Σελ. 4 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 246
  1. #46
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill_hxf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τηλέφωνο ναι, μέσω του splitter το καλώδιο της τηλεφωνίας παέι στη θύρα RJ-11.

    Εδώ μερικές φωτογραφίες από τις ρυθμίσεις :

    Συνημμένο Αρχείο 195497

    Συνημμένο Αρχείο 195498

    Συνημμένο Αρχείο 195499

    Συνημμένο Αρχείο 195500

    Συνημμένο Αρχείο 195502

    (άκυρο καθώς απο βιασύνη πόσταρα σε άλλο thread)

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  2. #47
    Εγγραφή
    03-05-2013
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    αφου λεει adsl δεν νομιζω να μην παιζει εκει.

  3. #48
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Σήμερα παρέλαβα κιεγω το μόντεμ αλλά στην συσκευασία δεν υπάρχει ανταπτορας από rj45 σε rj11 και δεν μπορώ να το συνδέσω με την τηλεφωνική γραμμή.... αύριο θα περάσω από ένα κατάστημα να φτιάξω ένα. Υπόψιν ότι η είσοδος της γραμμής είναι rj45 με ενεργά μόνο τα δύο pin. Τώρα για ποιο λόγο χρειάζεται rj45 με ενεργά μόνο τα δύο pin δεν το καταλαβαίνω...... Πάντως εξωτερικά είναι πολύ μουρατο και τεράστιο.

    Υ.Γ Τελικα εκατσε το rj11 βυσμα στην θεση του rj45 αλλα ψιλοκουναει, τεσπα το μοντεμ συγχρονισε πολυ καλα και με μια προχειρη ματια πρεπει να εχει αρκετα δυνατο wi-fi (πολυ καλυτερο αποσα εχουν περασει απτα χερια μου) τα υπολοιπα απο αυριο.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kyrmin : 03-08-18 στις 04:51.

  4. #49
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyrmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα παρέλαβα κιεγω το μόντεμ αλλά στην συσκευασία δεν υπάρχει ανταπτορας από rj45 σε rj11 και δεν μπορώ να το συνδέσω με την τηλεφωνική γραμμή.... αύριο θα περάσω από ένα κατάστημα να φτιάξω ένα. Υπόψιν ότι η είσοδος της γραμμής είναι rj45 με ενεργά μόνο τα δύο pin. Τώρα για ποιο λόγο χρειάζεται rj45 με ενεργά μόνο τα δύο pin δεν το καταλαβαίνω...... Πάντως εξωτερικά είναι πολύ μουρατο και τεράστιο.

    Υ.Γ Τελικα εκατσε το rj11 βυσμα στην θεση του rj45 αλλα ψιλοκουναει, τεσπα το μοντεμ συγχρονισε πολυ καλα και με μια προχειρη ματια πρεπει να εχει αρκετα δυνατο wi-fi (πολυ καλυτερο αποσα εχουν περασει απτα χερια μου) τα υπολοιπα απο αυριο.....
    Δοκίμασες και με άλλα καλώδια; Ρωτάω γιατί κι εμένα το Fritzbox 3490 rj45 έχει για είσοδο γραμμής αλλά όλα τα rj11 που έχω κουμπώνουν σταθερά και παίζουν μια χαρά...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spyridop : 03-08-18 στις 14:49.
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  5. #50
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασες και με άλλα καλώδια; Ρωτάω γιατί κι εμένα το Fritzbox 3490 rj45 έχει για είσοδο γραμμής αλλά όλα τα rf11 που έχω κουμπώνουν σταθερά και παίζουν μια χαρά...
    Έφτιαξα ένα καλωδιο σήμερα κιειμαι κομπλέ. Να ενημερώσω ότι παίρνοντας τηλ. την τεχνική υποστήριξη για να λάβω τους κωδικούς τηλεφωνίας, μου είπαν ότι έχω χαμηλό max rate συγχρονισμό και το έδωσαν ως βλάβη για να διερευνήσουν τι συμβαίνει.

  6. #51
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ενεργοποιησε το g.vector για την ταχυτητα

  7. #52
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενεργοποιησε το g.vector για την ταχυτητα
    Ειναι ενεργοποιημενο.

    Τελικα βλακειες λεγανε, το προβλημα δεν εχει να κανει με την ταχυτητα της γραμμης (βλαβη) αλλα με την τηλεφωνια..... απο οτι καταλαβα τραβανε ζορι να μου δωσουν τους κωδικους και ταχα μου δεν ειναι αρμοδιο το α' τεχνικο τμημα αλλα το β' και διαφορες μπαρουφες...... ποιος ο λογος να μην δινουν τους κωδικους? Πουθενα δεν εχω διαβασει στους ορους του συμβολαιου, που μου απεστειλαν, οτι ειμαι υποχρεωμενος να χρησιμοποιω αποκλειστικα τον δικο τους εξοπλισμο.

  8. #53
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ξανα προσπαθησε ... πες τους σε μερικους δινουν τα κωδικα και οτι εχεις πανακριβο μηχανημα και θα βγει αχρηστο ... απο οτι διαβαζω αρχιζουν παλι να μην δινουν σε μερικους ... θα δουμε οταν ερθει και η ωρα μου, ελπιζω να αργησουν για voip

  9. #54
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξανα προσπαθησε ... πες τους σε μερικους δινουν τα κωδικα και οτι εχεις πανακριβο μηχανημα και θα βγει αχρηστο ... απο οτι διαβαζω αρχιζουν παλι να μην δινουν σε μερικους ... θα δουμε οταν ερθει και η ωρα μου, ελπιζω να αργησουν για voip
    Θα βγάλω άκρη με κάποιο τροπο.... δεν υπάρχει περίπτωση. Πάντως σχετικά με το μηχάνημα είναι φοβερό από άποψη παραμετροποίησης σε όλα + σταθερότητα γραμμής και wifi. Έχω μια 60αρα samsung και ενώ είχα τεράστιο πρόβλημα στην σύνδεση της (συνεχόμενες αποσυνδέσεις και με ένα tp-link αλλά χειρότερα με το technicolor), με το asus στα 5ghz, δουλεύει 4k video απο youtube χωρίς κανένα κομπιασμα....Επίσης η εμβέλεια του στα 2.4ghz, είναι πολύ καλύτερη αποτι έχω δουλέψει ως τώρα.... Ακριβό μηχανημα ναι μεν αλλά αξίζει ως το τελευταίο σεντς τα χρήματα του.

  10. #55
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyrmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι ενεργοποιημενο.

    Τελικα βλακειες λεγανε, το προβλημα δεν εχει να κανει με την ταχυτητα της γραμμης (βλαβη) αλλα με την τηλεφωνια..... απο οτι καταλαβα τραβανε ζορι να μου δωσουν τους κωδικους και ταχα μου δεν ειναι αρμοδιο το α' τεχνικο τμημα αλλα το β' και διαφορες μπαρουφες...... ποιος ο λογος να μην δινουν τους κωδικους? Πουθενα δεν εχω διαβασει στους ορους του συμβολαιου, που μου απεστειλαν, οτι ειμαι υποχρεωμενος να χρησιμοποιω αποκλειστικα τον δικο τους εξοπλισμο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξανα προσπαθησε ... πες τους σε μερικους δινουν τα κωδικα και οτι εχεις πανακριβο μηχανημα και θα βγει αχρηστο ... απο οτι διαβαζω αρχιζουν παλι να μην δινουν σε μερικους ... θα δουμε οταν ερθει και η ωρα μου, ελπιζω να αργησουν για voip
    Babis3g, απο ότι έχω καταλάβει έχει σύνδεση wind, η wind πότε δεν έδωσε κωδικούς voip, ούτε έχει κάποιος πάροχος υποχρέωση να δώσει αν ο πελάτης είχε αγόρασε κάποιον ακριβό εξοπλισμό.

    όχι τίποτα άλλο σε διαβάζει που του λες οτι έχουν δώσει κωδικούς (να υποθέσω πως μιλάς για περιπτώσεις ΟΤΕ) και πιστεύει πως θα κάνει το ίδιο και η wind

  11. #56
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Babis3g, απο ότι έχω καταλάβει έχει σύνδεση wind, η wind πότε δεν έδωσε κωδικούς voip, ούτε έχει κάποιος πάροχος υποχρέωση να δώσει αν ο πελάτης είχε αγόρασε κάποιον ακριβό εξοπλισμό.

    όχι τίποτα άλλο σε διαβάζει που του λες οτι έχουν δώσει κωδικούς (να υποθέσω πως μιλάς για περιπτώσεις ΟΤΕ) και πιστεύει πως θα κάνει το ίδιο και η wind
    Το γνωριζει ο babis3g γιατι το αναφερω εδω

  12. #57
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyrmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γνωριζει ο babis3g γιατι το αναφερω εδω
    Αν αναφέρεται λοιπόν στο ότι η wind δίνει κωδικούς τότε κάνει λάθος

  13. #58
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyrmin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γνωριζει ο babis3g γιατι το αναφερω εδω
    Μάλλον το ξέχασε διότι αναφέρει επί λέξη "απο οτι διαβαζω αρχιζουν παλι να μην δινουν σε μερικους", πράγμα που ισχύει αποκλειστικά στον ΟΤΕ (και σε κανέναν άλλο πάροχο).
    Στον ΟΤΕ αρχικά δεν τον έδιναν, στην πορεία και για 1 περίπου χρόνο τον έδιναν, μετά και για 3 βδομάδες το σταμάτησαν και πρόσφατα άλλαξε πάλι η πολιτική του. Όλοι οι άλλοι ποτέ (ανέκαθεν) δεν το έδιναν.

  14. #59
    Εγγραφή
    18-02-2008
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΙΤΟΧΩΡΟ
    Πήρα σήμερα τηλέφωνο στο 13888 του ζήτησα να μου στείλουν με μνμ τους κωδικούς και μου ειπε απαγορεύεται. Του είπα οτι δεν με ικανοποιεί το router που μου παρέχεται και θελω να χρησιμοποιήσω δικό μου και μετά μου το γύρισε λέει θα στείλω τώρα το αίτημα σας και του δίνω αριθμό κινητού και πριν λίγο έσκασε μήνυμα από οτε με τον κωδικό. Αυτα...

  15. #60
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Asus DSL-AC68VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον το ξέχασε διότι αναφέρει επί λέξη "απο οτι διαβαζω αρχιζουν παλι να μην δινουν σε μερικους", πράγμα που ισχύει αποκλειστικά στον ΟΤΕ (και σε κανέναν άλλο πάροχο).
    Στον ΟΤΕ αρχικά δεν τον έδιναν, στην πορεία και για 1 περίπου χρόνο τον έδιναν, μετά και για 3 βδομάδες το σταμάτησαν και πρόσφατα άλλαξε πάλι η πολιτική του. Όλοι οι άλλοι ποτέ (ανέκαθεν) δεν το έδιναν.
    Όπως και να έχει δεν με επηρέασε ο babis3g για την επιλογή μου για το συγκεκριμένο μηχάνημα, το οποίο όπως αναφέρω είναι άψογο.... για τα υπόλοιπα jkoukos εκεί που τα συζητάμε.

Σελ. 4 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ASUS DSL-N55U modem/router
    Από chriskirza στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 137
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-20, 00:07
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-18, 19:10
  3. [Asus] DSL-N17U Modem - Router - Υποστηρίζει VOIP του ΟΤΕ;
    Από studiokristo στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-18, 16:28
  4. Cosmote VDSL - Χρήση άλλου Modem Router
    Από polo_cult στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-18, 14:34
  5. Τι modem router να παρω για VDSL
    Από tzertzelo στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-17, 06:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας