής.

    Αλλη επιλογή https://www.e-shop.gr/zalman-cnps8x-...r-p-PER.815003 . αυτή φυσάει τον αέρα προς τα πίσω αλλά έχει αρκετό όγκο και δεν ξέρω αν θα σου βρίσκει πουθενά.

    3η επιλογή και καλύτερη κατα την γνώμη μου https://www.e-shop.gr/raijintek-themis-p-PER.811685 . Παντα υπάρχει ενα αλλά . 2 θέματα. Α) δεν θα μπορείς να κλεισεις το κουτί γιατί έχει πολύ μεγαλο υψος και Β) θα πρεπει να πιάνουν τα χέρια σου γιατί προϋποθέτει να βγαλεις την μητρική εκτός κουτιού και να βάλεις backplate.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή https://www.e-shop.gr/be-quiet-pure-...m-p-PER.643659 είναι καλη αλλά μπαίνει κάθετα αρα θα φυσάει τον αέρα προς τα πανω. Αρκετές στην amd το έκαναν αυτο αλλά επειδή δεν ξέρω το συστημα σου, με αυτόν τον τροπο δεν παίρνουν πολύ ψύξη τα ρεύματα της μητρικής.
    Το case είναι ένα κλασικό mid-case (αυτό που εχω βάλει στο link της εισαγωγής). Ενδεικτικά, μία ψύκτρα που θα βοηθούσε τα ρεύματα της εισαγωγής? Δεν έχω και άλλο ανεμιστήρα στο case. Μέχρι τώρα δεν χρειάστηκε. Το μόνο που έκανα να έχω το πλαινό καπάκι ανοιχτό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    3η επιλογή και καλύτερη κατα την γνώμη μου https://www.e-shop.gr/raijintek-themis-p-PER.811685 . Παντα υπάρχει ενα αλλά . 2 θέματα. Α) δεν θα μπορείς να κλεισεις το κουτί γιατί έχει πολύ μεγαλο υψος
    Δεν με πολυενδιαφέρει αυτό. Το κουτί το έχω πάντα ανοιχτό επάνω στο γραφείο. Οπότε, θέμα κλεισίματος δεν παίζει.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  5. #5
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Βάλε την bequiet, εκτός αν δεν εχεις πρόβλημα να βγαλεις την μητρική εξω απο το κουτί για να βάλεις την themis. Δεν είναι εύκολη η τοποθέτηση αλλά ουτε και δυσκολη αν ξέρεις τι κανεις. Αλλά αν δεν ξέρεις μπορεί να χαλασεις και αλλά πραγματα στο pc.

    Καλό είναι να έχουμε ανεμιστήρα εισαγωγής καθώς και εξαγωγής και να ναι κλειστό το καπάκι. Τώρα βέβαια αφού το αφήνεις ανοικτό θα ελςγα να βάλεις τουλαχιστον εναν ανεμιστήρα 120mm εισαγωγής. Βοηθάει και τους σκληρούς δίσκους.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  6. #6
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Ευχαριστώ !
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  7. #7
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, 40 Εκκλησιές
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11834/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    NetFasteR WLAN3
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 24.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν πας εκτός eshop, μπορείς να δεις και την Arctic Freezer A32.

    https://www.skroutz.gr/s/7619767/Arc...eezer-A32.html

    Δεν ξέρω αν χωράει στο κουτί σου, πάντως έχει θεαματικά χαμηλό ύψος (και τιμή) για ψύκτρα με 120mm ανεμιστήρα + 4 heatpipes.

    Το κακό είναι ότι δεν μπορεί να αξιοποιηθεί μεταγενέστερα σε άλλες πλατφόρμες (πχ AM4 ή LGA1151).

    Εγώ πάντως την έχω και ψύχει με άνεση έναν FX-8320Ε (95W TDP σε στοκ συχνότητα-τάση).
    HP EliteDesk 800 G1 Tower || i7-4790 || 32GB RAM DDR3-1600MHz || nVidia GTX1050 (powerless) || 860EVO 1TB || WD 4TB || 2 x HP 27mq QHD 2560x1440

  8. #8
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Παιδιά, τζίφος.

    Αγόρασα αυτή σήμερα, και την εγκατέσησα πριν λίγο με καινούρια πάστα. Το "κακό" είναι πως πρέπει να γνωρίζεις πώς έχει στραμμένο το socket ο κάθε κατασκευαστής. Εάν δείτε το manual τού δικού μου M3N78, και σε σχέση με το Be Quiet! που πήρα, τα πτερύγια του ψυγείου είναι (το μεγάλο τους μέρος - το πλάτος τους - ), είναι παράλληλα στο επάνω ή κάτω μέρος τού case. Οπότε, βάζοντας εκεί τον ανεμιστήρα, ανάλογα σε ποιά μεριά θα τον τοποθετήσεις, ο αέρας, σε ένα case σαν το δικό μου, που δέν έχει διαφυγή, μένει μέσα. Βάζοντας αρχικά τον ανεμιστήρα από την μεριά ώστε να διώχνει τον ζεστό αέρα προς τον πάτο (το έκανα αυτό για να μην τον διώχνει προς τα επάνω που είναι το τροφοδοτικό), το φοβερό αποτέλεσμα ήταν να ανέβει σε 2-3 λεπτά μέσα η θερμοκρασία της onboard GPU κατά 20C !!!! Από 60C που δεν είχε ξεπεραστεί ποτέ με τον μητρικό ανεμιστήρα, πήγε 78-79. Έκλεισα αμέσως το σύστημα, και έβαλα το χέρι μου στην ψύκτρα vga. Έκαιγε. Τηγάνιζες άνετα το αβγό!!

    Προφανώς, ο αέρας που έσπρωχνε ο ανεμιστήρας Be Quiet!, έπεφτε επάνω στην vga ψύκτρα, και τον έκανε να ανάψει. Αυτή τη στιγμή έχω αφήσει το σύστημα να κρυώσει, και σας γράφω από το laptop. Αυτό που δοκίμασα είναι να πάω τον ανεμιστήρα από την άλλη μεριά τού ψυγείου, και να δω τί θα γίνει. Θα το ανοίξω σε λίγο, αφού κρυώσει η ψύκτρα της vga. Πάντως, όντας ο ανεμιστήρας έτσι, ο ζεστός αέρας φεύγει προς το τροφοδοτικό (ο be quiet ανεμιστήρας δεν βλέπει όλο το τροφοδοτικό - το 25% περίπου το αντικρίζει, αλλά ο ζεστός αέρας θα εγκλωβίζεται επάνω). Το τροφοδοτικό σίγουρα θα θερμαίνεται περισσότερο καί γρηγορότερα. Οι δύο αέριδες (τροφοδοτικό & ανεμιστήρας cpu) αντικρούονται. Χαμός!!

    Το ιδανικό θα ήταν το socket να ήταν στραμμένο 90 μοίρες διαφορετικά, ώστε να φεύγει ο αέρας προς τα πίσω (τουλάχιστον με αυτό το σύστημα ψύξης) . Ούτε πάνω, ούτε κάτω. Το μόνο καλό που έχει αυτό το σύστημα είναι ότι δεν βρίσκει τα ram slots. Έτσι όπως μπαίνει η ψύκτρα, δεν βρίσκει το πρώτο (κοντινότερο) προς την ψύκτρα slot, οπότε ο ανεμιστήρας δεν έχει κανένα πρόβλημα έτσι όπως τοποθετείται. Αυτό (έτσι όπως δεν υπάρχει πρόβλημα με τα slots) δημιουργεί όμως πρόβλημα με τις θερμοκρασίες. Μπορεί να μην βρίσκει και να μην καλύπτει το πρώτο slot, αλλά για να το πετύχουν αυτό οι μάγκες γύρισαν 90 μοίρες τα πτερύγια. Απέτυχαν για μένα.

    Η μία λύση θα ήταν ένα σύστημα ψύξης (με αυτή τη μητρική) ώστε για να δέσει σε AM2 στο M3N78 της ASUS, να γυρίζουν τα πτερύγια 90 μοίρες. Αυτό βέβαια θα μπορούσε να φάει ένα ram slot. Δύσκολο το προβληματάκι ... Δεν ξέρω εάν όλη η σειρά pure rock δουλεύει έτσι.

    Άλλη λύση:ανεμιστήρας παράλληλος προς τη μητρική (όπως ο πρωτότυπος).

    Case με εξόδους (λόγω του ότι το δικό μου είναι κλειστό - είναι παλιό case) δεν νομίζω πως είναι λύση. Μόνο εάν αγοραστεί case που μπαίνει το τροφοδοτικό κάτω, και ο αέρας βγαίνει προς τα επάνω. Αλλά είπαμε να αγοράσω ένα οικονομικό σύστημα ψύξης. Εάν είναι να πρέπει να αγοράσω και case, δεν το συζητώ.

    Όσο για τον θόρυβο, περίμενα κάτι καλύτερο. Μειώθηκε πάρα πολύ, είναι η αλήθεια, αλλά θα μπορούσε να γίνει και κάτι καλύτερο.

    Εάν σκέφτεται κάποιος να πάρει το συγκεκριμένο σύστημα ψύξης, μεγάλη προσοχή!! Να κάνετε πρώτα, σε σχεση με αυτά που σας αναλύω, πολύ καλή μελέτη.

    Να σας πω την αλήθεια, λόγω του ότι δεν έχω ένδειξη θερμοκρασίας τροφοδοτικού, μαλλον (όχι σίγουρα ακόμα) θα ξαναβάλω για την ώρα την παλιά ψύκτρα.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  9. #9
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Στο πρωτο μνμ που σου έδωσα απάντηση στο έγραψα : είναι καλη αλλά μπαίνει κάθετα αρα θα φυσάει τον αέρα προς τα πανω.

    Βάλε τον αέρα να τον ρουφάει απο κάτω και να τον διώχνει προς τα πανω για να περναει μέσα απο το τροφοδοτικό και εξω απο το κουτί, αν φυσικά το τροφοδοτικό είναι όπως φαντάζομαι.

    Αν ήθελες να φυσάει τον αέρα προς τα αριστερά ζητα αλλαγη και πάρε την zalman. Και αν μάλιστα όπως λες βραζεις αυγά ζητα doa ως ελλατωματικη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vtester : 10-07-18 στις 16:02.

  10. #10
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Vtester για την ψυκτρα της vga λεει πως ζεματαγε οχι της cpu

  11. #11
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Σωστο , δεν το κατάλαβα. Λογικό αφού όλη η ζέστη έπεφτε πανω στην gpu.

    Ο ανεμιστηρας πρεπει να πάει απο την κάτω πλευρα της ψυκτρας και να διώχνει τον αέρα προς τα πανω.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  12. #12
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστο , δεν το κατάλαβα. Λογικό αφού όλη η ζέστη έπεφτε πανω στην gpu.

    Ο ανεμιστηρας πρεπει να πάει απο την κάτω πλευρα της ψυκτρας και να διώχνει τον αέρα προς τα πανω.
    Παιδιά, έχετε απόλυτο δίκιο.
    Γυρνώντας τον αέρα προς τα επάνω, οι θερμοκρασίες επανήλθαν στα φυσιολογικά επίπεδα.

    Α. Σχετικά με το τροφοδοτικό, υπάρχει τρόπος να δω εάν το επιβαρύνει; Πάντως, σε 10-15 λεπτά λειτουργίας, και βάζοντας το χέρι μου, ο αέρας δεν φάνηκε ιδιαίτερα ζεστός. Εάν μπορέσω να πιστοποιήσω πως το τροφοδοτικό δεν επιβαρύνεται όντως, μπορώ να αφήσω αυτό το σύστημα. Εάν βοηθήσει, θα ανεβάσω μέχρι το βράδυ φωτό του συστήματος. Μέχρι τότε, τί λέτε σχετικά με την ερώτηση;

    Β. Αυτό που είπες στην πρώτη σου απάντηση:"δεν παίρνουν πολύ ψύξη τα ρεύματα της μητρικής", τί σημαίνει; Δεν το έχω ξανακούσει. Είναι επικύνδυνο να βγει off η μητρική;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnyb98 : 10-07-18 στις 19:36.

  13. #13
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Α. Δεν θα έχει πρόβλημα αρκεί να δουλεύει ο ανεμιστήρας του τροφοδοτικου

    Β. Όχι εκτός αν κανεις oc.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  14. #14
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τσεκαρε θερμοκρασιες εξαγωγης του τροφοδοτικου σε βαρια load πχ gaming.

    στο συστημα της υπογραφης (η ψυκτρα βαραει στο πισω μερος του κουτιου) ειναι κρυο σε χαλαρες καταστασεις αλλα σε βαρυ gaming ειναι πολυ ζεστος ο αερας του τροφοδοτικου γιατι (περα του οτι το ιδιο παραγει θερμοτητα) παρολο που δεν βαραει κατι απευθείας πανω του αναγκαστικα λογο του οτι ο ζεστος αερας ανεβαινει ψηλα οσο ναναι ρουφαει ζεστο αερα...

    οποτε εαν τωρα πια τα μερη του τροφοδοτικου ανεβαζουν υψηλοτερες θερμοκρασιες θα εχουν και μειωμενη ζωη.
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  15. #15
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.506
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Το σύστημα είναι μονίμως έτσι ανοιχτό:








    Και στο πίσω μέρος, το τροφοδοτικό:




    Δυστυχώς, ενώ η θερμοκρασία CPU και mobo σταθεροποιήθηκαν όπως πριν (και μάλιστα κατά 2 περίπου βαθμούς καλύτερα), η κάρτα γραφικών όλο και ανεβαίνει, χωρίς να κάνω κάτι extra από ό,τι έκανα πάντα. Όλα τα προηγούμενα βράδια, ώρα τέτοια, ήταν 60-61 max. Τώρα, έχει φτάσει τους 66. Ποτέ δεν είχε φτάσει εκεί. Δηλαδή, με αυτό το σκεπτικό, αύριο το μεσημέρι κατά τις 15:00, πού θα πάει???

    Να. Και μέχρι να τελειώσω το γράψιμο, 67.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανεμιστήρας Οροφής
    Από Rama στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 106
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-22, 18:46
  2. Βοηθεια για αναβαθμιση επεξεργαστή
    Από DJman στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-18, 17:07
  3. αλλαγη μητρικης και επεξεργαστη
    Από anegefalos στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-17, 19:33
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-17, 18:55
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-17, 20:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας