Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 53
  1. #31
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω το αυτονόητο? Με δικηγόρο μίλησες?
    Από τη στιγμή που δεν προβλέπεται τέτοια χρήση του ισογείου γίνονται ασφαλιστικά μέτρα σίγουρα και γρήγορα και κλείνει.
    Όλα τα υπόλοιπα μας κάνουν ίδιους με τους άλλους, αρέσει δεν αρέσει.
    Το ανέφερε οτι μίλησε και δεν αξίζει να προχωρήσει σε μήνυση δεν θα βγάλει άκρη.

  2. #32
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ανέφερε οτι μίλησε και δεν αξίζει να προχωρήσει σε μήνυση δεν θα βγάλει άκρη.
    Thanks.

    Τότε θα πρότεινα να αλλάξεις δικηγόρο. Τι θα πει δεν θα βγει άκρη? Από τη στιγμή που πρόκειται για παράνομο παιδικό σταθμό τα ασφαλιστικά μέτρα θα γίνουν σίγουρα. Μετά αρκεί απλώς ένα τηλ. στην αστυνομία αν τον ξανανοίξουν. Anyway δεν ξέρω γιατί επιμένω τόσο...

  3. #33
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/983
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Μπορεί να θέλουν άλλες διαδικασίες πιο χρονοβόρες.

  4. #34
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    fibair
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τιθεται το ερωτημα.
    Μηπως τελικα ο κακος γειτονας δεν ειναι ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ???
    Αν ο κακός ο γείτονας ήμουν εγώ, θα ήξερα τρόπους αντιμετώπισης και δεν θα ζητούσα βοήθεια. Την κυρία του αποπάνω ορόφου την φοβούνται όλοι και ενώ ενοχλούνται δεν κανουν τίποτα, το καταπίνουν. Εγώ βέβαια που είμαι αποκάτω έχω το μεγαλύτερο πρόβλημα. Οπως γνωρίζεται, γιατί ρώτησα τους γείτονες, όλοι λένε "εγώ θα βγάλω το φίδι από την τρύπα"; Ολοι ποντάρουν και ελπίζουν να κάνω εγώ κάτι. Η διπλανή της τόλμησε να της κάνει μήνυση και της έστειλε το ΣΔΟΕ για έλεγχο, είναι συμβολαιογράφος η γυναίκα. Οπότε δεν μιλάει κανένας, απλά μόνο το συζητούν μεταξύ τους. Καλά τους λέω εγω χέ.......

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks.

    Τότε θα πρότεινα να αλλάξεις δικηγόρο. Τι θα πει δεν θα βγει άκρη? Από τη στιγμή που πρόκειται για παράνομο παιδικό σταθμό τα ασφαλιστικά μέτρα θα γίνουν σίγουρα. Μετά αρκεί απλώς ένα τηλ. στην αστυνομία αν τον ξανανοίξουν. Anyway δεν ξέρω γιατί επιμένω τόσο...
    Αυτό περιμένω τώρα, να βγεί η απόφαση. Εν τω μεταξύ, όσες φορές τόλμησα να καλέσω την αστυνομία ή τον δήμο για έλεγχο, μου έκανε συνεχώς μηνύσεις συκοφαντική δυσφήμηση, απειλή κ.λ.π. Εχω αλλάξει δύο δικηγόρους, αυτός είναι ο τρίτος και επειδή συμβαίνουν και άλλα πράγματα, θα φτάσω μέχρι το υπουργείο, τον συνήγορο του πολίτη, τα Ευρωπαϊκά δικαστήρια... Είμαι συνταξιούχος, αλλά όταν έχω δίκιο δεν καταλαβαίνω τίποτα. Basilhs23 νομίζω ότι δεν καταλαβαίνεις τι γίνεται εδώ στην επαρχία. Ξέρεις τι μου είπε η δικαστικός στα ασφαλιστικά μέτρα; Υπάρχει και ανεργία τώρα, να καταλαβαίνουμε.... Για να μην τα πάρω ακόμη, θα γίνει της ......... το κάγκελο. Στην τελική, γιατί δεν κάνει μόνωση όπως του έχω ζητήσει από την πρώτη στιγμή; Μην είσαι τόσο σίγυρος για το τηλέφωνο στην αστυνομία.... Αστα, κακός χαμός αλλά θα βγάλω άκρη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Leonidas33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να θέλουν άλλες διαδικασίες πιο χρονοβόρες.
    Καλά, όλοι γνωρίζουμε τι συμβαίνει με το Ελληνικό δημόσιο και ειδικά τώρα που υπάρχει κρίση. Κρίση σε όλο το φάσμα του δημόσιου βίου, τίποτα δεν λειτουργεί ή σχεδόν τίποτα. Οι δε ρυθμοί είναι της χελώνας. Μόνο μην ιδρώσουν οι φανέλες τους!!!!

  5. #35
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    από καρφίτσα που έμπιξα στο καλώδιο της τηλεόρασης
    Καταλαβαίνεις, ότι μετά από το παραπάνω, δύσκολα θα βρεθεί κάποιος να σου δώσει "συμβουλές"
    Η όλη κατάσταση έχει ξεφύγει κατά πολύ από όσα φαντάζεται και υποθέτει ο κοινός νους. Οπότε ...
    Επίσης, μην να παίρνεις τοις μετρητοίς τα αντίποινα που σου προτείνονται, στα λόγια όλα είναι εύκολα, στις πράξεις ... + ότι οι περισσότεροι χάριν αστεϊσμού τα γράφουν!

    Αφού έχεις ήδη προσπαθήσει να βγάλεις άκρη, με όλες τις ενέργειες που κινούνται στα πλαίσια της καλής γειτονίας και δεν τα κατάφερες.

    1 - "Χάσεις - Κερδίσεις" η φθορά σου θα είναι απίστευτη. Ηδη είσαι στα όρια της εμμονής
    2 - Κάποια στιγμή θα κάνεις καμιά λαλακια και θα βρεθείς με κανένα εξάμηνο στην πλάτη με αναστολή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eqvus : 14-07-18 στις 12:03.

  6. #36
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/983
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    To να κάνεις ή να σου κάνουν συνέχεια δικαστήρια προυποθέτει και έξοδα από όλους.

  7. #37
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasothrilos61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ο κακός ο γείτονας ήμουν εγώ, θα ήξερα τρόπους αντιμετώπισης και δεν θα ζητούσα βοήθεια. Την κυρία του αποπάνω ορόφου την φοβούνται όλοι και ενώ ενοχλούνται δεν κανουν τίποτα, το καταπίνουν. Εγώ βέβαια που είμαι αποκάτω έχω το μεγαλύτερο πρόβλημα. Οπως γνωρίζεται, γιατί ρώτησα τους γείτονες, όλοι λένε "εγώ θα βγάλω το φίδι από την τρύπα"; Ολοι ποντάρουν και ελπίζουν να κάνω εγώ κάτι. Η διπλανή της τόλμησε να της κάνει μήνυση και της έστειλε το ΣΔΟΕ για έλεγχο, είναι συμβολαιογράφος η γυναίκα. Οπότε δεν μιλάει κανένας, απλά μόνο το συζητούν μεταξύ τους. Καλά τους λέω εγω χέ.......

    - - - Updated - - -



    Αυτό περιμένω τώρα, να βγεί η απόφαση. Εν τω μεταξύ, όσες φορές τόλμησα να καλέσω την αστυνομία ή τον δήμο για έλεγχο, μου έκανε συνεχώς μηνύσεις συκοφαντική δυσφήμηση, απειλή κ.λ.π. Εχω αλλάξει δύο δικηγόρους, αυτός είναι ο τρίτος και επειδή συμβαίνουν και άλλα πράγματα, θα φτάσω μέχρι το υπουργείο, τον συνήγορο του πολίτη, τα Ευρωπαϊκά δικαστήρια... Είμαι συνταξιούχος, αλλά όταν έχω δίκιο δεν καταλαβαίνω τίποτα. Basilhs23 νομίζω ότι δεν καταλαβαίνεις τι γίνεται εδώ στην επαρχία. Ξέρεις τι μου είπε η δικαστικός στα ασφαλιστικά μέτρα; Υπάρχει και ανεργία τώρα, να καταλαβαίνουμε.... Για να μην τα πάρω ακόμη, θα γίνει της ......... το κάγκελο. Στην τελική, γιατί δεν κάνει μόνωση όπως του έχω ζητήσει από την πρώτη στιγμή; Μην είσαι τόσο σίγυρος για το τηλέφωνο στην αστυνομία.... Αστα, κακός χαμός αλλά θα βγάλω άκρη.

    - - - Updated - - -



    Καλά, όλοι γνωρίζουμε τι συμβαίνει με το Ελληνικό δημόσιο και ειδικά τώρα που υπάρχει κρίση. Κρίση σε όλο το φάσμα του δημόσιου βίου, τίποτα δεν λειτουργεί ή σχεδόν τίποτα. Οι δε ρυθμοί είναι της χελώνας. Μόνο μην ιδρώσουν οι φανέλες τους!!!!
    Οκ, νόμιζα οτι έμενες στην Αθήνα, αλλά δεν έχει σημασία αυτό. Όσον αφορά τις μηνύσεις για συκοφαντική δυσφήμηση, αν δεν την έχεις συκοφαντήσει για κάτι δεν έχει λόγο να το κάνει, αν σε στείλει δικαστήριο χωρίς λόγο και δεν το κερδίσει μπορεί να επιδικαστεί αποζημίωση προς εσένα. Το οτι έστειλε το ΣΔΟΕ σε κάποιος επίσης δεν λέει κάτι, αν αυτή παρανομεί τότε αυτή έχει το πρόβλημα, είναι δικαίωμα του πολίτη αν υποψιάζεται παρανομία να ενημερώνει τις αρχές και αυτές διερευνούν με την σειρά τους, δεν μπορεί να σου κάνει μήνυση επειδή κάλεσες τις αρχές. Γενικά εγώ αυτά τα κλισέ του στυλ οτι ο τάδε είναι συμβολαιογράφος ο άλλος είναι δικηγόρος τα ακούω βερεσέ. Μάζεψε στοιχεία για όποια παρατυπία/παρανομία είσαι σίγουρη, κάνε έλεγχο με τον δικηγόρο και αν υπάρχουν ενδείξεις χτύπα τους εκεί που μπορείς.

  8. #38
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    fibair
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ, νόμιζα οτι έμενες στην Αθήνα, αλλά δεν έχει σημασία αυτό. Όσον αφορά τις μηνύσεις για συκοφαντική δυσφήμηση, αν δεν την έχεις συκοφαντήσει για κάτι δεν έχει λόγο να το κάνει, αν σε στείλει δικαστήριο χωρίς λόγο και δεν το κερδίσει μπορεί να επιδικαστεί αποζημίωση προς εσένα. Το οτι έστειλε το ΣΔΟΕ σε κάποιος επίσης δεν λέει κάτι, αν αυτή παρανομεί τότε αυτή έχει το πρόβλημα, είναι δικαίωμα του πολίτη αν υποψιάζεται παρανομία να ενημερώνει τις αρχές και αυτές διερευνούν με την σειρά τους, δεν μπορεί να σου κάνει μήνυση επειδή κάλεσες τις αρχές. Γενικά εγώ αυτά τα κλισέ του στυλ οτι ο τάδε είναι συμβολαιογράφος ο άλλος είναι δικηγόρος τα ακούω βερεσέ. Μάζεψε στοιχεία για όποια παρατυπία/παρανομία είσαι σίγουρη, κάνε έλεγχο με τον δικηγόρο και αν υπάρχουν ενδείξεις χτύπα τους εκεί που μπορείς.
    Basilhs23 και ποιός α τον εμποδίσει να μου κάνει μήνυση; Αυτός επιχειρηματίας είναι, περισσότερα από μένα βγάζει, συν του ότι έχει αδελφό δικηγόρο; Μέχρι στιγμής ο χαμένος είμαι εγώ ου είμαι συνταξιούχος. Οσο για την κυρία του β΄ορόφου, δεν ανέφερα το επάγγελμα για άλλον λόγο παρά μόνον ότι φοβούνται τα ίδια, όσο νόμιμοι και αν είναι αι δεν της κάνει κανένας άλλος παρατήρηση. Οσο για το αν είναι παράνομοι και η κυρία είδε παρανομία και είπε να βοηθήσει το κράτος, το ότι δλδ. ήταν ανηψιά της δεν σας λέει τίποτα; Τόσο μεγάλη παράβαση είδε που είπε η ίδια να κάνει την καταγγελία; Μιλάτε εκ του ασφαλούς, γιατί μόνο η Αθήνα είναι Ελλάδα, λες και εμείς οι υπόλοιποι δεν πληρώνουμε τους φόρους μας. Ούτε αστυνομία έρχεται, δεύτερη φορά απαγορεύεται να πας στον εισαγγελέα, ενοχλείται λέει με αυτά τα ζητήματα, όταν υπάρχουν σοβαρότερες υποθέσεις. Εσείς τολμάτε να του πείτε ότι είναι μέσα στα καθήκοντά του και ότι είναι υποχρεωμένος; Είχα πάει με τον δεύτερο από τους δικηγόρους μου ο οποίος είχε βγάλει τον σκασμό και μου τράβαγε το χέρι για να μην μιλήσω. Και όχι, εμμονή ακόμη δεν μου έχει γίνει, γιατί είμαι κοινωνικός άνθρωπος και έχω και άλλες ασχολίες. Αυτά και σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια, δεν θέλω να σας κουράσω άλλο!!!!!!!!!!!!!!!

  9. #39
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasothrilos61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Basilhs23 και ποιός α τον εμποδίσει να μου κάνει μήνυση; Αυτός επιχειρηματίας είναι, περισσότερα από μένα βγάζει, συν του ότι έχει αδελφό δικηγόρο; Μέχρι στιγμής ο χαμένος είμαι εγώ ου είμαι συνταξιούχος. Οσο για την κυρία του β΄ορόφου, δεν ανέφερα το επάγγελμα για άλλον λόγο παρά μόνον ότι φοβούνται τα ίδια, όσο νόμιμοι και αν είναι αι δεν της κάνει κανένας άλλος παρατήρηση. Οσο για το αν είναι παράνομοι και η κυρία είδε παρανομία και είπε να βοηθήσει το κράτος, το ότι δλδ. ήταν ανηψιά της δεν σας λέει τίποτα; Τόσο μεγάλη παράβαση είδε που είπε η ίδια να κάνει την καταγγελία; Μιλάτε εκ του ασφαλούς, γιατί μόνο η Αθήνα είναι Ελλάδα, λες και εμείς οι υπόλοιποι δεν πληρώνουμε τους φόρους μας. Ούτε αστυνομία έρχεται, δεύτερη φορά απαγορεύεται να πας στον εισαγγελέα, ενοχλείται λέει με αυτά τα ζητήματα, όταν υπάρχουν σοβαρότερες υποθέσεις. Εσείς τολμάτε να του πείτε ότι είναι μέσα στα καθήκοντά του και ότι είναι υποχρεωμένος; Είχα πάει με τον δεύτερο από τους δικηγόρους μου ο οποίος είχε βγάλει τον σκασμό και μου τράβαγε το χέρι για να μην μιλήσω. Και όχι, εμμονή ακόμη δεν μου έχει γίνει, γιατί είμαι κοινωνικός άνθρωπος και έχω και άλλες ασχολίες. Αυτά και σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια, δεν θέλω να σας κουράσω άλλο!!!!!!!!!!!!!!!
    Κοίτα επειδή γράφεις ολόκληρα κατεβατά που προσωπικά για μένα είναι ανούσια (μην το πάρεις προσωπικά απλά την γνώμη μου λέω).

    1. Δεν ανέφερα οτι απαγορεύεται να σου κάνει κάποιος μήνυση. Μήνυση μπορεί να κάνει ο οποιοσδήποτε στον οποιονδήποτε. Αλλά πρέπει να έχει στοιχεία, αν σε μηνύσει για άσκοπο λόγο μόνο και μόνο για να σε εκφοβίσει τότε όταν γίνει το δικαστήριο και το χάσει σου πληρώνει και έξοδα δικηγόρου και το δικαστήριο μπορεί να επιδικάσει και άλλες επιπλέον αποζημιώσεις.
    2. Δεν είπα οτι μόνο η Αθήνα είναι η Ελλάδα, είπα οτι νόμιζα πως έμενες στην Αθήνα, διότι κατά πλειοψηφία οι παλαιότερες πολυκατοικίες 50-60's με χάλια κατασκευή που ζούμε όλοι στοιβαγμένοι σε πυκνοδομημένες περιοχές και υπάρχουν θέματα θορύβου είναι στην Αθήνα, μετά ακολουθεί η Θεσσαλονίκη στο θέμα των πολυκατοικιών και πολύ μετά οι υπόλοιπες επαρχιακές πόλεις, όσο πιο επαρχία βρίσκεσαι τόσο περισσότερες μονοκατοικίες υπάρχουν και οι πολυκατοικίες λιγοστεύουν.
    3. Δεν είπα οτι στην επαρχία δεν πληρώνετε φόρους, αυτό είναι δική σου σκέψη.
    4. Εντελώς άκυρο αυτό που είπες οτι η αστυνομία έρχεται μόνο στην Αθήνα και οτι μιλάμε εκ του ασφαλούς. Έλα εδώ εξάρχεια που μένω να δεις αν υπάρχει κρατικός μηχανισμός ή οχι, αυτόνομη περιοχή έχουμε γίνει.

    Σε κάθε περίπτωση αυτά που έχεις είναι δικά σου προβλήματα και βρες τρόπο να τα λύσεις, συγνώμη αν ακούγομαι κάπως αλλά δεν μπορώ να βλέπω σε κάθε post να αναλύεις ιστορίες επι ιστοριών για το κάθε πρόσωπο τις οποίες μάλιστα τις παραλλάσσεις ελαφρώς, αναφέρεις τον κάθε συγγενή του γείτονα του φίλου της κυρίας και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, ασχολείται ένα φόρουμ με το θέμα σου και μετά να μου πετάς και τις κλασσικές ελληναράδικες καραμέλες κάποιων επαρχιωτών για την Αθήνα, η Αθήνα δεν σου φταίει σε τίποτα, βρες τρόπους να λύσεις τα προβλήματα σου.

    Αυτά και δεν το συνεχίζω άλλο.

  10. #40
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά έγινε τίποτα? Απορώ αν υπάρχει κάποιος που μένει σε πολυκατοικία και δεν έχει παρόμοια θέματα. Εγώ έχω πάντως.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  11. #41
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά έγινε τίποτα? Απορώ αν υπάρχει κάποιος που μένει σε πολυκατοικία και δεν έχει παρόμοια θέματα. Εγώ έχω πάντως.
    Και ποιος δεν εχει.

    Εχω εδω κι εναμιση μηνα που ηρθαν απο πανω οι ιδιοκτητες να μεινουν στο διαμερισμα τους, με μικρα παιδια, τα οποια ανεξαρτητως ωρας, μας εχουν αλλαξει τον αδοξαστο. Ουτε ενα χαλακι να μην παιζουν πανω στο παρκε, δεν μιλαω για τα τρεχαλητα καν, ή τα επιπλα περα δωθε οποτε ναναι και οτι αλλο μπορειτε να σκεφτειτε.

    Και βαζω ο ανυποψιαστος σημερα λιγη μουσικη στη διαπασων, κατα τις 21+30, μην φανταστειτε κατι τρομερο, μπαλαντες, και κατεβαινει η κυρια απο πανω να μου κανει παρατηρηση!

    Και πανω στην κουβεντα μου επισημαινει οτι ειναι ιδιοκτητες(!) -οπως ειμαι κι εγω- και της λεω:

    "Ναι, αλλα ξερετε, ενα χαλακι να μην κοπανανε τα παιδια τα παιχνιδια στο παρκε μπορουσατε να βαλετε".

    Και με ρωταει την ωρα. Τι σημασια εχει μανταμ οταν απο πανω εχεις τους μασάι?

    Παντως και την μουσικη χαμηλωσα, και κατανοηση εδειξα, και επιδειξη δυναμης εκανα (χωρις να το ξερω κιολας).

    Και τωρα βλεπουμε!

    Απλα μου κανει εντυπωση η αγνοια ή το θρασος της.

    Δηλαδη σε ενοχλει η μουσικη που βαζω μια φορα στις 15μερες βαρια-βαρια, αλλα δεν σκεφτεσαι τι ζορι τραβαμε εμεις με τα βαρβαρα πιτσιρικια σου.

  12. #42
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.911
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα μου κανει εντυπωση η αγνοια ή το θρασος της.

    Δηλαδη σε ενοχλει η μουσικη που βαζω μια φορα στις 15μερες βαρια-βαρια, αλλα δεν σκεφτεσαι τι ζορι τραβαμε εμεις με τα βαρβαρα πιτσιρικια σου.
    Και είναι πολύ συνηθισμένο να συμβαίνει το συγκεκριμένο. Τουλάχιστον όπως λες ανακάλυψες ένα διαπραγματευτικό όπλο.

    Προτείνω σε όσους βασανίζονται από γειτόνους το "the tenant" του polanski.

  13. #43
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και είναι πολύ συνηθισμένο να συμβαίνει το συγκεκριμένο. Τουλάχιστον όπως λες ανακάλυψες ένα διαπραγματευτικό όπλο.

    Προτείνω σε όσους βασανίζονται από γειτόνους το "the tenant" του polanski.
    Καλα, η αληθεια ειναι οτι με αυτα και πολυ συντομα με αυτα δεν νοιαζομαι και πολυ, και εν μερει της δινω δικιο, αλλα το lack of empathy με ξεπερνα.

  14. #44
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.911
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα, η αληθεια ειναι οτι με αυτα και πολυ συντομα με αυτα δεν νοιαζομαι και πολυ, και εν μερει της δινω δικιο, αλλα το lack of empathy με ξεπερνα.
    Καθόλου παράξενο. Άλλωστε όποιος μπορεί να σκεφτεί και τον άλλο εφαρμόζει και τον χρυσό κανόνα. Ή στην τελική το βουλώνει γιατί ξέρει πως δεν τον παίρνει.

  15. #45
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Το συγκεκριμένο μέτρο το είχε εφαρμόσει και η θεία μου, έχει και μικρά παιδιά, το βράδυ φρόντιζε να μην κάνουν φασαρία και να κοιμούνται αλλά από το από κάτω διαμέρισμα ακουγόταν συνεχώς φασαρία τα βράδια από τα παιδιά των άλλων ιδιοκτητών. Έτσι άφηνε και αυτή τα δικά της παιδιά να παίζουν και να τρέχουν μέχρι που κάποια στιγμή οι από κάτω χτύπησαν το κουδούνι και άρχισαν τα κλασσικά, τους είπε τότε η θεία μου οτι φασαρία ακούγεται και από εσας τις συγκεκριμένες ώρες, η ιδιοκτήτρια κοκκίνισε ζήτησε συγνώμη είπε οτι θα φροντίσει να σταματήσουν την φασαρία και έφυγε.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-18, 00:15
  2. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-18, 16:46
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-18, 03:51
  4. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-17, 14:24
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-17, 18:30

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας