Σελ. 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 61114151617 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 246
  1. #226
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ευχαριστουμε για τις ογηγιες voda ... μαλλον θα βοηθησει καποιον ...

    οι θερμοκρασιες απο οτι θυμαμαι και σε ενα dsl ac88 που μου πηγε απο κεραυνο ανεβαζε εκει γυρω στα 60+ και ηταν χειμωνας αν θυμαμαι καλα ... αν το δωματιο ειναι με 27-30 βαθμους, νομιζω ειναι ενταξει ... ναι τωρα καλοκαιρι θα ειναι λιγο ζεστο

    Εγω εχω βαλει απο κατω στα 4 τακακια του modem (αλλο asus) 4 καπακια πλαστικα στογγυλα απο αναψυκτικο (με κολλα) ωστε να περναει λιγο καλυτερα ο αερας και απο κατω να κανει κατα δυναμη καλυτερο κυκλωμα, γιατι δεν αναβω το aircondition συνεχεια και το δωματιο παει 30αρα αυτη την εποχη ... αν βαλεις μαυρα νομιζω δεν θα ειναι αντι αισθησιακα

  2. #227
    Εγγραφή
    24-08-2019
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μπορει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να το κανω setup σε γραμμη fiber της cosmote? (Θελω να το εχω αυτονομο χωρις το router/modem της cosmote)

  3. #228
    Εγγραφή
    21-11-2007
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    19830/1001
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΡΙΝΙΟ
    Router
    Draytek 2820
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης να ενημέρωσω ότι έχω vdsl vodafone και ήθελα να δοκιμάσω σε μια συσκευή όλα μαζί και internet και voip μιάς και υπάρχει τρόπος να δούμε πλέον τον κωδικό του voip απο τη vodafone άσχετα που δε το δίνει επίσημα.
    Καλησπέρα, μοιράσου τον τρόπο αν μπορείς γιατί πολλοί θα ενδιαφέρονται να δουν τον κωδικό του voip από την Vodafone και να έχουν επιτέλους την δική τους σαν μοναδική συσκευή ίντερνετ και τηλεφωνία.

  4. #229
    Εγγραφή
    18-08-2009
    Περιοχή
    Ν.Ψυχικό
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    COSMOTE
    Router
    TP-LINK DECO X60
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από forisp2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, μοιράσου τον τρόπο αν μπορείς γιατί πολλοί θα ενδιαφέρονται να δουν τον κωδικό του voip από την Vodafone και να έχουν επιτέλους την δική τους σαν μοναδική συσκευή ίντερνετ και τηλεφωνία.
    Καλησπέρα για τους κωδικούς του voip είναι αυτός εδώ ο οδηγός
    https://www.adslgr.com/forum/threads...router/page103

  5. #230
    Εγγραφή
    21-11-2007
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    19830/1001
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΡΙΝΙΟ
    Router
    Draytek 2820
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Σε ευχαριστούμε. Πιστεύω θα βοηθήσει πολλούς που θέλουν να έχουν το δικό τους router και όχι του παρόχου.

  6. #231
    Εγγραφή
    24-01-2018
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Cosmote
    Router
    ASUS DSL-AC68U
    Καλημερα. Δύο ερωτήσεις. Η εφαρμογή android υπάρχει περίπτωση να πότε να δουλέψει?
    Επίσης κάποιο firmware μετά το 2018 υπάρχει? Την έχουν παρατημένη τη σειρά DSL νομίζω σε σχέση με την RT

  7. #232
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimidero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα. Δύο ερωτήσεις. Η εφαρμογή android υπάρχει περίπτωση να πότε να δουλέψει?
    Επίσης κάποιο firmware μετά το 2018 υπάρχει? Την έχουν παρατημένη τη σειρά DSL νομίζω σε σχέση με την RT
    Να πω την αλήθεια, κι εμένα με "τρομάζει" το γεγονός οτι δεν έχουν βγάλει κάποιο firmware εδώ και 2 χρόνια. Το να σκάσεις τόσα χρήματα και να μην υπάρχει υποστήριξη και βελτίωση μέσω firmware είναι κάπως...
    Εκτός και εαν είναι τόόόσο μπροστά που δεν χρειάζεται.

  8. #233
    Εγγραφή
    24-01-2018
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Cosmote
    Router
    ASUS DSL-AC68U
    Γενικά τα Modem-Router τους ανέκαθεν δεν τα πρόσεχαν. Και το AC-87VG τα ίδια. Λίγο απογοήτευση

  9. #234
    Εγγραφή
    25-09-2012
    Μηνύματα
    626
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/100Mbit
    ISP
    ΟΤΕ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX
    Eγω αν και asusακιας (πλέον fritzάκιας) τα εγκατελειψα, διοτι με τοσα προβληματα καλυτερα μακρια και αγαπημενοι.
    I'm getting low on beans and marmalade..

  10. #235
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Εγώ πάντως αποφάσισα να του δώσω μια ευκαιρία μιας και το βρήκα ελαφρώς μεταχειρισμένο σε καλή τιμή. Μόλις σήμερα μου ήρθε!

    Το "κακό" της υπόθεσης είναι ότι δυστυχώς δεν έχω VDSL αλλά ADSL (Nova) και δεν θα μπορέσω να το βάλω να παίξει ως modem-router (κάπου διάβασα ότι είναι Annex B). Στερνή μου γνώση να σ' είχα πρώτα.

    Το πακέτο μάλλον που θα φάω σίγουρα είναι να κάνω bridge το ZTE H267n. Για να δούμε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimidero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά τα Modem-Router τους ανέκαθεν δεν τα πρόσεχαν. Και το AC-87VG τα ίδια. Λίγο απογοήτευση
    Έχεις δίκιο σε αυτό. Έστειλα στο support τους για να δω εάν θα γίνει ποτέ το mobile app διαθέσιμο για το DSL-AC68VG αλλά μου είπαν οτι δεν παίζει και ούτε υπάρχει και κάποιο πλάνο να το συμπεριλάβουν.

    Όλως περιέργως πάντως και σχετικά με το αναφερόμενο ανύπαρκτο support της Asus, η απάντηση που έλαβα ήταν πολύ γρήγορη.

  11. #236
    Εγγραφή
    15-01-2021
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα κύριοι και από εμένα παρέλαβα και εγώ το asus dls 68vg εχθές έκατσα 4 ώρες αλλά δεν κατάφερα να το συνδέσω. Εγώ αυτό που θέλω είναι απλά να αντικαταστήσω το παλιό μόντεμ της vodafone έχω 24αρα αλλά μαλλλον θα πάω σε εκατοστάρα. Τι πρέπει να κάνω σε αυτή την κατάσταση. Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά

    - - - Updated - - -

    Καλησπέρα εγώ έχω ένα θέμα με της ασυσ dslac68vf δεν μου συχρωνιζει το dsl καμιά λύση?

  12. #237
    Εγγραφή
    18-08-2009
    Περιοχή
    Ν.Ψυχικό
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    COSMOTE
    Router
    TP-LINK DECO X60
    Καλησπέρα Jompallas,

    το ASUS 68VG δε θα συγχρονίσει σε γραμμή adsl Annex A (PSTN) γιατί το modem του είναι Annex B δεν έχει δηλαδή υποστήριξη και για Annex Α.

    Οι γραμμές τηλεφωνίας πριν αλλά και μετά με το ADSL(όπου και διατηρήθηκε) διαχωρίζονταν σε 2 τύπους Annex A (PSTN) απλή γραμμή τηλεφωνίας με ένα κανάλι φωνής και σε Annex B (ISDN) το οποίο υποστηρίζει
    πάνω απο ένα κανάλια φωνής.

    Πριν το adsl υπήρχαν ουσιαστικές διαφορές σχετικά με τις υπηρεσίες που πρόσφερε το κάθε ένα π.χ. η ταχύτητα ή ταυτόχρονη χρήση internet και τηλεφωνίας.

    Τώρα απο τη στιγμή που οι περισσότερες γραμμές adsl στην ελλάδα είναι pstn εκτός και αν είχες isdn δε θα συχγρονίσει το ρούτερ λόγω της ασυμβατότητας αυτής.

    Τώρα όλα αυτά περί annex a και annex b παύουν να ισχύουν στο vdsl οπότε με το που κάνεις αναβάθμιση το v68 θα λειτουργήσει χωρίς πρόβλημα, και αν έχεις και κωδικούς του voip(σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει η σταθερή τηλεφωνία) θα τα έχεις όλα σε μια συσκευή χωρίς το ρούτερ του παρόχου ενδιάμεσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xaker : 17-01-21 στις 01:44.

  13. #238
    Εγγραφή
    15-01-2021
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα Jompallas,

    το ASUS 68VG δε θα συγχρονίσει σε γραμμή adsl Annex A (PSTN) γιατί το modem του είναι Annex B δεν έχει δηλαδή υποστήριξη και για Annex Α.

    Οι γραμμές τηλεφωνίας πριν αλλά και μετά με το ADSL(όπου και διατηρήθηκε) διαχωρίζονταν σε 2 τύπους Annex A (PSTN) απλή γραμμή τηλεφωνίας με ένα κανάλι φωνής και σε Annex B (ISDN) το οποίο υποστηρίζει
    πάνω απο ένα κανάλια φωνής.

    Πριν το adsl υπήρχαν ουσιαστικές διαφορές σχετικά με τις υπηρεσίες που πρόσφερε το κάθε ένα π.χ. η ταχύτητα ή ταυτόχρονη χρήση internet και τηλεφωνίας.

    Τώρα απο τη στιγμή που οι περισσότερες γραμμές adsl στην ελλάδα είναι pstn εκτός και αν είχες isdn δε θα συχγρονίσει το ρούτερ λόγω της ασυμβατότητας αυτής.

    Τώρα όλα αυτά περί annex a και annex b παύουν να ισχύουν στο vdsl οπότε με το που κάνεις αναβάθμιση το v68 θα λειτουργήσει χωρίς πρόβλημα, και αν έχεις και κωδικούς του voip(σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει η σταθερή τηλεφωνία) θα τα έχεις όλα σε μια συσκευή χωρίς το ρούτερ του παρόχου ενδιάμεσα.
    Εφόσον είναι όμως vdsl /adsl δεν έπρεπε να πιάνει όλες τις adsl συνδέσεις?

  14. #239
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όχι, αυτό σου εξηγεί. Άλλο το Annex σε ADSL και εντελώς διαφορετικό σε VDSL. Δεν υπάρχει καμία σχέση μεταξύ τους.
    Το ότι η συσκευή παίζει και στα 2 DSL, είναι άσχετο με το Annex που δουλεύουν αυτά.

    Σε άλλο παράδειγμα, εσύ π.χ. μπορεί να μιλάς άπταιστα κινέζικα και ρώσικα.
    Αυτό δεν σημαίνει ότι αν είσαι στην Κίνα και μιλάς ρώσικα, θα συνεννοηθείς. Εκτός αν βρεις κάποιον που να μιλά και αυτός ρώσικα.

  15. #240
    Εγγραφή
    18-08-2009
    Περιοχή
    Ν.Ψυχικό
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    COSMOTE
    Router
    TP-LINK DECO X60
    Yπάρχει μια περίπτωση επειδή αυτή η συσκευή έρχεται απο γερμανία να ακολουθεί τα πρότυπα αυτής της χώρας σε κάποια σημεία όπως το annex b που είναι καθολικό για τις adsl συνδέσεις να είναι έτσι το firmware γιαυτό το λόγο όσον αφορά το adsl.

    Τώρα μέχρι να αναβαθμίσεις τη γράμμη σου μπορείς να το έχεις ως σκέτο router δηλαδή να μη χρησιμοποιείς το κομμάτι του modem μιας και δεν είναι εφικτό σε adsl αλλα να εκμεταλλευτείς το ενσύρματο και το ασύρματο που είναι σίγουρα πιο αποδοτικά σε σχέση με το router του παρόχου. Για το τι ρυθμίσεις χρειάζεται αν σε ενδιάφερει μπορώ να τις αναφέρω σύντομα με ένα μικρό οδηγό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xaker : 18-01-21 στις 23:12.

Σελ. 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 61114151617 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ASUS DSL-N55U modem/router
    Από chriskirza στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 137
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-20, 00:07
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-18, 19:10
  3. [Asus] DSL-N17U Modem - Router - Υποστηρίζει VOIP του ΟΤΕ;
    Από studiokristo στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-18, 16:28
  4. Cosmote VDSL - Χρήση άλλου Modem Router
    Από polo_cult στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-18, 14:34
  5. Τι modem router να παρω για VDSL
    Από tzertzelo στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-17, 06:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας