Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 53
  1. #16
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    fibair
    Το καταστατικό απαγορεύει τέτοια χρήση, έχω πάει στις αρμόδιες υπηρεσίες, του αφαίρεσαν την άδεια και αμέσως μετά χωρίς να κλείσει ούτε ώρα, έβγαλε άλλη άδεια στο όνομα του άλλου συνεταίρου. Οι υπηρεσίες, χωρίς να το σκεφτούν, του χορ΄ηγησαν άλλη άδεια. Δεν προλαβαίνω να δίνω απολογία, γιαυτό και οι μηνύσεις που έχω δεχθεί , είναι για εκφοβισμό. Επειδή όμως δεν μασάω, θα τους πάρει και θα τους σηκώσει ΄ολους, ιδιοκτήτη του οικήματος που στεγάζεται ο παιδικός σταθμός και υπηρεσίες του δήμου για παράβαση καθήκοντος. Λεφτά να έχω για να σκορπάω. Και το πιό ωραίο είναι με την αποπάνω μου, η οποία για να με εκδικηθεί για την "ταλαιπωρία της", έχει συμπράξει με τον παιδικό σταθμό και ο ένας συμβουλεύεται τον άλλον. Δεν είμαι τρελή, μόνος του το παραδέχθηκε ενώπιον του δικαστηρίου. Τέτοιοι είμαστε.....

  2. #17
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Δώσε μας όμως κάποιες έξτρα πληροφορίες.
    Γιατί μετακινεί τα έπιπλα επί ένα οκτάωρο;

    Καθαρίζει, αλλάζει συνεχώς διακόσμηση, για να σου τη σπάσει;
    Μήπως ο βασικός λόγος του εκνευρισμού σου είναι ο παιδικός-βρεφονηπιακός, που απ όσα καταλαβαινω με την νομική οδό δεν μπορείς να κάνεις και πολλα πραγματα και όχι η από πάνω;

  3. #18
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πάλι θα έχει θέμα, είναι άλλο πράγμα οι ώρες κοινής ησυχίας και άλλο πράγμα το να πας κάποιον στο δικαστήριο γιατί πραγματικά σου δημιουργεί πρόβλημα
    η οποία δικη θα τελεσιδικήσει πότε;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι άλλο πράγμα το κάνω θόρυβο μια μέρα, ή δυο ή μια βδομάδα, φτάνει να μπορώ και να το δικαιολογήσω, πχ ανακαίνισή, είναι άλλο πράγμα το κάνω το διαμέρισμα μηχανουργείο χωρίς αδεία, χωρίς να μεριμνήσω για μόνωση κλπ.
    μα...οικία θα είναι - απλώς δεν θα πολυπιάνουν τα χέρια μου όταν θα φτιάχνω τη συρταριέρα από το IKEA

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από exop001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η οποία δικη θα τελεσιδικήσει πότε;



    μα...οικία θα είναι - απλώς δεν θα πολυπιάνουν τα χέρια μου όταν θα φτιάχνω τη συρταριέρα από το IKEA
    Διάβασε το λινκ, θα δεις πως ήταν πολύ πιο γρήγορα απο ότι έχεις στο μυαλό σου.

    Σίγουρα το ότι δεν πιάνουν τα χέρια σου θα περάσει χωρίς θέμα στο Δικαστήριο

  5. #20
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    fibair
    Δεν μπορείς να φανταστείς τι τραβάω sweet dreams γιατί είμαι ιδιοκτήτρια και δεν μπορώ να φύγω. Εχουν όμως φύγει ο γιός μου και ο άντρας μου, φεύγω μου λένε γιατί θα πάμε φυλακή. Εγώ βέβαια για να τους ανέχομαι θα είμαι μαζόχα αλλιώς δεν εξηγείται, αλλά η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο. Για τον παιδικό σταθμό θα κλείσει δικαστικώς αφού απαγορεύεται από τον κανονισμό, με την αποπάνω τι να κάνω. Κυκλοφορώ μέσα στο σπίτι με ωτοασπίδες και κοιτάζω κάθε λίγο και λιγάκι το τηλέφωνο μήπως με παίρνει κανείς. Από δυνατή μουσική, από κοντάρια, από χτυπήματα στους σωλήνες του καλοριφέρ, από καρφίτσα που έμπιξα στο καλώδιο της τηλεόρασης, δεν καταλαβαίνει τίποτα. Κάνω δολοφονικές σκέψεις (όχι στην κυριολεξία βέβαια) αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Αν ήταν άδειο το διαμέρισμα του Γ΄ορόφου θα το είχα νοικιάσει και θα της είχα κάνει τη ζωή πατίνι. Τώρα κάνω μόνον όνειρα θερινής νυχτός. Ειχα διαβάσει παλαιότερα κάποιο μέλος που είχε διώξει κάποιους μέσα σε τρείς μέρες. Ελπίζω να δει την ανάρτησή μου και να βοηθήσει. Γιατί γινόμαστε τόσο ανάγωγοι δεν το καταλαβαίνω.

    - - - Updated - - -

    Οχι, ο παιδικός σταθμός θα κλείσει αργά ή γρήγορα γιατί απαγορεύει την λειτουργία τέτοιας επιχείρησης ο κανονισμός. Η αποπάνω είναι που με ενοχλεί, ξέρω ότι το κάνει επίτηδες. Δεν είναι θέμα τακτοποίησης του σπιτιού της, γίνεται επίτηδες. Ολοι ξεχωρίζουμε όταν κάποιος τραβήξει μία καρέκλα, την σηκώσει και την αφήσει να πέσει με πάταγο. Πετάγομαι επάνω και το σκυλάκι μου αρχίζει να γαβγίζει. Εχω γαϊδουρινή υπομονή και θα τα καταφέρω στο τέλος ελπίζω, δεν γνωρίζω όμως πόσο χρόνο θα μου πάρει γιαυτό το τέλος.

    - - - Updated - - -

    Δεν με ενδιαφέρει τις άλλες ώρες (που φτάσαμε λέω), αλλά τις ώρες κοινής ησυχίας ΠΑΝΤΑ τραβάει τις καρέκλες της για 1 1/2-2 ώρες ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. Σε γενόμενη παρατήρηση από τον σύζυγό μου προς τον σύζυγο της αποπάνω ξέρετε τι του είπε; Τρώμε εκείνη την ώρα και επειδή έχω γεράσει δεν μπορώ να σηκώνω την καρέκλα. Αφού γλύτωσε το ξύλο..... Καλά δεν ντρέπεσαι του λέει ο άντρας μου να λες ψέματα λες και είμαστε μικρά παιδιά; Βάλε άνθρωπέ μου τάπες στις καρέκλες σου και τράβα τις όσο θέλεις. Από το ένα αυτί μπήκε απ' το άλλο βγήκε. Εχει διάδρομο γυμναστικής χωρίς το ειδικό χαλάκι αποκάτω και κάνει λες και εχουν ραφτομηχανη και γαζώνουν. Εχει πολυόπρανο και όλο του φεύγουν τα βαράκια από το χέρι... Πότε θα αγριέψω στ' αλήθεια μόνο δεν ξέρω.

    - - - Updated - - -

    Εχω ρωτήσει και για μόνωση στο ταβάνι, αλλά επειδή δεν έγινε από την αρχή θα έχω ακόμη πρόβλημα με τους κτυπογενείς ήχους, έτσι μου είπαν, οπότε πάει περίπατο η ηχομόνωση. Το δικαστήριο έγινε πριν από 15 ημέρες και φυσικά αθωώθηκα από όλες τις κατηγορίες του. Τώρα θα περιμένω την απόφαση για την αγωγή που μου έκανε, η οποία βγαίνει τον Οκτώβρη. Μετά αρχίζω εγώ, γιατί αν υπήρχε σεβασμός και αλληλοκατανόηση δεν θα υπήρχε θέμα. Ηθελε και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Η αποπάνω είναι το θέμα, το άλλο το ανέφερα για να δείτε τι τραβάει ο κόσμος, όταν υπάρχουν γαϊδούρια σε πολυκατοικίες. Αφού σκέφτομαι να ανεβάσω τα ηχεία στο ταβάνι και να βάλω την μουσική στη διαπασών, αλλά τι μου φταίνε οι άλλοι; Αν υπήρχε κάποιος τρόπος να ακούγεται η μουσική μόνο στον αποπάνω όροφο και τι δεν θά έδινα για να τον μάθω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κανονισμός χρήσεων της περιοχής και ο κανονισμός της πολυκατοικίας επιτρέπουν τη χρήση του ισογείου ως παιδικού σταθμού; Πληρούν τις προδιαγραφές πυρασφάλειας;
    Προσπάθησε να βρεις κάτι με το οποίο δεν είναι σύννομοι.
    Αυτό έχω κάνει, αλλά επειδή οι υπηρεσίες κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου, πάμε αργά αλλά σταθερά και θέλω να πιστεύω ότι στο τέλος θα δικαιωθώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάσου να φύγει ο παιδικός και να γίνει μπαράκι μετά
    Υπήρχε καφετέρια πριν και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Βλέπετε υπάρχουν ακόμη σωστοί άνθρωποι. Εκείνο που δεν μπορώ να δεχθώ είναι που θορυβούν, το γνωρίζουν και από ένα σημείο και μετά γίνεται επίτηδες. Γιατί να αναλώνονται οι άνθρωποι κατ' αυτόν τον τρόπο; Μου είναι αδιανόητο, δεν το καταλαβαίνω, αφού στο τέλος, από ένα σημείο και μετά θα έχουν πρόβλημα και οι δύο πλευρές. Γιατί;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από exop001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατά τη γνώμη μου, υπάρχουν λύσεις (ή/και "λύσεις") ανάλογα με το μέχρι που θέλεις να φτάσεις:

    η απλή είναι να μετακομίσεις: αν νοικιάζεις δεν σε πειράζει - αν είσαι ιδιοκτήτης, νοικιάζεις αυτό και νοικιάζεις άλλο για να μείνεις

    μια "σύνθετη" είναι να "ανοίξεις" άτυπο μηχανουργείο - τηρείς απαρέγγλιτα τις ώρες κοινής ησυχίας και όλες τις υπόλοιπες - ανελλειπώς - τρίβεις σίδερα με τριβείο.(το σίδερο να ακουμπά στο πάτωμα). Φυσικά λες οτι κάνεις "εξυπηρέτηση" σε γνωστούς χωρίς αμοιβή.
    Αν αντέξει κάποιος το 7:00-15:00 και 17:30-22:00 για πάνω από 6-7 μέρες, να μου τον δείξεις
    Αρχίζουμε να καταλαβαινόμαστε, πολύ ωραία ιδέα. Σκεφτόμουν κάτι άλλο (σαν γυναίκα που είμαι), να πάω να ζητήσω άδεια για οίκο..... αλλά φαντάζομαι δεν πρόκειται να μου δώσουν. Για να ακούσω ιδέες... Μέχρι και αμπούλες βρώμας έχω παραγγείλει. Για να δούμε...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πάλι θα έχει θέμα, είναι άλλο πράγμα οι ώρες κοινής ησυχίας και άλλο πράγμα το να πας κάποιον στο δικαστήριο γιατί πραγματικά σου δημιουργεί πρόβλημα



    Είναι άλλο πράγμα το κάνω θόρυβο μια μέρα, ή δυο ή μια βδομάδα, φτάνει να μπορώ και να το δικαιολογήσω, πχ ανακαίνισή, είναι άλλο πράγμα το κάνω το διαμέρισμα μηχανουργείο χωρίς αδεία, χωρίς να μεριμνήσω για μόνωση κλπ.


    Σε μια παραπλήσια περίπτωση που είχα θέμα με τον απο επάνω με το μπάσο της μουσικής σε ώρες κανονικές του πήγα μια εκτύπωση απο μια παραπλήσια απόφαση δικαστηρίου που έριξε πρόστιμο σε αυτούς που παίζανε δυνατή μουσική όλες τις ώρες της ημέρας.
    Μάλλον το διάβασε γιατί δεν παίζει τρίζουν πλέον τα τζάμια
    Είμαστε για γέλια τελικά, δεν πάει άλλο. Σκέτοι κάφροι. Μήπως θα μπορούσα να μάθω περισσότερα γιαυτήν την απόφαση που μου λέτε; Με ενδιαφέρει και θα ήθελα να μάθω πως ξεκίνησαν οι άνθρωποι και πως τα κατάφεραν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλει προσοχή αυτο, καθώς υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις που μπορεί να βρεθείς μπλεγμένος
    http://www.news247.gr/i-fasaria-tha-...i.6076032.html
    Πολύ ενδιαφέρων το βρήκα, αλλά και πάρα πολύ χρονοβόρο. Κάτι τέτοιο μάλλον προς το τέλος, αφού εξαντλήσω πρώτα όλες τις προϋποθέσεις για να το ευχαριστηθώ και λίγο μέσα στην δυστυχία μου.

  6. #21
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι αρνητικές σκέψεις που κάνεις κάθε μέρα και τα διάφορα σενάρια εκδίκησης απλά σου δηλητηριάζουν την ζωή λίγο-λίγο, αν δεν το έχεις μέσα σου να είσαι κακιά δεν πρόκειται να γίνεις, όση φαντασία και να βάλεις, στο τέλος της ημέρας θα είσαι δυστυχισμένη.
    Όλες αυτές οι καταστάσεις είναι σαν τον καρκίνο, σε τρώνε σιγά-σιγά και κάθε μέρα που περνάει αισθάνεσαι και πιο άδειος.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #22
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eqvus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καταγγελία στην πολεοδομία προϋποθέτει να εισαι και συ 100% νόμιμος, αλλιώς αναμένεις και συ τα αντίποινα!
    Αν η πολυκατοικία είναι πριν το 2013, αν δεν έχει καλύψει τις όποιες παρανομίες με τον πρόσφατο νόμο περί αυθαίρετων, 99% θα πληρώσεις και συ!

    Αν και μάλλον το "γκρέμισμα" είναι καθ υπερβολή για να περιγράψει τον θόρυβο!
    Δεν μιλάω για αυθαιρεσία όλης της πολυκατοικίας γενικά, αλλά παράνομη εργασία μέσα σε διαμέρισμα από τον ιδιοκτήτη, μπορεί ο άλλος να επέμβει στον φέροντα οργανισμό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasothrilos61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ρωτήσει και για μόνωση στο ταβάνι, αλλά επειδή δεν έγινε από την αρχή θα έχω ακόμη πρόβλημα με τους κτυπογενείς ήχους, έτσι μου είπαν, οπότε πάει περίπατο η ηχομόνωση.
    Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό. Δεν έχει σχέση αν η μόνωση γίνει απ' την αρχή ή οχι. Ίσως έχεις το εξής πρόβλημα βέβαια, η μόνωση πέραν από το ταβάνι θα πρέπει να γίνει και στους τοίχους, διότι το ηχητικό κύμα όταν ο άλλος χτυπάει το δάπεδο, διέρχεται από το δάπεδο/οροφή και στον τοίχο, οπότε αν η μόνωση γίνει μόνο στο ταβάνι το πρόβλημα δεν θα λυθεί 100%.


    Όσον αφορά τα αντίποινα. Εγώ προσωπικά θα το σκεφτόμουν σοβαρά αν είχα θέματα, αλλά όσον αφορά άλλους, συμβουλεύω να μην μπουν στον κόπο και να τα αφήσουν, ο λόγος είναι οτι θέλουν τεράστια προσοχή, και εννοείται οτι μπορεί και ο άλλος να κάνει αντίποινα οπότε στο τέλος θα υπάρχουν μπλεξίματα, δικαστικώς ή οχι. Το μεγαλύτερο μυστικό των αντιποίνων είναι να μην καταλάβει ο άλλος οτι τα προκάλεσες εσύ. Πράγμα αδύνατο φυσικά όταν έχουμε τέτοιες καταστάσεις. Επίσης με τα αντίποινα, δεν θα κάνεις τον άλλον να σταματήσει ή να διορθώσει το πρόβλημα, αλλά το μόνο που μπορείς να καταφέρεις είναι να πάρεις έναν τρόπο εκδίκησης ή να τον ζημιώσεις οικονομικά για όσα σου προκάλεσε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Basilhs23_ : 07-07-18 στις 17:59.

  8. #23
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    fibair
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μιλάω για αυθαιρεσία όλης της πολυκατοικίας γενικά, αλλά παράνομη εργασία μέσα σε διαμέρισμα από τον ιδιοκτήτη, μπορεί ο άλλος να επέμβει στον φέροντα οργανισμό.

    - - - Updated - - -



    Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό. Δεν έχει σχέση αν η μόνωση γίνει απ' την αρχή ή οχι. Ίσως έχεις το εξής πρόβλημα βέβαια, η μόνωση πέραν από το ταβάνι θα πρέπει να γίνει και στους τοίχους, διότι το ηχητικό κύμα όταν ο άλλος χτυπάει το δάπεδο, διέρχεται από το δάπεδο/οροφή και στον τοίχο, οπότε αν η μόνωση γίνει μόνο στο ταβάνι το πρόβλημα δεν θα λυθεί 100%.


    Όσον αφορά τα αντίποινα. Εγώ προσωπικά θα το σκεφτόμουν σοβαρά αν είχα θέματα, αλλά όσον αφορά άλλους, συμβουλεύω να μην μπουν στον κόπο και να τα αφήσουν, ο λόγος είναι οτι θέλουν τεράστια προσοχή, και εννοείται οτι μπορεί και ο άλλος να κάνει αντίποινα οπότε στο τέλος θα υπάρχουν μπλεξίματα, δικαστικώς ή οχι. Το μεγαλύτερο μυστικό των αντιποίνων είναι να μην καταλάβει ο άλλος οτι τα προκάλεσες εσύ. Πράγμα αδύνατο φυσικά όταν έχουμε τέτοιες καταστάσεις. Επίσης με τα αντίποινα, δεν θα κάνεις τον άλλον να σταματήσει ή να διορθώσει το πρόβλημα, αλλά το μόνο που μπορείς να καταφέρεις είναι να πάρεις έναν τρόπο εκδίκησης ή να τον ζημιώσεις οικονομικά για όσα σου προκάλεσε.
    Ακριβώς τώρα πιά αυτό θέλω μόνο, ΕΚΔΙΚΗΣΗ. Για να δει η κυρία τι ωραίο είναι να μην έχεις την ησυχία σου. Και να μάθει να σέβεται. Αλλά τι να περιμένεις από μία τιποτένια η οποία έστειλε τον ΣΔΟΕ στο κομμωτήριο της ανηψιάς της, όποιος και αν ήταν ο λόγος, δεν κάνεις κάτι τέτοιο και για την ιστορία, ο λόγος ήταν 'οτι δεν την περιποιήθηκε αμέσως, αλλά τακτοποίησε πρώτα τα ραντεβού και μετά εξυπηρέτησε τη θεία. Εκείνο που έχω καταλάβει είναι ότι, έχει ψυχολογικά προβλήματα και ξεσπάει σε άλλους. Και πως να μην έχει, αφού βαρύνεται με μία "αυτοκτονία". Ξέρω, έχω μπλέξει, μην σου τύχει που λέει η παροιμία.

  9. #24
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.694
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    Υπάρχει μια παροιμία που λέει "O κακός χρόνος περνά ο κακός γείτονας δεν περνά"

  10. #25
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasothrilos61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς τώρα πιά αυτό θέλω μόνο, ΕΚΔΙΚΗΣΗ. Για να δει η κυρία τι ωραίο είναι να μην έχεις την ησυχία σου. Και να μάθει να σέβεται. Αλλά τι να περιμένεις από μία τιποτένια η οποία έστειλε τον ΣΔΟΕ στο κομμωτήριο της ανηψιάς της, όποιος και αν ήταν ο λόγος, δεν κάνεις κάτι τέτοιο και για την ιστορία, ο λόγος ήταν 'οτι δεν την περιποιήθηκε αμέσως, αλλά τακτοποίησε πρώτα τα ραντεβού και μετά εξυπηρέτησε τη θεία. Εκείνο που έχω καταλάβει είναι ότι, έχει ψυχολογικά προβλήματα και ξεσπάει σε άλλους. Και πως να μην έχει, αφού βαρύνεται με μία "αυτοκτονία". Ξέρω, έχω μπλέξει, μην σου τύχει που λέει η παροιμία.
    Τι εννοείς βαρύνεται με μια αυτοκτονία;

    Για να έστειλε ΣΔΟΕ σε συγγενή της και να έχει τέτοια θέματα, μάλλον θα μιλάμε για κλασσική περίπτωση ξυνισμένης γεροντοκόρης που έχει και ψυχολογικά. Υπήρχε μια τέτοια στην πολυκατοικία του θείου μου, βέβαια δεν είχανε τέτοια θέματα αλλά φώναζε σαν υστερική αν άκουγε την παραμικρή φωνή παιδιού από τις σκάλες την είσοδο του ασανσέρ και γενικά τους κοινόχρηστους χώρους.

  11. #26
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Πάντως για την ώρα τρώει καλό κράξιμο χωρίς να μπορεί να απαντήσει

    Δεν ενδιαφέρει κάποιον εδώ στο φόρουμ τι κάνει με τα προσωπικά της

  12. #27
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    fibair
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως για την ώρα τρώει καλό κράξιμο χωρίς να μπορεί να απαντήσει

    Δεν ενδιαφέρει κάποιον εδώ στο φόρουμ τι κάνει με τα προσωπικά της
    ΄Οχι βέβαια, απλά έχετε μία ιδέα περί τίνος πρόκειται και επομένως θα έχω και την ανάλογη συμβουλή ή βοήθεια. Οσο δεν με ενοχλεί κάποιος μπορεί να κάνει ότι θέλει, από την στιγμή που είναι προβληματική επιχείρηση οείλω και εγώ να αμυνθώ, έστω και με ανορθόδοξο τρόπο. Δυστυχώς εδώ φτάσαμε!!!!!

  13. #28
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasothrilos61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς τώρα πιά αυτό θέλω μόνο, ΕΚΔΙΚΗΣΗ. Για να δει η κυρία τι ωραίο είναι να μην έχεις την ησυχία σου. Και να μάθει να σέβεται. Αλλά τι να περιμένεις από μία τιποτένια η οποία έστειλε τον ΣΔΟΕ στο κομμωτήριο της ανηψιάς της, όποιος και αν ήταν ο λόγος, δεν κάνεις κάτι τέτοιο και για την ιστορία, ο λόγος ήταν 'οτι δεν την περιποιήθηκε αμέσως, αλλά τακτοποίησε πρώτα τα ραντεβού και μετά εξυπηρέτησε τη θεία. Εκείνο που έχω καταλάβει είναι ότι, έχει ψυχολογικά προβλήματα και ξεσπάει σε άλλους. Και πως να μην έχει, αφού βαρύνεται με μία "αυτοκτονία". Ξέρω, έχω μπλέξει, μην σου τύχει που λέει η παροιμία.
    Για τον παιδικο σταθμο, κοιτας να επισπευσεις τις διαδικασιες με οποιο νομιμο τροπο μπορεις ή και να τους παρενοχλεις, επισης νομιμα απο τη στιγμη που τους εχεις ειδοποιησει οτι οχλεισαι. Πχ καλεις για ελεγχο την πυροσβεστικη, το ΙΚΑ, το Δημο κτλ

    Eαν η αποπανω ειναι ενοικιαστρια, τοτε απευθυνεσαι με ολους τους τροπους στον ιδιοκτητη της.

    Εαν ειναι ιδιοκτητρια, δυστηχως η μονη λυση ειναι οι συνεχεις κλησεις του 100 τις ωρες κοινης ησυχιας, η καταγραφη και η προσφυγη στον εισαγγελεα. Συνεχως και οχι μια φορα με την ελπιδα οτι καποια στιγμη θα πεσει πανω σε καποιον "σκληρο" εισαγγελα που θα την φοβισει. Η αλλη λυση ειναι η αντεπιθεση με τα ιδια οπλα. Τουτεστιν η καγκουρια απο μερους σου. Δηλαδη βλεπεις τις ωρες οπου η ιδια χρειαζεται ησυχια, πιθανον το βραδυ και τις ωρες του υπνου, και την ενοχλεις εσυ αντιστοιχα. Φυσικα αυτο θα εχει ως αποτελεσμα η αποπανω να καλει την αστυνομια και να προσφευγει στον εισαγγελεα, αλλα θα προσβλεπεις σε καποιου ειδους αδιεξοδο, που θα αναγκασει και τους δυο να σταματησετε. Θα προτεινα μαλιστα και στις δυο περιπτωσεις, οτι κι αν επιλεξεις, να επιχειρησεις να εμπλεξεις και τους υπολοιπους ενοικους της πολυκατοικιας, οι οποιοι και φυσικα δεν θα θελουν να εμπλακουν, αλλα καλο θα ειναι να τους δωσεις να καταλαβουν πως θα το κανουν θελουν δεν θελουν εμμεσα. Δηλαδη, εαν η αποπανω ενοχλει το μεσημερι εσενα, τοτε και η μουσικη απο τα ηχεια σου θα ενοχλουν τις ιδιες ωρες και αυτους. Το ιδιο και τη νυχτα.

    Βεβαια ειναι περιττο υποθετω να γραψω το μεγεθος του προβληματος που εχεις οπως και τους κινδυνους μιας "αντεπιθεσης".

  14. #29
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Και τιθεται το ερωτημα.
    Μηπως τελικα ο κακος γειτονας δεν ειναι ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ???

  15. #30
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Να ρωτήσω το αυτονόητο? Με δικηγόρο μίλησες?
    Από τη στιγμή που δεν προβλέπεται τέτοια χρήση του ισογείου γίνονται ασφαλιστικά μέτρα σίγουρα και γρήγορα και κλείνει.
    Όλα τα υπόλοιπα μας κάνουν ίδιους με τους άλλους, αρέσει δεν αρέσει.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-18, 00:15
  2. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-18, 16:46
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-18, 03:51
  4. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-17, 14:24
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-17, 18:30

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας